Aktivnosti pre prvih koraka

odgovora

Objavljeno

Mi smo imali guralicu - VTech:

http://coolchristmaspresents.co.uk/wp-cont...09/09/vtech.jpg

koja je vrh po ocenama na trzistu i kod kupaca, prodavanosti, dobija godinama unazad priznanja i nagrade, bla-bla-bla :rolleyes: . Nismo je zato kupili (ujin poklon), vec zato sto smo je prethodno isprobali i extra se pokazala. Ni dan-danas nije spakovana, mala mi ne da da je skolonim. Sad joj sluzi da je natovari raznim torbicama i kesama i gura kao shoping kolica. :lol:

Sve u svemu koristila ju je od 8 meseci, prohodala sa 9.5 i guralica joj je jako pomogla. Za podizanje, pridizanje, za ravnotezu, odmerenosi, ne secam se da je ikad tresnula nosem o pod jer je celoj vestini hodanja obazrivije prilazila nakon sto je ukapirala koliko ta guralica brzo moze da ide... E zato valjda nije jurila, polako i stalozeno napred. Vise ju je koristila za guranje no kao igracku (u globalu je elektronske igracke ne interesuju puno).

S druge strane one guralice koje su kao drvena kolica za kocke smo takodje probali i te zaista nisu bas za prve korake. Oni su za dete koje vec lepo stoji, stabilno je, samo mu treba vise hrabrosti no fizicke podrske za hodanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sincic je prohodao sa 9,5 meseci. Koristili smo i dubak pre toga,puzao je vrlo kratko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deveti mesec, prva nedelja. O puzanju ni govora. Ali zato imamo jedan urnebesno smesan nacin kretanja: tumbanje ledja-stomacic-ledja-stomacic-... i to jako, jako brzo i spretno! :lol: Ne smem ga ostaviti vise samog ni sekund. Zanima me koliko ce potrajati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Deveti mesec, prva nedelja. O puzanju ni govora. Ali zato imamo jedan urnebesno smesan nacin kretanja: tumbanje ledja-stomacic-ledja-stomacic-... i to jako, jako brzo i spretno! :lol: Ne smem ga ostaviti vise samog ni sekund. Zanima me koliko ce potrajati....

Tako i Filip...puzanje ni na vidiku.

Digne se na ruke, guzu u zrak...pa tumbanje po krevetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali guralicu - VTech:

http://coolchristmaspresents.co.uk/wp-cont...09/09/vtech.jpg

koja je vrh po ocenama na trzistu i kod kupaca, prodavanosti, dobija godinama unazad priznanja i nagrade, bla-bla-bla :rolleyes: . Nismo je zato kupili (ujin poklon), vec zato sto smo je prethodno isprobali i extra se pokazala. Ni dan-danas nije spakovana, mala mi ne da da je skolonim. Sad joj sluzi da je natovari raznim torbicama i kesama i gura kao shoping kolica. :lol:

Sve u svemu koristila ju je od 8 meseci, prohodala sa 9.5 i guralica joj je jako pomogla. Za podizanje, pridizanje, za ravnotezu, odmerenosi, ne secam se da je ikad tresnula nosem o pod jer je celoj vestini hodanja obazrivije prilazila nakon sto je ukapirala koliko ta guralica brzo moze da ide... E zato valjda nije jurila, polako i stalozeno napred. Vise ju je koristila za guranje no kao igracku (u globalu je elektronske igracke ne interesuju puno).

S druge strane one guralice koje su kao drvena kolica za kocke smo takodje probali i te zaista nisu bas za prve korake. Oni su za dete koje vec lepo stoji, stabilno je, samo mu treba vise hrabrosti no fizicke podrske za hodanje. ;)

Poceo je da gura tabure kao lud kroz kucu. Eto nama guralice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je napunila 7 meseci pre nedelju dana. Tad smo počeli da je stavljamo u dubak. Njenoj sreći kraja nema. Jurca po celom stanu, sve pipka, ciči od sreće.

