Povremeno povraćanje

odgovora

Objavljeno

Imam ćerku od 8.5 godina. Od nekih 5-6 godina ona na svakih par meseci ima jedan dan kad joj je loše, uvek sa istim scenariom: žali se na vrućinu, umor i  blagu glavobolju, mučnina, povraćanje (jednom samo povrati) i posle kao da se ništa nije desilo. U poslednjih godinu-dve to je učestalo, možda jednom-dva puta u mesec dana, a nekad i jednom u dva meseca. Pratila sam ishranu,aktivnost,spavanje i nema nikakve povezanosti, jedino što se uglavnom dešava kada ide u školu i tada se žali da je u učionici bilo jako zagušljivo, znači uglavnom krene u školi, a završi se tako da kući povrati i posle je kao nova. Od ostalih simptoma nema ama baš ništa, jedino što je bleda dok ne povrati, a posle joj se i boja vrati. Rešila sam da je vodim kod dr i da tražim da je pregledaju i ispitaju. Muž mi kaže da preterujem i da je to normalno da deca u detinjstvu povraćaju. Ja mislim da nije i zato se često svađamo oko toga. Da li neko ima sličnog iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da je sve ok ali bolje je odvedi kod dr za svaki slucaj da budes mirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolibri ne mogu ti pomoci na temu, ali da te barem utjesim sto se muza tice. Imam istog. Ja sta god bih da provjerim kod djece on kaze da samo slutim nevolje i eto svadje <_<

Kasno je kad bude! Jel se kakva sumnja javi ne treba se 'tjesiti' i zamazivati oci kod kuce, vec dijete pod ruku i kod onog ko zna bolje od nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ćerku od 8.5 godina. Od nekih 5-6 godina ona na svakih par meseci ima jedan dan kad joj je loše, uvek sa istim scenariom: žali se na vrućinu, umor i  blagu glavobolju, mučnina, povraćanje (jednom samo povrati) i posle kao da se ništa nije desilo. U poslednjih godinu-dve to je učestalo, možda jednom-dva puta u mesec dana, a nekad i jednom u dva meseca. Pratila sam ishranu,aktivnost,spavanje i nema nikakve povezanosti, jedino što se uglavnom dešava kada ide u školu i tada se žali da je u učionici bilo jako zagušljivo, znači uglavnom krene u školi, a završi se tako da kući povrati i posle je kao nova. Od ostalih simptoma nema ama baš ništa, jedino što je bleda dok ne povrati, a posle joj se i boja vrati. Rešila sam da je vodim kod dr i da tražim da je pregledaju i ispitaju. Muž mi kaže da preterujem i da je to normalno da deca u detinjstvu povraćaju. Ja mislim da nije i zato se često svađamo oko toga. Da li neko ima sličnog iskustva?

Kolibri, ima li neko od vas migrene? Tm ili ti, tvoja mama, njegova? 

To moze da bude blaga migrena, ja sam ih imala u detinjstvu i tako su izgledale, glavobolja i mucnina, posle povracanja bolje(mada sam retko uspevala da povratim). 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bas htela da kazem za migrenu, takve simptome imam jos uvek a zna biti i kad ce promena vremena,to toliko iscrpi jer to su ipak napadi. Imam i predosecaj kad ce da krene, osetljivost na mirise.

Pitaj  kcerku dali joj se vid zamagli u tim trenucima.  Mozda najbolje na snimanje glave naravno uz ostale preglede da se ispita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je tako bilo u detinjstvu, doktori su rekli da ce verovatno prestati u pubertetu. Prestalo pa se vratilo sa prvom trudnocom. Od tad imam prave migrenske glavobolje ali drzim ih pod kontrolom :) Mozes pomenuti doci ali  nemojte muciti dete preteranim analizama za sad :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto sumnjam na migrenu, tako ni najpre izgleda. Kod nas u familiji moja baba ima baš dijagnozu migrene, a mm i ja imamo te neke glavobolje na promenu vremena,nekad jače,nekad slabije, a ja sam kao mala imala česte glavobolje. Ipak bih volela da mi dr to potvrde, ne bih sama da postavljam dijagnozu. Primetila sam da je u poslednje vreme naglo izrasla i da je bledunjava, mada i prirodno ima svetao ten na mm i njegovu familiju, pa bih ipak tražila od dr da joj proveri makar da nije anemična i slično, mada ne znam koliko to može da bude povezano sa ovim.

Hvala svima,malo ste me umirile,sinoć je opet povratila kad je došla iz škole,pa sam bila uznemirena,to me je i navelo da otvorim ovu temu.

