Porodiliste-Novi Pazar

A   2 votes

  1. 1. H

    • H
      1
    • H
      1

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

Drage trudnice i mame,ako ima neka od vas da se poradjala ili iz nekog drugog razloga bila  u bolnici,tj.porodilistu u Novom Pazaru neka napise svoje iskustvo. Bice znacajno za sve nas koje cemo se tamo poradjati. Ja sam svog prvog sina rodila tamo,2014god.a sada me opet ceka isti posao. Da napomenem da je pre nekoliko dana porodiliste potpuno renovirano,i da su dobili novu opremu. 

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji dosta nas koje bi trebalo da se porode u Pazaru ako se porodiliste otvori do kraja ove godine kao sto je najavljeno. Inace sve idemo za Kv.

Reci mi kakva su tvoja iskustva?

Koji ginekolog te je potadjao i imas li pohvale ili zamerke na osoblje?

Unapred hvala :)

Almina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiliste je kompletno završeno i radi punim kapacitetom od pre možda nedelju dana. 

E sad moje iskustvo je ovakvo:

Što se tiče porodjaja, svakoj bih ženi takav poželela,iznenada je sve počelo i jako brzo se sve završilo. Bolelo jeste,jako puno,ali sve se izdrži. Elem,ja sam stigla u 23h u porodilište,a svog sinčića rodila u 01:40h. Porodio me doktor Avdul Škrijelj-Adi, prema meni od starta je bio korektan,prijatan i fin, nemam zamerki što se njega tiče. Malo su me secnuli,jedva da sam osetila,bodrili su me i podržavali,a moja dušica je rodjena 5 maja,na rodjendan doktora koji je pomogao da dodje na svet. Što se ušivanja tiče,doktor mi je odmah dao anesteziju i sačekao par min da malo utrni,ja zaista nisam ništa osetila,a toliko sam se plašila epiziotomije. Uplašila sam se kada mi je probušio vodenjak,jer je plodova voda bila nekako zelena a čitala sam da to nije dobro,onda me je jedna babica koja je bila uz mene smirivala i govorila da je sve u redu, ime ne znam,ali je prema meni bila jako dobra i simpatična. Što se tiče druge babice koja me je pratila,radi se o starijoj ženi,ime joj je Stana, takodje jedna fina ženica. Za babice i doktora nemam nikakve zamerke, bili su zaista super. 

Sestrice su bile prijatne i ljubazne,naročito ove mladje, kad god bih tražila pomoć,dobila bih je. Sećam se i čistačice, jako dobra žena. 

Što se poseta tiče, posete postoje, mada ja nisam to puno praktikovala tih dana. Hranu uopšte nisam probala, ali ne verujem da je bolja od bilo koje u drugim porodilištima. Nikoga nisam čašćavala,ali sam jako dobro prošla i bez toga. 

To je moje iskustvo,a znam da postoje jako lepa ali nažalost i jako ružna iskustva. Svako je za sebe i kod svake žene je drugačije. Nadam se da sam ovim makar malo pomogla.

 

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Drago mi je da si lepo prosla zaista i zelim ti da i sada tako prodjes. :)

Kada je veliki dan?

I ko ti vodi trudnocu sada? 

Izvini,ja te udavih pitanjima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam da odgovoram na pitanja :rolleyes:

Što se tiče velikog dana, po ultrazvuku bi trebalo da bebac stigne do 20 januara, a sad po menstruaciji je to ranije,u decembru. 

Što se vodjenja trudnoće tiče, u bolnici sam kod dr. Kemala Kriještorca, on mi je vodio i prvu trudnoću, ali povremeno odem privatno kod dr. Seada Šačića,jer mi čovek sve detaljno ispriča,baš onako kako volim,dok ovaj u ženskom dispanzeru voli da štedi reči, izgleda ne voli da priča :D

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kod doktorke Hamidovic .

A pa kod nas tek ne vole da pricaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam za nju,ali ne znam kako radi. Ja volim da cujem vise detalja,nekako mi je zanimljivo kad mi isprica za bebinu duzinu,organe,itd,itd :wub:

Bude mi bas milo em drago :lol:

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takodje. :)

Zena je detaljna bas,isprica sve. Jako je prijatna i bas volim da idem kod nje.

A i ona je jedan od ginekologa koji radi u porodilistu. 

Almina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,ali nisam imala prilike da naletim na nju. Kad odem na uz kod dr.Kemala on gleda nekih 10,15 min i na kraju samo prokomentarise"sve je u redu,mozete da idete". U sebi mislim super,hvala Bogu da je tako,ali zar nista drugo ne ume da kaze. I zato idem povremeno kod dr.Sacica,jer sve sto me zanima detaljno mi pojasni. :)

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kao da ne zivimo u istom gradu i nismo se poradjale u istom porodilistu. 2013 sam se porodila prvi put, prirodan porodjaj radio ga dr. Miladin njime sam bas zadovoljna inace moj muz ga cekao pola dana da bi ga castio on nije od onih sto jure pare, sto se vidi po cenama u njegovoj ordinaciji a inace nije mi on vodio trudnoću vec Sabina Abdagic privatno. Kad smo vec kod para ne znam kako to da neko prodje bez cascavanja to se podrazumeva tamo. Inace renovirala su se kupatila i nismo imali gde da se kupamo, ja jesam jer su me slali u kupatilo u porodilistu ''preko veze", a divne babice kad su iznele dete i  da ih moj muz casti on dao novac jednoj babici i jednoj cistacici koja se zatekla tu tako da ova druga sto je ostala u sali ostala bez svog dela, elem ulazi babica u salu i prica meni kako je moj muz pogrešio i daje mi telefon da ga pozovem i ja mu kazem casti i ovu jos jednu. Posle su dolazile u sobu da me pitaju treba li mi sta i da necu da kupim parfem kod neke od njih.

