Aktivnosti pre prvih koraka

odgovora

Objavljeno

Moja beba ne zna da puzi :(

Pokusavala sam da joj pomognem,ali nikako ne ide.Ni sin mi nije puzao.Prohodao je sa 11 meseci,pa je tek onda poceo da puze,a evo sad ni cerka nece....Mada,iz sedeceg polozaja,kad god ima za sta da se uhvati,ona ustaje!

Pa, kako se i kod nas sve oduzilo, mislila sam da nece puzati uopste... :unsure: Ali, malo po malo, krenuo je, i sada ga niko ne moze zaustaviti. :lol:

Ne bih se ljutila i da je odmah poceo hodati, jer me ledja pocinju strasno zezati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ne zna da puzi :(

Pokusavala sam da joj pomognem,ali nikako ne ide.Ni sin mi nije puzao.Prohodao je sa 11 meseci,pa je tek onda poceo da puze,a evo sad ni cerka nece....Mada,iz sedeceg polozaja,kad god ima za sta da se uhvati,ona ustaje!

O kakvom puzanju pricate sa 5 meseci?! Kad bi vas culi fizijatri i terapeuti, zgranuli bi se!To je sve rano!

Nikako ne pokusavajte bebi da 'pomazete' da puzi u tom uzrastu. Dete prvo treba da nauci da sedi crvsto i da iz sedeceg polozaja ide u puzanje. Da bi se puzanje izvelo pravilno, beba mora da ima dobro razbijene misice ledja, ramena i karlice. Ne preterujte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bash tako, moj Mihailo ne puzi, neshto kao guzelja :rolleyes: kad hoce da dohvati mobilni ili neshto shto ne smije ;) Ustaje se uz mene i uz naslon fotelje, na kratko. Ma josh nije ni nauchio da sjedi a da se po nekad ne prevrne, pa se ne michem od njega. Sve oni sami nauche i odluche.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel Ć nema zamjenu slova?

Riječ: hoce

Moram biti OT...

Mislim da ima, "TJ" je zamena, ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebana nije mnogo rano pocela da puzi, to je najpre bilo klecanje i klaćenje napred nazad, kao vezbanje i piprema za pomak u napred (ili u nazad, posto ima beba koje idu u rikverc :lol: ), i stvarno je to bilo postepeno, a vezba cini cuda. Ja sam je stalno stavljala na pod, naucila je onda i kako da padne, da se ne docekuje na glavu. Fizijatar nam je rekao da je jako dobro ako beba prvo nauci da puzi pa da hoda, mada ja mislim da je to potpuno individualno, mozda samo kada puzi, kasnije za hodanje, zna bolje da se doceka kod padanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebana puze i hoce da ustane, ali je ja u vecini slicajeva vratim nazad, zato sto grci prste ka unutra i tako stoji i tako hoce da hoda. Sada kada se vratimo kuci moracu da je vodim kod doce, ali znate li vi neku vjezbicu ili masazu koja bi mogla da joj pomogne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebana puze i hoce da ustane, ali je ja u vecini slicajeva vratim nazad, zato sto grci prste ka unutra i tako stoji i tako hoce da hoda. Sada kada se vratimo kuci moracu da je vodim kod doce, ali znate li vi neku vjezbicu ili masazu koja bi mogla da joj pomogne?

Jelena Pešić je stručna za vežbice, ali bolje joj pošalji pp, za slučaj da ne vidi tvoj post. Inače mislim da to što beba grči prstiće nije ništa strašno i ako se već sama uspravlja, možda bi trebalo da je pustiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebana puze i hoce da ustane, ali je ja u vecini slicajeva vratim nazad, zato sto grci prste ka unutra i tako stoji i tako hoce da hoda. Sada kada se vratimo kuci moracu da je vodim kod doce, ali znate li vi neku vjezbicu ili masazu koja bi mogla da joj pomogne?

Probaj da je pustis malo to to radi refleksno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Mihailo je grcio prstice na pocetku, mislim da im je tako lakse da odrze ravnotezu... Bar je to meni tako izgledalo. :unsure:

Ja sam ga pustila, i to vise ne primijecujem, ili bas, bas rijetko. Nisam ni obracala paznju.

