Šta mislite o rezultatma BEBAC istraživanja?

odgovora

Objavljeno

 

Naš portal Bebac.com sproveo je najveće do sada istraživanje o tome kakva su porodilišta u Srbiji. Blizu 10 000 žena ocenilo je svoje iskustvo u porodilištu od prijema do odlaska kući sa svojom bebom.

Rezultati BEBAC istraživanja: Kakva su nam porodilišta?

 

U istraživanju koje je sproveo naš portal ispitanice su imale priliku da iznesu svoje mišljenje o porodilištima u Srbiji, kao i da daju ocenu od 1 do 5 porodilištu u kojem su se porodile.

Top 15 najboljih porodilišta u Srbiji

 


Na osnovu dobijenih rezultata, izdvojili smo 15 lekara koje preporučuje najveći broj mama u Srbiji.

Top 15 ginekologa koje preporučuju mame BEBAC istraživanja

 

Majke koje su se porađale u poslednjih 10 godina ocenile su porodilišta slabom vrlo dobrom ocenom - 3,54. Tačno 9.888 žena koje su učestvovale u velikom Bebac istraživanju "Kakva su nam porodilišta?"

BEBAC istraživanje: Porodilišta u Srbiji slabi vrlodobraši

 

Drage korisnice, kakva su vaša iskustva? Šta mislite o rezultatima Bebac istraživanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slabom vrlo dobrom ocjenom :D 

Pa u svakom slucaju je ocijenjeno mnogo bolje nego mi ocjenjujemo funkcionisanje Bebac foruma zadnjih godinu dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm...pa ne znam bas koliko je realno, mala je razlika izmedju porodilista, najgore se od najbolje ocenjenog razlikuje za tek nekoliko decimala a ne znam bas da li je tako.

Cinjenica je da ne ocekujemo svi isto, da su neciji kriterijumi mnogo nizi ili visi i da je neko imao laksi ili tezi porodjaj. 

Lako je i u najgorem porodilistu boraviti ako je prodjaj kratak, oporavak brz i sve protekne u najboljem redu. Kad nastanu komplikacije tu se vec vide razlike u brizi, usluzi i samom tretmanu.

Sve u svemu, dosta je subjetkivno i samim tim i ocene. 

Ipak istrazivanje pruza odredjene smernice, nekakvi opsti zakljucci se mogu izvesti, narocito je korisno u pogledu lekara, gde ce, (nadam se) motivisati i druge lekare da se malo vise potrude. 

broccoli, Tasa021 i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu, dosta je subjetkivno i samim tim i ocene. 

Realno, svaka zena koja je ispitvana, dala je subjektivnu ocenu na osnovu ličnog iskustva. To je u redu. 

Ali generalno da, isto mislim da glasovi nisu merodavni upravo zbog toga što je Tangerine rekla. 

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su rezultati glupost.

Kako u isti koš mogu da idu sva porodilišta? Naravno da će Beograd i Novi Sad biti na prvim mestima jer je odatle i najviše mama.

Mislim da su rezultati trebali da budu podeljeni po nekom regionu. 

MamaMima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.