Rodjendan u vrticu

odgovora

Objavljeno

Pozdrav,

interesuje me kako je u vasim vrticima sto se tice rodjendana. Da li neko slika, sta nosite od grickalica, slatkisa... Ako je neko iz Kragujevca, jos bolje :) 

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vecini vrtica nisu dozvoljene torte domace, pa se nose upakovani proizvodi sa deklaracijom.

Ja sam pravila tortu od kartona, pa unutra ubacila cokoladice zivotinjsko carstvo i jos nesto slicno, zaboravila sam ... U pinjatu karamele... 

Vaspitacica je slikala, posle joj se pokvario telefon, pa nikad slike nisam dobila...

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas u opstini Rakovica ne dozvoljavaju uopste nista od slatkisa samo voce za rodjendan tako da od proslave rodjendana u vrticu nema nista.odnesemo voce,deca se pocaste i to je to.bez torti,svecica i ostalih zezancija.Rodjendan slavimo kuci

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo jutros odneli mix grickalica (ribice, perece), jedan gusti sok od 1.5 i cokoladne rolnice. Valjda im je bilo dosta :) Ne znam koliko inace nose. Rekli su nam da ce da slikaju, pa da nam prebace, ujutru cemo da vidimo sa vaspitacicom, bila neka druga kada smo ga uzimali.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od toga koliko dece imate u grupici. Kod nas ih je trideset sedmoro, litar i po soka bi im bilo malo. 

Evo ja sad planiram da pravim tortu od kartona za vrtić i nerviram se što nigde ne mogu da nađem neki šablon za tortu na sprat, od tih tridesetak parčića, koliko mi treba. A ne bih da računam sama, ima nešto da zabrljam sto posto. 

Prošle godine sam našla super sajt koji automatski izračunava dimenzije, ali su parčići bili iz dva dela, osnova plus poklopac, pa puta 37, pa vi vidite koliko je to komada za crtanje, seckanje, savijanje i lepljenje. Osedela sam. Ovog puta ću probati iz jednog dela, samo da smislim kako. Ako neko ima ideju ili je mnogo pametan da mi izračuna sve, evo pucajte. 

Samo mi nemojte predlagati da naručim gotovu, znam da je lakše i da su jeftine, ali meni je baš gušt da ja napravim i ukrasim kako sam zamislila. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam razmisljala o ovoj torti, ali se nekako nisam organbizovala, pa smo odneli u kesi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi od toga koliko dece imate u grupici. Kod nas ih je trideset sedmoro, litar i po soka bi im bilo malo. 

Evo ja sad planiram da pravim tortu od kartona za vrtić i nerviram se što nigde ne mogu da nađem neki šablon za tortu na sprat, od tih tridesetak parčića, koliko mi treba. A ne bih da računam sama, ima nešto da zabrljam sto posto. 

Prošle godine sam našla super sajt koji automatski izračunava dimenzije, ali su parčići bili iz dva dela, osnova plus poklopac, pa puta 37, pa vi vidite koliko je to komada za crtanje, seckanje, savijanje i lepljenje. Osedela sam. Ovog puta ću probati iz jednog dela, samo da smislim kako. Ako neko ima ideju ili je mnogo pametan da mi izračuna sve, evo pucajte. 

Samo mi nemojte predlagati da naručim gotovu, znam da je lakše i da su jeftine, ali meni je baš gušt da ja napravim i ukrasim kako sam zamislila. :) 

ja imam sablone za 8, 10, 11, 12, 13 i mislim 15 parcica. Meni je tata nacrtao sve te sablone, osim ovih 12, to sam skinula sa neta. Ja ih inace pravim sve rucno :rolleyes:al sad sam na pauzi. Mada te razumem sto hoces sama, ista sam takva.:) A  sta mislis o pinjati? Lakse se pravi, a deca je obozavaju. 

P.S. iz jednog dela su. Ja sam prosle god pravila 300 kutijica za ng. Ne pitaj:lol:

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na kraju smislila da možda izračunam na ovom sajtu dimenzije osnove za, recimo, 22+15 parčića, pa da te dimenzije prenesem na šablon za ove iz jednog dela. Ali to mora mm da iscrta, ja sam vrlo neprecizna i nestrpljiva i zabrljaću nešto garant. 

Pinjata je super ideja, vidiš. Mogla bih napraviti nešto za duvanje svećica onako malo, simbolično, a da lupaju po toj pinjati u vrtiću. Samo ne znam da li će vaspitačice to dozvoliti, moram da ih pitam. Gledala sam baš danas uputstva kako se pravi, nije baš ni jednostavno, i tu ima drndanja, ali šta ću. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS nije dozvoljeno donositi u vrtic nista tj donese se ali se deci daju po polasku kuci da pojedu u prisustvu roditelja. Bilo je vise slucajeva alergijskih reakcija pa su zabranili cascavanje za rodjendan tako da oni otpevaju detetu pesmicu svako nacrta nesto i vaspitacica spoji radove u knjizicu a cokoladice ili bombone po polasku kuci. Inace moj sin se davio sa tvrdom bombonom vec je imao 5 godina, ja im nisam nikad davala tvrde bombone i neko od dece je doneo za rodjendan i moj smota se poceo daviti vaspitacica ga okretala da ispljune pa me nakrpila sto nisam naucila dete da jede bombone a ja zbog zuba a i mislim da je bolje da pojede 2 kockice cokolade ili sladoled nego bombone i lizalice. Jos malo cu ponovo na ovu temu a taman se resih velikih proslava ovo sad milina odu sa par drugara i drugarica na sok i parce pice tortu smuckam nema ukrasavanja posebnog milina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kako izgledaju te iz jednog dela sto zelis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I parce i torta izgledaju identicno kao na mojoj slici, samo su svi moji parcici imali po poklopac, pa su komplikovaniji za pravljenje. Ako te zanima kako sablon izgleda, mogu okaciti link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neces moci 22, jer je preusko. Mali je stepen dobijes malo vise od 16 stepeni. Ako ti budu trebale ove iz jednog dela, javi, poslacu ti. Ima oko pinjate posla, al nije komplikovano. Jasno ide kako sta, al treba ti 2 dana zbog susenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha razumem. Znatizeljna sam. Volim da pravim kojesta i onda se tako i interesujem za sve. To je fina ideja za rodjendane u vrticu/skoli. Meni treba informacija gde da nadjem punjenje za jastuke/plisane igrackem sve sto sam nasla je na veliko. A meni treba da punim igracke detetu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, mogu da pitam drugaricu gde je kupovala, ona je heklala lutke i kupovala je negde u Balkanskoj punjenje bas samo za svoje potrebe. 

Cipelicu, hvala ti. :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec odlucila da cu pinjatu ove godine. Jedva cekam da prionem. Samo jos da kupim sta mi fali od materijala, deo sam vec pripremila.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pinjata je super ideja, vidiš. Mogla bih napraviti nešto za duvanje svećica onako malo, simbolično, a da lupaju po toj pinjati u vrtiću. Samo ne znam da li će vaspitačice to dozvoliti, moram da ih pitam. Gledala sam baš danas uputstva kako se pravi, nije baš ni jednostavno, i tu ima drndanja, ali šta ću. 

Ne mora lupanje,može sa trakicama na povlačenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lovely, kako to izgleda, daj neki link?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Lovely, kako to izgleda, daj neki link?

 Od papirnatog abažura kupljenog kod Kineza - ja pravila ovako,nisam našla konkretno upustvo već improvizovala i fino ispala,tj.radi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.