Dvojajčani blizanci

odgovora

Objavljeno

Dvojajčani blizanci su oni blizanci koji se razvijaju iz iz dve jajne ćelije od kojih je svaka oplođena drugim spermatozoidom. Mogu da budu istog ili različitih polova, a po genetskom sastavu su različiti onoliko koliko su različita i braća/sestre koja nisu blizanci.

Razlikuju se dva tipa ovih blizanaca:

* oni koji su poreklom iz dve jajne ćelije koje su se razvijale u zasebnim Grafovim folikulima; kod njih svako jaje ima posebnu ovojnicu (deciduu) i placente su udaljene jedna od druge;

* oni koji su poreklom iz dve jajne ćelije koje su se razvijale u istom Grafovom folikulu; njihove placente su blizu jedna drugoj i imaju zajedničku ovojnicu.

Pored dvojajnih mogu se javiti i višejajni blizanci. Postoji određeno pravilo da što su blizanci brojniji time se ređe javljaju u ljudskim populacijama. Dakle, najbrojniji su dvojajni, dok procenat opada kada se radi o trojkama, četvorkama itd.

Procenat javljanja blizanaca varira kod različitih naroda. Dvojajni blizanci su najbrojniji u Belgiji, Finskoj, Danskoj, Švedskoj i Norveškoj, dok se najređe javljaju kod Kineza (0,3%) i Vijetnamaca (samo 0,01%).

preuzeto sa interneta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam brata blizanca, dvojajcani smo i spadamo pod prvi tip :rolleyes: I moja mama ima isto brata blizanca, pa se i ja nadam da cu ih imati, bas bih to volela! A mama zna da mi kaze, da trebam samo silno to da zelim i da ce mi se zelja onda ostvariti, bas kao i njoj :rolleyes:

Inace smo razliciti skroz na skroz, sto fizicki sto karakterom, a pored toga jako smo vezani ali na zalost dosta daleko jedan od drugog :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga moja....ja sam davno razmisljala kako bi bilo da imam dve bebe...ili vise..negde sam u dubini duse to i zelela da se desi...volela bih da imam jos jedne bliznakinje...i to jako zelim...ali malo kasnije...za 2-3 godine...sada mi je nesto rano...ali ako se desi i pre bicu jako srecna :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka ti cast! Za cetvoro bas nisam sigurna ali pored ove moje jos da dodbijem blizance i bicu presrecna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala....pa srecno ka ostvarenju tog sna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala....pa srecno ka ostvarenju tog sna

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mama troje dece imam dve devojcice i jednog decaka i hteli smo da imamo jos jednog decaka ali cemo dobiti blizance kod mene u porodici nema blizanaca i dvojajcani su do sada se nisam bojala porodjaja ali mi je sad prpa imam ogromnnu tremu ajde mi pomozite ako ste prosli vec porodjaj sa blizancima hvala svim mamama ines

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mama troje dece imam dve devojcice i jednog decaka i hteli smo da imamo jos jednog decaka ali cemo dobiti blizance kod mene u porodici nema blizanaca i dvojajcani su do sada se nisam bojala porodjaja ali mi je sad prpa imam ogromnnu tremu ajde mi pomozite ako ste prosli vec porodjaj sa blizancima hvala svim mamama ines

Ines velika dobro došlica tebi a još veća tvojoj dečici i VEEELIKIII a194.gif za lepotice u stomačiću.

Nadam se da će ti se uskoro javiti neka od devojaka sa iskustvima porođaja blizanaca. Videćeš dosta njih ima zbilja lepa iskustva i da su se čak prirodno porađale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imama dvojajcane blizance decaka i devojcicu to je fenomenalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mama troje dece imam dve devojcice i jednog decaka i hteli smo da imamo jos jednog decaka ali cemo dobiti blizance kod mene u porodici nema blizanaca i dvojajcani su do sada se nisam bojala porodjaja ali mi je sad prpa imam ogromnnu tremu ajde mi pomozite ako ste prosli vec porodjaj sa blizancima hvala svim mamama ines

ja imam dvojacane blizance decaka i devojcicu-videces da je prelepo biti mama blizanaca!!!!sto se porodjaja tice nemoj da te hvata frka,ja sam imala super porodjaj(carski)jer prirodno nije moglo zbog polozaja dece!!!mislim da ce tebi koja si kroz porodjej vec prosla biti ok!!! ja ti mogu reci da sam ja prosla odlicno i kroz trudnocu i kroz porodjaj,samo idi redovno na preglede jer se blizanacka trudnoca prati drugacije od trudnoce sa jednim detetom!!!samo opusteno i sa osmehom na licu!!!!evo ti dole link za blizanacku trudnocu pa ces tu procitati i iskustva drugih mama i trudnica sa blizancima veliki pozzz

http://www.bebac.com/forum/index.php?showt...mp;#entry130867

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, ja sam mama dvojajcanih bliznakinja i jedne petogodisnje devojcice. Prvi porodjsj(pre 5 god) je bio lak, a ovaj sa blizancima jos laksi. Porodila sam se prirodno, bez epidurala. U 16;40 sam dosla u porodiliste i sve je bilo gotovo u 17:10. Svima zelim da se poradjaju kao ja. Samo mislite pozitivno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mama troje dece imam dve devojcice i jednog decaka i hteli smo da imamo jos jednog decaka ali cemo dobiti blizance kod mene u porodici nema blizanaca i dvojajcani su do sada se nisam bojala porodjaja ali mi je sad prpa imam ogromnnu tremu ajde mi pomozite ako ste prosli vec porodjaj sa blizancima hvala svim mamama ines

Ines,pa svaka cast!!!!Sad ce te biti bas velikaaa porodila-ima li sta lepse :) Ja imam isto dvojajcane blizance,dve devojcice.....nemoj se sekirati sto se tice porodjaja verujmi mi bice ti lakse nega sa svo troje predhodnih...ja sam se porodila prirodnim putem,mada mi je druga devojcica bila malo izdignute glave pa ih je bilo strah da ne krene guzom ali uz pomoc dr sve se zavrsilo...heheheh malo je okretali,pogurali i ona se rodila kako treba :)-predivan osecaj !!!!!u kom si mesecu sada i jel znas sta su???puno srece!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre pet dana smo u siroj porodici dobili prinove, malog devojcicu i decaka :-)

I nadamo se da cemo i mi tako, duplo je teze odgajati ih ali je i duplo veca sreca i zadovoljstvo :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.