Trudnoca i prolaps na srcu


odgovora

Objavljeno

Drage trudnice,neznam da li ovde na forumu jos neko ima problem sa prolapsom na srcu. Volela bi da podelite iskustva ako neko ima isti problem kao i ja. Na pocetku trudnoce nisam imala nekih problema,imam terapiju koju pijem i bilo mi je dobro. Sada sam 34. nedelja i kako je pocela nervoza da me hvata oko cele trudnoce i nestrpljiva sam strasno kada ce se sve zavrsiti,a jos mi i ove vrucine uzasno smetaju,pa nocu nemogu da spavam,onda mi se javlja problem da mi srce jako lupa,bez obzira sto pijem lekove i onda nemogu da funkcionisem normalno,a nemogu ni da spavam od tog lupanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prolaps otkriven pre tri godine,receno mi je da je manji i nije strasan.Eh,trebalobi sledece nedelje da odem do kardiologa,jer od pre mesec dana krecu tegobe.Kad su ove promene vremena,kad lezim pravo na ledjima,bas ubrzano i jako lupa.Nisam imala terapiju do sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam terapiju od pocetka,pijem corvitol,on sme i u trudnoci da se pije,odnosno meni je kardiolog rekao da samo on i sme da se pije u trudnoci,tako da nisam nista menjala,samo sam nastavila da ga pijem.Otkriven mi je prolaps pre 4god. Nije nista strasno,ali smeta to lupanje,znam kako ti je. U kom si mesecu trudnoce? Sobzirom da nisi imala terapiju do sada,to nije nista strasno,jer je u trudnoci normalno da srce vise i brze radi,jer sada  radi za dvoje. Moguce da ce ti dati neku minimalnu terapiju,koju smes da pijes u trudnoci,a kada se porodis da ti lekovi vise netrebaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U sedmom:) Moje srce ne radi za dvoje,nego za troje :) Volela bih da mi daju da imam nesto "pri ruci",jedan dan mi je bilo bas lose,a jedva mi se smirilo to lupanje.Ranije sam pila po potrebi propranolol zbog tih tahikardija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,svaka ti cast,jel znas sta ce biti? :babymommy: Dace ti sigurno nesto da ti se to smiri,nebrini,nije to nista strasno,idi kod kardiologa da ti da sta da pijes. Samo ume bas da smeta to lupanje,a i hoce na te promene,toplo,hladno da lupa jace,vreme je bilo bas uzas,pa i nije cudo. Ja imam problem i kada nespavam,lupa jako i kada mi je nos zapusen i na promene vremena. Zato ja ludim sada sto ce biti toplo,ako nespavam,ima da mi lupa,pa cu da se unervozim i tek onda necu moci da savam. Iskreno jedva cekam da se porodim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva decaka :) A tek vrucine :( Uh daleko je kraj avgusta ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam prolaps vec vise od 6 godina...ne pijem terapiju i ne obracam paznju na to,, eto cak i dva carska iza mene...na ledjima inace ne treba spavati jer se srce ubrzava i disanje nije kako treba zbog prtiskanja aorte..tako da, zene, samo bok :)

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spavam sa strane,nikad nisam spavala na ledjima. Ja od pocetka imam terapiju i nemogu bez lekova, Vama je onda manji prolaps nego meni,mada ni moj nije veliki,ali nemogu bez lekova,to mi stvara najveci pritisak u glavi sto se tice trudnoce,ustvari mene psiha ubi najvise,uvrtim neke gluposti u glavu i onda mi samo bude jos gore. Psiha je cudo. <_< Oblacak,razumem te u potpunosti za te vrucine,svima nam smetaju,ja jos kukam sto mi je termin 19. jula,mogu da zamislim kako je tebi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se upravo ratila sa pregleda kod interniste-kardiologa kod koga idem redovno vec 6 godina i svecano izjavljujem da vise nemam prolaps na srcu :D

kako je moguce, moguce...ja sam dosta poradila na svojoj ishrani, za neke je to radikalno, mada godinama unazad tu nesto mutim i radim, a poslednje tri godine malo vise i ovo je jedan od tih ciljeva koje sam sebi zadala...

Tako...srecna sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija svaka cast!Moj prolaps je malen,i ne pravi problem,sad trenutno zbog trudnoce hoce malo da smeta,jer su obojica karlicno,i podizu i dijafragmu,pa otežavaju i disanje i rad srca -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija,svaka cast,bas mi je drago. Meni je moj kardiolog rekao da je vrlo moguce da se prolaps smanji u trudnoci,bas zbog toga sto stiska dijafragmu i podize sve. Oblacak,bice to sve dobro,nadam se da ce se tvoje bebe malcice spustiti,da ti olaksaju malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidis taj momenat ne znam, ali znam da mi se tokom godina smanjuje...nekako nevezano za trudnoce...

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je super,meni je isti konstantno. Da li si pila nesto ili si nesto radila po tom pitanju,pa ti se smanjivalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neka od vas uzimala epidural,jel je neka razmisljala o tome? Verovatno ima tema o tome,ali me zanima sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam promenila ishranu, citala sam knjigu dr Sulca lecenje neizlecivih bolesti i tu nasla neke smernice za sebe i primenila dosta stvari...ali na tome radim vec tri godine intenzivno.

 

Ja sam se porodila u spinalu oba puta, to mu dodje na isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.