Sake i sve ostalo u ustima

odgovora

Objavljeno

Drage mame,

moja Kaca ce uskoro napuniti 4 meseca i vec skoro 2 meseca njene ruke (i sve ostalo sto dohvati) je konstantno u ustima. Jasno mi je da je to vrlo vazna faza razvoja kroz koju beba vezba koordinaciju oci-usta sto ce joj kasnije omoguciti da se hrani sama. Moj problem je sto je Kaca veoma revnosna pa gura sve sto stigne do momenta kada se zagrcne i povrati. To je jako ucestalo u poslednje vreme. Nije joj dijagnostifikovan GER, ali mislim da ovo sto se desava znacajno usporava proces dobijanja na tezini (prvi mesec je dobila 1.2kg, drugi 1.0kg, treci 0.5kg a za ovaj cetvrti cemo da vidimo za koji dan).

Mimo toga je vrlo zivahna i energicna beba koja vec nekoliko nedelja drzi glavu sama. Moj problem je sto nikada nisam sigurna da li je gladna ili sita jer se zagrcne po nekoliko puta (i povrati) izmedju obroka.

Da li je neko od vas imao slican problem, i kako se izboriti sa njim? (ja se trudim da joj izvadim ruke kad stignem, ali to ne pomaze mnogo posto cim se okrenem- opet isto; i cuku ispljune da bi gurnula ruke ili igracku u usta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Moj Strahinja ima punih 7 nedelja i juce sam prvi put primetila da pokusava da stavi palac u usta. Jako je smesan kada to radi...razmisljala sam da li da uvedem dudu (koristimo je samo u alarmantnim situacijama, kada je jako gladan i ne moze da saceka) pa da ne sisa palac, ali sam onda procitala da je to pozeljno, kao sto si i ti rekla, za dalji razvoj- a ja se brinem da se ne "navuce" na palac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

moja Kaca ce uskoro napuniti 4 meseca i vec skoro 2 meseca njene ruke (i sve ostalo sto dohvati) je konstantno u ustima. Jasno mi je da je to vrlo vazna faza razvoja kroz koju beba vezba koordinaciju oci-usta sto ce joj kasnije omoguciti da se hrani sama. Moj problem je sto je Kaca veoma revnosna pa gura sve sto stigne do momenta kada se zagrcne i povrati. To je jako ucestalo u poslednje vreme. Nije joj dijagnostifikovan GER, ali mislim da ovo sto se desava znacajno usporava proces dobijanja na tezini (prvi mesec je dobila 1.2kg, drugi 1.0kg, treci 0.5kg a za ovaj cetvrti cemo da vidimo za koji dan).

Mimo toga je vrlo zivahna i energicna beba koja vec nekoliko nedelja drzi glavu sama. Moj problem je sto nikada nisam sigurna da li je gladna ili sita jer se zagrcne po nekoliko puta (i povrati) izmedju obroka.

Da li je neko od vas imao slican problem, i kako se izboriti sa njim? (ja se trudim da joj izvadim ruke kad stignem, ali to ne pomaze mnogo posto cim se okrenem- opet isto; i cuku ispljune da bi gurnula ruke ili igracku u usta)

Moj bebac ima 4 i po meseca i takodje stavlja sve u usta i stavljao je i ranije i rukice i igracke,pa cak i mene hoce da ugrize....Mislim da tvojoj bebi rastu zubici i da ne treba da brines....A sto se tice bljuckanja cula sam sam da postoji neko aptamil mleko koje se daje bebi pre hranjenja da ne bi bljuckala....Moj bebac je takodje do skoro tako radio ai sada je sam prestao i nije imao problem sto se tice dodavanja kilaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,

moja Kaca ce uskoro napuniti 4 meseca i vec skoro 2 meseca njene ruke (i sve ostalo sto dohvati) je konstantno u ustima. Jasno mi je da je to vrlo vazna faza razvoja kroz koju beba vezba koordinaciju oci-usta sto ce joj kasnije omoguciti da se hrani sama. Moj problem je sto je Kaca veoma revnosna pa gura sve sto stigne do momenta kada se zagrcne i povrati. To je jako ucestalo u poslednje vreme. Nije joj dijagnostifikovan GER, ali mislim da ovo sto se desava znacajno usporava proces dobijanja na tezini (prvi mesec je dobila 1.2kg, drugi 1.0kg, treci 0.5kg a za ovaj cetvrti cemo da vidimo za koji dan).

