Otkaz posle porodiljskog

odgovora

Objavljeno

Drage moje, moram sa nekim da podelim sta mi se desilo. Bila sam na porodiljekom 3 godine, rodila sam dvoje dece, jedno za drugim, ali juce kada sam se pojavila na poslu, sacekao me OTKAZ kao tehnoloski visak. Inace, radim u Neltu, imam visoku strucnu spremu i nisu imali( citaj hteli) da mi nadju drugo radno mesto. Zakonski to nebi smeli, ali nazalost,  "sila Boga ne moli". Nisam ni godisnji odmor mogla da iskoristim...imala sam tretman. kao da sam dosla sa odsluzenja zatvorske kazne, a ne porodiljskog i rodjenja dvoje dece, samo da napomenem u 40 godina.

Inace moja firma Nelt je distributer Pampers pelena, poklanja pakete dobrodoslice za svaku majku, donira opremu porodilistima, slika se u svakim novinama kao donator, ali za svoje porodilje nema razumevanja.

 

To je nazalost Srbija!!!...

Ali, ja imama svojih dvoje zlatne dece, divnog muza, obrazovanje i veliko radno iskustvo. Nadam se da cu uskoro naci novi posao i obezbediti lepo detinjstvo svojoj deci.

 

 

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, moram sa nekim da podelim sta mi se desilo. Bila sam na porodiljekom 3 godine, rodila sam dvoje dece, jedno za drugim, ali juce kada sam se pojavila na poslu, sacekao me OTKAZ kao tehnoloski visak. Inace, radim u Neltu, imam visoku strucnu spremu i nisu imali( citaj hteli) da mi nadju drugo radno mesto. Zakonski to nebi smeli, ali nazalost,  "sila Boga ne moli". Nisam ni godisnji odmor mogla da iskoristim...imala sam tretman. kao da sam dosla sa odsluzenja zatvorske kazne, a ne porodiljskog i rodjenja dvoje dece, samo da napomenem u 40 godina.

Inace moja firma Nelt je distributer Pampers pelena, poklanja pakete dobrodoslice za svaku majku, donira opremu porodilistima, slika se u svakim novinama kao donator, ali za svoje porodilje nema razumevanja.

 

To je nazalost Srbija!!!...

Ali, ja imama svojih dvoje zlatne dece, divnog muza, obrazovanje i veliko radno iskustvo. Nadam se da cu uskoro naci novi posao i obezbediti lepo detinjstvo svojoj deci.

 

 

 

A sto ti lepo ne tuzis? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nezakonito, ali je ružno. Nezakonito je ako prime nekog na tvoje mesto u roku od 3 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ovom slucaju je nezakonit otkaz...imala sam tretman kao da sam dosla sa odsluzenja zatvorske kazne, a ne sa porodiljskog odsustva. Mislim da mi je zamreno sto sam rodila dvoje dece...nazalost, nisam jedini slucaj, jos par zena koju su se vratile sa porodiljskog su  dobile otkaz:(((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nezakonito je da žena za vreme trudničkog i porodiljskog dobije otkaz. Posle porodiljskog ti si zaposleni kao i svi drugi i možeš da dobiješ otkaz. Pazi, jedino ako u pravilniku o radu stoji da kod vas u firmi ne sme ili u ugovorima, onda je to nezakonito, ali ako ne piše ništa, može da se da otkaz. Kada si bila na porodiljskom? Zakon se menjao 29.06 (ili 07) 2014.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, to je već vrrrlo moguće, prosvetari su jako specifični. Dosta ste dobro zaštićeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu hteli ni godisnji odmor da mi daju, koji su obavezni da ti daju po zakonu. Ugovor sam imala na neodredjeno vreme, trebali su da mi ponude nesto drugo, s obzirom da sam VII stepen strucne spreme, a da ne pricam da su primali jos 5-6 ljudi u zadnjih 3-4 meseca.Nista mi nisu najavili za tehnoloski, cekali su zadnji dan i da mi serviraju otkaz. Odjavili su me odmah, isplatili otpremninu jos nisam ni sela u kola, stigla mi je poruka da je legla uplata na racun:)...dvoje dece od 3 i 1,5 god su mi ostala bez zdravstvene knjizice narednih par dana, dok ih suprug nije osigurao na sebe.

 

Izgleda da je porodiljsko od 3 godine veliki period odsustva za zene u Neltu i ne prasta se, vec mora da se kazni i sankcionise.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena za knjizicu nema veze deca svakako imaju osiguranje niko ti ne bi pravio problem oko toga. Nije u redu ali nazalost tako je to je kapitalizam u vecini zemalja sveta je tako posao ti je od danas do sutra. Bar su otpremninu isplatili, sto se tice toga da su nekoga primili da to rade i mogu po zakonu da prime na drugo radno mesto tako da koriste rupe u zakonu i ne mogu im nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu hteli ni godisnji odmor da mi daju, koji su obavezni da ti daju po zakonu. Ugovor sam imala na neodredjeno vreme, trebali su da mi ponude nesto drugo, s obzirom da sam VII stepen strucne spreme, a da ne pricam da su primali jos 5-6 ljudi u zadnjih 3-4 meseca.Nista mi nisu najavili za tehnoloski, cekali su zadnji dan i da mi serviraju otkaz. Odjavili su me odmah, isplatili otpremninu jos nisam ni sela u kola, stigla mi je poruka da je legla uplata na racun:)...dvoje dece od 3 i 1,5 god su mi ostala bez zdravstvene knjizice narednih par dana, dok ih suprug nije osigurao na sebe.

 

Izgleda da je porodiljsko od 3 godine veliki period odsustva za zene u Neltu i ne prasta se, vec mora da se kazni i sankcionise.

 

Tvoja prica me podseca na ono: "Nije nelegalno, ali je nemoralno". Uzas. :angry:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da nisam jedini slucaj, mnoge zene prolaze kroz ovo. Kod mene u firmi je proslo jos par njih kroz ovakav tretman. Prema zenama sa porodiljskog, poslodavci se ponasaju kao da nemamo dana radnog iskustva.Kao da nam  opada inteligencija sa svakim rodjenim detemo:)

I same znate, da kada se zavrsava porodiljsko odsustvo, imate veliku zelju da radite, doprinositem, idete na posao, pricate o nekim drugim stvarima a da nisu pelene i kasice , osetite se korisno, a oni vas docikaju sa sut kartom:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.