Mučnina u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Interesuje me da li ste u trudnoci imale problem s mucninom i povracanjem? Ja sam u 17.nedelji i nakon nedelju dana pauze, mucnina i povracanje su se ponovo javili. Interesantno je i to da su mi od samog pocetka trudnoce petak,subota i nedelja najgori dani, ne znam da li to mozd aima veze s tim sto svake nedelje ulazim u novu nedleju trudnoce? Poslusala sam sve moguce savete, obratila se lekaru,jednostavno nema pomoci. Do kad ste vi imale problem i kojeg intenziteta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li ste u trudnoci imale problem s mucninom i povracanjem? Ja sam u 17.nedelji i nakon nedelju dana pauze, mucnina i povracanje su se ponovo javili. Interesantno je i to da su mi od samog pocetka trudnoce petak,subota i nedelja najgori dani, ne znam da li to mozd aima veze s tim sto svake nedelje ulazim u novu nedleju trudnoce? Poslusala sam sve moguce savete, obratila se lekaru,jednostavno nema pomoci. Do kad ste vi imale problem i kojeg intenziteta?

Mene je to zaobislo, hvala Bogu :rolleyes: Ni jednu mucninu nisam imala ali kod svakoga je to individualno, neko nema uopste, nekome se ponekada desi, kao mojoj seki a neko se maltene celu trudnocu muci, kao moja kuma... Sta da ti kazem, izdrzi, moras :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala mucnina, al ne nekih strasnih. Povracala nisam uopste, iliti samo sam jednom povratila, u putu od puno cimanja i premora tog dana. Inace mi je muka bilo nekih nedelju-dve i to tako sto su mi smetali mirisi, dim cigarete i glasni i iznenadni zvuci :blink: . Nije mi u tom prvom trimestru prijalo meso i slatkisi i nisam ih preko mesec dana okusila, ali sam zivela na jako zakiseljenoj zelenoj salati i rotkvicama, i puno, puno voca. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvom trimestru sam imala užasne mučnine. Ni jedna hrana mi nije odgovarala i gadila sam se skoro od svih mirisa (uključujući i mirise cveća). Od trinaeste nedelje mučnine su prestale i bilo mi je super sve do sedmog meseca. Pošto sam visoko nosila, želudac je bio pod pritiskom materice i stalno sam imala gorušicu, a često mi se dešavalo i da povratim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooooo da, imala sam mucnine prva tri mjeseca... :angry:

Ponekada je pomagala setnja na svjezem vazduhu, a najvise zvake i pepermint bombone.

Posto i inace tesko mogu da povratim, to je jos vise pogorsavalo situaciju. Svega dva-tri puta sam se natjerala da povratim da bi mi bilo lakse.

Smetali su mi mirisi, najvise, ali i odredjena hrana.

Kako sam usla u drugi trimestar, tegobe su nestale, i pocela sam da uzivam u svim carima trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala odvratne mucnine svih devet meseci.Jedva sam cekala da se porodim da se ko covek najedem :lol: .Bilo je neizdrzivo,ne ponovilo se.A trudnoca bi mi bila divna samo da toga nije bilo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O kako sam samo povracala :)