Mimo toga je vrlo zivahna i energicna beba koja vec nekoliko nedelja drzi glavu sama. Moj problem je sto nikada nisam sigurna da li je gladna ili sita jer se zagrcne po nekoliko puta (i povrati) izmedju obroka.

Da li je neko od vas imao slican problem, i kako se izboriti sa njim? (ja se trudim da joj izvadim ruke kad stignem, ali to ne pomaze mnogo posto cim se okrenem- opet isto; i cuku ispljune da bi gurnula ruke ili igracku u usta)

[/qu

Isti slucaj.Moja Jovana ima dijagnostikovan ger i slabo napreduje a pored svega ne vadi rucice iz usta.I naravno sve sto pojede bljucne i tako u krug.A ta faza sa rucicama u ustima je normalna razvojna faza samo nama pravi problem zbog bljuckanja.Savet strpi se procice.Veliki pozdrav i uzivaj u svakoj fazi odrastanja svoje bebice. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ghfgbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Marina moj sin ima 2 mjeseca i 10 dana i vec dve sedmice stavlja ruke i kao sto kazes sve sto stigne u usta,cak sam se smijala kad sam vidjela da mu se vec skuplja prljavstina ispod noktica :lol:

i isto povraca zato sto gurne ruku-saku nekad citavu :blink: -prst duboko pa mu se zgadi i povrati...mislim da to nije nista strasno -znas ono sto djeci nesto vise branis vise to rade-ja njega pustim dok cucla ruke i sake miran je kao bubuica ;) pa neka onda uziva...

0t14.jpgNku8p2.png

54D9.jpgU62Fp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Marina moj sin ima 2 mjeseca i 10 dana i vec dve sedmice stavlja ruke i kao sto kazes sve sto stigne u usta,cak sam se smijala kad sam vidjela da mu se vec skuplja prljavstina ispod noktica :lol:

i isto povraca zato sto gurne ruku-saku nekad citavu :blink: -prst duboko pa mu se zgadi i povrati...mislim da to nije nista strasno -znas ono sto djeci nesto vise branis vise to rade-ja njega pustim dok cucla ruke i sake miran je kao bubuica ;) pa neka onda uziva...

0t14.jpgNku8p2.png

54D9.jpgU62Fp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 4 meseca i od skoro je poceo da glodje ruke, a dudu nece. poceli su da mu naziru zubici i prija mu kad ga masiram po desnima sa flasicom i cajem inace sisa.

problem je u tome sto mu se oko usti javlja crvenilo i sitne bubuljice, kako to da sprecim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao

moja beba ima tri meseca i jos nije skroz otvorio sake

u stvari on ih otvara ali ih ponovo zgrci ne znam koliko treba da su mu otvorene

i procitala sam negde da treba vec da ih spaja dlan o dlan ja nisam videla da to radi

kakva su vasa iskustva o tome

pozdrav

tamara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da posle 4. meseca otvaraju sakice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 4 meseca i skoro je pocela da otvara sakice...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba (za koji dan 4 meseca) otvara sake, ali ne stalno, fizijatar nam je pokazao "vezbicu". Bebac se podigne stomakom okrenutim na dole, tako da sakama dodiruje povrsinu i onda se tako vuce. Bebice tada otvaraju sake

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba (za koji dan 4 meseca) otvara sake, ali ne stalno, fizijatar nam je pokazao "vezbicu". Bebac se podigne stomakom okrenutim na dole, tako da sakama dodiruje povrsinu i onda se tako vuce. Bebice tada otvaraju sake

hvala vam svima puno bas sam se brinula

pozdrav

tamara :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto nam dodje pod ruku,stavljamo u usta :rolleyes: Vjerovatno zubici...Dudu nikada nismo htjeli,tako da cemo se odvikavati od sisanja palca,a ne od dude!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 4 meseca i od skoro je poceo da glodje ruke, a dudu nece. poceli su da mu naziru zubici i prija mu kad ga masiram po desnima sa flasicom i cajem inace sisa.