Obzirom da su mišljenja stručnih lica oko šetalice podeljena kao i mišljenja oko uvođenja čvrste hrane-kad početi, da li početi sa voćem ili povrćem itd. odlučila sam se da napravim balans. Najviše pola sata-sat dnevno je stavim u setalicu. Mislim da joj to neće škoditi a s druge strane ona uživa. Verujem da će joj to biti interesantno jedno vreme a onda će početi da ustaje i hvala bogu hoda. Sedi čvrsto od 6.5 meseci. Neće da puzi. Sad je tek počela da se sama prevrne iz ležećeg položaja na stomak i uspravi se na rukice. Odiže guzu i trebalo bi da sad krene unazad da puzi ali videćemo. Ni ja nisam pizala, odmah sam prohodala :) Bojim se da je stavim na pod da se ne bih povredila jer sto puta u toku dana iz sedećeg položaja pokušava da se odigne na noge pa padne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i Filip...puzanje ni na vidiku.

Digne se na ruke, guzu u zrak...pa tumbanje po krevetu...

Polako, moja se tumbala, okretala i mislila sam nece nikad propuzati, kad...

Mada treba :) ali brza je kao metak, za par trenutaka je kod ulaznih vrata. Vec se i podize i ustaje sama, prebacuje se sa kreveta na sto, fotelju, sve sto joj je blizu. I obara sve sto joj se nadje na dohvat ruke:))).

Sve u svoje vreme, nijedna nije ista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOJA BEBA EVO SKORO PA 11,5 MESECI,PRE MESEC DANA JE DOBILA UPUT ZA FIZIJATRA,ZATO STO NE PUZI I NE DIZE SE NA NOGICE,MI SMO SE U KUCI SVI BILI PREPLASILI,TAMO DOKTORKA NIJE MOGLA DA JE PREGLEDA JER JE BEBA PLAKALA BEZ PRESTANKA.NA KRAJU MI JE DR.REKLA DA ONA MORA NA SILU DA JE PREGLEDA,DA BI VIDELA STA MOJA MALA ZNA DA URADI.POSLE PREGLEDA JE REKLA DA JE BEBA ZDRAVA I BEZ IKAKVIH VEZBICA/PRI TOM SVI U OKRUZENJU SU ME DAVILI DA SIGURNO DOBIJAMO NEKE VEZBE,ZAKAZALA NAM JE KONTROLU ZA MESEC DANA,ISLI SMO JUCE.U MEDJUVREMENU(PRE PAR DANA)POCELA JE DA PUZI/NA KRACIM RASTOJANJIMA/I DA SE DIZE UZ SVE ZIVO I DA SE PENTRA PO NAMESTAJU,NAMA......JEDNOSTAVNO SVAKA BEBA IMA NEKI SVOJ RITAM,NE MOZEMO BEBE STAVITI POD KALUP,KAMO SRECE DA JE TAKO,SVE BI BILO LAKO.UGLAVNOM JE DOKTORKA REKLA DA JE FORSIRAMO DA PUZI,DA KNJISKI IDEALNO PUZANJE JE SA 12MESECI I DA JE NIKAKO MI NE STAVLJAMO DA STOJI,NAUCI CE ONA I SHVATICE PRE SAMA NEGO DA JE MI FORSIRAMO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

deca su vam bas napredna,ja imam cerku koja ima puna sedam meseca,ali jos neustaje,sedi uz pomoc,inace ima 11kg :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

deca su vam bas napredna,ja imam cerku koja ima puna sedam meseca,ali jos neustaje,sedi uz pomoc,inace ima 11kg :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

deca su vam bas napredna,ja imam cerku koja ima puna sedam meseca,ali jos neustaje,sedi uz pomoc,inace ima 11kg :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pristalica nikakvih "pomagala" za bebe (što se hodanja tiče)...jedina "sprava" koju priznajem je ogradica...mislim da je "najzdravija"...Sin je ustao sam u krevecu sa tačno 7,5 meseci..prohodao sa nepunih 10....starije 2 ćerkice su ustale sa 8.mes. i par dana a prohodale oko 1.rođendana.....sadaova beba se opet sama ustala sa tačno 7 mes. i 16 dana...da napomenem da čvrsto sedi od 6 meseci i kusur...puzi uveliko i očekujem da prohoda sigurno pre 1. rođendana...a sve "egzibicije" izvodi u ogradici.....

