Aktivnosti pre prvih koraka

odgovora

Objavljeno

Jesam li ja jedina majka koja nije trnula kad joj je dete padalo? :unsure: Luna je propuzala sa 6,5 meseci, i otad je imala punu slobodu da istrazuje svaki moguci prostor u kom se nalazila. Sve je bilo rascisceno da ne bi mogla da se povredi (ili sam bar ja tako mislila, dok je nisam jednom zatekla sa SRAFOM u ustima-ispao iz stolice, ne znam kako), u stekere ubacene one zastite... Brzo je pocela sama da se dize i da hoda uz namestaj, i mm i njegov tata su samo vristali od straha svaki put kad padne. Sva sreca pa je s njima malo vremena provodila :lol: Meni je to sve nekako bilo normalno... A sa mnom je bila po ceo dan ;) Tako da je bas bila opustena i ona. Nije htela uopste da hoda samostalno, osim kad je uhvatimo na prevaru-znaci, znala je, ali joj je lakse bilo da puzi. I da, setalicu uopste nismo koristili, zabranio nam doca ;) Tek je sa 13 meseci, kad smo bili u restoranu, dok je onako s nogu jela, drzeci hranu u rukama, pocela da hoda, i bila je uzasno smesna i nestabilna, ali i presrecna! Sad joj je glavna fora da trckara na prstima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Mihu! :wub:

t2019.gif

a194.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo za Mihu :rolleyes: sad polako pa kad krenete da se jurite po kuci ima da bude ludo :lol:

Moj sin se se hvata za sve zivo po kuci ne bi li ustao i ljuti se jako kad mu ja ne dam da se vere blizu tv-a i i na radijator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi..

moja beba puže od šestog meseca a od sedam i po već stoji..i to sve sama, drži se za ivice kreveca i kreveta i stoji pa se pusti i padne...mene je malo strah da li sme u tom dobu da se oslanja na nogice, ali vidim da svaka beba ima svoju priču i različito funkcioniše.Da li neko zna treba li da je skidam i da joj ne dam da stoji, ili da dete normalno pustim da radi svoj posao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi..

moja beba puže od šestog meseca a od sedam i po već stoji..i to sve sama, drži se za ivice kreveca i kreveta i stoji pa se pusti i padne...mene je malo strah da li sme u tom dobu da se oslanja na nogice, ali vidim da svaka beba ima svoju priču i različito funkcioniše.Da li neko zna treba li da je skidam i da joj ne dam da stoji, ili da dete normalno pustim da radi svoj posao?

I moje dete je stajalo uz pridržavanje sa 7,5 meseci. Pridržavalo se uz nameštaj i vrlo brzo je počelo da pravi prve korake uz pridržavanje.

Kako misliš da joj ne daš da stoji :D ? Ako to sama radi, ne možeš da je sprečiš, a ne vidim ni zašto bi tako nešto radila. Deca rade ono za šta su spremna, zar da ih unazađujemo u razvoju?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin se u 8 mesecu poceo dizati uz namestaj da stoji...sad vec pravi prve korake tako drzeci se uz nesto....cerku to nikako ne interesuje :P ona najvise voli da sedi i igra se sama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete je stajalo uz pridržavanje sa 7,5 meseci. Pridržavalo se uz nameštaj i vrlo brzo je počelo da pravi prve korake uz pridržavanje.

Kako misliš da joj ne daš da stoji :D ? Ako to sama radi, ne možeš da je sprečiš, a ne vidim ni zašto bi tako nešto radila. Deca rade ono za šta su spremna, zar da ih unazađujemo u razvoju?!

Zato što sam čula različite priče da može da deformiše nogice itd., isl., da je opasno tra-la-la..da moram da se konsultujem sa fizijatrom i da ga pitam sme li da stoji i tako dalje da ne nabrajam više..poenta je u tome što je ja uopšte ne forsiram sama sve to radi i nema šanse da je sprečim u tome a i ne bih htela, mislim da je spremna čim to sama radi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato što sam čula različite priče da može da deformiše nogice itd., isl., da je opasno tra-la-la..da moram da se konsultujem sa fizijatrom i da ga pitam sme li da stoji i tako dalje da ne nabrajam više..poenta je u tome što je ja uopšte ne forsiram sama sve to radi i nema šanse da je sprečim u tome a i ne bih htela, mislim da je spremna čim to sama radi :lol:

draga moja ja ti potpisujem da od toga nece iskriviti ni nogice niti dobiti bilo kakvu deformaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stefan puze vec od 5 mjeseca a vec mjesec dana ima da je sam ustao, prvo malo teže, dizao se nesigurno sada se već i uz zid sam ustaje, pravi koračiće uz namještaj ... Nisam ga ništa forisarala, čak šta više vraćala sam ga stalno zbog bruha jer nije bilo preporučljivo.