Sada vec momak stize svugdje, podize se uz namjestaj, seta pored pridrzavajuci se, pusti se samo na trenutak- od kauca do stola. Jako je pazljiv, i svaki korak mjeri 3 puta. :D Samo mi se cini da ta njegova paznja polako popusta, i pocinje da hoda i gdje ne bi trebao- po krevetu, drzeci se za radijator, po kojekakvim kutijama, koje sam na min. spustila pored zida da pogledam rucak... U WC-u je nasao divno mjesto za igranje... :huh:

Tako da..... Ako me nema, znajte da odmaram zivce i oci, koje samo prate to malo stvorenje! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Mihailo je grcio prstice na pocetku, mislim da im je tako lakse da odrze ravnotezu... Bar je to meni tako izgledalo. :unsure:

Ja sam ga pustila, i to vise ne primijecujem, ili bas, bas rijetko. Nisam ni obracala paznju.

Sada vec momak stize svugdje, podize se uz namjestaj, seta pored pridrzavajuci se, pusti se samo na trenutak- od kauca do stola. Jako je pazljiv, i svaki korak mjeri 3 puta. :D Samo mi se cini da ta njegova paznja polako popusta, i pocinje da hoda i gdje ne bi trebao- po krevetu, drzeci se za radijator, po kojekakvim kutijama, koje sam na min. spustila pored zida da pogledam rucak... U WC-u je nasao divno mjesto za igranje... :huh:

Tako da..... Ako me nema, znajte da odmaram zivce i oci, koje samo prate to malo stvorenje! :D

Bravo za Mihu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za Mihu!

g010.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Mihailo je grcio prstice na pocetku, mislim da im je tako lakse da odrze ravnotezu... Bar je to meni tako izgledalo. :unsure:

Ja sam ga pustila, i to vise ne primijecujem, ili bas, bas rijetko. Nisam ni obracala paznju.

Sada vec momak stize svugdje, podize se uz namjestaj, seta pored pridrzavajuci se, pusti se samo na trenutak- od kauca do stola. Jako je pazljiv, i svaki korak mjeri 3 puta. :D Samo mi se cini da ta njegova paznja polako popusta, i pocinje da hoda i gdje ne bi trebao- po krevetu, drzeci se za radijator, po kojekakvim kutijama, koje sam na min. spustila pored zida da pogledam rucak... U WC-u je nasao divno mjesto za igranje... :huh:

Tako da..... Ako me nema, znajte da odmaram zivce i oci, koje samo prate to malo stvorenje! :D

:wub::rolleyes: :rolleyes: :rolleyes::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Mihailo je grcio prstice na pocetku, mislim da im je tako lakse da odrze ravnotezu... Bar je to meni tako izgledalo. :unsure:

Ja sam ga pustila, i to vise ne primijecujem, ili bas, bas rijetko. Nisam ni obracala paznju.

Sada vec momak stize svugdje, podize se uz namjestaj, seta pored pridrzavajuci se, pusti se samo na trenutak- od kauca do stola. Jako je pazljiv, i svaki korak mjeri 3 puta. :D Samo mi se cini da ta njegova paznja polako popusta, i pocinje da hoda i gdje ne bi trebao- po krevetu, drzeci se za radijator, po kojekakvim kutijama, koje sam na min. spustila pored zida da pogledam rucak... U WC-u je nasao divno mjesto za igranje... :huh:

Tako da..... Ako me nema, znajte da odmaram zivce i oci, koje samo prate to malo stvorenje! :D

Bravo za Mihu! :wub:

I nama je ta pažnja popustila, ponekad se dešava da toliko žuri, pa krene glavom napred. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub::rolleyes: :rolleyes: :rolleyes::lol:

:wub: Jedva cekam i tebe na ovoj temi... Mislim da ce imenjak biti pravi mali vrtiguz. :lol:

Bravo za Mihu! :wub:

I nama je ta pažnja popustila, ponekad se dešava da toliko žuri, pa krene glavom napred. :lol:

Da, gaze preko svega samo da stignu tamo gdje hoce. A kada tamo stignu, vide da nema nista zanimljivo, pa bi brze-bolje da se vrate! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete hoda uz namestaj, i stoji sama bez pridrzavalja, pada na guzu, al se tako bojim da se ne udari u glavu :( stalno idem za njom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radije joj oslobodi prostor, skloni dijelove namještaja gdje može udariti glavom, pusti ju da sama ovlada terenom, budeš li uz nju stalno neće se opustiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radije joj oslobodi prostor, skloni dijelove namještaja gdje može udariti glavom, pusti ju da sama ovlada terenom, budeš li uz nju stalno neće se opustiti.

