odgovora

Objavljeno

Zdravo, nova sam i ako postoji ova tema uputite me.
Zanima me da li vi imate problem sa budji, vlaznim zidovima?Kako se borite sa tim?
Jer ja ne znam sta da radim i zasto se pojavljuje...
, moji zidovi su vlazni,u coskovima redovno provetravam sobe i kupatilo.ne susim ves na radijatorima.
ali 2god su zidovi bili bez izolacije samo cigle spolja,unutra je sve uradjeno sada smo uradili izolaciju ali zidovi opet vlaze...
da li to ima neke veze molim za vasa misljenja iskustva... pozdrav i izvinite ako ponavljam temu :*

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I na novim objektima, odradjenim po savremenim metodama, moze se stvoriti budj. Nesto ima veze sa kondenzacijom i protokom vazduha, ali nisam bas sigurna ni strucna da bolje objasnim...

Mi smo imali problem (u novoj zgradi) samo sa jednim zidom, ocistili budj, premazali sa Perma white proizvodom i evo treca godina smo mirni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi imamo problem sa tim.Ni ja ne znam da objasnim ali kazu da je to zbog kondezacije, lose bravarije. A zgrada relativno nova(5 godina stara) i ima izolaciju spolja.
Broccoli, nije se vise ppjavljivalo otkad ste premazali time? Sta je to, kakvo sredstvo? Kad se nanosi, kako, cime?
Jel to moze prije krecenja da se odradi? I kako ocistis budj prethodno?
Kad bi to bilo rjesenje i za ove nase muke bila bih ti vjecno zahvalna;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je neko americko sredstvo u konzervi, i to je prakticno krec, znaci ocistis budj (mi smo domestosom razblazenim), sacekas da se zid osusi i premazes valjkom. Mi smo cak i toner zeleni dodali, mada ne moze previse. I sto je vazno, hemijski je bezbedno, znaci preporucuje se za decije sobe. 

Ali kosta oko 10 eura, mozda i vise jedna kozerva koja pokriva 10 m2. 

E, sad zvuci ko reklama, uvoznik je Roma, ima mislim i u Pg. 

Fox voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isto bas imam problem, u prizemlju sam, spoljasnji zid u dnevnoj sobi je na cosku zgrade, i izgleda da nam negde prolazi voda jer mi se pojavila budj. Letos krecili, vec je iza garniture pocelo da otpada boja koliko se nadulo. Kako su krenule one jake kise, tako je i vlaga krenula. Isto nova zgrada, dobra izolacija.

Beba stize uskoro, a mi vise ne znamo sta da radimo...vise nema vremena ni da se osusi, pa da mozemo da premazemo necim, jer stalno neka kisa pada. 

Videcu sa mm, pa da probamo i tvoj recept broccoli, ali ne znam koliko se taj zid moze osusiti sada po ovakvom vremenu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam cojecoje. Nama se pojavljivala samo budj. Nije bilo strasne vlage, na prvom smo spratu. Soba ima 3 spoljna zida, i malo je hladnija od ostatka stana. 

U principu, na tom zidu bi trebalo da bude deblja izolacija, ili radijator. Tako su nam rekla dva gradjevinska inzinjera koje smo pitali. Dobro je prvo resiti problem i osusiti zid, pa onda okreciti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to. Svi su mi rekli da sacekam prolece da se to sanira, i zid osusi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to. Svi su mi rekli da sacekam prolece da se to sanira, i zid osusi...

Mi smo stvarno cekal leto i krecili u avgustu. 

Ako je nova zgrada, imas pravo reklamacije investitoru. Raspitaj se malo, mislim da traje 2 godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije toliko nova :D a i investitor je nestao u akciji :D nista, cekamo lepse vreme pa cemo se posavetovati sa nekim strucnjacima za vlagu :)

Moja pesmica i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije toliko nova :D a i investitor je nestao u akciji :D nista, cekamo lepse vreme pa cemo se posavetovati sa nekim strucnjacima za vlagu :)

Mozes uzeti onaj absorber vlage i staviti kod tog zida, da sprecis dalje sirenje. Vrlo efikasno, a prosto i kosta oko 500-600 dinara koliko se secam. 

 

cojecoje voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali problem,po coskovima pogotovo.Isto tako proslo leto uradili izolaciju spoljasnjih zidova stiroporom i fasadu,ali je bilo zaostale budji.Kupili smo neko sredstvo (sava se zove)Jako jeste,moja preporuka ali nikako u sobu posle prskanja neko vrteme i dobro provetriti.Ima upustvo za upotrebu,nanese se i zatim izbrise,i opet kazem mora se doooobrooo izvetriti.Nikada nam se vise nije pojavila nakon toga

Ummu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes uzeti onaj absorber vlage i staviti kod tog zida, da sprecis dalje sirenje. Vrlo efikasno, a prosto i kosta oko 500-600 dinara koliko se secam. 

 

Da li ste koristili neki ? Radi li ? Kod nas kondezuju prozori,razmišljam da li bi to pomoglo...
Vidim da ima Ceresitov (malo skuplji) i neki drugi (jeftiniji za oko 3oo din),ne znam po čemu se razlikuju -mada za Ceresit piše da je za 2o m kvad.,a ovaj drugi kao 16.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne secam se koji je bio u pitanju, plava cetvrtasta kutija sa resetkicama. Nama je bilo efikasno. Soba je 10 m2. Stvarno je skupljalo vodu u posudi, i tacno se oseti da je vazduh u sobi bolji. 

Ako imas kondenz na prozorima, provetravaj cesce, svakih sat- dva po pet minuta. Pomaze.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ovako izgleda. Nije mozda proizvodjac, meni je bila sitna so u kesici, umesto tablete. So upija vlagu, i curi u posudu ispod. Kad se so istopi, promenis tabletu ili kesicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, uzeli smo stan koji ima budji, od kondenzacije, po zidovima. Hteli smo da premazemo zidove nekom farbon protiv budji,ali smo culi da su otrovne za bebu i za trudnice. Ja sam u devetoj nedelji trenutno i malo me je strah da rizikujem.

Da li je Perma White farba sigurno bezbedna? Da li ima negde da se proveri, da himijska realcija na zidovima ne moze da utice na zdravlje?

Unapred hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.