Ančica nije puzala, nije imala neke veće egzibicije ustajanja i lupanja samo se jedan dan pustila i napravila tri samostalna koraka, imala je 9 mjeseci a kako se nezainteresovano ponašala mislila sam da neće prohodati do godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako se bebica sama dize i drzi, nema problema, krive se nogice samo ako silis dete, a ovde to nije slucaj.

Mia nikada nije puzala, sa 7.5 meseci je sama ustajala u "kavezu", a prvr korake je napravila sa 9.5, sve je u redu, sa 11 meseci je bukvalno trckarala, ja sam se nervirala jer mi ni ruku nije htela dati, i eto, kada dete hoce onda ide, hteli mi to ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga moja ja ti potpisujem da od toga nece iskriviti ni nogice niti dobiti bilo kakvu deformaciju

hvala ti puno, ljubim..javljam dalji napredak, i ne brinem vise!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic je poceo da puzi , ako mogu tako reci ... posto je smesan jako ... izgleda kao komandos , puzi ali ne dize guzicu preterano , vuce se na laktovima i podpomaze kolenima :D

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Markic,ubrzo ce on da smugne tebi,neces moci da ga stignes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Markic,ubrzo ce on da smugne tebi,neces moci da ga stignes.

Kako je smesan , celo jutro mu se smejem :D Ljubi ga mama :D

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Markic je poceo da puzi , ako mogu tako reci ... posto je smesan jako ... izgleda kao komandos , puzi ali ne dize guzicu preterano , vuce se na laktovima i podpomaze kolenima :D

_________________________

I have added cool emoticons to this message.

To see them go to http://x.exps.me?965cafdd2a5677a3e2731332034f51a2

Srce maleno... Sad ti kreće akcija... Ima da trčkaš da ga tražiš, još koji dan i ima ti pobegne... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za tri dana punimo sedam meseci za sad se dize na sve cetri, postoji tako malo ili se baci ka napred... Juce me je tako iznenadila kad je iz sedeceg polozaja u krevetcu dohvatila vrh ograde i podigla se na kolena iskidala od smeha a i ja sa njom pa se zatim podigla i skroz na noge... :blink: Danas je vise puta ustajala iz mog krila uz naslon stolice tako postojala malo i opet sela... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za tri dana punimo sedam meseci za sad se dize na sve cetri, postoji tako malo ili se baci ka napred... Juce me je tako iznenadila kad je iz sedeceg polozaja u krevetcu dohvatila vrh ograde i podigla se na kolena iskidala od smeha a i ja sa njom pa se zatim podigla i skroz na noge... :blink: Danas je vise puta ustajala iz mog krila uz naslon stolice tako postojala malo i opet sela... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Bravo,pa vi bas napredujete!Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za tri dana punimo sedam meseci za sad se dize na sve cetri, postoji tako malo ili se baci ka napred... Juce me je tako iznenadila kad je iz sedeceg polozaja u krevetcu dohvatila vrh ograde i podigla se na kolena iskidala od smeha a i ja sa njom pa se zatim podigla i skroz na noge... :blink: Danas je vise puta ustajala iz mog krila uz naslon stolice tako postojala malo i opet sela... :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Zamisli samo kako je sebe iznenadila sta sve moze a ne tebe? :) Sad je samo vazno da je drzis na podu sto vise i da je pustis da se vezba. Naravno, budi uz nju toliko da joj ublazavas padove, a ne da ih sprecavas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zamisli samo kako je sebe iznenadila sta sve moze a ne tebe? :) Sad je samo vazno da je drzis na podu sto vise i da je pustis da se vezba. Naravno, budi uz nju toliko da joj ublazavas padove, a ne da ih sprecavas.
Yelena C hvala na savetima.... :rolleyes::) Mnogo mi znaci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Yelena C hvala na savetima.... :rolleyes::) Mnogo mi znaci....

Nema zahvaljivanja ;) Uzivajte u novim avanturama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una, bravo,bravo :) Ti si baš napredna devojčica! Joj,i ja jedva čekam taj period kada počinju da sede,da puze,ustaju... Tada su najslađi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Una, bravo,bravo :) Ti si baš napredna devojčica! Joj,i ja jedva čekam taj period kada počinju da sede,da puze,ustaju... Tada su najslađi :rolleyes:
58cd5716081d364a81925501be44ca59.gif58cd5716081d364a81925501be44ca59.gif58cd5716081d364a81925501be44ca59.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je izgleda prava lencuga :) niti puzi, niti se dize da stoji, a ima osam i po meseci. On se valja po podu, prevrce, jede stopala, kulira sedeci itd.Da mi je prvo dete verovatno bih se zabrinula :) Una ima dve i po godine, radi sve sto treba da radi za svoj uzrast, a propuzala je tek sa godinu dana, i prohodala sa 15 meseci...moja lenja deca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.