Ves masina iskustva


odgovora

Objavljeno

Stara masina se pokvarila,sada hocemo da kupimo novu,ali po nekoj pristupacnoj ceni..sta da se radi zatklo nas u nezgodno vreme....koja od ovih je po vasem iskustvu najbolja:

http://www.winwin.rs/bela-tehnika/ves-masine/masine-za-pranje-vesa/masina-za-ves-7kg-1000obr-a-candy-gc4-1072-d2-2-4763890.html

http://www.winwin.rs/bela-tehnika/ves-masine/masine-za-pranje-vesa/masina-za-ves-6-5kg-1000obr-a-gorenje-w-6202-s-1152160.html

E sada da li se usuditi pa uzeti neku indesit ili elin masinu,bas i nisam za to,gorenje mi je provereno,a candy kazu da su dobre,,no pisite iskustva..

Da ne zaboravim,ja ne nadjoh temu,tj lupica ne radi,ako je ipak ima neka prebace :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da su gorenje i candy u istoj "klasi"

Ja sam licno zadovoljna gorenje aparatima koje imamo (skoro sve).

Takodje su me prijatno iznenadili majstori iz servisa, bas su profesionalni, dodju isti dan ili sutradan, bez velike filozofije, otklone kvar, napisu potvrdu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mog tate je radila gorenje masina 45 godina, punom parom i odlicno. Stvarno mu je bilo zao kad je konacno morao zameniti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Beko i prezadovoljna sam. Doduse, ja je pazim, ne perem obucu u njoj, kao ni tesku cebad.
Gorenje jeste nekad dobro bilo, a sad....ne znam. Mada neki ljudi i danas kupuju samo Gorenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Beko ima nasa kuma,ona bas i nije zadovoljna,zato mm nije za njih,iako sam nasla na povoljne modele sa extra funkcijama..koliko je dugo imate?...snow ako nije tajna kako peres obucu,ajd cebad odneses u perionicu,ali meni je obuca uvek uyasna i tesko se susi kada rucno operem ? i slazem se da gorenje nije sto je nekada bilo..

Izmenjeno od strane Mirka90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obucu stavite u vrecicu za pranje i u masinu. Ako nemate tu vrecicu moze i mrezasta vreca za povrce. Kod nas u knjizi od masine pise da se i carapi i grudnjaci isto stavljaju u vrecice i tako peru da bi masina trajala sto duze.

Jedangram i Mirka90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obucu perem rucno;-) I meni to zaista nije tesko, to su uglavnom papuce i patike. Perem ih po potrebi, kad se isprljaju. Nesto je dovoljno ocistiti vlaznom krpom i to je to.
A Beko masinu smo dobili prije 6 godina, koristim je od juna 2011. Nikad nisam imala problema sa njom. E sad, vjerovatno ima i boljih, al posto nemam iskustva sa drugim ne mogu da je poredim i kazem bolja je od neke druge...
Moje misljenje je da svi ti aparati i uredjaji za domacinstvo traju tj sluze onoliko koliko im je garancija a sve ono preko je dobitak;-)mozda dijelom i nasa zasluga koliko smo ih 'pazili'.

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj glas za Candy! Fantastično me služila 7 godina, a onda sam je prebacila u garažu kao "pomoćnu" mašinu za te neke prljavije  stvari jer mi je prosto zatrebala veća mašina. Moja mama je isto toliko godina imala Gorenje- užasno bučna, često trebala zamena kojecega, a i ruznjikava je. Pre par meseci je potpuno otkazala i mama je takodje uzela najnoviju generaciju Candy-ja, prezadovoljna je.

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da odgovorim na pitanje jer nisam imala ni Gorenje ni Candy, ali kad sam kupovala mašinu meni je bilo jako važno da bude veća od onih klasičnih  (5kg) jer neke krupnije stvari nisu mogle da mi stanu, kao na primer veliki jorgani i slično. Takođe mi je bilo bitno da ima kratke programe pre svega zbog bebecih stvari i zato što ja često moram da uključim nekoliko mašina dnevno. Možda sam ja frik, ali otkad imam dete tako je. Za kraj, ja sam htela i da ima onaj display da bih uvek znala koliko joj je ostalo i koliko tačno traje, ali priznajem da je to nepotreban luksuz :).

