odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

@zeklica kad ih jednom staviš nećeš se vraćati na jednokratne.Neuporediv je osećaj.A meni lično održavanje istih nije bio problem.Odlagala sam ih vani u onu mio bambino vrećicu koja ne propušta tečnost.

Imaš u dm-u odličan sapun za fleke ako baš imaš bojazan da se ne mogu dobro oprati.

@Earl Grey kakva aplikacija,nisam deo naučno-istraživačkog projekta : boja krvi u zavisnosti od raspoloženja :lol: Svašta li će na aplikacijama naći mesto.A i svi ti gedžiti za desinfekciju i slično ma idi..Meni je dosta čašica i topla voda.A vrecicu su mi poslali i nju koristim tek na kraju kad prodje ciklus.

@mama maza za seks upotrebi maštu :lol: zezam se..aj javi utiske..

Inače ja sam imala srece sto su mi poslali (greškom) manju veličinu jer njom lakse manipulisem a po količini jedva se napuni trećina za četiri sata.

Tako da dobro razmislite o veličini.

Ne znam,ja ga ne bih više menjala za uloške i konstantan osćaj krvi medju nogama.Neudobni su mi previše.Posebno moću kad se cimam,krv se suši.. (aj neću više kao neki serijal drakulin da pišem :lol: )

Izmenjeno od strane paper_moon
Earl Grey i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno, da covek ne poveruje, tj zena, u koje su sfere sve moderne tehnologije stigle:o

:lol::lol:  :lol: 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ob moze. Pa pise u uputstvu

e jeste, ja sam nesto pobrkala. Mogla bih se zakleti da sam procitala da je do odredjenih svojstava u odredjenim vrstama tampona, al izgleda da ipak nije. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo konacno i ovde ovakva tema. Platneni ulosci su divno iskustvo, mada je mm- to gadna zamsao, i ako se ne bakce on sa tim. <_< 

Ja sam se totalno primila na casicu, isprobala kinesku tek da ne bacam pare ako se ne snadjem. To na kraku inije bia losa zamisao, jer kako se razlikuju po velicini, razlikuju se i po tvrdoci. Ja naravno ubedjena da mi tvrda nece prijati uzela neku mekanu....pa se malo svadjamo. :rolleyes:Ali sam generalno zadovoljna. Ja planiram Yuki da kupim, ceska je cini mi se, a i cena je prihvatljiva.  

Inace na fb grupi pu platneni ulosci i mc menstrualne casice za zene imate i kviz koji bi trebalo da vam pomogne u odabiru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jp hvala. Ja bas zelim da probam te casice. :rolleyes: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super je grupa ja sam bas mnogo naucila, i zahvaljujuci tim zenama se odllucila. Inace kad sam pre sedam god prvi put cula za casicu reakcija mi je bila fuk bljak nikad ja to ne bi.... Doduse mislila sam ni da platnene uloske ne bih mogla, jedino su mi platnene pelene i tada zvucale super :angel:

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam mooncup vec par godina,super stvar,nema iritacija kao sa uloscima,a i skratilo mi se trajanje za dan-2....manje krvarim i preko noci spavam ko top,bez brige oko  curkanja na plahtu kako mi s uloscima zna procuriti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja intenzivno razmisljam na ovu temu i mislim da cu da probam....sad cu da nadjem tu FB grupu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila sam casicu nekih godinu dana pre nego sto sam zatrudnela...mogu jedino reci da mi stedi pare...s obzirom na to da su mi krvarenja neverovatno obilna i da moram da koristim i tampon i ulozak i neretko mi i pored svega toga procuri...tako i pored casice, ali eto bar ne moram non-stop da menjam tampone i pred kraj krvarenja izbacim uloske i stavljam samo casicu. Problem mi je naravno noc, ali ona mi je problem svakako...mada mi nekako deluje bezbednije za organizam casica nego tampon kad se prenatopi, stalno sam se plasila da ce se zaglaviti...gadno mi jeste, to vadjenje i vracanje ali dobro, ovde su bar wc-i svuda cisti i ima tople vode i sapuna svuda, ali mi je i dalje bljak sto moram da perem casicu nad lavaboom gde drugi posle peru ruke...i stalno se plasim da ce mi iskliznuti iz ruke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahha da to su, vidim, sve realni problemi..

 

a koji proizvodjac je najbolj, ne bih da koristim neke kineske..mada necu ja skoro ni da koristim te casice, ali da pocnem da se raspitujem...

moj glavni razlog koriscenja je ekoloski...nista drugo

jetzel pretzel voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahha da to su, vidim, sve realni problemi..

 

a koji proizvodjac je najbolj, ne bih da koristim neke kineske..mada necu ja skoro ni da koristim te casice, ali da pocnem da se raspitujem...

moj glavni razlog koriscenja je ekoloski...nista drugo

ja sam kupila mooncup, samo je ta bila u supermarketu gde sam je uzela...ne znam za ostale.