2015 carski rez to je vec isto prica za sebe. Svi mi znamo da moras da ih castis  sve redom i da onaj lekar ako nisi njegov pacijent privatno ne obaraca pažnju na tebe. 

2017 ako Bog da i treci porodjaj i razmisljam da li uopste da se poradjam u Novom Pazaru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima svoju pricu i svoje iskustvo,a sigurna sam da ima i losa strana svega,samo sto se meni to nije desilo,ali sigurno se desava ostalim zenama,i zao mi je zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja,

Isti taj Miladin je meni rekao da mi je trudnoca vanmatericna i isprepadao me najgore. A mi evo hvala Bogu zavrsavamo 7 mesec.

S obzirom na to gde radi i koja je "savremenost" aparata na kojima radi cene i ne mogu biti vece jer retko ko vise ima UZ za koji treba da popijes 2l vode.

Dosta ljudi ga je hvalilo ali je prema meni pokazao toliku neprofesionalnost da je to katastrofa. Nije me pitao apsolutno nista,ni jesam li radjala,jesam li imala abortus,spontani niti bilo sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dan pre porodjaja otišla na pregled kasno uveče jer sam imala blage bolove, bio je dežuran dr.Miladin. Kad tad nisam crkla,neću nikad. Čovek kao da je kasapin, tako me je pregledao da sam zamalo počela da plačem koliko me je bolelo. 

Elem, svako ima svoju stranu priče i svoje iskustvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put čujem da je Miladin grub prilikom pregleda, obično ga svi hvale. možda neke žene previše očekuju. A što se tiče Hamidovićke, znam ženu kojoj je vodila trudnoću i pustila je da probije termin 15dana, beba 4,5 kg bila, i na kraju je počela poradjati prirodno, pa kad već nije moglo, i beba se nagutala plodove vode, onda hitan carski i beba završi na neinatologiji u KGu. prema tome, bez božije pomoći ničemu se ne možemo nadati izgleda. A lekari ko lekari, Jbg, greše, više ili manje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice i mame,ako ima neka od vas da se poradjala ili iz nekog drugog razloga bila  u bolnici,tj.porodilistu u Novom Pazaru neka napise svoje iskustvo. Bice znacajno za sve nas koje cemo se tamo poradjati. Ja sam svog prvog sina rodila tamo,2014god.a sada me opet ceka isti posao. Da napomenem da je pre nekoliko dana porodiliste potpuno renovirano,i da su dobili novu opremu. 

Ja sam se porodila kod nas u Novom Pazaru. U Aprilu.  I bilo je to prelepo iskustvo. Cela trudnoca generalno jer sam jako mlada PLANIRANO ostala trudna, inace sam udata da ne bude zabune.. porodila me je doktorka Hamidovic, iako sam porodjaj planirala u Beogradu i najvaznije konotrole sam vodila tamo tako i pola svoje trudnoce.. nedelju dana pred odlazak u Bg mi je pukao vodenjak oko 2:30 posle ponoci. Odmah otisla u bolnicu, bolovi krenuli oko pola 4, i porodila se prirodno u 9:05.. Sa epiziotomijom.. nisam se plasila jer dosta dobro podnosim bol.. sve je bilo super. Prebacili su me u sobu nakon sat vremena vise nisam mogla da lezim onako u krvi u onoj spavacici, dozivala sam SESTRU  inace sam u zadnjoj sobi bila, da dodje da mi pomogne do toaleta jer nije prijatno i boli ako si secena.. dosla kaze sta hoces.. ja sva u cudu rekoh molim ? Kaze ajde kazi.. mislila rekoh da mi pomognete do toaleta.. A KO TI POMAZE KUCI IDI SAMA.. znala sam da ce mi se nesto tako desiti zato je porodjaj i planiran u Beogradu.. to sam i zaboravila uglavnom lepo iskustvo ali retko. Vecina zena ima traumaticna iskustva koja zauvek pamte. I istina je verujte. Strah ih je druge trudnoce,tako da podrska svim mama i trudnicama !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put čujem da je Miladin grub prilikom pregleda, obično ga svi hvale. možda neke žene previše očekuju. A što se tiče Hamidovićke, znam ženu kojoj je vodila trudnoću i pustila je da probije termin 15dana, beba 4,5 kg bila, i na kraju je počela poradjati prirodno, pa kad već nije moglo, i beba se nagutala plodove vode, onda hitan carski i beba završi na neinatologiji u KGu. prema tome, bez božije pomoći ničemu se ne možemo nadati izgleda. A lekari ko lekari, Jbg, greše, više ili manje. 

kada sam tek ostala trudna otisla sam kod nje na pregled, rekla sam joj da sam imala infekciju neku ni ne secam se sta je bilo u pitanju.. rekla mi je da ova trudnoca ne moze da se odrzi.. ja sva prebledela muz me gleda u fazonu sta je bilo pricaj pozuri jesi li trudna.. ( otisli da proverimo da li sam zaista trudna ) sokirani bili izjavom. Otisli u Narodni front u Bg, sa uputom i sve im to kazem i koja je infekcija bila u pitanju.. kada su zavrsili pregled samo su mi dali papire i rekli vidimo se u Aprilu ako budes zelela da se porodis kod nas. Srecno, nemas za sta da brines trudnoca se nastavlja.. i toliko. Gospoda u Beogradu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.