Koje su omiljene aktivnosti vašeg deteta?

odgovora

Objavljeno

Fizička i intelektualna aktivnost kod dece je veoma bitna. Kroz igru dete dosta uči o sebi i drugima. Ono se osamostaljuje i preispituje svoje mogućnosti.

Koje su omiljene aktivnosti vašeg deteta i koje su to igračke koje su ga najviše zainteresovale? Kako provodi svoje slobodno vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka ima 6 godina i obozava da crta, stalno je ispred nje papir i olovka. Valjda joj je tako najlakse da iskaze svoje osjecaje .... :)

S obzirom da je od malena pokazivala interesovanje prema instrumentima i muzici vec neko vrijeme ide u muzicku skolu i moram da se pohvalim :) :) (kao i svaka mama) vec uveliko svira klavir :D

Cisto rekreacije radi pustala sam je da se interesuje za razne sportove, nista ozbiljno i obavezno tako ad je sada u fazi tenisa (do kada ce je drzati nemam pojma) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka ima 6 godina i obozava da crta, stalno je ispred nje papir i olovka. Valjda joj je tako najlakse da iskaze svoje osjecaje .... :)

S obzirom da je od malena pokazivala interesovanje prema instrumentima i muzici vec neko vrijeme ide u muzicku skolu i moram da se pohvalim :) :) (kao i svaka mama) vec uveliko svira klavir :D

Cisto rekreacije radi pustala sam je da se interesuje za razne sportove, nista ozbiljno i obavezno tako ad je sada u fazi tenisa (do kada ce je drzati nemam pojma) :)

Bravo za malecku, super je sve sto je interesuje! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ide na balet, plivanje, gimnastiku i pevanje i tim redosledom je otprilike i interesuju. Ono sto smo nedavno otkrili da jako voli je planinarenje pa se sad na to koncentrisemo vikendima. Takodje i voznja balance bicikla.

Sto se onih "intelektualnih" aktivnosti tice uvek na prvom mestu citanje i knjige, pa onda drustvene igre, slikanje vodenim i tempera bojama i didakticke igracke za finu motoriku.

Voli jako puno i da pomaze po kuci i omiljeno joj je kuvanje bilo koje vrste- da muti, mesa, mesi, sve bi da proba.

Ma u sustini je ko svako radoznalo dete- svuda je ima, svuda zaviri, sve bi da proba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Voli jako puno i da pomaze po kuci i omiljeno joj je kuvanje bilo koje vrste- da muti, mesa, mesi, sve bi da proba.

HAHAHAH .... poznato mi je to .... pa brasina i tjesta svuda po kuci a vrhunac svega jeste kada ja operem ogledala a ona za mnom, pokvasi krpicu pa ih sve umrlja.

Bravo za malecku, super je sve sto je interesuje! ;)

hvala

Ma svasta je ona probala, cak je i na glumu otisla i to jedan cas pa pobjegla glavom bez obzira (nemam pojma sta se desilo) a vrhunac svega jeste kada je naucila da skija, pa sam je kao blesava ganjalasa skijama po planini .... naravno da je nisam stigla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HAHAHAH .... poznato mi je to .... pa brasina i tjesta svuda po kuci a vrhunac svega jeste kada ja operem ogledala a ona za mnom, pokvasi krpicu pa ih sve umrlja.

hvala

Ma svasta je ona probala, cak je i na glumu otisla i to jedan cas pa pobjegla glavom bez obzira (nemam pojma sta se desilo) a vrhunac svega jeste kada je naucila da skija, pa sam je kao blesava ganjalasa skijama po planini .... naravno da je nisam stigla :)

Hihihihihih! Skijanje je zakon! Tek kad na skije stanes vidis koliko nam slobode u zivotu svima fali... Za decu je tek fenomenalan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj medvedić je došao u fazu crtanja i pisanja i vožnja bicikla.Naučio je da baca i hvata loptu i svaki dan dolazi iz vrtića sa nekom naučenom pesmicom...Od treće godine ću razmišljati na koji sport će da krene, za sada bi to bio neki džudo ili karate, čak i pravi tako neke pokrete, sigurno da je to video od nekoga... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mala od treceg rodjendana ide dva puta nedeljno na balet, jednom na gimnastiku (presli smo u profi skolu ali smo jos mi sa njom na casu), jednom na plivanje (sad je sama u bazenu sa instruktorima) i jednom na pevanje.

