Sake i sve ostalo u ustima

odgovora

Objavljeno

Hmm..probacu da mu dam drugu cucu..strah me samo da ne stekne kasnije deformitet zuba,ili palca..videla sam kako to izgleda :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmm..probacu da mu dam drugu cucu..strah me samo da ne stekne kasnije deformitet zuba,ili palca..videla sam kako to izgleda :(

Slazem se sa tobom ali zato mu neces dozvoliti da, kada bude malko odrastao, dudu ima non stop u ustima vec samo kada krene na lalanje. Tako da ces mu sanse da dodje do deformacije zuba svesti na minimum. Ja sam za sada smanjila Emiliji koliko toliko. Desi se ponekad u toku dana da joj dam ali su to momenti kada je zubici nerviraju i kada je bas nervozna a inace uglavnom pred lalanje.

Ja ipak smatram da je bolje da se "navikne" na dudu nego na palac ali i po pitanju ovoga misljenja su podeljena. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promenili smo dudu,ali i dalje su nam palcevi sladji od dude,ne prestaje da ih sisa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Promenili smo dudu,ali i dalje su nam palcevi sladji od dude,ne prestaje da ih sisa!

Jao Maro, ispljuj me koliko ti je volja ali me slatko nasmeja tvoja rečenica jer sam u glavi zamislila dudu na jednoj strani a prstic u ustima :wub: Eh ja se smejem tvojoj "muci" ma nije to muka nego eto ne može uvek da bude kako mi hoćemo ;) a da mu staviš rukavice? (one iz kompletića). Moja Emilija je dugo nosila te rukavice zbog problema sa licem pa je moguće da je to doprinelo da se mane prstića. Ako slučajno nemaš ne moraš kupovati već alternativa može da ti pude otkuvane njegove čarapice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Maro, ispljuj me koliko ti je volja ali me slatko nasmeja tvoja rečenica jer sam u glavi zamislila dudu na jednoj strani a prstic u ustima :wub: Eh ja se smejem tvojoj "muci" ma nije to muka nego eto ne može uvek da bude kako mi hoćemo ;) a da mu staviš rukavice? (one iz kompletića). Moja Emilija je dugo nosila te rukavice zbog problema sa licem pa je moguće da je to doprinelo da se mane prstića. Ako slučajno nemaš ne moraš kupovati već alternativa može da ti pude otkuvane njegove čarapice ;)

Stavljam mu rukavice(izmedju ostalog i zbog toga sto se grebe stalno),ali ne pomaze,na kraju budu mokre!Mnogo cudno ovo moje dete,na sto muka me dosad stavi:)

P.S. Uhvacen na (ne)delu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali je jos u porodilistu otvarao sake kada je pkusavao da stavi palac u usta, sto je znacilo da ostala cetiri prsta idu u oci. Sa dva meseca je spavao sa otvorenim sakama i rukama iznad glave. Sa tri ipo je poceo da hvata pruzene stvari i da me samara otvorenim sakama po grudima dok ga dojim.

Mislim da to zavisi od bebe, i da ne treba da se brinete dok vam pedijatar ne skrene paznju na to.

Haha! Ista prica sa palcem i sa ostalim prsticima, boze kako to slatko izgleda. Moja masa i dalje tako sisa, mada ona sisa prst koji prvo stigne do ustiju, nekad i vise njih. Pokusavala sam da je naucim kako palac da sisa, kao sto sam i ja ali ovako ima vise opcija, nije monotono....ua cuce!!! A sakice iz dana u dan sve vise otvara, iako nam je pedijatar rekao da bi trebalo vise (kao zainat na pregledu je drzala sake cvrsto stisnute).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan ima 6 nedelja i on skoro stalno drzi otvorene sake. sa Lukom znam da je fizijatar rekao da slabo otvara sake kad smo isli na vezbe u 5 mesecu, ali iskreno ne mogu da se setim zasto to nije dobro..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 4 meseca i od skoro je poceo da glodje ruke, a dudu nece. poceli su da mu naziru zubici i prija mu kad ga masiram po desnima sa flasicom i cajem inace sisa.

problem je u tome sto mu se oko usti javlja crvenilo i sitne bubuljice, kako to da sprecim?

i moj Strale ima isti problem, zbog guranja ruku i svega sto uspe da stavi.Ja mu cesce perem rukice i umivam, i mazem mu lice sa seba medom, a desni sa calgel-om, i bas mu prija kada ga mazem i masiram desne:) sve gricka i mljacka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja Stasha odavno drzi sake otvorene a ima 6 nedelja sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan stavlja plac u usta ali i celu saku. hoce on i dudu ali nekako najsladja mu je saka. i to je tako socno cucka, sve puca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rukica mu je ipak najsladja glodalicu nezna sam da drzi a kad mu je dam malo glodje i zgadi se sav je mokar pa ga presvlacim nekoliko puta na dan, portiklu neda da mu stavim vuce i gundja do god je neskinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj ima 2 meseca i sake vecito trpa nije gladan ....

