Bebac, 9 meseci nece da spava

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima!

Imam veoma veliki problem sa bebom od 9 meseci sa spavanjem. Mnogo smo ga navikli na nosanje, ljuljanje i da mi zaspi dok doji. sve bi to bilo ok da on hoce da nastavi da spava kada ga spustim u krevetac. ali ne. on retko ostane da spava kada ga spustim. probudi se i place. nikada nam nisu isle od ruke metode sa plakanjem, uvek sam pokusavala da izbegnem to. sve sam lepo uvela, i rutinu pred spavanje, kupanjac, sredjivanje, mleko i uspavljivanje. ali bez uspeha. uglavnom nam se vece zavrsi tako sto sam ja prevse isfrustrirana od desetog pokusaja uspavljivanja i spustanja u krevetac i na kraju se nekako uspavamo dok sisa i zaspi u nasem krevetu. ali i tada ne spava celu noc. bude jedno dva tri budjenja i trazi da sisa. uskoro pocinjem da radim i ne znam kako cu ispratiti ovaj tempo. ako neko ima neki predlog ili savet, POMAGAJTE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je iz tog razloga spavalo samnom u krevetu 20 meseci (sve dok je sisao),na kraju je naucio kako sam da uhvati siku ,a ja i dalje spavam kao top.Prespavao je celu noc sa 2 godine prvi put.Sada spava od 9-10 uvece do 8 ujutru bez problema.Imate vec teme o uspavljivanju bebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!

Imam veoma veliki problem sa bebom od 9 meseci sa spavanjem. Mnogo smo ga navikli na nosanje, ljuljanje i da mi zaspi dok doji. sve bi to bilo ok da on hoce da nastavi da spava kada ga spustim u krevetac. ali ne. on retko ostane da spava kada ga spustim. probudi se i place. nikada nam nisu isle od ruke metode sa plakanjem, uvek sam pokusavala da izbegnem to. sve sam lepo uvela, i rutinu pred spavanje, kupanjac, sredjivanje, mleko i uspavljivanje. ali bez uspeha. uglavnom nam se vece zavrsi tako sto sam ja prevse isfrustrirana od desetog pokusaja uspavljivanja i spustanja u krevetac i na kraju se nekako uspavamo dok sisa i zaspi u nasem krevetu. ali i tada ne spava celu noc. bude jedno dva tri budjenja i trazi da sisa. uskoro pocinjem da radim i ne znam kako cu ispratiti ovaj tempo. ako neko ima neki predlog ili savet, POMAGAJTE!

Draga Ana takva je bila moja starija cera. Mucili su je zubi i budila se nocu. Sve sam probala, idealna rutina, podojim je, lepo zaspi, ako probam da je prebacim u krevetac kao na siljke da sam je spustila, odmah se budi. I tako sam shvatila da je najbolje da je ne prebacujem, vec da je pustim da spava sa mnom. I tako ona zaspi u 9, i tacno vec znam budi se oko 12h, i posle bar jos dva puta do jutra. Vremenom sam skontala da je to tako, da je takvo dete, da je sisanje umiruje i navikla sam se na nespavanje, tj. na isprekidano spavanje. Onda sam sa njenih godinu dana pocela da radim. Isla sam kao zombi. Plus imam intelektualno zahtevan posao, trebala mi je koncentracija, ali sta da radim, bilo mi je bitno da joj pruzim utehu kad joj je trebala. Budila se pune dve godine. Dok poslednji zub nije nikao. Od onda spava celu noc. Tada smo i prestale sa sisanjem. To je moje iskustvo. Posle me je Bog pogledao, druga cera je od kad se rodila pa do danas spavala kao jagnje od kad je spustim u krevetac oko 21h do jutra. :) To je zaista druga dimenzija roditeljstva. Nadam se da sam ti malo pomogla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ISto, moje dete je od 9-13., meseca spavao sa sisom u ustima. 

Tako sam nekako i prekinula dojenje jer nocne podoje nisam mogla vise da podnesem, odnosno nespavanje i odlazak na posao. Pokusala sam da ukinem samo nocne ali nisam uspela.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali problem sa uspavljivanjem kad je imao 4-5meseci...usoavljivai se na rukama,vristao,plakao...pocela sam da ga uspavljujem pored mene,lezeci pored njega. I onda bih ga prebacila. Sto se budjenja nocu tice,ima pune 2god.jos uvek se budi. Sve manje,sve vjse produzava spavanje...ali budi se.

Kada su zuvi krenuti bas da ga muce(8,9meseci)ostavila sam ga da spava sa nama. Jos uvek spava sa nama. Tj sad samnom..tata je na kaucu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poštovana AnaJ, postoji tema Beba ne ume da zaspi , molim Vas da tamo nastavimo sa savetima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ova tema je zatvorena za odgovore.

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.