Aktivnosti pre prvih koraka

odgovora

Objavljeno

:lol: Morala si kucu da prilagodis detetu kako tako. Sad, kad se oslobodi imaces problem sto ce ti se pentrati po namestaju, rovariti sve sto stigne. Za udaranje je sve normalno. Mi do 2. rodjendana smo imali stalno neke modrice :) Razlog tome je sto ga ja cesto pustam da pada. Kad vidim da je situacija dovoljno bezazlena, uopste se ne cimam. Ni sad. Evo, pre neki dan je pao sa zadnje stepenika pravo na ruke i kolena, na beton.Izgreban sav...ali vise ne kuka! ;) Nikad se nece nauciti dok se ne povredi malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Morala si kucu da prilagodis detetu kako tako. Sad, kad se oslobodi imaces problem sto ce ti se pentrati po namestaju, rovariti sve sto stigne. Za udaranje je sve normalno. Mi do 2. rodjendana smo imali stalno neke modrice :) Razlog tome je sto ga ja cesto pustam da pada. Kad vidim da je situacija dovoljno bezazlena, uopste se ne cimam. Ni sad. Evo, pre neki dan je pao sa zadnje stepenika pravo na ruke i kolena, na beton.Izgreban sav...ali vise ne kuka! ;) Nikad se nece nauciti dok se ne povredi malo.

Kuca nam je nekako bezveze :( . Tesko nam je da je prilagodimo bebi, jer u jednoj sobi imamo mnogo tehnike (mm je IT ing. znaci kupio je sve od tehnike sto je nasao i sto mu treba i sto mu ne treba), tu smo stavili one sundjeraste ploce,ali David najmanje vremena provodi na njima. Sve trci da pipa kablove,zvucnike, i ako su svi skupljeni na jedno mesto. A dnevna soba nam je OK,ali je mnogo velika i nema sanse da je celu poplocim sundjerastim plocama,a David povremeno pada tako da i licem udari u zemlju,pa ne mogu da ga pustim da bude na plocicama. Tako da smo odlucili da napravimo jedan deo za Davida koji ce biti poplocan sundjerom,posto ima onu ljuljasku,tobogan i jos neke penjalice,sve spojeno u jednu igracku,pa cu ga tu pustiti da se igra.

Inace,ja uskoro pocinjem da radim,pa ce ga moja mama cuvati,a ona nije preplasena kao ja pa ce ga sigurno vise pustati da seta po kuci.

Sto se tice padova,posle prvog sam htela da umrem,sad sam se vec navikla,a i on je naucio da pada na ruke i guzu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Patak Daca...moram da primetim, David je mnooogo sladak! :wub:

Inace, moje dete jos ne hoda...baba me je jako zeznula. Drzala ga je za ruke i tako ga vodila po kuci i sad se to njemu, jel, jako dopalo i covek samo to hoce!!! Mislim, nit' je dobro za moju kicmu, a nit' je dobro za njega...jer on jos uvek ne ume bas skroz sam da ustane t. da se dovede u stojeci polozaj.

Inace, Marko je stvarno dosta jak i po ogradici, recimo, sve u krug seta sam, drzeci se za ivicu, ali se recimo ne podigne sam u taj stojeci polozaj. Nekako mi se vise cini da se ne trudi dovoljno tj. da je lenj, nago da ne moze...Da li ja pravim gresku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Patak Daca...moram da primetim, David je mnooogo sladak! :wub:

Inace, moje dete jos ne hoda...baba me je jako zeznula. Drzala ga je za ruke i tako ga vodila po kuci i sad se to njemu, jel, jako dopalo i covek samo to hoce!!! Mislim, nit' je dobro za moju kicmu, a nit' je dobro za njega...jer on jos uvek ne ume bas skroz sam da ustane t. da se dovede u stojeci polozaj.

Inace, Marko je stvarno dosta jak i po ogradici, recimo, sve u krug seta sam, drzeci se za ivicu, ali se recimo ne podigne sam u taj stojeci polozaj. Nekako mi se vise cini da se ne trudi dovoljno tj. da je lenj, nago da ne moze...Da li ja pravim gresku?

