Aktivnosti pre prvih koraka

odgovora

Objavljeno

deca su vam bas napredna,ja imam cerku koja ima puna sedam meseca,ali jos neustaje,sedi uz pomoc,inace ima 11kg :unsure:

i moje dete ima isto toliko i kao vase sedi uz pomoc, neustaje i ima 9 kg. hahaha a i moja starija carka isto nije nista radila do 10 meseci kad je propuzala i puzala do 15 kad je prohodala. Ima nas lenjih... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da malo i ja "refresujem" vesti.... Jos uvek puze ali vojnicki a kako mi napomenula NensiF to bas i nije pozeljno. Vrlo je lenja sto se tice puzenja i bas mora biti dobrooo motivisana kako bi se nakanila da krene. Obozava da stoji i tada se rasprica i raspeva samo tako. Vec je pocela da "osvaja" prve korake ali me je strah da ne pravim veliko opterecenje na kukove tako da izbegavam da je u toku dana tako "stavljam".

Na sve ovo dobili smo dubak <_< (zaova uplela prste) ali se trudim da Emiliju stavljam najvise do 30min u toku dana. Moram da priznam da je presrecna kada je u dubku a tada joj i na nogice stavim cipele bar koliko toliko da joj drze nogu pravo i da je teraju da ih ispravi. Moram da priznam da zahvaljujuci cipelicama ima zaista pravilan gaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strahinja je dostaaaaaaaaaaa puzao ,pa se pridzvao za sve i svasta ,kako je samo bio smesan i brz, sad ga vidis-sad ga ne vidis ! Bio je u dubak ,ali ne mnogo .. Za cas sam ga izbacila jer nismo imali mesta u mali stan kod keve u Bor.. I bolje je tako ..Ali zato koliko puta nam je oborio kantu za djubre... pih...

Ali je bio prrsladak samo se juri levo desno ,i Aki pored njega poceo ponovo da puzi ,imitira ga ,cak i moja braca i svi se igrali ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa je rano propuzao, u pocetku ''vojnicki'' samo sa jednom rukom, za dve nedelje i sa dve ruke, onda se par dana podigne na kolena i samo ''ljuljao'' napred nazad... da bi onda propuzao i evo do danas ga ne mozemo stici, obzava za mnom da ''ide'' u sve prostorije. Pre dva dana je napravio tri koraka samostalno, ali se ja prepala (nisam bila blizu) i izgleda da se malo uplasio, vise nece da se pusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secam se da sam se i ja tako prepala kad je Aki napravio svoj prvi korak , ja prala sudove i on ustao i krenuo prema meni a ja ga pogledam i kazem STOJ TU ,i bacim ono i dodjem kod nje^ga,ali posle je i dalje pokusavao i sa 18meseci prohodao a do tad samo je puzau ,drzao se za sve i stasta u krevetac isto stojao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je zabrinuo dobronamerni komentar zasto moje dete od osam meseci jednostavno ne pokusava da se popne uz ogradicu kreveca.Relativno brzo je to savladala,puzanje je bilo zanimljivo dve nedelje,da bi sa deset i po meseci prohodala.Svako dete to radi na svoj nacin.

Pozdrav svima!!!!

Imam troje dece i ovo dvoje su sa 9 meseci prohodali, a Isidora koja sad ima 6 meseci, i zna samo da baulja po podu, i sama sedne iz lezeceg polozaja, pre dva dana me je zaprepastila kad sam je videla da stoji!!!!!!

Popela se uz veliki jastuk i stala..i sada svaki dan sve vise i vise stoji na prsticima...Doktorka kaze da je to mnogo rano,al ja na mogu da joj zabranim da ustane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puzanje-sta je to?To je teska radnja za nas,samo se setamo na guzi! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice...ne brini....mi smo sa 11 mjeseci propuzalit8718.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puzanje-sta je to?To je teska radnja za nas,samo se setamo na guzi! :lol: :lol: :lol:

Hahaha ova moja go glista 'puzi'. Ali idemo na vezbice i posle dve nedelje vezbica uspela je sama da ustane uz ogradicu krevetca, ali i dalje nema pojma da puzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha ova moja go glista 'puzi'. Ali idemo na vezbice i posle dve nedelje vezbica uspela je sama da ustane uz ogradicu krevetca, ali i dalje nema pojma da puzi.

NIKOLA ustaje uz ogradicu,ali ni pojma o puzanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice...ne brini....mi smo sa 11 mjeseci propuzalit8718.gif

Ne brinem,draga,ima vremena...samo sto ce biti vise padova kada prohoda...ali sve je to u roku sluzbe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIKOLA ustaje uz ogradicu,ali ni pojma o puzanju!

I bre pa nemoj da se brines onda, ja sam npr preskocila puzanje i odmah prohodala. Ali moja bebica ima usporen motoricki razvoj i zato nije htela - nije znala, ali napokon je uspela da se pridigne :))))) ali nece da puzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve to zavisi...ja svog Filipa nisam forsirala za hodanje, znam da mi nećete vjerovati, ali on je toliko bio oprezan, da padova sa udarcima nije bilo...znači njegov pad je bio na guzu i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada je meni fizijatar rekao da je puzanje jako bitno, ali isto tako je rekao da neka deca jednostavno nece da puze i da se ne opterecujem time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Preneto sa teme Cipelice za prohodavanje

Moja Mina je sporo puzala zato sto je bila mali bumbarcic :lol: :lol: :lol:

Apsolutno tacno. Zato nas je fizijatar terala da "smrsamo" sto pre (kada je Emilija bila u 7 mesecu).