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledaj da uzmes od medicinskog silikona,na te je najmanje zena osjetljivo....evo meni nedavno stigla Yuuki,veca nego mooncup koji imam (kupila manju,nije bilo velicine),pa cekam da vudim kako ce s njom biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koristila sam casicu nekih godinu dana pre nego sto sam zatrudnela...mogu jedino reci da mi stedi pare...s obzirom na to da su mi krvarenja neverovatno obilna i da moram da koristim i tampon i ulozak i neretko mi i pored svega toga procuri...tako i pored casice, ali eto bar ne moram non-stop da menjam tampone i pred kraj krvarenja izbacim uloske i stavljam samo casicu. Problem mi je naravno noc, ali ona mi je problem svakako...mada mi nekako deluje bezbednije za organizam casica nego tampon kad se prenatopi, stalno sam se plasila da ce se zaglaviti...gadno mi jeste, to vadjenje i vracanje ali dobro, ovde su bar wc-i svuda cisti i ima tople vode i sapuna svuda, ali mi je i dalje bljak sto moram da perem casicu nad lavaboom gde drugi posle peru ruke...i stalno se plasim da ce mi iskliznuti iz ruke :)

I jesi imala taj san-kako leti iz ruke :lol:

Ja ga ne menjam često,a i kad menjam sve mi to nešto ide bolje nego sa ulošcima..I odlično mi je što mogu i u tim danima lagano na bazen..Dalek put..Ja ga stvarno ne bih menjala ni za šta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve to super, al meni opet nikako ne ide u glavu kako te casice "vole sex" :huh::D

Ja se uhvatila toga i ne pustam :lol:

Al fakat ne kontam :D

broccoli i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovo je fenomenalno...bar mi zvuci fenomenalno, necu znati dok ne probam al bas sam se nalozila da probam. Inace ne volim uloske,tj odvratan mi je osecaj kad krv izlazi napolje i cim osetim da ce napolje ja trcim na wc solju ko da je smak sveta. Iz tog razloga koristim tampone, ali imam opasan trip da spavam sa tamponom pa samo za spavanje koristim uloske, sto je naravno nocna mora jer prvo spavam na ledjima sa skupljenim nogama ko mumija i ne pomeram se da mi ne bi iscurelo, a drugo budim se 100 puta i trcim u wc...kako u snu osetim kad treba da iscuri napolje nemam pojma al eto psiha je cudo. Pri tom uopste nemam obilne menstruacije, tj nisam imala pre porodjaja, kakve ce sada biti to ne znam, ali sve jedno sam spavala ko mumija. U prevodu od spavanja nije bilo ni s a tek ledja sto su me bolela :lol:

Ovo mi izgleda kao nesto sto moze da me resi muka...samomjos da cidim kako do toga da dodjem i koji je proizvodjac najbolji 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ovo je fenomenalno...bar mi zvuci fenomenalno, necu znati dok ne probam al bas sam se nalozila da probam. Inace ne volim uloske,tj odvratan mi je osecaj kad krv izlazi napolje i cim osetim da ce napolje ja trcim na wc solju ko da je smak sveta. Iz tog razloga koristim tampone, ali imam opasan trip da spavam sa tamponom pa samo za spavanje koristim uloske, sto je naravno nocna mora jer prvo spavam na ledjima sa skupljenim nogama ko mumija i ne pomeram se da mi ne bi iscurelo, a drugo budim se 100 puta i trcim u wc...kako u snu osetim kad treba da iscuri napolje nemam pojma al eto psiha je cudo. Pri tom uopste nemam obilne menstruacije, tj nisam imala pre porodjaja, kakve ce sada biti to ne znam, ali sve jedno sam spavala ko mumija. U prevodu od spavanja nije bilo ni s a tek ledja sto su me bolela :lol:

Ovo mi izgleda kao nesto sto moze da me resi muka...samomjos da cidim kako do toga da dodjem i koji je proizvodjac najbolji 

U tvom slučaju dobiješ i kosmodisk :D

maMA mazo nista dok ne probas..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet na ovoj temi :)

Kupila sam Belladot Evelina casicu. Imaju dvije velicine, prva za zene ispod 30 godina koje nisu radjale i druga za zene preko 30 ili su radjale. Medicinski silikon.

Jucer ujutro dobila, casicu stavila pred spavanje. Cijelu noc mi se mantalo i imala sam blagu mucninu, misli da cu se probuditi u lokvi krvi. Kad bih mogla da se opustim i ne razmisljam da ce mi procuriti, osjecaj je dole super, nema uloska, onog ruznog osjecaja kad krvari, mokrine, ogranicenih pokreta...

Vadjenje i stavljanje/ UZAS/FUJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet na ovoj temi :)

Kupila sam Belladot Evelina casicu. Imaju dvije velicine, prva za zene ispod 30 godina koje nisu radjale i druga za zene preko 30 ili su radjale. Medicinski silikon.

Jucer ujutro dobila, casicu stavila pred spavanje. Cijelu noc mi se mantalo i imala sam blagu mucninu, misli da cu se probuditi u lokvi krvi. Kad bih mogla da se opustim i ne razmisljam da ce mi procuriti, osjecaj je dole super, nema uloska, onog ruznog osjecaja kad krvari, mokrine, ogranicenih pokreta...

Vadjenje i stavljanje/ UZAS/FUJ

Nije da mi je goruca tema ali da pitam :lol: celu casicu stavis? Jel boli? Meni je i tampon fuj kada stavljam. Ovako mi te casice super deluju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da cijelu, i to sto dublje prstima mozes dobavit/ il ja imam bas kratke prste pa se slomim dok je gurnem :lol:

Ne boli, ali jest komplikovanije i staviti i izvaditi od tampona. Sto se tice osjecaja, ovo uopste ne osjetim unutra dok tampon uvijek osjetim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja tampon uvek osetim -_- probacu ih bas kada dodje vreme za to, ako opet ne zatrudnim odmah :lol:

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm a sto ne stavis ulozak radi svog mira? Kontam da prigusis tu psihosomatiku dok i sama ne uvidia da je to sve ok i da nema procurivanja.

I ja cu jednog dana dok dodjem do te faze ;) 

mama maza i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavila sam naravno, ali dnevni jer eto bio mi prvi dan :) Vidjet cu sta cu veceras staviti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.