Serije - domaće i strane

odgovora

Objavljeno

:lol: Unapredili su pustanje serija, sad i subotom daju, ccc :lol:

A gde opet da padne, pa morali su nesto novo da smisle :lol:

Mene nervira i taj Zuklum-aga :unsure::lol::P Izgleda da imam neke sado-mazo tendencije za koje nisam ni znala, gledam jer me nervira :lol::blink:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Nije pala,ostala je da se poradja!E meni je najveci lik Zumbul-aga,e ono stvarno treba odglumiti! :lol:

E i meni, jos je zanimljivije sad kad se stalno prepucava sa Djul-agom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznacete u ponedeljak! :lol::P Bas sam zloca, zar ne? :D

Pa ocigledno jeste, ako treba da se spasava beba! :lol:

Ma ona crvenokosa sultanija će je spasiti pa će biti sva 'važna'jel da :lol: ...a Zumbul-aga je prosto fenomenaan,obožavam ga,tačnije to je moj omiljen lik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A ova Bratz lutka je stvarno lepa kao lutka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I završi vojna akademija, zna li ko šta bi sa Stošićem? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I završi vojna akademija, zna li ko šta bi sa Stošićem? B)

Pa otvorio je oči..znači ŽIV JE...a i bio večeras u Dnevniku u pola osam na RTS... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znate li ko ce naslediti Sulejmana??? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Selim ;)

eh maybe.. jesi li googlala?

ja sam nasla u Larusovoj enciklopediji i mislila da sam nesto veliko uradila :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da sam guglala :lol:

Kad smo vec kod gugla, da li ste znale da je najmladja cerka cara Lazara i carice Milice, Olivera, bila zena Bajazita, Sulejmanovog dede?

Navodno, posle bitke na Kosovu, kada su poginuli i Murat, i Lazar, carica Milica je morala da donese tesku odluku. Odluceno je da Olivera bude data Bajazitu kao zena 1390. Nakon smrti Bajazita 1403 Olivera se vratila u Srbiju i nikada se nije ponovo udala.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: nisam znala, tj citala sam bas u enciklopediji ali nisam sve iscitala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takodje sam procitala i podatak, da je Osmanlijsko carstvo delimicno oslabilo i zbog tradicije da jedan bude proglasen princ za naslednika i tada se drugi pogube :blink: :blink: :blink:

znaci, ode i Mustafa, Mehmed, Bajazit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekajte,nešto ne mogu d avas 'pohvatam' vi pričate o bajazitima,Mehmedima....pa naša Mara i Oliveta su bile mnooooogo pre vladavine Suljine :unsure: ..

Opet da pomenem lepotu Brac lutke :rolleyes:

Maybe, odličan tekst si postavila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I završi vojna akademija, zna li ko šta bi sa Stošićem? B)

Ma ziv, ali mi malo bezveze sto su sljedece epizode dogodine. Od ovolike navale serija zaboravicu sta je bilo na akademiji. :lol::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I završi vojna akademija, zna li ko šta bi sa Stošićem? B)

Ma ziv, ali mi malo bezveze sto su sljedece epizode dogodine. Od ovolike navale serija zaboravicu sta je bilo na akademiji. :lol::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ziv, ali mi malo bezveze sto su sljedece epizode dogodine. Od ovolike navale serija zaboravicu sta je bilo na akademiji. :lol::o

Ma repriziraće oni tih 16 epizoda da nam osveže pamćenje, niš' se ne sekiraj... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čekajte,nešto ne mogu d avas 'pohvatam' vi pričate o bajazitima,Mehmedima....pa naša Mara i Oliveta su bile mnooooogo pre vladavine Suljine :unsure: ..

Opet da pomenem lepotu Brac lutke :rolleyes:

Maybe, odličan tekst si postavila ;)

stvarno je lepa, kakve divne oci ima :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno je lepa, kakve divne oci ima :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Kao šolje :rolleyes: ....a tek kreacija,haljina ...šešir...šta reći..... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sada,gde da postavim ovo pitanje???? a interesuje me,koja je prava svrha harema,koliko vidim on 'koristi' samo 2-3 žene,dobro možda i nekoliko,ali tamo ih ima kažu na stotine,pa to sve treba hraniti i oblačiti,šta li su radile,u stvari u seriji su to detaljnije trebali objasniti,kada su s eveć dotakli takve tematike <_< ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam puno vremena, ali da ti odgovorim u kratkim crtama. U harem su dolazile uglavnom devojke koje su ostale bez ikoga, bez porodice, bez nekog da se brine o njima. Zavrsile bi na ulici. Nekada su porodice slale svoje cerke u harem takodje, ako nisu imale dovoljno para da ih odgajaju, ili pod nekim drugim okolnostima. U haremu su one dobijale i smestaj i hranu, naravno, plus obrazovanje, sto je najvaznije. Ucile su da plesu, da vezu, da citaju i da pisu. Usput su sluzile takodje. Uglavnom kada zavrse poducavanje i odrastu, su ih udavale za pase i druge verne odanike sultanu i drzavi.

A,dakle bile bi 'udavane'...a šta sa ovima koje su spavale sa sultanom pa nisu više bile nevine?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A,dakle bile bi 'udavane'...a šta sa ovima koje su spavale sa sultanom pa nisu više bile nevine?????

Jao mna odakle ti ovakva pitanja :lol: :lol: :lol: mozda je i njih neko hteo da zeni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mna odakle ti ovakva pitanja :lol: :lol: :lol: mozda je i njih neko hteo da zeni :lol:

:lol: j se bre brinem...šta ako ostanu 'usiđelice' :lol: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ziv, ali mi malo bezveze sto su sljedece epizode dogodine. Od ovolike navale serija zaboravicu sta je bilo na akademiji. :lol::o

pa da u januaru kako bi do juna opet skupili sto vise kadeta:)

ali ova poslednja epizoda mi je bila extra. a

stosic je ziv ali sta i kako , videcemo tek u januaru. bas bezveze ko ce toliko da ceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i 58 sam pregledala i mnogo sam nestrpljiva, jedva cekam sledecu..

Bas je bila uhhh, ja sam se preznojila gledajuci je :lol:

I, kakvo sad misljenje imas o Ibrahimu? :lol: A o Hurem? Meni se dopalo ono sto je rekla Mahidevran ... a i Valide mi je prirasla k srcu ... ufff, ovi prevodioci su bas spori <_< ...

E sad niste fer,molim link od 58.epizode podhitno... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe,znaci Suljo ce biti sa Bratz lutkom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, kakvo sad misljenje imas o Ibrahimu? :lol: A o Hurem? Meni se dopalo ono sto je rekla Mahidevran ... a i Valide mi je prirasla k srcu ... ufff, ovi prevodioci su bas spori <_< ...

Šta joj je rekla? A Ibrahim(Ihrambin :lol: ),uh kakav je sav kao neki kreštavac <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Evo, ovde decko/covek redovno azurira listu, tu sve mozes da skines:

KLIK

Paaa ... on hoce da bude, to mu onako prija, imponuje ego, da pokaze Evropljanki ko je civilizovan ... :rolleyes: A sta ce biti i kako ... videcete :D

:lol: Pa Hurem joj je rekla nesto sto se meni dopalo, jer je potpuno u pravu ... A ti skini i pogledaj sa linka gore, ako ne mozes da cekas (mada ja preporucujem da cekas ;)).

E bas ti hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napraviše 'kupleraj' :lol: ...pa vide li onog zgodnog bega po kafanama i pod prozorima :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.