Da li vase dete jede samo ili ga vi hranite???

odgovora

Objavljeno

:huh:

U poslednjih nekoliko dana pratim tvoje postove o Filipu i sve me više iznenađujete (u pozitivnom smislu). On se ponaša mnoooogoooo zrelo za svoje vršnjake.

Jeste da je između vas i nas malo više od 3 meseca razlika ali sumnjam da će Emilija za 3 meseca znati sve to da radi što i vi sada.

Ne znam, ali čisto sumnjam.

Ana, ne zabrinjavaj se. Svako dete se razvija na svoj način. Sitna motorika (držanje kašike, viljuške...) je povezana sa govorom, a ti reče da ona još ne priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipje stvarno fenomenalan dečak. Ja sam ga i upoznala i ne govorim samo na osnovu Filipinh postova.. Jedno jako napredno i samostalno dete.

:) Hvala kristal...joj...jesam sada ponosna, jedva čekam da dođem kući da ga izljubim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, ne zabrinjavaj se. Svako dete se razvija na svoj način. Sitna motorika (držanje kašike, viljuške...) je povezana sa govorom, a ti reče da ona još ne priča.

Baš loše priča - čini mi se. Baš ću sad u adekvatnoj temi ispisati naš okvirni fond reči

Zna da koristi viljušku nekako smotano i da pije vodu ali desi se da prospe a sa kašikom se trudi ali ni najmanje nije precizna kao Filip tako da ona još uvek mora da nosi portiklu (na koju vrišti kada je stavim).

Ali dobro, što ti kažeš svako dete ima svoj tempo razvoja a mi moramo nekako da budemo svesni toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je rano za kašiku... :)

akad ste vi poceli?

Ana, ne zabrinjavaj se. Svako dete se razvija na svoj način. Sitna motorika (držanje kašike, viljuške...) je povezana sa govorom, a ti reče da ona još ne priča.

Ali Luka bas prica, sve prica. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, ne zabrinjavaj se. Svako dete se razvija na svoj način. Sitna motorika (držanje kašike, viljuške...) je povezana sa govorom, a ti reče da ona još ne priča.

Ali Luka bas prica, sve prica. :huh:

I Pavle sve prica, ponavlja kao papagaj, spaja po 3 reci. Viljsku super koristi, ali kasika mu nikako ne ide. Mozda sam trebala letos da ga pustim da mulja, da se isprlja... nego ja nemam zivaca da gledam kad to radi, kako sve oko sebe fleka. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

akad ste vi poceli?

Pa možda oko 2 drugog rođendana...ne prije. :)

Moram ispričati za juče...Bili smo na večeri upriličenoj povodom promocije naše rođake...

Filip je uredno sjeo na svoju stolicu..pošto se prvo kruh servirao, nije mogao dočekati :blink: pa je pojeo jednu kuruzicu...zatim je stigla salata, nije mogao odoljeti paradajz i krastavcu....ali da ste vi njega mogli vidjeti kada je stigla plata sa mesom...pa kada je on vrisnuo: "Mama šta je ovo, daj meni"... :lol: ...mogu slobodno reći da je jeo čitavih pola sata...onako sa uživanjem...od pomfrita, raznog mesa...pohovanog sira....i samo je onako iz dubine duše ponavaljam mmmm... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko ima veze govor sa ručkanjem. mi smo "kontra" primer - jeo je sam još dok mu je fond reči bio mnooogo mali.

Mi sad više ne jedemo ni u hranilici (i dalje je držimo za stolom ;)), već sedi na stolici sa nama za stolom, ima svoj tanjir i njami, njami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka jede u hodu, tj. trku. Kad li ce sesti za sto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka jede u hodu, tj. trku. Kad li ce sesti za sto?

Jedete li vi skupa zajedno? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedete li vi skupa zajedno? :)

Ima dece koju ne drži mesto ;)

Verujem da i kad jedu zajedno on non-stop silazi sa stolice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko ima veze govor sa ručkanjem. mi smo "kontra" primer - jeo je sam još dok mu je fond reči bio mnooogo mali.

Mi sad više ne jedemo ni u hranilici (i dalje je držimo za stolom ;)), već sedi na stolici sa nama za stolom, ima svoj tanjir i njami, njami...