Hvala,tayo :).

Ako ti je za utehu David se oslobodio u ogradici i u njoj napravio prve korake. I on se prvo drzao za ivice,a onda je odjednom poceo da se pusta i da ide po dijagonali (imamo cetvrtastu ogradicu 1m x 1m). Mozda da probas da ga stavis negde gde nema za sta da se osloni nego da mora sam da ustane,cim nauci da ustaje sam pocece i da hoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tayo, moras da mu pokazujes kako tehnicki da zauzme sedeci polozaj i kako da se uhvati za nesto da bi se pridigao. Pisali smo o vezbicama nekim na predhodnim stranicama. Bebe obicno ustaju prvo u krevetcu jer tu najlakse mogu da se dohvate ogradice.

pogledaj ovo:

http://www.korektivnagimnastika.com/Saveti...p;insub=insub15

Pogledaj i ostale savete. negde je bilo nas u slikama kako beba treba iz sedeceg u stojeci polozaj da ide, ali sad nemam vremena da trazim to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Patak Daca...moram da primetim, David je mnooogo sladak! :wub:

Inace, moje dete jos ne hoda...baba me je jako zeznula. Drzala ga je za ruke i tako ga vodila po kuci i sad se to njemu, jel, jako dopalo i covek samo to hoce!!! Mislim, nit' je dobro za moju kicmu, a nit' je dobro za njega...jer on jos uvek ne ume bas skroz sam da ustane t. da se dovede u stojeci polozaj.

Inace, Marko je stvarno dosta jak i po ogradici, recimo, sve u krug seta sam, drzeci se za ivicu, ali se recimo ne podigne sam u taj stojeci polozaj. Nekako mi se vise cini da se ne trudi dovoljno tj. da je lenj, nago da ne moze...Da li ja pravim gresku?

Moja Luna je prvo prohodala, a jos nije znala sama da ustane, bez pridrzavanja! Dok meni jednom nije palo na pamet (to kad je vec par meseci hodala) da joj ja pokazem i objasnim: "Ruke dole, guzicu gore i gotovo!" :) I tako je ona naucila da se osloni rukicama o zemlju, izdigne guzu i onda se cela podigne. Probaj tako sama da mu pokazes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda da probas da ga stavis negde gde nema za sta da se osloni nego da mora sam da ustane,cim nauci da ustaje sam pocece i da hoda.

Marko kao da ne zeli sam da ustane...

Tayo, moras da mu pokazujes kako tehnicki da zauzme sedeci polozaj i kako da se uhvati za nesto da bi se pridigao. Pisali smo o vezbicama nekim na predhodnim stranicama. Bebe obicno ustaju prvo u krevetcu jer tu najlakse mogu da se dohvate ogradice.

Hvala ti!! Da, da- u tome je stvar- on nema nikakvu tehniku!!! :lol:

Moja Luna je prvo prohodala, a jos nije znala sama da ustane, bez pridrzavanja! Dok meni jednom nije palo na pamet (to kad je vec par meseci hodala) da joj ja pokazem i objasnim: "Ruke dole, guzicu gore i gotovo!" :) I tako je ona naucila da se osloni rukicama o zemlju, izdigne guzu i onda se cela podigne. Probaj tako sama da mu pokazes...

Marko iz lezeceg lepo predje u sedeci, a zna lepo i da zauzme puzeci stav i puzi pristojno...mislim kad hoce- puzi, ali ne....on VISE VOLI DA SE VALJA PO PODU! :)

E, onda lepo se namesti u polozaj "cetvoronoske" i tako se dize na noge!!! :blink:

Onaj polozaj iz joge "pozdrav Suncu"- ako znas na sta mislim....e, to je otprilike to tvoje "ruke dole, guzica gore"...ali moj od toga dalje ne mrda!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tayo, a hemoglobin, kakav je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tayo, a hemoglobin, kakav je?