Utrogestan i injekcije progesterona su jos i pojacale prokletinju, tako da sam cesto grlila wc-solju :) Najgore mi je bilo kada treba da operem zube, kako stavim cetkicu u usta nastupa becenje ociju i ispadanje kompletne utrobe :lol: Sva sreca, brzo je proslo, a i brzo se zaboravi, setim se, eto, samo kad neko pita ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uhhhh,mucnina..kad se samo setim.Iskreno mnogo mi je lakse kad citam i vidim da nisam jedina sa tako groznim mucninama koje su me mucile kroz obe trudnoce.Neznam ni odakle da pocnem,sa starijom cerkicom su mucnine pocele u 7.nedelji kad sam ujedno i saznala da sam u "drugom stanju" ,jer je za mene stvarno bilo drugo stanje.posle nepune dve nedelje sam zavrsila u bolnici zbog dehidracije,jer sam bukvalno i gutljaj vode odmah izbacivala :wacko: bila sam na infuziji nekih 10 dana pa su me pustili,jer mi je bilo dobro naravno zato sto sam primala infz.+klometol, a kad sam dosla kuci prica se nastavila,ali nije dugo trajalo nekako sam se smirila i povracanje se smanjilo na jedanput dnevno odnosno ujutru kad ustanem OBAVEZNO i tako do dana kad sam trebala da se porodim.na pocetku teksta sam rekla kako mi je lakse kad vidim da ima slucajeva,ali i dalje mislim da sam mozda medju naj tezima sto se ovog tice.E sve ovo sam ponovo prezivjavala do pre deset meseci dok nisam rodila drugu cerkicu i ako sam za ovu drugu trudnocu mislila da ce biti mnogo laksa "ma nema sanse da se ponove one mucnine"daa?Ovog puta sam lezala dva puta po 10-15 dana zbog istog problema i naravno do zakazanog carskog reza sam povracala samo ujutru. :blink: i naravno oba puta sam zahvalna Bogu da su mi bebe bile dobro,jer gladovanje majke u trudnoci moze i te kako da utice na bebu.Ipak,ja se nadam :lol: da treca trudnoca nece biti toliko losa haha :lol::lol: mozda bude decak,pa ti hormoni ce mozda drugacije uticati na moj organizam :blink::unsure: tako se ja tesim.Pozdravljam sve mame koje su prosle kroz slicnu situaciju i onima koje ce tek postati mame zelim da uzivaju u carima trudnoce. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mucnine i povracanja bila su jedini moj problem u trudnoci. Povracala sam od treceg meseca do samog porodjaja. A tek gorusice !!! Majko mila, nista gore i teze nisam podnosila. Jedva sam cekala da se porodim.

Ja nisam imala recept za prevazilazenje mucnina, sem da odem i povratim. A onda sam ponovo gladna i sve tako, hehe.

Nisam mogla ni da jedem ni da pomirisem svinjsko meso i pite, a i cokolade sam se odrekla jer mi je i od nje bila muka. :blink:

Kazu-sa drugom trudnocom bice sasvim drugacije. Videcemoooo.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa Filipom sam imala grozne mučnine prva tri mjeseca, pa posljednja tri groznu gorušicu. Mnogo sam povraćala. Sa Sergejem sam imala još gore mučnine u prvom tromjesečju ali samo jednu sedmicu i prošlo je. Gorušicu sam takođe imala u trećem tromjesečju. U ovoj trudnoći uopšte nisam imala mučnine, i sama se čudim... Neobično je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako sam umorna i cudi me ujutru mi kratko traju mucnine, vise imam uvece, osecam neku malaksalost..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci nisam povracala, ali zato sam do 4 meseca imala strasne mucnine. Ukusi mi nisu smetali, ali zato mirisi.. h015.gif Najgore je bilo u autobusu.. Tacno sam znala da lociram kome se osecaju noge, ko nije oprao kosu a ko zube.. bukvalnoooo.. ma grozota ziva.. da ne pricam, da vas ne grozim vise... hahhahahahhaha.. ( tada nije bilo smesno c065.gif ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nijednu jedinu mucninu nisam imala u trudnoci,ali me je zato gorusica ubila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam i mučnine i gorušice. Pranje zuba mi je bio horor, u većeni slučajeva sam morala da povratim prilikom vršenja te radnje. Imala sam i preosetljivost na mirise. Od hrane mi skoro ništa nije odgovaralo. Jednom rečju - užas. Iz tih, a i iz još nekih razloga, ne znam šta znači ona fraza "uživajte u trudnoći".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto to - kad mi kazu "sve se t o zaboravi"...ma da, sigurno! Hvala Bogu da je beba dobro i da on nije patio zbog maminog nejela. Ne znam da li je od napora,ali moram da idem na serklaz jer sam pocela da se otvaram sad kad su mucnine konacno prestale...divota...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako sam umorna i cudi me ujutru mi kratko traju mucnine, vise imam uvece, osecam neku malaksalost..

Da da i ja se tako isto osecam. Ja sam u 17toj sedmici, i u jutru se osecam super ali predvece pocinju mucnine osecam se jako iscrpljeno. Najgore je kada moram pred spavanje da perem zube uhhh.

Nadam se da ce uskoro proci ove mucnine :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da i ja se tako isto osecam. Ja sam u 17toj sedmici, i u jutru se osecam super ali predvece pocinju mucnine osecam se jako iscrpljeno. Najgore je kada moram pred spavanje da perem zube uhhh.