Isto, nije gladna zedna, ali sakice su joj njam njam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Lara nikad nije držala pesnice,od kako se rodila držala je otvorene šake i tako i spava,otvori ih i ruke iznad glave,i kad je budna uvek su joj šake otvorene,sad lepo hvata igračke... Mi se zezamo,prava dama... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je bebac od negde desetog dana krenuo da gura ruke u usta, ali ja sam mu uvela cuclu, i satima sam lezala pored njega i vadila mu prste iz usta. Nije bitno da li spava ili je budan, stalno je pokusavao da gurne ruku u usta, i dok ne pocne da sisa bilo sta ne smiri se. Sada vise nema naviku da gura ruke u usta, ali se na dudu opasno navukao, nema spavanja ako cucla nije u ustima... i ako mu ispadne iz usta pocinje histericni plac jos iz sna dok mu se ne vrati cucla u usta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac za 3 dana puni dva meseca. Drzi otvorene sake vrlo cesto, ali sa zatvorenim najcesce spava. Pa kao i u vasem slucaju - jos u porodilistu ih je otvorio. A desava mu se da drzi otvorenu sacicu dok mu ne prinesem nesto i onda uhvati - to radi vec oko nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac sisa prste, palac, saku. Stalno mu je rukica u ustima. cak i kada sisa, on pokusa da stavi jos i prstic u usta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja mala sisa sta stigne izuzev dude :D i palac i saku i cebe i rukav i rukavice i moj obraz i igracke (plisane, plasticne) i godalicu...ma samo daj bilo sta i vec je zavrsilo u ustima :) Moja svekrva joj brani i mene kritikuje, ja se samo na to slatko nasmejem i kazem joj: pa akd dete nece dudu, nece flasicu pa mora nesto da sisa :) To joj malo nabacujem jer nije bila za varijantu da se maloj da duda niti flasica, kao da se ne bi navikavala.

Verujem da je to samo faza, a i zubici su krenuli jos pre neku nedelju, tako da joj to valjda sve prija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S je jako rano počeo i SVE ali bukvalno SVE gura u usta. Zato mi je zabranjen ulazak u A sobu jer ona ima puno sitnih igračaka - uživa u njima a gospodim mora da proba sve čega može da se dohvati <_<<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je poceo da stavlja pesnice u usta toliko jako da gurne celu u usta i zadavi se! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja Andja od pre nedelju dana ne vadi ruke izusta!

strasno!koliko duboko gurne ruku nadrazi se i ispovraca!cucluy nece,na flasicu nikad nije pila i nece gadi se od cucle,sta godda joj dajem dajem joj na kasicicu.

neznam sta dajoj radim puna je sitnih bubuljicica oko usta!ne verujem da su zubi ona ima samo 3 meseca..ili mozda.... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rucice su nam stalno u ustima-saka,prst(i) par pputa je tako gurnuo u usta da se izbljuvao...Inace sve sto vidi hvata i trpa u usta...Pokusavamo to da kontrolisemo..naravno i bubuljice su propratile splet okolnosti,ali tesim se da je to razvojna faza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moja Andja sad ne vadi ruku iz usta,nije toliko kad je bila manja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh dobro je! Taman sam kontala da je moja beba najveći tupson pošto gura prst toliko duboko u grlo da ponekad bljucne, ali vidim da je to faza koja se (nadam se) preraste. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh dobro je! Taman sam kontala da je moja beba najveći tupson pošto gura prst toliko duboko u grlo da ponekad bljucne, ali vidim da je to faza koja se (nadam se) preraste. :)

Ma kakvi, to očigledno svi prolaze kroz tu fazu, a kad ti već pomenu bljuckanje moj bebac se neki dan toliko zakašljao nakon guranja ručice u usta da sam se uplašila :blink::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je poceo da gura celu sakicu u usta mnogo je smesan i drugu drzi pored usta mislim da bi rado obe gurnuo :D :D

Kiki @ i My happiness volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.