Da znam al strah me je da kad se pusti i padne na guzu da ne padne na ledja i ne udari glavu, jao ovih dana sam sva u grcu kad ona krene da ustaje ja pretrnem :( valjda cu se vremenom navici :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znam al strah me je da kad se pusti i padne na guzu da ne padne na ledja i ne udari glavu, jao ovih dana sam sva u grcu kad ona krene da ustaje ja pretrnem :( valjda cu se vremenom navici :mellow:

Nama je Stefan pao na leđa sa 10 meseci a držao se za stočić, uplašio se i samo nastavio da puzi i puzi.... Nismo ga vodali, ali sam bila u grču svaki put kad ustane i drži se za krevet, fotelju... Sve smo raščistili gde je mogo da udari, ali jok - on puzi i puzi...

Jedno veče mu tata ode u sobu on stoji, drži se za fotelju - pušta se i ide za njim i tako je i prohodao - sam... Bez da smo ga vodali... Pre toda se nije ni puštao, niti je išao držeći se za krevet...

Bili smo iznenađeni, on nije ni skapirao šta radi, i tako smo ga pazili par dana da ne padne i uplaši se i supeeer...

Zanimljivo je bilo da je on prohodao držeći obe rukice podignute "u vis"... Bio je tako meden... kao drži ravnotežu, sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete puzi jako lepo, a kad krenem da je uhvatim ona ubrza, jako mi je smesna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je prohodalo sa 10 meseci, sa 8 meseci se ustajala u decjem "kavezu", ali je propuzala tek sa 11 meseci!

Jednostavno neka deca vise preferiraju kretanje na dve noge nego puzanje, nema tu nikakvih problema. Moja sestra recimo, nikada nije puzala, nije joj bilo zanimljivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo poceli da puzimo sa 9 meseci...evo ne puze ni 2 nedelje kako treba a vec hoce da ustaju...on se bori krvnicki da ustane i non stop pada....

mislim da ne bi trebalo da se plasite ako dete ne puzi rano,neka deca jednostavno vole da leze,neka su lenja da ustanu,a nekima jednostavno odgovatra da se vuku na stomaku....najbitnjije je da se deci neki refleksi gase na vreme,to ukazuje da je beba filioloski i anatomski zdrava,a to kada ce propuzati (i da li ce) i kada ce propuzati to zavisi od bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete puzi jako lepo, a kad krenem da je uhvatim ona ubrza, jako mi je smesna :D

Moj mali je isto tako puzao - lepo, boga mi i dugo, i samo je pi*io :D

Počeo je isto sa 9 meseci... I samo je istraživao... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miha je juce napravio par samostalnih koraka! a030.gif

Igrala sam se sa njim, i postavim ga da stoji ispred mene. U trenutku kada sam krenula da mu dam ruku, on je polako posao prema meni... A koliko me je jako zagrlio... Malo se uplasio. :wub:

Danas smo to ponovili bas puno puta, a i seta izmedju tate i mene, ili se pusti bas na kracim "relacijama", od kauca do stola i sl. Nema bas dobru koordinaciju- cesto pada, a pomalo se i plasi, pa i dalje kada ga zovemo da dodje, radije bira da se spusti i dodje puzeci.

Ali, eto, od necega se mora poceti.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miha je juce napravio par samostalnih koraka! a030.gif

Igrala sam se sa njim, i postavim ga da stoji ispred mene. U trenutku kada sam krenula da mu dam ruku, on je polako posao prema meni... A koliko me je jako zagrlio... Malo se uplasio. :wub:

Danas smo to ponovili bas puno puta, a i seta izmedju tate i mene, ili se pusti bas na kracim "relacijama", od kauca do stola i sl. Nema bas dobru koordinaciju- cesto pada, a pomalo se i plasi, pa i dalje kada ga zovemo da dodje, radije bira da se spusti i dodje puzeci.

Ali, eto, od necega se mora poceti.. :rolleyes:

Bravo za Mihu! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2019.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.