Padovi beba.

odgovora

Objavljeno

Drage majke beba, od 6-12, zamolila bih vas za pomoc. Imam djcaka od 11mjeseci. Preksinoc mi je pao iz hranilice na parket. Cijelim tjelom, nekako je zavrsio na podu na desnom boku. Znaci nije pao na glavu diret. Jako je plakao, i bio vidno isprepadan. Glavicu je zabacivao u desnu stranu. Naravno odveli smo ga odmah kod doktora, na djeciju hirurgiju, gdje je uradjen rentgenski snimak, na kom je bilo sve u redu nema preloma lobanje. Beba je u medjuvremenu dosla sebi, poceo je da se igra, smije.. Spavao je kao i obicno. Medjutim sutra dan je dobip temp.i proliv, i napipao na lijevoj strani glave, i ako je pao na desnu, kao da je malo mekana glava i odnosu na drugu stranu. Kao cvorugica neka, ali nije tvrdo. Mi ga ponovo odvedemo pedijatru, koji mu konstatuje upalu grla i prepise antibiotik, a za to na glavi kaze da je ok. On se pinasa kao i ranije, ali ja sam zabrinita bas puno, pa ako je neko imao slicnu situaciju, ili zna nesto vise o tome neka pise. Hvala vam unaprijed :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sin pao prvi put sa 5meseci...sa kauca na pod... nama su rekli :ako dete nakon pada place,ne povraca,ponasa se normalno kao pre-sve je u redu..meni je sin pao na glavu...mozda je kod vas samo slucajnost samo prehlafa,ali ako je lekar rekao da je sve ok,verovatno jeste.

zeklica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa vjerovatno da je slucajno. Ja sam prestrasena i ako je proslo vise od 48 sati. Ima to kao mekano sa lijeve strane glave. Na desnoj je tvrdo skroz, to me jako brine. Alo valjda doktori znaju. Vama hvala puno u svakom slucaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba/dete nekada ni ne place. Primer: sin druga mm. On ima hmm 2-3 god, a jos kada je prohodavao tek, padne, lupi glavu (odzvoni to dobrano, mene nekad zaboli), a on se samo pocese, podigne, i gas tamo gde je stao. Kao da se nista nije desilo. Mali je strasan. To su padovi da se uhvatis za glavu, ali njemu ni djavola. Tako da plac nekada nije merilo, sve je, ocigledno, individualno, od bebe/deteta do bebe/deteta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čim se dere sve je ok. Kad je tih i mlitav onda diži frku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo to sto kaze Kikiriki. Plus treba pratiti 48h. Najkriticnije je 24h. I tih prvih 24h treba pratiti... Povracanje je los znak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno. Nije bilo povracanja. Zanima me jos, da li kasnije moze biti nekih posljedica? Meni se cini da se ponasa isto kao i ranije, samo je malo uplasen. Malo vise nervozan. Ili mu je to prolazna faza. Nisam pametna. :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najkriticnije je pevih 24h,treba pratoti 48h. Pogotovonako se u tih 48h javi povracanje,preteerana pospanost i ostalo..ako je biko sve u redu i ako je lekar rekao verovatno nejgovo nerviza moze biti znak neceg drugog. Recimo zubi ili prosto ima dete takav dan. Budi bez brige,bice jos padova i padova:( ovaj smajli nece da ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa doktor je rekao da je sve u redu. Radjen i rtg snimak. Isto ave ok. A ja kao i svaka majka, pa se lose osjecam i sto sam dopustila da padne. Placem svaki dan. To je za mene bio bas sok. Ali samo da on bude u redu. Pa da, i zubici mu nicu. Ali hvala, utjesila si me bar malo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Eh kad smo kod grize savesti i pitanja kakva sam ja to majka,znam kako ti je. Ali to je normalno. :) sta ja da kazem kad je meni sin pao sa 5meseci...jos sam spremala da jede i bila okrenuta ledjima i posto je plakao pitam ga sta je bilo dva puta,ko da ume da govori. Kad sam videla sta je nisam mogla da smirim...ne brini. Sve je ok sigurno :)

Ja sam jednom mu lupila glavicu kad smoizlazili iz kola...jos je ore roga jeo pa je bljucnuo,ziva sam se pojela sta ako je udario glavu jako. Sve je to deo odrastanja. :)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.