Da li vase dete jede samo ili ga vi hranite???

odgovora

Objavljeno

Moj bebac ne jede sam, niti ima namere da uskoro pocne, jer je velika maza i lencuga! :) Jedino sto sam drzi je flasica sa mlekom, i to mi je otme iz ruke kad mu dajem. Kad pokusam da mu dam sam da jede, samo zabuta ruke u tanjir i zamaze po stolu, po kosi, licu, odeci... ali dobro, ne zurimo nigde, polako... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ne jede sam, niti ima namere da uskoro pocne, jer je velika maza i lencuga! :) Jedino sto sam drzi je flasica sa mlekom, i to mi je otme iz ruke kad mu dajem. Kad pokusam da mu dam sam da jede, samo zabuta ruke u tanjir i zamaze po stolu, po kosi, licu, odeci... ali dobro, ne zurimo nigde, polako... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj a 7 meseci davala koricu hleba i plazma keks u ruke i sama je jela....

ali ostalo sam joj ja davala....sa dve godine je jela vecinu hrane sama sem supe i corbe....ponekad je i to sama jer je supu jela...tj pila na slamcicu....nije htela da je jede iz kasike pa sam joj davala slamcicu i tako je jela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj a 7 meseci davala koricu hleba i plazma keks u ruke i sama je jela....

ali ostalo sam joj ja davala....sa dve godine je jela vecinu hrane sama sem supe i corbe....ponekad je i to sama jer je supu jela...tj pila na slamcicu....nije htela da je jede iz kasike pa sam joj davala slamcicu i tako je jela

Ja se jos ne usudjujem da mu dam sam da jede plazmu i koricu hleba a imamo punih 8 meseci...plasim se gusenja i sve mislim progutace odmah,vec ja drzim dok on polako gricka.

Ne znam dal se necega vise plasim nego ovog perioda kad prelazi na krupniju hranu. :):wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se jos ne usudjujem da mu dam sam da jede plazmu i koricu hleba a imamo punih 8 meseci...plasim se gusenja i sve mislim progutace odmah,vec ja drzim dok on polako gricka.

Ne znam dal se necega vise plasim nego ovog perioda kad prelazi na krupniju hranu. :):wacko:

Pokusaj da mu das vecu krisku jabuke, bez ljuske, ako se vec bojis. Mada, korica hleba i plazma se lako tope u ustima i tesko da moze da se zagrcne.

Petar je odavno pokazao da zna sam da jede, ali NECE!!! Sam pije vodu iz case/ flase, ali ako mu je neko pri ruci, rado ce mu doneti flasicu/casu da mu taj neko drugi da. Moze mu se. ;)

A kad su vasa deca pocela da koriste slamcice? Ovaj moj nema pojma cemu to sluzi,a jos i ne radi! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je super za početak došla kuvana jabuka pa banana. A od povrća kuvani karfiol ili mrkvica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam devojcicu za koji dan puni godinu neznam kako da je naucim,da sama stavi hranu u usta?nece ni flasicu da drzi i sama da pije,ako je neko imao takvo iskustvo sa svojim malisanom neka mi javi.UNAPRED HVALA!!!!!

CICO

Moja beba jos od 7 meseci pije sama iz flasice,npr.lazu joj samo dam u rukicu ona je sama stavi,hranu takodje sta joj dam u rukicu i kada vidi neku vockicu odma pruza ruke,sama uzme i rucka,kupi mrvice sa hranilice i trpa usta.

Ne znam kako je kod tebe situacija ali ja sam sa tim pocela jos od 5 meseci,jednostavno sam je pustila da eksperimentise,sve zabrlja,umaze,sokic isprosipa i tako dugo vremena dok sama u svojoj glavi nije shvatila...sada sam ponosna na svoje dete kada vidim da samo obavlja neke radnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojčica je po prirodi samostalna i već odavno sama jede sve što se može držati u rukama. Pokušava da jede i kašičicom ali joj to baš i ne polazi za rukom, više hrane bude na tacni, podu, ali po nešto ipak, završi u ustima. Zaista je nisam nešto posebno učila tome, osim što sam joj dozvoljavala sve što je htela. Dakle kad je tražila da gricka jabuku, bez obzira što je imala 7-8 meseci ja sam joj to dozvolila. Nekoliko puta se i zagrcnula, ali nikom ništa, nastavljala je da jede i dalje. Ne znam koliko to zavisi od zubića, a mi smo imali četiri zuba vrlo rano, već oko petog meseca, pretpostavljam da joj je to olakšalo ručkanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sa punih 30 meseci (da ne pišem kada je Anja počela sama da jede-mnogo ranije), konačno je naučio sam da jede sve bez prosipanja...eh, koje olakšanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 9.5 meseci a o samostalnom hranjenju da i ne pricam.Pre 2 dana nam je izbio prvi zubic tako da ga nisam ranije forsirala da sam pokusava.

Tek je skoro naucio da hvata prstima sitne predmete a od pre 2 dana da komadice hleba ili plazme stavlja sam u usta.Flasicu i ne pomislja sam da uhvati ali radimo na tome. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sama pije iz flasice od desetog meseca, nisam navaljivala, uzela je flasicu i to je bilo to. Dajem joj vocke i keksice da sama jede, ali pod nadzorom. Sto se glavnih obroka tice hranim je ja, jer bi se ona igrala sa hranom i prosipala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz flasice pije sam,iz case ucimo.Sam jede sem neceg kasastog mada i to ucimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec duzeeeeee vreme kako mi Strahinja ne da da ga ja hranim .. :) Sve sam jede... Sam pije vodu i iz case i iz flase ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kad su vasa deca pocela da koriste slamcice? Ovaj moj nema pojma cemu to sluzi,a jos i ne radi! :lol:

Niko nije odgovorio a i mene jako interesuje. Moja cura nece da pije nista sem mleka. Vodu ni da pomirise ali hoce cevcicu kad vidi da ja pijem limunadu -ali ne zna da povuce. Ja iskoristim to pa napunim cevcicu, drzim palcem gornji deo cevke a donji deo joj dam da stavi u usta i onda pustim :D Mlaz limunade joj napuni usta i tako popije tecnost :D Bezobrazno od mame, ali i njoj je interasantno i vraca se uvek po jos. Bilo bi lakse da zna da povuce...

