Refluks (Ger) kod beba


odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav. Znam da je Gastroezofagealni refluks (GER) stanje u kojem se zeludacni sadrzaj, hrana i zeludacna kiselina vracaju iz zeluca u jednjak.
Prati ga nenapredovanje bebe.
Zanima me da li beba moze da ima Ger iako dobro napreduje???? kakva su vasa iskustva???

Izmenjeno od strane majaca44

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav. Znam da je Gastroezofagealni refluks (GER) stanje u kojem se zeludacni sadrzaj, hrana i zeludacna kiselina vracaju iz zeluca u jednjak.
Prati ga nenapredovanje bebe.
Zanima me da li beba moze da ima Ger iako dobro napreduje???? kakva su vasa iskustva???

Moze. Moj decak je imao do prvog rodjendana. Sve vreme je lepo napredovao, bio zdrava i lepo raspolozena beba, osim kad ga uhvate "ger" muke:(. A bljuckao je svakodnevno vecim kolicinama i povremeno povracao u mlazu. 

Imas temu vec davno otvorenu, i ja sam pisala, bas sam bila ocajna, no proslo je... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, i kod mene ista situacija! Broccoli, pa nije valjda to prvog rodjendana :( Moj ima 2,5 meseca i ja se sve nadam da ce uskoro prestati. Moj malo bljucka, ali povraca 30ak puta dnevno. Napreduje i vise nego odlicno, prilicno je veseo i razdragan, ali ima problem sa spavanjem zbog ger-a. Zaspi i onda ga muci, boli ga kad treba da podrigne i probudi se, pa onda mu treba i po pola sata da podrigne, i tako u krug citav dan :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze i ranije da prodje, obicno prolazi ili se ublazi kad beba pocne da sedi i jede cvrstu hranu. Poenta je da taj misic sfinkter izmedju zeluca i jednjaka ojaca i sazri... 

Moj je spavao na ukoso podignutom duseku, ili u lezaljci preko dana, i uvek na strani da se ne zagrcne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kazite mi da li vam je dr rekao da ima ger iako lepo napreduje??? meni pedijatar rekao da je ok sve ako napreduje da se ne brinem, neka sisa povraca,bljucka samo da je vazno da lepo napreduje... imamo mesec i po... za mesec je napredovala 1200.....
i da nevezano za temu imam nekog repromaterijala koji mi je ostao za izradu nakita znate li na kojoj temi da objavi pozdrav i hvala vam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se dugo "borili" da dokazemo da on zaista ima ger, tj bljucka zbog nezrelog sfinktera, jer je dr tvrdila da ga pretrpavamo, pa cak je i konsultovala cuvenog decijeg gastroenterologa, koji dao savet da umanjimo i proredimo obroke tromesecnoj bebi:huh:

Mi to naravno nismo uradili, i cak smo oko setog meseca (posto je i dalje trajalo) isli na pregled kod gastroenterologa, ali ona je samo dala neke savete vezane za uvodjenje cvrste hrane, jer je smatrala da to nije neki poseban problem, s obzirom da lepo napreduje.

I to je to u principu. Da li ce dr to nazvati ger, ili prekomernim bljuckanjem nije vazno.

Zaista jeste najvaznije da tvoja beba lepo napreduje u svakom smislu i da ce se to srediti vremenom i sazrevanjem. 

Oni stvarno samo ozbiljne slucajeve pracene gubitkom tezine i drugim tegobama tretiraju lekovima, snimaju... 

A za repromaterijal imas temu o hobii ili mali oglasi;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se dugo "borili" da dokazemo da on zaista ima ger, tj bljucka zbog nezrelog sfinktera, jer je dr tvrdila da ga pretrpavamo, pa cak je i konsultovala cuvenog decijeg gastroenterologa, koji dao savet da umanjimo i proredimo obroke tromesecnoj bebi:huh:

Mi to naravno nismo uradili, i cak smo oko setog meseca (posto je i dalje trajalo) isli na pregled kod gastroenterologa, ali ona je samo dala neke savete vezane za uvodjenje cvrste hrane, jer je smatrala da to nije neki poseban problem, s obzirom da lepo napreduje.

I to je to u principu. Da li ce dr to nazvati ger, ili prekomernim bljuckanjem nije vazno.

Zaista jeste najvaznije da tvoja beba lepo napreduje u svakom smislu i da ce se to srediti vremenom i sazrevanjem. 

Oni stvarno samo ozbiljne slucajeve pracene gubitkom tezine i drugim tegobama tretiraju lekovima, snimaju... 

A za repromaterijal imas temu o hobii ili mali oglasi;)

hvala ti puno na odgovoru sad mi je lakse... Nadam se da nama nece dugo trajati.. hvala puno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da sam makar malo pomogla, a vi ste jos mali, i verujem da ce vama proci ranije;)

Kod nas se oduzilo... dok nije prohodao maltene, ali je bivalo sve redje i redje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.