Sveki kaze da je pevanje malo prerasla, ali na sledeci nivo koji je gluma+pevanje u pozoristu moze tek sa 4god, tako da cemo ili ovo da prekinemo (ona nam ne da, voli da ide) ili da nastavi do sledece jeseni.

Tenis je nana i deda uce jednom nedeljno kad oni igraju. Ona kad vidi tatu i tete kako igraju golf trazi im da je vode da i ona igra pa se mm upalio da gleda za koji je uzrast najmanja oprema :lol: Zeza se da kad je mogao TW, moze i ona, a ionako su vece pare u golfu nego u baletu pa da je on usmeri na vreme. :lol:

Takodje mu je prijatelj koji sina nedeljom ujutru vodi na ragbi ispricao kako tamo ima i curica (one igraju touch rugby). E eto ti mm-a odmah me pita jel moze i on da je vodi. :rolleyes:

Sad vecamo o zimovanju za ovu godinu i da li da je pustimo samu sa tetom ili da i mi idemo... Nismo planirali ici, ali i ne propusta nam se njeno prvo skijanje... Teta je profi blader tako da ce im biti interesantno obzirom da ona hoce da vodi i sa druge strane familije dva decaka... Ima vremena do sezone snega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici kad stignete na sve da je vodite kad radite do kasno??!! svaka cast...ja ne znam ako pocnem (ikad ponovo u zivotu da radim :P ) kako se iskombinovati sa poslom, skolama, sekcijama itd itd itd.....

jel vam neko pomaze ili ?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Micilici kad stignete na sve da je vodite kad radite do kasno??!! svaka cast...ja ne znam ako pocnem (ikad ponovo u zivotu da radim :P ) kako se iskombinovati sa poslom, skolama, sekcijama itd itd itd.....

jel vam neko pomaze ili ?????

Mila moja sveki je cuva ponedeljkom i utorkom, a ja sam sa njom sredom jer radim 4 dana- bas zbog toga. Sveki je vodi na muziku, balet i gimnastiku u ta dva dana, ja na plivanje i balet sredom. Trebalo bi da izbacimo jedan cas baleta od nove godine, ali dve skole su u pitanju, dve uciteljice i sad pokusavamo da utvrdimo koja joj se vise svidja. Za sad kaze ona u koju je ja vodim a sa tom smo poceli u septembru... U drugu skolicu ide jos od proleca...

U sustini meni nije tesko da sredom u podne odemo na plivanje, onda imamo pauzu da rucamo ili idemo u biblioteku i onda na balet. Ona obozava da ide na sve to i zato sam ih i spojila u isti dan. Lepo nam je ovako jer radimo nesto posebno zajedno, ona se hvali da je mama vodi :) Ostane nam sredom slobodno popodne od 15h nadalje i vidimo se i sa drugaricama, same kvalitetno provedemo vreme, spavamo (ko danas 3h :lol: ) i tako... Sad su nam vikendi slobodni i mozemo da otputujemo isl, a da ne gubimo na plivanju jer je pre bilo subotom... Zato ja i necu da se mm veze sa ragbijem jer ispadne da svaki drugi vikend nekud idemo i sta bi ona od casova iskoristila... :rolleyes:

Ali recimo ja vidim moje se prijateljice od kad su dobile drugo dete pritajile sa prvim, prestale sa plivanjem, upisale samo na balet ili gimnastiku, ako i to... Starije dete salju u vrtic po 2 dana nedeljno i kazu to im je dosta... Ne znam, i moja ide u vrtic ta dva dana pa opet mislim da je to potpuno druga stvar i nije joj dovoljno...

