Koliko su vaša deca karakterno različita?

odgovora

Objavljeno

Ja imam dete od 16 meseci i starije dete od tri godine. Prvo dete je dosta mirno, sam se zaigra, i postizala sam sve da uradim po kući. A sa drugim detetom je potpuno drugačije, ona je veoma aktivna, stalno trči po stanu i zahteva dosta pažnje, tako da teško postižem da uradim sve što treba u toku dana. Kakva su vaša iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam dete od 16 meseci i starije dete od tri godine. Prvo dete je dosta mirno, sam se zaigra, i postizala sam sve da uradim po kući. A sa drugim detetom je potpuno drugačije, ona je veoma aktivna, stalno trči po stanu i zahteva dosta pažnje, tako da teško postižem da uradim sve što treba u toku dana. Kakva su vaša iskustva?

Kod mene je slicna situacija, samo malo obrnuto. Starije dete koje ima tri godine*u julu cetir* je dobro, poslusno, mirno jednom recju dete za pozeleti. A mladje dete koje u avgustu puni dve godine je sve ono sto ovo starije nije. Da je drugo bilo prvo dobro bi se razmislili kada cemo drugo :) Ali dobro nek su zivi i zdravi. Tesim se situacijom prijateljice koja ima jednojajcane blizance koji su ko nebo i zemlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kod mene ista prica. Stariji sin ima 8 godina i uvek je bio razuman, strpljiv, smiren. Sve se sa njim razgovorom resi. Jednostavno i bukvalno - dobro dete.

A malena, ima 14m i potpuno je drugacija od njega kad je bio u tom uzrastu. Nemirna je, nepredvidiva je, lako se naljuti, ali i komunikativnija. ...

Prosto je neverovatno da su toliko razliciti. A fizicki dosta lice.

I da, nervira me sto je cesto poredim sa njim, htela bih da i ona bude ''dobra'', a ustvari super je i ona nego valjda samo lepe stvari pamtimo (nadam se da me je neko razumeo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam blizance i totallna su karakterna suprotnost..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto bi rekli: ko da ih nije jedna majka rodila...stariji kad je bio mali kad bi mu rekla prekini ili ucuti, kad bi plakao, presekao bi kao makazama...maloj mozes ceo dan da pricas i pricas dok ona ne istera svoje - ta ne staje.

Govorim o uzrastu kad je on bio njenih godina: on je bio miran, druga deca bi mu uzimala njegove igracke, nije umeo da se izbori za svoje JA, a mala svoje ne da, a tudje hoce, ono sto ona naumi, to i ostvari. I on je bio pricljiv i radoznao kao i ona, ali je ona sa pricom presisala i njega i mnoge njene vrsnjake. Ako joj kazem "ne diraj to" ona ce me u oci gledati i opet dira to sto sam ja zabranila, a on nije bio takav. Ako ne dobije milom pokusace silom da dobije to sto ona hoce. Ma, pravi mali harambasa, a on mi je bio miran k'o devojcica... :rolleyes: Ma, kazem, ko da ih nije jedna majka rodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je ista situacija kao i kod vas drage mame. Prvo dete mirno, poslušno, razumno, a ovo drugo suprotnost, a ja to objašnjavam time da ovo drugo mora da se bori sa ovim prvim za pažnju roditelja, pa je nemirnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene je tako... Stariji je kao beba bio mirniji..Nije stalno plakao i zahtevao paznju,dok ovaj mladjiii ,lele uzas.,Stalno nesto kenjkao,i kao beba do 3meseca je stalnooo plakaooo,,,cini mi se da se nikaad ne igra sa igracke,nego da stalno trazi kod mene,stalno dolazi kod mene i place hoce da sedi samnom a ja ne mogu jer imam neki posao... Kad se kupam ,on sedi 20min ispred vrata i place ,tata ga uzme on i dalje place,ma ni u wc ne mogu da idem od njega,dok ovaj drugi nikad nije bio takav... Deca su to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Nina u septembru puni dve godinice,Filip u oktobru godinu dana,u novembru ocekujemo jos jednu bebu i samo se nadamo da ce biti bar malo mirnija od bate i seke,jer za razliku od vecine gde je jedno dete mirno,a drugo nemirno kod nas su deca karakterno veoma slicna i jako nemirna... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Nina u septembru puni dve godinice,Filip u oktobru godinu dana,u novembru ocekujemo jos jednu bebu i samo se nadamo da ce biti bar malo mirnija od bate i seke,jer za razliku od vecine gde je jedno dete mirno,a drugo nemirno kod nas su deca karakterno veoma slicna i jako nemirna... ;)

