Nakupine krvi pri formiranju posteljice

odgovora

Objavljeno

Dragi forumasi, zanima me da li je neko od vas imao slicno iskustvo, znacile bi mi sve informacije. Danas ulazim u 16. Nedelju trudnoce (prva trudnoca).

Pre tacno 2 nedelje sam dobila slabije krvarenje i posto je bila subota odjurila sam u NF. Doktor me pregledao, rekao da imam manji hematom, propisao utrogestan i inekcije progesterona i mirovanje. Kada sam sa izvestajem otisla kod mog lekara u dz, on se na osnovu izvestaja saglasio sa dijagnozom, rekao da nastavim sa terapijom i obavezno da mirujem. Kontrolu mi je zakazao za danas. Malope sam se vratila i srecna sam i zbunjena u isto vreme. On kaze da kod mene nije u pitanju hematom, vec nakupine krvi koje su se formirale pri usadjivanju posteljice i da ne predstavljaju nikakvu opasnost za bebu. Kaze da js normalno da ta krv curka i da kod nekih zena curi i citavu trudnocu i da nema potrebe za terapijom, tj. da ne postoji opasnost od podbacaja.

Kao sto rekoh, srecna sam i zbunjena u isto vreme i ne znam da li smem da se opustim.

Da li je neko imao slicno iskustvo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll ne znam sta da ti kazem, imas ovde i temu hematom u trudnoci, pa mozda moze da ti pomogne. Meni su u 15. nedelji otkrili bas mali hematom, isto kao posledicu ugradjivanja posteljice, dobila sam da ujutru pijem utrogestan, a uvece da ga stavljam vaginalno i da mirujem koliko mogu pored dvoje dece. Idem na kontrolu za par nedelja, moja dr. ocekuje da ce se hematom sam resorbovati. Isto mi je rekla da ne ugrozava bebu u ovom periodu. E sad za ovo poslednje mozda da odes kod jos nekog lekara da pitas za misljenje. Ono sto znam je da ima zena koja zaista imaju hematome do kraja trudnoce i da to sve bude ok, ali nisam do sad cula za taj termin nakupina krvi...

Mirka90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehinacea, hvala ti na brzom odgovoru.

Tacan termin koji je dr. Upotrebio je "lezije" krvi, a da bi mi blize objasnio, nazvao ih je nakupinama. Sto se tice tema o hematomima, veruj u ove 2 nedelje sam procitala sve moguce rasprave na svim forumima i svuda manje-vise pise isto. Svuda se preporucuje mirovanje i progesteron u raznim oblicima. Mnogo mi znaci iskustvo nekoga kome je, kao sto je slucaj kod tebe, dijagnoza slicna i ustanovljena otprilike pri istoj starosti trudnoce.

Najvise me iznenadila promena stava dr. Koji je od kad sam donela nalaz iz Fronta gde pise da je u pitanju hematom, do uz koji je sam uradio i ustanovio da su u pitanju "lezije" potpuno izmenjen. Sa prvom dijagnozom je imao stav "terapija, lezanje i nemoj da si digla nesto teze od kasike, kontrola na 10 dana", a sa drugom " sve je super, izbacuj polako utrogestan, on na ovo ne utice i mozes da radis skoro sve, nemoj bas da preterujes, odmaraj, ali kreci se i uzivaj, kontrola za 4 nedelje".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.