Ja lično sam veliki protivnik dubka,pogotovo ako se dete stavlja u njega iako se nije počelo samo uspravljati...mogu da budu posledice koje se tek kasnije vide,tako da OPREZ,pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojoj dečici je puzanje omiljena "radnja" i jako su to dobro,spretno i rado radila...evo sada i ova beba....kao Kića iz crtanog filma....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je sa 8 meseci pocela da se dize uz namestaj i da stoji u kreveticu. Vise se bacala kad hoce nesto da dohvati nego sto je puzala. Napravi korak dva puzeci a onda se baci i dohvati sta je naumila. Za par nedelja, tacnije sa 8,5 meseci je pocela i da puze. Odlicno joj ide :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima moja bebe ima 6 meseci i puzi u nazad i to joj jako dobro ide :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: a da puzimo u napred imamo jako problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima moja bebe ima 6 meseci i puzi u nazad i to joj jako dobro ide :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: a da puzimo u napred imamo jako problema.

jos malo i propuzace napred :rolleyes: moja je vec sa sest meseci pravila haos po stanu ali svako dete se razvija individualno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj luka nije puzao ni jedan dan. Isto tako i ja kao mala. iz sedeceg polozaja odmah na noge. :)

Puzanje je jedina aktivnost kod beba koja ne govori nista o razvoju deteta. to jest, i kad beba ne puze to je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj luka nije puzao ni jedan dan. Isto tako i ja kao mala. iz sedeceg polozaja odmah na noge. :)

Puzanje je jedina aktivnost kod beba koja ne govori nista o razvoju deteta. to jest, i kad beba ne puze to je normalno.

tacno tako,ali kazu sad koliko je istina,da bebe koje preskoce fazu puzanja kasnije imaju vise padova tj .malo su nepazljiviji pri hodanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima 10 meseci i 9 dana,puzao nije nikada ali je zato prohodao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tacno tako,ali kazu sad koliko je istina,da bebe koje preskoce fazu puzanja kasnije imaju vise padova tj .malo su nepazljiviji pri hodanju..

istina je 100% bar se kod nas tako pokazalo

sin je padao ..iz cistog mira, ..ludeli smo...i to pravo na glavu

ne nije bio trapav ni smotan nego bas tako iz cistog mira idemo lepo i samo puf on je na zemlji...

al on je s a6mes stajao u krevecu, sa 9mes je hodao uz pomoc stapa i kanapa :lol: , tj kreveta stolice ...

pre I rodjosa je prohodao skroz na skroz sam

a malecka ..e ona je druga prica ta cuva svoju guzu samo tako, kad vidi da ne moze da predje od kreveta do kreveta samo cucne i sedne :lol: :lol: mnogo je smesna i jednostavno nece da hoda ja pokusavam polako da je ucim al nece jedan korak i dize obe noge od zemlje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj luka nije puzao ni jedan dan. Isto tako i ja kao mala. iz sedeceg polozaja odmah na noge. :)

Puzanje je jedina aktivnost kod beba koja ne govori nista o razvoju deteta. to jest, i kad beba ne puze to je normalno.