Sto se tice samostalnog hranjenja-rucka sama plazmu, hleb, cvrste stvari koje joj usitnim na kockice i ona uzima jedno po jednu kockicu i hrani se. Ali mi ne lici da ce uskoro moci sama da rucka kasikom... Malopre sam pokusala sa pavlakom. Napunim joj kasicicu i dam joj, pridrzavam dok ne stavi u usta ali kad je probala sama-ja sam dobila sadrzaj kasike po licu b0260.gif b0506.gif t1030.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se juče pohvalila u temi...

Bili smo kod naše prijateljice Nine(mlađa od Filipa 7 dana) i od nje je naučio kako piti na slamku. Nevjerovatno, dobili su oboje sokić dvojni C...on je nju gledao kako to radi i naučio u roku od 2 minute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U moja Anđa je vrlo brzo savladala tu veštinu gledajući stariju dečicu...i to pre nekih mesec...iako ne voli sokove ni vodu :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I David jede sam ali često razbaca hranu svuda okolo čak i iza leda :D nekad steknem utisak da neće da jede pa sakriva :lol:

Supicu jede kašikom ali mu nadrobim hleb - sad koliko je to pametno neznam ali inače hleb nikako drugačije neće pa mi u neku ruku ovako odgovara...

Što se tiče slamčice isto kao kod filipe - video je jednom od drugara i veoma brzo naučio a čaša nikako neide, ima plastičnu čašicu sa drškom ali mu sipam po nekoliko kapi i to uspe da prospe :huh:

y1Mqp2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete uopste nece da je ja hranim,ali ne ume ni sama :angry:

Kada jede meso na kasicicu uopste nece,vec samo rukom sama da uzima.

Kao neko krme,samo joj srucim na plato od hranilice jer tanjiric prevrce.

Treba da joj nabavim koritance :lol:

Ma uzas zivi.Danas je pojela veliku porciju mesa,sama.Samo sam joj stavila na hranilicu i izasla.Sve je pojela.

Drugacije nece meso nikako da jede.

A kada joj damna kasicicu ona skida i uzima rukama sama.

Sta raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete uopste nece da je ja hranim,ali ne ume ni sama :angry:

Kada jede meso na kasicicu uopste nece,vec samo rukom sama da uzima.

Kao neko krme,samo joj srucim na plato od hranilice jer tanjiric prevrce.

Treba da joj nabavim koritance :lol:

Ma uzas zivi.Danas je pojela veliku porciju mesa,sama.Samo sam joj stavila na hranilicu i izasla.Sve je pojela.

Drugacije nece meso nikako da jede.

A kada joj damna kasicicu ona skida i uzima rukama sama.

Sta raditi?

Nista. Ostavi je neko vreme da tako jede. Deca vole da osete hranu u rukama. Sve im je novo i na svaki nacin uce nove stvari. tako i sa hranom. "Ok ukusno je, ali da vidim kako se to razvlaci po rukama, da li je tvrdo ili meko..." Sve ce doci na svoje. Nista ne brini. Onog trenutka kad jos zasmeta da sedi na siru, pocece lepo da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas si lepo rekla. Zato se ta faza, inace, zove finger food. Cak ima pregrst recepata kako napraviti deci "hranu za prste" ili koja se jede prstima. Pusti je da uziva. Kad bude savladala viljusku iznenadices se, Danka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao hvala vam.Bas sam ono bila u fazonu,sta joj sada ovo znaci.

Danas je pojela sve ali samo tako prstima i sama,cim je ja hranim hoce da ispadne iz hranilice koliko se otima.

Sta sada da radim,da joj tako serviram meso na platou?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao hvala vam.Bas sam ono bila u fazonu,sta joj sada ovo znaci.

Danas je pojela sve ali samo tako prstima i sama,cim je ja hranim hoce da ispadne iz hranilice koliko se otima.

Sta sada da radim,da joj tako serviram meso na platou?

Da. I meso i povrce i voce i hleb i keks i kolacice. Sve sto joj dajes samo joj seci na zalogaje kao mesance.uzivace u bojama. Stavi joj buraniju mladu i saragrepicu sa mesom. Vidi za sta ce kad da se uvati. Ako krene da iznegava povrce, ti joj daj tvojim prstima. Moj Petar i danas ponekad odbija kasiku ili viljusku. Vrlo je zadovoljan kad ga hranim prstima. To je OK po meni iako su srbi izmislili viljusku. :lol::lol:

Tvoja Jana pokazuje bas dobre znake samostalnosti na svakom koraku i to je jako vazno da ispostujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da sam lenja i da idem linijom manjeg otpora pa ga zato uvek hranim.. sto je na viljusku da se nabode jede sam ali kasika.. odavno pije sve lepo sam iz case, solje, vec i ne pamtim od kad ali ovo hranjenje.. moramo poraditi na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jede sve sam i to odavno.... prstima mu je i sad najslađe, ali koristi i viljušku i kašiku kad hoće ili mora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je divno kako jede zelene male loptice,samo mljacka i trpa sama u usta i to znas kojom brzinom :lol:

Do sada nisam ni znala kako moje dete voli grasak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.