Pre desetak dana je bio 135...jel to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oho! Kako da nije! odlicno! Samo ga uci tehnikom i bice on za cas sam na svojim nogama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se upisemo da smo i mi naucili da puzimo :) I to bas lepo, sad je svuda ima, stigne dok se okrenem bas tamo gde ne treba :D Puzi, lepo se poseda jos odavno, ustaje sama uz pridrzavanje za namestaj ili bilo sta sto uhvati, i voli da seta da se vodi onako za rukice, kad pada iz stojeceg stava lepo padne na guzu tj sedne i ne lupa glavom o stvari dok puzi ( ne znam zasto ali ja sam se uvek plasila da kad pocne da puzi da nece znati da se zaustavi na dovoljnom odstojanju posto se zaleti :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno!!! Sad treba da je ucis da pada na ruke ;)

Sad je ona sve sigurnija u sebe i vreme je za vezbu padanja na ruke i cucanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno!!! Sad treba da je ucis da pada na ruke ;)

Sad je ona sve sigurnija u sebe i vreme je za vezbu padanja na ruke i cucanje.

Par puta cucne ali to je jos onako nestabilno, cucne pa na kraju sedne lakse joj ;) A kad kleci pa kad krene ka napred da padne lepo se doceka na ruke, ima neku veliku kutiju za igracke, kleci pored nje pa se pridize uz nju a posto joj nekad isklizne uvek zavrsi dole, kao u polozaju za puzanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super za Elenicu. Samo joj forsiraj to 'padanje' na napred. Kad je u puzecem stavu,uhvati je za kukove pa joj podigni malo nogice da vidis da li ce da se zadrzi na rukama. to je odlicna vezba.

Tara sve radi dobro. Ona je, koliko vidim, jako oprezna. Ne srlja nikud. Takav je i Petar bio, a znao je da cuci po pola dana. Nikad nije padao da cujes 'tup!', uvek na ruke i uvek savijenih nogu u kolenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem, posle skoro mesec dana...Marko hoda svuda, gde ima za sta da se uhvati :lol:

Penje se uz sve, cucne da dohvati nesto, ali uz pridrzavanje jednom rukom, opet se podigne i nastavi...padanje je za sad bilo jedino tako da se samo spusti na guzu...nista napred!

Ako mu je nesto jako zanimljivo da cacka, pusti se sa obe ruke i drzi to nesto i zabavlja se nekoliko momenata tako stojeci...sve dok se ne seti da se ne drzi nizasta.

I tako...ostaje da vidim koliko ce mu jos trebati da se sam pusti i koliko toliko uravnotezi bez drzanja za nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tayo, cenim da se to meri u par dana ;) Samo ce da se zaboravi da se drzi i eto ga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se...i cekam. ;)

Posle onih 15 meseci sa koliko je cerka prohodala, ovo mi je skroz ohrabrujuce. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Elenicu!!!!

Jana je aktiva ceo dan, ne smiruje se...... Ona je pocela da puzi jos sa 5 meseci, a sada je toliko usavrsila tehniku puzanja da pici kao brzi gonzales ;) Najsmesnije joj je kada neko ide za njom dok ona puzi, kao jurimo je, a ona crce od smeha.....i to uvek puzi malo, pa se okrene da vidi da li neko ide za njom, kada vidi da neko ide crkne od smeha, ubaci u petu brzinu i puzi puzi puzi, pa se opet okrene, i sve tako, mnogo je slatka i zabavna! Pentra se uz sve sta stigne.......otvara fioke, cacka uticnice, jede kablove, ulazi u tus kabinu, zavlaci se ispod kreveta, penje se uz sporet, otvara cipelarnik i izvlaci obucu odatle (obucu najvise voli da glodje <_< )....