Jel vodis ti Luku na neke casove seceru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila moja sveki je cuva ponedeljkom i utorkom, a ja sam sa njom sredom jer radim 4 dana- bas zbog toga. Sveki je vodi na muziku, balet i gimnastiku u ta dva dana, ja na plivanje i balet sredom. Trebalo bi da izbacimo jedan cas baleta od nove godine, ali dve skole su u pitanju, dve uciteljice i sad pokusavamo da utvrdimo koja joj se vise svidja. Za sad kaze ona u koju je ja vodim a sa tom smo poceli u septembru... U drugu skolicu ide jos od proleca...

U sustini meni nije tesko da sredom u podne odemo na plivanje, onda imamo pauzu da rucamo ili idemo u biblioteku i onda na balet. Ona obozava da ide na sve to i zato sam ih i spojila u isti dan. Lepo nam je ovako jer radimo nesto posebno zajedno, ona se hvali da je mama vodi :) Ostane nam sredom slobodno popodne od 15h nadalje i vidimo se i sa drugaricama, same kvalitetno provedemo vreme, spavamo (ko danas 3h :lol: ) i tako... Sad su nam vikendi slobodni i mozemo da otputujemo isl, a da ne gubimo na plivanju jer je pre bilo subotom... Zato ja i necu da se mm veze sa ragbijem jer ispadne da svaki drugi vikend nekud idemo i sta bi ona od casova iskoristila... :rolleyes:

Ali recimo ja vidim moje se prijateljice od kad su dobile drugo dete pritajile sa prvim, prestale sa plivanjem, upisale samo na balet ili gimnastiku, ako i to... Starije dete salju u vrtic po 2 dana nedeljno i kazu to im je dosta... Ne znam, i moja ide u vrtic ta dva dana pa opet mislim da je to potpuno druga stvar i nije joj dovoljno...

Jel vodis ti Luku na neke casove seceru?

idemo u srpsku skolicu i isli smo na engeski za decu od 2-5 godina, iako smo mi bili najmladji,prosle godine...mozda nastavimo opet od novembra....sport ne mozemo ni jedan jos uvek dok se ne napuni 3 godine, tako da cekamo sad da napunimo 3 pa da vidimo sta cemo....

i to je to....iskreno luka najvise voli da je u parku, da se igra sa decom i to mu omogucavam svakodnevno po par sati....imacemo sekcije celog zivota....

mada kazem, cekamo trecu godinu pa da se usmerimo...za sada se samo intelektualno usmeravamo, ali ja bih htela i fizicki tj neki sport da pocnemo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa ne ide ni na jedan sport, jos mala. Pricala sam sa par trenera i izmedju njih jedan je koji predaje u skolici sporta ( 3-7 god) i jako mi je dobar drug, on mi je savetovao da sacekam do 4 god. Inace ovako najvise voli da vozi bicikli, skace na krevetu i sa kreveta, slaze puzle i da boji ili da crta....naravno obozava da se igra sa decom....a na igralistu je stalno na ljuljsci..........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najomiljenija aktivnost mog sina ovih dana je penjanje gde god da stigne-na gelendere, ograde, stubiće, žardinjere.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Omiljena aktivnost... Hm..... Pravljenje nereda :D

Vole sve i svasta,Aki voli da crta i da pise , da peva kad mu dodje,da dira komp, da juri po parku ,sutira loptu ,naravno automobili kamioni itd.oboje vole da igraju uz dobru muziku ,ponekad puste i operu i na to igraju :lol::blink: a da Aleksa obozava da menja kanale... Ma svasta .. Ne voze bicikle , jos malo pa polaze u vrtic i imace nove aktivnosti ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Omiljena aktivnost mog deteta ovih dana je prevrtanje po krevetu,skakanje i izvodjenje raznih vratolomija,kolut napred i tako...