Puzanje je dobro za pravilan razvoj kicmenog stuba i jacanje misica koji ce im kasnije trebati za pravilan hod. Takodje itekako puno znaci za motoriku- jedna ruka, jedna noga, druga ruka, druga noga, to jos kako treba sinhronizovati u poredjenju sa samo dve noge i inercijom koja pri hodanju telo ionako vuce unapred ;)

Sigurno postoje dobri razlozi zasto je za dete dobro da puzi i zasto je ono uvrsteno u jedan od "milestones" u prvoj godini ali je opet savrseno normalno i prihvatljivo i da ne puze obzirom da je puzenje fenomen poslednjih vekova. Pre toga deci nije ni dozvoljavano da puze zbog zaraza koje bi sa podova pokupila. I dalje postoje plemena u kojima deca uopste ne puze, a i medju nasom decom se procenat onih koja propuzaju pre no sto prohodaju poslednjih decenija smanjuje (delimicno i zbog ne spavanja na stomaku koje se smatra za ne-bezbedno zbog SIDS-a).

Tako da puzila- ne puzila, dok god prohodaju ne treba brinuti. E ako ne prohodaju to je problem, ali ako ne propuzaju to nije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Starija cerkica Lana (4 godine)nije htela ni da puzi ni da se pridrzava uz krevet stolicu ili bilo sta drugo dubak je obozavala i jednostavno je sa 12 meseci prohodala,dok Nina koja ima 9 meseci i 4 nedelje takodje ni u najavi ne pokazuje zelju da puzi,ali zato obozava da hoda tj.gura dubak (stane pored njega)kao guralicu ili gura svoju hranilicu koja je tri put teza od dupka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Licno,veliki sam protivnik dubka i ostalih pomagala,sto spontanije,prirodnije,to bolje!Iako,Nikola je jos mali da bi puzao(tek je napunio 6.mjeseci),polako smo krenuli i sa tim aktivnostima,postavim mu cebence na pod,mada nije odusevljen,borimo se,igramo,bez ikakvog forsiranja,pa polako... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, tek pre par dana Emilija je pocela da "puzi" mada to vise lici na bacanje u napred sa prsticima na nogama i uz pomoc ruku. Teska joj guze i nikako da je podigne :D ili stedi kolena ^_^

Sad cesto razvucemo jedan veliki trosed u dnevnom poravku sa dormeo dusecicem u sebi i tu je ogradimo pa ona moze do mile volje da se obrce i da puzi. Ogradica nam je nezgodna i ona u njoj hoce ili da sedi ili da lezi i nista vise. A na parket mi je nezgodno da je stavim jer dosta ljudi kod nas ulazi obuveno. :(

Sto se tice dubka nadam se da necemo ga kupovati ( i ja i mm nismo za to) a tek pre par sekunci sa prosvetljena i za tu hodalicu :unsure: eto kakva sam ja "majka''. Ja bila ubedjena da je setalica i hodalica jedno te isto :P E sad cu bas da se raspitam i da "istrazim" da li ima losih strana ta hodalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, tek pre par dana Emilija je pocela da "puzi" mada to vise lici na bacanje u napred sa prsticima na nogama i uz pomoc ruku. Teska joj guze i nikako da je podigne :D ili stedi kolena ^_^

Sad cesto razvucemo jedan veliki trosed u dnevnom poravku sa dormeo dusecicem u sebi i tu je ogradimo pa ona moze do mile volje da se obrce i da puzi. Ogradica nam je nezgodna i ona u njoj hoce ili da sedi ili da lezi i nista vise. A na parket mi je nezgodno da je stavim jer dosta ljudi kod nas ulazi obuveno. :(

Sto se tice dubka nadam se da necemo ga kupovati ( i ja i mm nismo za to) a tek pre par sekunci sa prosvetljena i za tu hodalicu :unsure: eto kakva sam ja "majka''. Ja bila ubedjena da je setalica i hodalica jedno te isto :P E sad cu bas da se raspitam i da "istrazim" da li ima losih strana ta hodalica.

Ana ma šta kakva si ti majka,a ja...evo i ja do sada sam mislila da su hodalica i dubak istooooelem,šta je to hodalica :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.