Inače, jednom mi je tehničar rekao da mašine nove generacije ne traju koliko su trajale one stare  (svi se sećamo neke mašine iz detinjstva koja je oprala i nas i našu braću/sestre od kad smo se rodili pa do fakulteta, haha), već da su predvidjene da traju 5 godina. Sve preko toga, kao što reče Snow, je super. Takođe je bitno da znas da što jednostavnija mašina  (sa koturom, bez touch screen-a i display-a) je mnogo lakša i jeftinija za popraviti.

Srećno u potrazi!

Mirka90, broccoli i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je bitno da ima brzi program,predpranje,centrifugu bar 1000obrtaja i da je minimum 6kg..sa displejem je bila jedna gorenje,ali se bas zbog te popravke plasim da uzmem nesto tako.Mi peremo dnevno masinu-dve kako kada..skoro svaki dan,retko kada se desi da preskocimo.Predhodna gorenje je sa tu i tamo sitnim popravkama trajala 10 godina...a ova candy mi deluje kvalitetno i fino izgleda.Takodje daju i garanciju 5godina sto mi je takodje bitno i ima programe koji su mi neophodni..sto vise gledam vise ne znam :)

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako je kod ostalih marki, ali ja imam Samsung isto sa centrifugom od maksimalno 1000 obrtaja i strasno izguzva ves. Ma i na 800 ga izguzva, sto otezava mnogo peglanje, a recimo na 400 obrtaja, to je minimum, ves bude dosta mokar, tako da i na to treba obratiti paznju pri kupovini. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi imamo  indesit.... Kupljena 2013.  Ima vise programa,biras koliko obrtaja zelis od 0-900,temperaturu vode od 0-90.

Ima predpranje na 90,pranje 90,pranje 60,ina program za patike,ima za farmerke,dzempere...

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je 1200 obrtaja, ne guzva ves previse...

Koristim i onaj trik za lakse peglanje.

Kad vadim ves u kadicu, lepo ga tresnem, slozim i ostavim 20-tak minuta pre nego prostrem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja je whirlpool ima 1200 obrtaja ja sve na toliko cedim i ne guzva mnogo a bude bas dobro ocedjen. Posto imam susaru ne peglam nista od kako ne idem na posao, slozim i u orman. Ne traju masine vise kao nekad ja cu biti srecna ako odradi 5,6 godina, moja ima displej sto mi super vidim koliko ima do kraja programa ali mi je programator na tockic. Vecina novih ima displej ali gledaj da je programator mehanicki tj tockic. Manje vise sve su slicne imali smo gorenje ocajno je prala od prvog dana bila sam srecna kad sam je se resila a moja mama je recimo imala gorenje 25 godina prala savrseno. Sve se vecinom pravi u kini sklapa na brodu danas je bitan kvantitet fabrikama a ne kvalitet.Svekrva ima bosch super su zadovoljni 30 000 je kostala moja sa nekim popustom 27 000 to je neki srednji cenovni rang ima dosta modela i marki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Lg od 2012.godine i za sada sam zadovoljna. Pere super, od 7kg je, 1200 obrtaja, ne guzva ves.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja preporuka za veš mašinu BOSCH WAY287W4 CH, A+++, kapacitet 8 kg. 

Odlična mašina, meni pere svaki dan pere veš bar jednom, a nekad i po 2-3 puta u toku dana. Ima dosta programa, mogućnost zaustavljanja pranja radi otvaranja vrata ukoliko zaboravite nešto da ubacite, što se meni redovno dešava. :D 

Jednom nedeljno sipam Calgon gel i ukljucim na 90 stepeni da izvrti i malo je propere i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako i dalje treba pomoc oko kupovine masine za ves .

Ja vam mogu preporuciti svoju sa kojom sam prezadovoljna u zadnjih godinu ipo dana radi kao sat potpuno je necujna pritom

Bosch 20261BY  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.