I da,ubedila sam mm da je odvedemo kod dr sledeće nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

proveri da li joj je nizak secer. Ja od osnovne skole imam problem sa tim. Naglo mi postane nepodnosljivo vrucina. Preznojim se prebledim. Povraca mi se katastrofalno i budem .Cesto se desi da dobijem "nagon za praznjenem", isla bih i na maluni na veliku nuzdu i povracala u isto vreme... I onda kad povratim,popijem malo vode dodjem sebi. Tek kad me prodje mucnina uzmem nesto slatko ako nemam pri ruci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice i meni se to isto desava ali bez glavobolje ne znam zbog cega,ali kada mi se povraca i ide u wc u isto vreme ja otrcim u wc i prodje mi,plasim se povracanja.To je pocelo u zadnje dve god pre toga nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nije pad šećera, njoj se sloši i nekad i nekoliko sati govori da joj je toplo,da je umorna,boli je glava,muka joj je i kad povrati bude kao da se ništa desilo. Za to vreme dok joj je loše probala sam i da joj dam slatko, i slano, i da jede i da ne jede, ali ona svakako povrati. I interesantno je da pisle toga može normalno da jede, a i ne mora, i bude joj dobro, ne vraća se povraćanje. Juče je sve počelo za vreme trećeg časa,znači oko 15-16h, a povratila je tek oko 19h. I ivek traje otprilike toliko 2-3-4 sata i prođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pazi. Pod slatko. Moras da razumes da pbican secer jos vise snizi nivo secera u krvi. Jedino stooze da ga podigne je voce i med. Slatkisi smanjuji secer u krvi dodatno. Probaj da joj dajes na prazan zeludac med svako jutro. Svakako je zdravo a ja tako drzim nizak secer pod kontrolom. Svakako obidji lekara. Nizak secer je mnogo gori nego visok i jako je nezgodan. A ne postoji mnogo nacina da ga regulises.

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idemo u utorak kpd dr pa ćemo videti. Prošle godine je vadila krv kad je bila bolesna i šećer je bio ok. Evo od jutros sve super,kao da se ništa nije desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da sam poslala post juce ali avaj...mojoj starijoj cerkici zna ponekad da se slosi, da joj bude muka, i glava zaboli...kad npr udje u zagusljivu prostoriju, kad je duze vremena u autu. Znala je nekad da povrati, ali vrlo rijeeeeetko. Ja tome nisam pridavala nekog znacaja. Jer brzo prodje.
Al naravno.da mi je bude zao. Jos sad i mladja smizla zna da se pozali na glavu...ja pretrnem tada(kao uostalom i u svim onim trenucima kad mi se pozale da ih nesto boli).
No kako.nema drugih simptoma ne vodim kod dr.
Kolibri, ti ako ces biti mirnija slobodno je povedi kod dr.
Btw, nisam znala da i djeca mogu da pate od migrena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da sam poslala post juce ali avaj...mojoj starijoj cerkici zna ponekad da se slosi, da joj bude muka, i glava zaboli...kad npr udje u zagusljivu prostoriju, kad je duze vremena u autu. Znala je nekad da povrati, ali vrlo rijeeeeetko. Ja tome nisam pridavala nekog znacaja. Jer brzo prodje.
Al naravno.da mi je bude zao. Jos sad i mladja smizla zna da se pozali na glavu...ja pretrnem tada(kao uostalom i u svim onim trenucima kad mi se pozale da ih nesto boli).
No kako.nema drugih simptoma ne vodim kod dr.
Kolibri, ti ako ces biti mirnija slobodno je povedi kod dr.
Btw, nisam znala da i djeca mogu da pate od migrena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolibri i meni lici na migrenu kako si opisala, ali svakako je odvedi do dr. Mozda je i anemicna, jedna moja rodjaka ima taj problem od detinjstva, stalno zeva, ima glavobolje, smeta joj zagusljivo. Uvek treba slusati instinkt kada je dete u pitanju, muskarcima je cesto lakse da ubede sebe da nije nista, to treba iskulirati i sve proveriti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvna slika i urin su ok,prošli smo pregled kod neurologa,onaj njihov neurološki test je ok,sad treba da uradimo eeg,vep i da ponovimo pregled kod ocnog. Dr nije htela mnogo unapred da prica,ali po njoj vidim da i ona sumnja na migrenu i da misli da je povezano sa ocima jer mala nosi naocare i ima strabizam.

Nisam dugo pisala,pa reko ajde da ne bude samo sam otvorila temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odradili smo eeg i vep.

Eeg je ok, a vep je blago izmenjen na desnom oku što je i očekivano jer joj to oko beźi, ali zbog toga moramo na magnetnu rezonancu da se proveri.

Dr mi je delovala smireno, kaže da kod 99% dece sa ovim nalazom vepa magnetna bude ok, ali da mora da se proveri.

Eto, danas je došla iz škole sa glavoboljom, sad je povraćala, a poslednji put se to desilo pre skoro tri meseca.

Magnetnu imamo zakazanu za kraj maja.

Ova tema mi dođe kao neki dnevnik...