Ukoliko se odselim u Bg,upisala bih je u skolu gimnastike,jer ja sam bila veliki talenat za gimnastiku,a nisam imala uslove za treniranje...

Mislim da je od mene nasledila talenat za gimnastiku,a i mnogo mi je slatko da gledam one male,spretne devojcice dok izvode vezbice..

Inace,voli i da igra,peva...

Otac joj je muzicar,kao i deda,pa mozda i od toga nesto nasledi..

imamo violinu kuci na kojoj je svoje prve note izveo suprug..On misli da je jos mala da uci da svira :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Omiljena aktivnost: trčanje od prostorije do prostorije...sada je u fazi paljenje/gašenja: mašine za suđe, interfona, svjetala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vera voli da crta i boji. Slaze slagalice, i to joj dugo drzi paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Aleksa se zainteresovao sa kamiončiće sa prikolicom, bagere i ostale "mašine", vozi ih po sobi, po dvorištu, natovari neke sitnije igračkice...baš se lepo zaigra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prešli smo na sitnije igračke, koje trpamo po džepovima...a volimo i žireve, kestenje, kamenčiće...i više neće šorc bez džepova. A takođe i crtanje voštanim bojama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je trenutno u fazonu da mu se kupuju igracke tipa buce, paukovi, skakavci itd i da se igra sa njima. Inace je dete koje nije hiperaktivno, da non stop jurca , pentra se itd, vise je u fazonu da pravi kuce, redja non stop aute, sa zivotinjama se ganja i slicno.

Sto se sportskih aktivnosti tice, od pre neki dan je poceo da prica da hoce da ide na fudbal, u sta ja cisto sumnjam jer nije u fazonu da sutira loptu i da je lud nesto za fudbalom. Ja bih pre sacekala jos godinu dana pa da krene na tenis, mada mm kaze da bi mozda mogli da ga upisemo na tu akademiju fudbala gde primaju od 4. godine. Sta znam, videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prešli smo na sitnije igračke, koje trpamo po džepovima...a volimo i žireve, kestenje, kamenčiće...i više neće šorc bez džepova. A takođe i crtanje voštanim bojama...

I moj luka je lud za bagerima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da malo ozivimo temu... Moje dete voli kreativne igre, sto podrazumeva igranje svim ostalim osim igrackama. Recimo, od kada je bila mala, zabavnije joj je bilo da se igra igrackama koje same napravimo od raznih sekundarnih sirovina, kartonskih rolni od toalet papira i ubrusa, folije, cepova, vunice, dugmica, raznog zrnevlja i sl. I dan danas se najvise igramo takvih igara s tim sto kako rastemo, raste i obim stvari koje koristimo. Evo jedne slicice ukrasa koji smo pre par dana napravile od testa.. Da li se vasa deca radije igraju takvih igara ili necega drugog?

x5l-P10505.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da malo ozivimo temu... Moje dete voli kreativne igre, sto podrazumeva igranje svim ostalim osim igrackama. Recimo, od kada je bila mala, zabavnije joj je bilo da se igra igrackama koje same napravimo od raznih sekundarnih sirovina, kartonskih rolni od toalet papira i ubrusa, folije, cepova, vunice, dugmica, raznog zrnevlja i sl. I dan danas se najvise igramo takvih igara s tim sto kako rastemo, raste i obim stvari koje koristimo. Evo jedne slicice ukrasa koji smo pre par dana napravile od testa.. Da li se vasa deca radije igraju takvih igara ili necega drugog?

x5l-P10505.jpg

prelepo,odusevljena sam,tako detetu podstices kreativnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksina zanimacija ovih dana je skakutanje na jednoj nozi...a Anjina skiciranje zimskih kolekcija odeće, obuće i nakita...a nakit pravi od gipsa i testa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksina zanimacija ovih dana je skakutanje na jednoj nozi...a Anjina skiciranje zimskih kolekcija odeće, obuće i nakita...a nakit pravi od gipsa i testa.

Divno... Jel se Aleksa meša kad ona to radi, ili je ne dira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.