Sto se padanja tice, dosta je padala, ali sada padne samo kada joj se slucajno pokliza nogica, inace jako je pazljiva sa silazenjem, iz stojeceg se savije u kolenima, pa jednom rukicom uhvati za pod, i sidje polako....... Sada ucimo da silazimo sa kauca........vec je skapirala da ako krene naglavacke da onda pada i da to boli, tako da to vise ne radi......ali nije jos usavrsila tehniku silazenja. Sada voli ko majmunce malo da se pentra uz ogradicu, i to ne kada je u ogradici nego van nje (Jacka, kaze mi Mici da imamo istu ogradicu), popne se uz onu mrezicu, uhvati za vrh ogradice rukicama, i onda se penje nogama uz mrezu......majmunce moje! Kada je drzim to a rukice da ona hoda, onako, hoda ona ali ne vidim da je nesto srecna tim povodom, vise ona voli sama da hoda drzeci se uz namestaj, krevet, kauc, zid......i tako pravi krugove, dodje do kraja kauca, pa gleda za sta bi dalje mogla da se uhvati, pa ako je tabure blizu, ona se istegne do njega, uhvati ga jednom rucicom, i zakoraci do njega.....i pici dalje, a ako nema nicega za sta dalje da se uhvati, onda sidje, dopuzi do sledeceg dela namestaja, ustane i nastavi.....

Inace ona je nekako prvo naucila lepo da puzi, pa da stoji, pa tek onda da sedi! Mislim umela je ona da sedi kada je ja stavim da sedne, ali ne sad da ona sama sedne.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi ustajemo i stojimo na kratko bez pridrzavanja, tako je par puta i napravila po korak. hoda uz namestaj, puzi ali ne nadam se da ce da prohoda do godinu dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, da, ne voli da jojneko pomaze, cim primeti da je neko pridrzava tras na guzu - namerno i opet sve ispocetka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje da vidite u kojoj smo mi sad fazi :) i na kraju jedno mahanje za tetke sa bebca i drugare :*

Milice Tara je fantasticna!!! Joj srce moje malo lepo, kako bih je izgnjavila, ma pobeze ona kazem ja tebi do kraja meseca ce da pici sama sigurno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem, posle skoro mesec dana...Marko hoda svuda, gde ima za sta da se uhvati :lol:

Penje se uz sve, cucne da dohvati nesto, ali uz pridrzavanje jednom rukom, opet se podigne i nastavi...padanje je za sad bilo jedino tako da se samo spusti na guzu...nista napred!

Ako mu je nesto jako zanimljivo da cacka, pusti se sa obe ruke i drzi to nesto i zabavlja se nekoliko momenata tako stojeci...sve dok se ne seti da se ne drzi nizasta.

I tako...ostaje da vidim koliko ce mu jos trebati da se sam pusti i koliko toliko uravnotezi bez drzanja za nesto.

Ja sam prohodala sa jedanaest meseci i onda sam pala i nisam više htela da hodam bez da me neko drži za ruku. Onda me je tata zeznuo, stavio mi je ruke u džepove od trenerkice i tako sam se ja gluMpava držala sama za sebe i hodala ;D

Tisa ima neki lud trip, naučila je da sedi, ali joj i dalje treba mala potpora, dovoljno je da je slabo držim za ručicu i ona je sigurna. E sad, kad kreće da se diže u sedeći i ja joj dam ruku da joj pomognem da se podigne, ona hop hopa i eto je na nogama. To radi već dva tri dana. I baš je stabilna na nogama, ne krivi se, ne izvrće ih...Ja pokušam da je vratim da sedne, ali to je onda cika vriska. Mala mi je nešto još za to, pa ćemo da se borimo ovih dana ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje da vidite u kojoj smo mi sad fazi :) i na kraju jedno mahanje za tetke sa bebca i drugare :*

Tara duso, svaka ti cast! Bravo bravo bravo :wub:

A kako je ona samo srecna i odusevljena sto hoda, ne skida osmeh sa lica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drage moje da vidite u kojoj smo mi sad fazi :) i na kraju jedno mahanje za tetke sa bebca i drugare :*

Svaka čast, preslatka je :) Joooj, jedva čekam da i mi dođemo u tu fazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.