Nadam se da ce uskoro proci ove mucnine :(

Proći će.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, sva sreca, nisam imala tih problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja, sva sreca, nisam imala tih problema :D

Nisam ni ja..ni sa prvom, ni u ovoj trudnoći..ali valjda svaki organizam je drugačiji.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam saznala sa sam trudna (kao u filmovima) tako sto sam pocela intenzivno da povracam i jako me bolela glava - mislila sam da me udarila suncanica.

Desavalo mi se da povracam i po 10 puta za redom u pola sata - iako nemam nista u zelucu. Povracala sam neku zelenu tecnost. I - nisu bile sutarnje, vec celodnevne :-P

Ti grcevi su bili toliko intenzivni da sam imala utisak da ce plod da mi ispadne.

Kada sam razgovarala sa lekarom rekli su mi da su tako intenzivna povracanja znak "kvalitetne trudnoce". To me malo smirilo, ali ne i fizicki olaksalo funkcionisanje sa tako cestim povracanjem.

Mogla sam - i to tek ponekad - da zadrzim u zelucu samo najobicniju kiflu i jogurt, i izgubila sam na tezini.

Povracanja su prestala ulaskom u cetvrti mesec i vise se nisu javljale.

Ponovo mi je bilo muka - ali nisam povracala (i kakila sam tri puta u roku od pola sata) one veceri kada mi je krenuo porodjaj. Tacno je telo cistilo puteve koji su potrebni da dete dodje na svet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, ako niste znali, pstoje lizalice i bombole protiv mucnine, potpuno na prirodnoj bazi ! Mi smo nabavili iz Amerike i bogami, resili problem mucnine kod moje zaove ! Moj prijateljica lekarka namerava da uvozi te lizalice iz Holandije, zovu se "Preggy pops", za zene koje mnogo povracaju i imaju mucninu svih 9 meseci, ovo je resenje !

Ja sam saznala sa sam trudna (kao u filmovima) tako sto sam pocela intenzivno da povracam i jako me bolela glava - mislila sam da me udarila suncanica.

Desavalo mi se da povracam i po 10 puta za redom u pola sata - iako nemam nista u zelucu. Povracala sam neku zelenu tecnost. I - nisu bile sutarnje, vec celodnevne :-P

Ti grcevi su bili toliko intenzivni da sam imala utisak da ce plod da mi ispadne.

Kada sam razgovarala sa lekarom rekli su mi da su tako intenzivna povracanja znak "kvalitetne trudnoce". To me malo smirilo, ali ne i fizicki olaksalo funkcionisanje sa tako cestim povracanjem.

Mogla sam - i to tek ponekad - da zadrzim u zelucu samo najobicniju kiflu i jogurt, i izgubila sam na tezini.

Povracanja su prestala ulaskom u cetvrti mesec i vise se nisu javljale.

Ponovo mi je bilo muka - ali nisam povracala (i kakila sam tri puta u roku od pola sata) one veceri kada mi je krenuo porodjaj. Tacno je telo cistilo puteve koji su potrebni da dete dodje na svet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala i mucninu i gorusicu,ali je sada sve to proslo osecam se super mogu sve da jedem i ponovo pijem kafu koja mi je tako nedostajala.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su mucnine u 7.mesecu opet pocele da se javljaju povremeno, uglavnom ujutro. Sad i necu se skoro upustati u ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je od pocetka muka i ne znam vise kako da se borim sa tim. Nekad povracem po 3-4 puta dnevno - ali postenski, sve dok ima nesto u zelucu. Nekad ne povracem uopste, ali mi je muka konstantno. Hleb ne mogu da jedem skoro uopste, muka mi od mirisa testa. Evo, za veceru sam pojela malo tvrdog sira bez hleba i to je sve. Naravno da mi je i od toga bilo muka.

Bljak, bljak bljak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAO ZENE,MENI ,izgleda POCINJU MUCNINE :blink: JOS MALO PA CU UCI U SEDMI MESEC i do sad ih uopste nisam imala!!!

pocela sam da bivam osetljiva na mirise tj da mi mirisi izazivaju mucninu,kao i kiselina u stomaku...juce sam imala NOC D sa wc soljom,skoro mi nije tako pripala muka,bila sam kao bolesna :(

pa necu se valjda ,sa ovolikom stomacinom boriti sa tim? :huh::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.