problem je u tome sto mu se oko usti javlja crvenilo i sitne bubuljice, kako to da sprecim?

mojoj maleckoj je pomagala pavloviceva ..umujem je namzem joj taj predeo kad balavi da se ne kvasi..tj ne iritira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba ima 4 meseca i od skoro je poceo da glodje ruke, a dudu nece. poceli su da mu naziru zubici i prija mu kad ga masiram po desnima sa flasicom i cajem inace sisa.

problem je u tome sto mu se oko usti javlja crvenilo i sitne bubuljice, kako to da sprecim?

mojoj maleckoj je pomagala pavloviceva ..umijem je namazem joj taj predeo ,kad balavi da se ne kvasi..tj ne iritira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesi joj mazala desni?Meni su rekli limunom ili cak bijelim vinom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesi joj mazala desni?Meni su rekli limunom ili cak bijelim vinom?

da moze i to ali postoje bas kremice za desne ne znam tacno ali mislim da postoji tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesi joj mazala desni?Meni su rekli limunom ili cak bijelim vinom?

da moze i to ali postoje bas kremice za desne ne znam tacno ali mislim da postoji tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf moja ne vadi rukice iz usta! Pre neki dan sam joj kupila glodalicu ali naravno posto ima samo 3,5 meseca nemoze da je uzme sama vec samo kad joj je ja dam! Mnogo je slatka kad je gricka 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali je jos u porodilistu otvarao sake kada je pkusavao da stavi palac u usta, sto je znacilo da ostala cetiri prsta idu u oci. Sa dva meseca je spavao sa otvorenim sakama i rukama iznad glave. Sa tri ipo je poceo da hvata pruzene stvari i da me samara otvorenim sakama po grudima dok ga dojim.

Mislim da to zavisi od bebe, i da ne treba da se brinete dok vam pedijatar ne skrene paznju na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da vec nedelju dana moj malecki ne vadi palac iz usta!Cuclu odbija.I kao sto rece jedna mama ovde,vidim mu prljavstinu ispod noktica,a sav je u bubuljicama.Kako da ga odviknem od toga?Da li to ima neke veze sa tim sto sam pre 10ak dana prestala da ga dojim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primetila sam da vec nedelju dana moj malecki ne vadi palac iz usta!Cuclu odbija.I kao sto rece jedna mama ovde,vidim mu prljavstinu ispod noktica,a sav je u bubuljicama.Kako da ga odviknem od toga?Da li to ima neke veze sa tim sto sam pre 10ak dana prestala da ga dojim?

A da mu promenis oblik cuce?!

E sad, da li je to povezano sa tim sto si prestala da dojis, mislim da to nema veze. Neke bebe su "rodjene" za cucu, neke za prst a neke samo za siku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da mu promenis oblik cuce?!

E sad, da li je to povezano sa tim sto si prestala da dojis, mislim da to nema veze. Neke bebe su "rodjene" za cucu, neke za prst a neke samo za siku ;)

A neke bi svasta po malo! :D

Miha hoce i dudu, i siku, ali svoje ruke prosto obozava! Toliko mu voda curi iz usta da je to nevjerovatno... Ali, bas mi je sladak kada se sav unese u to, i cuje se kako cokce... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A neke bi svasta po malo! :D

Miha hoce i dudu, i siku, ali svoje ruke prosto obozava! Toliko mu voda curi iz usta da je to nevjerovatno... Ali, bas mi je sladak kada se sav unese u to, i cuje se kako cokce... :lol:

:lol: E i Emilija je do nekih 6 meseci malo jedno malo drugo ali sam skontala da je zbog zubica, bolo joj je lakse da ih "trlja" sa kaziprstom nego sa glodalicom. I dan danas ubacuje kaziprst tacnije nokat i onako "okida" o izrasle zubice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.