odgovora

Objavljeno

Od kada sam pročitala za ovu vrstu pomoći dok traju oni dani imala sam u planu da isprobam.Pre toga sam prešla na pamučne uloške i odlično su mi odgovarali.Ali,ovo mi je izgledalo kao još bolja varijanta jer krv nema dodira sa kiseonikom,ne menja se često,nema tragova krvi nigde.Čitala sam razne negativne komentare,ali to je bilo u većini slučajeva onih koji i nemaju iskustva.Najviše su me ohrabrila jako pozitivna iskustva sa hrvatskih i drugih foruma tako da sam rekla,to je to uzimam.Nije ni zanemarljivo da je veliki korak napred sa ekološke strane jer nema nikakvog otpada.

Naručila sam Organic Cup koji proizvode Danci.Greškom su mi poslali manju veličinu za žene koje se nisu poradjele,što je na kraju ispalo idealno jer mi je sasvim ok.Ja nisam imala nikakav period navikavanja,odmah mi je sve bilo super,i menjanje,i ne smeta mi uopšte ni u toku dnevnih aktivnosti,niti noću.

Ukratko za one koji ne znaju više o čemu se radi..

"Menstrualna čašica je fleksibilna čašica koja se nosi unutra, oko grlića materice. Umesto da upija, ona sakuplja menstrualnu krv. Hipo-alergijska je, ne sadrži lateks i potpuno je bezbedna ukoliko se pridržavate uputstva. Postoji nekoliko vrsta menstrualnih čašica, neke su za jednokratnu upotrebu, dok su druge pravljene za višekratnu.

  • Može se nositi do 12 sati
  • Udobna je da se nosi za vreme plivanja i bavljenja sportom
  • Eliminiše neprijatan miris menstrualne krvi, jer krv nije u kontaktu sa vazduhom
  • Softcup voli vođenje ljubavi….možete je nositi za vreme seksualnog odnose da biste sprečili flekanje i prljanje  (zapamtite da ona nije kontraceptivno sredstvo i ne štiti od polno prenosivih bolesti)
  • Udobna je, ne osećate je više nakon što je pravilno postavite
  • Većina žena u proseku koristi manje Softcup-a nego što bi koristila uložaka ili tampona, s obzirom na dugo vreme nošenja." (http://odglavedopete.rs/menstrualna-casica-udobnost-i-higijena-za-vasu-vaginu/ )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od čega su te za jednokratnu upotrebu? I one se bacaju kao ulošci?

I kako funkcioniše to? Vidim da na kraju ima neko suženje, da li je to na dole ili na gore? 

Deluje mi zanimljivo. 

Vidim da kod nas ovde ima dosta vrsta, i raznih boja, imaju čak i dnevne , zamena za dnevne uloske . Tablete za dezinfekciju, imaju i one naprstke da ne mora prstima da se dodiruje, gel za dezinfekciju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma za te jednokratne,nisam ni gledala..

Kod nas ne znam ni koliko ljudi zna da postoje,ja sam naručila iz Danske.Još je traljavo bilo oko stizanja što se tiče pošte,čekala sam duže malo.Poslali su mi još jedan u znak izvinjenja.Na kraju su mi refundovali sve troškove jer sam čekala mesec dana.Danci :D

Pročitaj negde detaljnije,ako si zainteresovana.Ja sam slaba u ilustracijama tih stvari. :D

Meni na kraju sva objašnjenja bejahu suvišna,dok nisam sama skapirala kako ću sa tim da se snađem.Dok ne probaš džaba sva pojašnjenja..

Ono što je mene zaprepastilo je bilo kako mala količina zapravo ode za nekolika sata,s tim što je krv jako gusta i tamna..Ne oksidiše kao kad izađe van.. (možda neko upozorenje za one koji jedu i čitaju net hahaha)

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

paper moon, hvala za podeljeno iskustvo...

ja prvi put cujem za to, zvuci dobro.

Koliko kosta?

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BRocc, kod nas ima od 16€ do 35€.

evo neki primer sajta 

http://www.ladycup.de/Menstruationstasse.aspx

 

a ima i u apotekama i drogerijama.