Sitna motorika ima veze sa govorom, a ne ručkanje. Upravljanje priborom za jelo je sitna motorika ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sitna motorika ima veze sa govorom, a ne ručkanje. Upravljanje priborom za jelo je sitna motorika ;) .

Dorbo, dorbo, dorbo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka jede u hodu, tj. trku. Kad li ce sesti za sto?

Nema vremena da sedne. :D To je faza. Dobro bi bilo kada bi ga naucila da se vraca uvek na isto mesto po zalogaj, a ne da juris za njim. Meni je u toj fazi uspevalo da ga nateram da dodje po zalogaj jer voli da jede, samo nema kad. ;)

Posle 2. rodjendana se sve to promeni. Kod nas, do duse, nije se nista promenilo. :unsure: Ima vec par meseci kako mi je dao do znanja da zna da koristi pribor i to vrlo uredno, ali i dalje nece! retki su trenuci kad sam uzime nesto. Ustvari, zna da uzme i da mi donese da mu dam :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vlad hvala Bogu od kraja drugog meseca sam pije iz flasice. primetili smo da stalno grabi flasicu pa smo mu kupili drske i uspeo je. Doduse, prvi put je malo u stranu gurao ali vec drugi i treci se snasao super. Sad ima skoro 4 meseca i drzi bez problema sam i bez ruckica. Mada mi cemo uskoro na kasicicu, a to cu se nacekati jer ako je na mene, nece je drzati godinama. Ja sam umela ali me je mrzelo dok nisam krenula u skolu nisam kasiku u ruke uzela. Mogla sam ja ali razmazeno pasce. E onda su me u internatu pritegli rusi...

valjda nece i Vlad biti takav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vlad hvala Bogu od kraja drugog meseca sam pije iz flasice. primetili smo da stalno grabi flasicu pa smo mu kupili drske i uspeo je. Doduse, prvi put je malo u stranu gurao ali vec drugi i treci se snasao super. Sad ima skoro 4 meseca i drzi bez problema sam i bez ruckica. Mada mi cemo uskoro na kasicicu, a to cu se nacekati jer ako je na mene, nece je drzati godinama. Ja sam umela ali me je mrzelo dok nisam krenula u skolu nisam kasiku u ruke uzela. Mogla sam ja ali razmazeno pasce. E onda su me u internatu pritegli rusi...

valjda nece i Vlad biti takav

Kako ste krenuli, izgleda da mali neće biti na tebe. ;)

Ima da ti uzima kašiku kad ga budeš hranila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovu temu sam trazila. Naime, moje dijete nece da jede ako je ja hranim, hoce sama, a jedva je naucila usta da potrefi kasikom i to naopako. Sama jede hranu koju moze da jede rukama, ali kad mi trazi kasiku :wacko: ... Jedno vrijeme je drzala kasiku, a ja sam joj "upravljala rukom", medjutim sad ni to vise nece. Ne znam sta da radim, izludjuje me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovu temu sam trazila. Naime, moje dijete nece da jede ako je ja hranim, hoce sama, a jedva je naucila usta da potrefi kasikom i to naopako. Sama jede hranu koju moze da jede rukama, ali kad mi trazi kasiku :wacko: ... Jedno vrijeme je drzala kasiku, a ja sam joj "upravljala rukom", medjutim sad ni to vise nece. Ne znam sta da radim, izludjuje me.

Pusti je neka se ona hrani sama a ti uzmi drugu kašiku i hrani je mimo onoga što ona "potrefi" u usta. Tako se mi već dugo hranimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusti je neka se ona hrani sama a ti uzmi drugu kašiku i hrani je mimo onoga što ona "potrefi" u usta. Tako se mi već dugo hranimo.

I mi tako ruckamo. I to smo se namucili da mi dozvoli. Ali mi se cini da necu jos dugo morati da je hranim, napokon kasiku ne stavlja naopako u usta, pa sada vec i supicu fino jede, a viljuska nije ni bila problem.

I vodu pije sama vec mesec dana, iz case, a prebrodili smo i fazu namernog prosipanja nakon sto se napije.

Mene zanima sledece:

Kada su vasa deca uvece prestala piti mleko na flasicu?