 

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magnetna rezonanaca je pokazala da je sve ok, tako da moje dete od 9 godina ima migrenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magnetna rezonanaca je pokazala da je sve ok, tako da moje dete od 9 godina ima migrenu.

jesi sigurna da zeludac ne pravi problem? Moj tata je 30 godina imao nenormalne glavobolje. Sva moguca ispitivanja obavio i nikad nije bilo ustanovljeno od cega je. Da bi pre nekoliko godina sam skontao da mu kiselina pravi problem i da su od nje te jake glavobolje. A meni npr kad god imam glavobolju uvek je od kiseline. I to ne da mene muci kiselina, nemas taj osecaj nego kad me toliko boli da se ispovracam od bola tad skontam da je kiselina. Tako nekoliko puta i onda sam pocela da kad osetim glavobolju popijem ranisan ili gelusil lac. Tako i tata i sad tako resavamo problem. Sad u trudnoci na pocetku kad sam imala glavobolje, pojedem ciniju kokica i ona prodje. Tacno one srede kiselinu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmišljala sam i o tome, znam da od želudca hoće da zaboli glava, ali nju uvek zaboli glava prvo malo, pa posle jače, i tek pred povracanje kaze da je malo boli stomak i da joj je muka. Neurolog kaze da su to kod nje klasicne migrenozne glavobolje i da ima sve simptome, jer nju prvo zaboli glava. Naravno, nisam ja to uzela zdravo za gotovo, icicemo na kontrole i praticemo, pa ako bude trebalo icicemo i kod gastro i gde god treba. A probala sam i kad mi se požali da joj dam malo s.bikarbone (mala mi je ona za lekove) i ne pomaže joj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmišljala sam i o tome, znam da od želudca hoće da zaboli glava, ali nju uvek zaboli glava prvo malo, pa posle jače, i tek pred povracanje kaze da je malo boli stomak i da joj je muka. Neurolog kaze da su to kod nje klasicne migrenozne glavobolje i da ima sve simptome, jer nju prvo zaboli glava. Naravno, nisam ja to uzela zdravo za gotovo, icicemo na kontrole i praticemo, pa ako bude trebalo icicemo i kod gastro i gde god treba. A probala sam i kad mi se požali da joj dam malo s.bikarbone (mala mi je ona za lekove) i ne pomaže joj.

E ali tako mene boli glava. Prvo malo i onda kad je bol jak meni bude muka. Da, ispitajte i to.  Pa mozda postoji nesto sto deca smeju. Ili pokusaj sa kokicama. Ali tu pricam o ciniji kokica, ne saka.

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razmišljala sam i o tome, znam da od želudca hoće da zaboli glava, ali nju uvek zaboli glava prvo malo, pa posle jače, i tek pred povracanje kaze da je malo boli stomak i da joj je muka. Neurolog kaze da su to kod nje klasicne migrenozne glavobolje i da ima sve simptome, jer nju prvo zaboli glava. Naravno, nisam ja to uzela zdravo za gotovo, icicemo na kontrole i praticemo, pa ako bude trebalo icicemo i kod gastro i gde god treba. A probala sam i kad mi se požali da joj dam malo s.bikarbone (mala mi je ona za lekove) i ne pomaže joj.

Kolibri, i kad si pisala prosle god, rekoh da je migrena. Nije to nista neobicno ni neuobicajeno. 

Moj savet je da vodis dnevnik, u smislu sta je predhodilo, sts je jela, radila. Malo joj koriguj jelovnik, raspitaj se po netu, vidi smes li magnezijum da joj dajes i da se stalno hidrira, vode da pije dosta. Moje detonjstvo je bilo obelezeno migrenom ali sam je dozivels kao sastavni deo, u to vreme nisu li lekove davali, nije bilo ni paracetamola... Proci ce sa pubertetom, videces :) 

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodim dnevnik, pratim sta je jela i nema nikakve povezanosti, simptomi su uvek isti, pocne malo da je boli glava, zeva, pobledi, glavobolja se pojaca, muka joj je, povrati i zaspi, pa prodje kao sa nista nije bilo. Jedino sto se to sve uvek desava popodne ili uvece, kad je vec umorna. Uvela sam joj pravila za odlazak u krevet, do 22h najkasnije, kad ide ujutru u skolu do 21h je u krevetu, vodim racuna sa pije dosta vode i da redovno i raznovrsno jede, ogranicila sam joj slatkise. Mg pije po preporuci neurologa 120mg dnevno tri meseca pa mesec pauze. Ako imate jos neki savet, dobro bi mi doslo. ;) E da, primetila sam da su pocele da joj rastu dlacice ispod pazuha i dole, tako da pretpostavljam da se sve ovo intenziviralo ulaskom u pubertet i hormonskim promenama.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, ima veze i sa dioptrijom, promenom vremena, stresom, umorom, gladi, zedji, zagusljivom prostorijom, previse hladnom i previse toplom sobom... 

Kolibri voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.