Ma,nema to blage veze.Mene po malo nerviraju ti pedijatri koji savetuju da beba smrsa,svasta... Propuzala je sa 9m,prohodala sa 13. Stopala i hod savrseni,a sa godinu je imala 12600g.I tacno je utrostrucila svoju tezinu sa rodjenja.Da mi je neko rekao da treba da smrsa mislim da bih ga nakrpila najstrasnije :lol:

Evo, probacu da citiram fizijatra "Nema bebe koja na kraju nije prohodala. Ali beba ne treba da bude dodatno opterecena sa kilazom jer to moze da uspori proces puzenja i hodanja. Njihove kosti nisu spremne da se bore i sa gravitacijom i sa tezinom tela koja nije u skladu sa prosekom."

Ja opet tvrdim da svaka majka gleda svoje dete i tacno je da je svaka beba prohodala pre ili kasnije. Bebice sto su prohodale kasnije ne vidim da nesto "zaostaju" u razvoju ^_^ a sve mi se cini da cemo mi biti u toj grupici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nit smo puzali niti padali posle toga. Luka je tip koji jako pazi svoju guzicu pa verovatno zbog toga. Ja nisam hodala ni dan, motorika mi odlicna, kicma, hod, stopala.....e sad videcemo kad budem ima 70 godina. ali generalno mislim da je svima tada sve lose :)

meni su svi dr rekli da je puzanje jedina aktivnost deteta koja ne utice na njegovu motoriku ili bilo sta, tjjedina aktivnost koja nije obavezna,,,Ali opet ne znam. Nista nisam forsirala kod svog deteta pa ni prohodavanje...A tek o puzenju da ne pricam.

Ne znam nisam pametna. Ocigledno jedni doktori pricaju jednu pricu a drugi drugu itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste moje dete ima 10 meseca i nedelja dana i jos ne ni puzi ni samo da oce da ide kad se ispravi na noge stoi tako par sekunde i pada :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je pedijatar rekao da fizijatri ne preporucuju dubak. Ali prijateljice koje imaju klince me ubedjuju da ga koristimo i da njihovoj deci nista ne fali... Cak su mi i donele dubak :lol::D U nedoumici sam bila velikoj pa sam izabrala neku zlatnu sredinu. Stavila sam je par puta ali je uglavom mi vodimo dok hoda. I jako je stabilna-vec se skroz na svoje nogice oslanja. E sad, razmisljam da nije to malo mnogo rano? Tek je napunila 9 meseci pa se plasim za njenu kicmu. Da li je kicma vec formirana skroz i da joj ne pravi smetnje kasnije jer se oslanja na nogice svom svojom tezinom. Nekad me samo drzi za dva prsta i tako hoda. Ali ona trazi-vuce me i ustaje... Ne znam sta da radim-nije ni da je vodim niti da joj branim(a non stop bi da seta tako)... Ne znam sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogi je poceo da puzi sa 10 meseci, dubak je koristio bas malo,izbegavala sam da ga stavljam tamo.Nisam ga vodila,pustila sam ga da se sam snadje.Uhvati se za dvosed ili tabure,ustane,pa 2 koraka i padne na guzu.Onda ustane pa gura tabure.Sada vec hoda sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je samo stalo na noge kada je imalo oko 7 meseci. Sa 9 je uveliko hodala uz pridržavanje za nameštaj i zidove, a uz to je i puzila. Počela je da puzi sa 7 meseci, a vrlo brzo je i ustala. Nikada je nismo šetali, stavljali u dubak i sl., prohodala je sama :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni mi nismo koristili dubak, niti neka druga pomagala. Isidora je počela da puzi oko šestog meseca, a onda oko osmog počela da se diže na noge, uz pridržavanje je šetkala sve do 12. meseca, a onda se pustila, sasvim sama, bez naše posebne pomoći i truda. Tako da mislim da sve to zavisi od deteta do deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počeli smo sa nepunih 7 meseci da puzemo. Prvo je klečala i ljuljala se, pa je puzala unazad, a od pre par dana je provalila da se može i unapred ići. :D Ceo stan mi je prebrisala. :P Samo sad je više zanima da se podigne na šakice i stopala, onako kao most da pravi. Valjda hoće da se uspravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poceli smo da puzemo...nakon toliko uspona i padova,okretanja,prevrtanja,cak se i podizao uz namjestaj,ali o puzanju ni rijeci,medjutim,juce je definitivno poceo da puze...01b5425816119835c5d372ffb4c99697.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super...za mjesec dana očekuj stajanje uz namještaj i prve korake... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva cekam :D I sjetila sam se odmah tebe kada si mi rekla da je Filip isto poceo da puze u 11. mjesecu!Je li on vec prohodao ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.