Uuuuu, svaka čast na hrabrosti i na maloj razlici u godinama između dece. Ja i sa jednim jedva izlazim na kraj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sin mi je prava dobrica miran prepametan, sve me slusa, mada to je mozda jer sam s anjim imala vise vremena za rad ucenje

a mala je prava zvrkusa smizla najveca , samo dreci ako joj nesto nije po volji, samo ona da bude u centru paznje, ako joj brat ne da igracku krece u vrisak

vrlo vrlo razliciti

jedno na tatu

drugo na mamu B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da je sin na mamu...bar se takav utisak stiče... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da je sin na mamu...bar se takav utisak stiče... :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

na zalost ili srecu ...NIJE mala je copy / paste ja , gura svoje i kroz zid :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olivera nam je mala prznica, a Kristina ce izgleda biti veoma vesela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sada ima i razlika i sličnosti :-)

Sin je bio dosta plačljiva i kenjkava beba ali je znao i da se zaigra lepo. Nije bio baš druželjubiv kao beba, ali sam za to i sama kriva jer nismo mnogo išli nikuda. Jako je pametan ali izuzetno tvrdoglav, na koga ne znam jer smo i muž i ja takvi :-) Noću se dugo budio, zube je propatio i uvek se budio kenjkav u toku dana. Jako je veliki mamaroš i dn danas :-) Jako je živahan i nestašan. Kao beba je super jeo, sada je izbirljiv i vrlo lenj kada je jelo u pitanju. Kao beba obožavao je ići u kolica, i to ne samo u šetnju već da sedi u njima i igra se. Uspavljivanje je bilo takođe posebna priča. Puzao nikada nije. Osip nikada imao nije.

Malecka je suprotnost, od prvog dana super spava i nicanje zubića primetimo samo po osipu koji ga prati. Obožava društvo, ne voli kolica, sama se uspavljuje, puže kao Kića, ne kenjka često, jede sve što bata nikada nije, čak ni kao beba, koža joj je jako osetljiva, malo malo se ospe. Ima još toga, ne mogu se setiti, a i mala je da bi se sve saznalo, za sada.

I mene nervira što ih nekada upoređujem...svako je dte priča za sebe i tako i treba da bude.

Pozdrav mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

POTPUNO :blink: :blink: :blink:

neverovatno, ali nebo i zemlja...

Luka se nikada nije igrao da se zaigra kao dete, voli tv, placljiv, a ne ume da place, pomalo tupav, spor, maza....ne zna da se bori za sebe...kao beba nije znao da puzi, padao kao sveca dok nije prohodao kako treba, nije znao ni da pada kako treba....ne voli da jede salate....ono sto ne voli, a nateram ga da stavi u usta, odmah pravi facu kao da ce da povrati....nemirno spavao do skoro, i sada mesecari i prica u snu...lenj, mrzi ga da seta...

Paja se igra sam satima, ne interesuje ga tv, osim pred spavanje i to par minuta, puzao i prohodao nista lakse, jede sve, spava mirno, osim kada je bolestan, brz, sposoban da se izbori za sebe, pametan sa vecim vokabularom nego brat, sve ga interesuje, voli da seta, da skita, stalno je u pokretu...

Naravno , Luka je mirno dete, nikada nije ceprkao po frizideru, ili ukljucivao sporet ili se penjao da ukljucuje nesto ili buta negde, nije nikada nijednu ruznu rec rekao, mene ispravlja kada mi se omakne, ali zato Paja sve to radi i trenira mi zivce stalno :huh:

VOLIM IH OBOJICU JER SU TAKO RAZLICITI!!!!! :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.