Paper, razumem te, za nekoga je bauk i tampon, a kamoli ovo za objasniti  :) mada meni deluje ovo mnogo bolje od tampona, iz vise razloga.

Deluje mi da lakse ulazi nego tampon, da se možda čak i lakse vadi

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni na slikama ove casice izgledaju ogromno. Koja je njihova velicina kada se uporede sa tamponom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam cula za to B) ali deluje super. Naravno u Srbiji nema toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se moze nositi do 12h gdje se skuplja sva krv koja bi inace izasla van?? Casica mi djeluje mala da bi sve stalo u nju. Kako znati jel se casica napunila?? Kako kad se vadi, budel mnogo krvavog posla??

Ja sam skepticna. Stvaranje vakuma i sve to mi djeluje cudno. Na koji nacin je moguce imati sex preko casice?,ili taj dio vec nisam dobro skontala :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam probala sve... (sad zvucim ko leceni narkos :lol: )..Tampon jeste manji ali je meni grozno iskustvo.Ne mogu da ga uporedim sa ovim.Sav se natopi,i vrsi pritisak...

Ova čašica je od silikona tako da iako izgleda veca,ona se prvobitno skupi u odredjeni polozaj a onda kad se namesti rasiri i prirodno smesti na dnu..Bitno je samo kad se izvlači da se to radi lagano da se ne bi stvorio vakum.Ja nju uopšte ne osećam za razliku od tampona a o ulošcima da i ne govorim..

Definitivno je lakši i input i output u odnosu na tampon.A i tampon izaziva neki sindrom (e ne secam se kako se tacno zove :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://www.menstruationstasse.net/anwendung

evo kako se stavljaju. Paper, je l tako i kod tebe? Na kraju teksta ima video , ne može da se ne shvati :)

Fox, meni se čini da sam videla da je najmanji presek 36mm.

Posle imaju veličine razne. Glavna podela je na male i velike. Male su za žene do 170cm, sportski aktivne, i da su slank. Velike za vise od 170cm, manje sportski aktivne i ako su imale porodjaj vaginalne. A onda imaju podgrupe, u zavisnosti od mnogo faktora pa i količine mentruacije.

Verovatno se i veličine razliku od proizvodjaca do proizvodjaca, svako ima svoju tabelu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://www.menstruationstasse.net/anwendung

evo kako se stavljaju. Paper, je l tako i kod tebe? Na kraju teksta ima video , ne može da se ne shvati :)

Fox, meni se čini da sam videla da je najmanji presek 36mm.

Posle imaju veličine razne. Glavna podela je na male i velike. Male su za žene do 170cm, sportski aktivne, i da su slank. Velike za vise od 170cm, manje sportski aktivne i ako su imale porodjaj vaginalne. A onda imaju podgrupe, u zavisnosti od mnogo faktora pa i količine mentruacije.

Verovatno se i veličine razliku od proizvodjaca do proizvodjaca, svako ima svoju tabelu

 

Ja ja ja ... tako se manipuliše ..

Moja jE kao ova na slici,ova na snimku je neki mekani silikon prozirni..više mi se svidja moja..

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se moze nositi do 12h gdje se skuplja sva krv koja bi inace izasla van?? Casica mi djeluje mala da bi sve stalo u nju. Kako znati jel se casica napunila?? Kako kad se vadi, budel mnogo krvavog posla??

Ja sam skepticna. Stvaranje vakuma i sve to mi djeluje cudno. Na koji nacin je moguce imati sex preko casice?,ili taj dio vec nisam dobro skontala :huh:

Ja spavam najviše osam sati tako da za 12casovno ti ne znam :lol: Ali posle osam sati nisam napunila više od polovine čašice što je ispod maksimuma označenog na njoj.

Lagano se izvlači,nema nikakvog krvavog posla.Više ga ima sa ulošcima.Poslije 4 sata meni se skupi sasvim malo,prospem isperem vrelom vodom i vratim.Ništa lakše.

