Miomi - problem kod zatrudnjivanja

odgovora

Objavljeno

Cao svima!

Unapred se izvinjavam ako postoji slicna tema, ja sam pokusavala da je nadjem ali mi nije poslo za rukom. Ako postoji neka je moderatori spoje sa postojecom . Hvala unapred!

Elem, imam kao sto sam vec jednom pisala, 38 godina ( jos koji mesec :)) jedan spontani pobacaj iza sebe pre 8 meseci, kiretazu nakon tog, gde je histologija pokazala da je sve u redu bilo, i da sam najverovatnije dobila grip koji je to vreme vladao u sred leta. Ostala sam trudna iz drugog pokusaja, tj drugi mesec pokusavanja. Kod mene kaze dr sve skolski, perfektno, kod mm takodje. Ciklus u dan tacan, malo vise bolan, krvarenje svaki mesec identicno, normalno. Ovulacija u minut tacna. Starost mojih reproduktivnih organa je po doktoru deset godina mladje od mojih realnih godina. 

Problem ili ne bar za mene, jer znam da je tu, je miom(i). Znam da ga imam vec par godina, dosta je veliki i nalazi se na zadnjem zidu, spoljasnjem, materice. Dr me je ubedjivao da nicemu ne smeta i da nema nikakvu ulogu u spontanom. Samo saznanje da je tu mi je uvek smetalo kao i bolne menstruacije itd... pokusavamo kao sto rekoh vec 8 meseci da opet zatrudnim, svakog meseca folikula kao u prici ali nista... da bi na proslom pregledu kod lekara, on mi usput rekao da postoji jos jedan miom, koliko sam ga sada shvatila u unutrasnjem zidu materice ali kao i on nista ne smeta. Pisle tog pregleda, posto sam imala 4 velila folikula od 21-24 mm mi je rekao da ako ne ostanem trudna ovaj mesec, dodjem da zakazemo vto. 22 maja imam prvi razgovor o mogucoj vto.

Elem takva kakva jesam, nije mi djavo dao mira, zakazala sam ne kod jednog vec kod dva lekara-hirurga, (usko specijalizovanih za miome), preglede da vidim misljenja i preporuke. Najveci mi je problem, i da uradim vto, koliki je rizik da miomi prave  probleme.

Koliko god da sam cula da su miomi rasprostranjen problem, koga god pitah iz svoje okoline, niko pojma nema o njima. Zanimaju  me iskustava, da li ih neko od vas ima, kako je trudnoca prosla sa njima, koliko su smetali pri zatrudnjivanju? 

Sva iskustva su dobro dosla :)

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zatrudnela i na prvom pregledu mi je dr rekla da imam miom. Nije bila nesto zabrinuta, kao nije na peteljci nego je intramuralni i sad bebi ostaje da se izbori. Izborila se.

Meni taj miom a velicina je bila 3,5x4,5 nije napravio problem u zatrudnjivanju. Tako je bilo kod mene, sad ja mogu samo da "fantaziram" i da predpostavim da lokacija mioma moze da pravi problem

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos pre vise od 10 god mi je dijagnostifikovan "miomcic" kako ga je dr nazvala od 13mm, mislim na prednjem zidu. U pocetku sam bila uplasena jer mi je majka skoro pa platila zivotom zbog zapustenog mioma malo zbog svoje neodgovornosti i neredovnih kontrola, malo zbog nepaznje dr zbog koja ju je na prituzbe da neprestano krvari ubedila da ima upalu jajnika (!?!). Vremenom, kako sam menjala lekare, svaki od njh je smatrao da nije u pitanju nista ozbiljno, pa sam se opustila. Inace, imala sam jedno vreme i ogromnu vodenu cistu na levom jajniku i ona je sprecavala ovulacije, a kada je pukla napravila je i malo priraslica, pa mi je kompletna materica otisla malo u levo, a kasnije sam dobila i mozaik na grlicu. Da ne pominjem sklonost ka gljivicnim infekcijama... Pored svega toga, posle 15 meseci pokusavanja sam zatrudnela, iznela trudnocu do kraja i sada imam bebu od 2 meseca. Dobra vest je da je miom u toku trudnoce nestao, ali sam zato ponovo zaradila policisticne jajnike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.