Meni je to prakticno, jer se dete malo uspava i umori, pa lakse zaspi. I popije 2.5 - 3dcl, a iz case bi mozda samo 1dcl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusti je neka se ona hrani sama a ti uzmi drugu kašiku i hrani je mimo onoga što ona "potrefi" u usta. Tako se mi već dugo hranimo.

Probali, nece :( . Vec pet dana trazimo nacin da je nahranimo, ali nam ne ide. Ako tako pokusamo podje kasikom da izbacuje hranu iz cinije. Vec pet dana ima dorucak i pet "uzina". Neku vece sam je pustila da sama, naravno nista nije stavila u usta, ja sam joj gurnula 3-4 zalogaja na prevaru. Sva bitna se odmakla, kao sita je i poslije pola sata trazi da jede. :mellow: Dodje mi da je poslije toga drzim gladnu do narednog obroka/uzine, pa ce valjda skontati da mora da jede. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probali, nece :( . Vec pet dana trazimo nacin da je nahranimo, ali nam ne ide. Ako tako pokusamo podje kasikom da izbacuje hranu iz cinije. Vec pet dana ima dorucak i pet "uzina". Neku vece sam je pustila da sama, naravno nista nije stavila u usta, ja sam joj gurnula 3-4 zalogaja na prevaru. Sva bitna se odmakla, kao sita je i poslije pola sata trazi da jede. :mellow:Dodje mi da je poslije toga drzim gladnu do narednog obroka/uzine, pa ce valjda skontati da mora da jede. :unsure:

Probaj ovo, nemoj joj svaki čas davati i upaliće. Videćeš ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete je jedno vreme jelo rukom,pa sta?Pusti je ako hoce,bar nek se najede.Ucenje kod njih vrlo bro ide.Videces kako ce za 15-ak dana savladati kasiku,a tek viljusku...

Naseckaj joj na tanjiric pa neka vezba da nabada viljuskom.Pusti je neko vreme da jede kako ona hoce.

Jednostavno je tek to otkrila,istrazuje i pusti je da uziva.Videces samo ce ici iz faze u fazu.

Uzivajte obe. ;)

Jana viljuskom jede sve sama,kasikom samo ako je nesto bas gusce,mada bi ona i corbice,mada nema sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete je jedno vreme jelo rukom,pa sta?Pusti je ako hoce,bar nek se najede.Ucenje kod njih vrlo bro ide.Videces kako ce za 15-ak dana savladati kasiku,a tek viljusku...

Naseckaj joj na tanjiric pa neka vezba da nabada viljuskom.Pusti je neko vreme da jede kako ona hoce.

Jednostavno je tek to otkrila,istrazuje i pusti je da uziva.Videces samo ce ici iz faze u fazu.

Uzivajte obe. ;)

Jana viljuskom jede sve sama,kasikom samo ako je nesto bas gusce,mada bi ona i corbice,mada nema sanse.

Ma nije meni zao da joj dam da nabada, nego mi zao sto ostane gladna, a nece da je ja nahranim. Inace je jako ljuta i zivcana, pa kad nesto nije po njenom vristi k'o da je koljem. A sve sto moze rukom to vec uveliko sama klopa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nije meni zao da joj dam da nabada, nego mi zao sto ostane gladna, a nece da je ja nahranim. Inace je jako ljuta i zivcana, pa kad nesto nije po njenom vristi k'o da je koljem. A sve sto moze rukom to vec uveliko sama klopa.

A mozda joj raste neki zubic, pa nece da jede generalno?

Hajde ti na temu "Beba/dete nece da jede" :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mozda joj raste neki zubic, pa nece da jede generalno?

Hajde ti na temu "Beba/dete nece da jede" :);)

Ne vjerujem da su zubici, jer ja njoj jos uvjek djelimicno pasiram hranu. Sinoc joj nista nisam dala da jede od obroka do obroka i fino je klopala. Jest da je bilo suza, ali Boze moj, malo odvracanje paznje i izdrzala je. Ma ja mislim da je najveci problem bio to njeno sto hoce sama, pa na svakih pola sata i oni slatkisi sto joj uvaljuju. Rekla sam da vise necu ni Barnija, ni Olala, ni bananice da vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je tako najbolje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.