Žao mi ke samo što jE nisam ranije koristila.Spas.

jetzel pretzel voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazo, moglo ili ne, lično mogu da se uzdrzim za vremen periode od sexa :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

paper moon, hvala za podeljeno iskustvo...

ja prvi put cujem za to, zvuci dobro.

Koliko kosta?

Ja sam ovaj platila 24evra ali imaš jeftinije zavisi od proizvodjača.Meni se svidelo što je potpuno biorazgradiv,i jako dobar materijal.Nije premekan kao neki silikoni nego taman.

Nikada nisam cula za to B) ali deluje super. Naravno u Srbiji nema toga?

Ima da se naruči.Čak u Srbiji imaju neke cure koje naručuju na više pa prodaju po nižoj ceni.Samo se raspitaj,vidi na fejsu.

Ali pazite se onih sa aliexpresa jer nemaju sertifikat za medicinski silikon. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda vec ima u dm-u da se kupi , ja tamo kupujem, htela sam  bas da isprobam najvise zbog plivanja, sta znam meni je malo tesko to uvuci tj. postaviti kako treba mozda malo zbog suvoce, i uvek osetim i malo mi smeta, probala sam i u danima bez menstruacije i isto. Lakse mi je sa tamponom.  Uglavnom posle menstruacije se iskuva do sledeceg koristenja.  

https://www.meindm.at/pflege/shop/Hygiene/Damenhygiene/MeLuna/Me-Luna-Menstruationstasse/160346/2_10008208.action

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno meni ovo deluje kao potpuna glupost. 

Zamisljam sebe na poslu kako je vadim i perkam na lavabou dok koleginica pere ruke nad tim istim lavaboom i gleda me zblanuto. Daa, moze i do 12 h da stoji ali nikad se ne zna. 

Stvarno mi nema nista primamljivo u tome da pokusavam ovo prvo da umetnem u gospodzu a potom i vadim. Doduse ja ne volim ni tampone, samo kda je apsolutno neophodno. 

 

Paper Moon-samo odredjena vrsta tampona moze da izazove taj neki sindrom (ne secam se tacno koji), neki sto imaju odredjene hemijske materije u sebi-cini mi se tampax, OB ne. 

In-Greed i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Piše u uputstvu da je to toksicni sok koji izazivaju bakterije kod zena, muškaraca i dece. Polovina su žene i devojcice za vreme menstruacije. Može da se desi i bez tampona, ali i van menstruacije. Samo je sa tamponom najčešće opisano, i najčešće se dešavalo.

Kod mene piše za Tss bas u ob. Inace , koristim samo ob.

Nakon porodjaja mi nije lepo ni sa tamponima, tako da ja jos uvek trpim uloske a tamponi samuju :) ne volim osecaj kod ulozaka kada krv izlazi napolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ekoloski i ekonomski mi ovo zvuci super, ali opet ne kontam kako se moze imati sex preko toga :huh: ne zato da bih ja imala, i nije mi bas do toga, pogotovo ne u tim danima, jednostavno ne kontam kako bi to islo sa tim dole :huh:

Ja sam odlucila probati to kad dobijem(ne sex vec casice :lol:), pa budemo vidjeli kako ce se pokazati.

paper_moon i jetzel pretzel volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja isto planiram

Samo gledam koje da uzmem. Mooncup radi i aplikaciju koja javlja kada je čašica puna na telefon, kakva je krv i koje boje 

To treba od ove godine da počne da funkcioniše 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovi iz Lady cup prave uloske od 70% bio bambus i 30% bio pamuka .

A imaju dobre ponude za kombinaciju dnevnih ulozaka sa čašicom , uz to i gel za lakse postavljenje , tablete za dezinfekciju, pamucna torbica za čuvanje casice

meni se ovo svidja i tri razloga:

prvi sto ne volim osećaj kada ovo čudo izlazi od dole :)

drugo za svet je spas

trece je to sto ne remeti floru vagine kao tampon i ulozak. 

i ja cu da probam pa da vidim da li je to dobro ko sto izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam narucila sad od Molly. Molly Arijana, od bambusa jos neke da probam-cesljani pamuk, pa cu jos dokupiti posle. A torbicu za uloske sam narucila preko Alija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.