Aktivnosti pre prvih koraka

odgovora

Objavljeno

Moja beba ume da kaze mama,baba.

Zna da pokaze gde je Funny cuko,gde su mecici,gde je tigar.Kad je pitam:"Kako se Jana mazi?"ona nakrene glavu na stranu.Ume da tasuna i to od sedmog meseca,igra uz muziku i kad joj kazem pevaj ona peva aaa aaa aaa :lol:

Zna da ljubi mamu,i tatu!Itd,ali zato ume da se kao svadja i nesto kao koci na mene kada je grdim.

A najvise me nervira jer neda da je obucem!!! :angry:

Jesi je bas forsirala i ucila pa zna sve to, moj sin nista od toga ne zna sve mi se cini da nista ne razume kad ga ucim, zna da kaze mama, baba, deda, am am kad ga hranim,ucim ga mesec dana da kaze tata al nikako nece, zna da tapse kad pevam tasi tasi tanana, kad ga drzim za jednu rukicu moze da hoda al ne ume sam da balansira, puze a posto nam je krevet do kreveca ladno izlazi i uzazi u krevetac (to mu je skroz zanimljivo mogao bi tako pola sata) tako da smo morali da ga prepravljamo da spustamo dusek da ne bi mogao da izadje pa da padne sa kreveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis da svako dete zna nesto drugacije.I tvoj mali svasta ume.Uopste je nisam forsirala,ono sto je bas ucim nece,a ono sto neobavezno pokazem sve upija.

Eto npr moja beba uopste nece da seta samo uz namestaj,a da je drzim za rukice nema pojma,samo puze.Sada smo u fazi da uci da mase.

Ona pokaze sama neku radnju,zatim ja na kontu te njene radnje kazem sta bi to moglo biti recima,npr pava,mazi se,bravo i tako ona skonta sta to znaci.

Onda ponavljamo tu radnju,i pocinje da shvata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to su cari zenske dece :rolleyes: prava zenica-jos od malena ne da da se obuce i odgovara mai kad je grdi-pa mogu misliti sta ce da nam rade kad budu imale 15-16 god...jao Danka ima rogovi da nam izadju :lol:

Jelena pripremi na vreme macolu da sabijamo rogove :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slatko me nasmejaste.Devojcice su male brbljivice. :)

Ko sto rece Rapunzel,i moj sin ne zna bas puno.Tasi tasi ga ucim odavno,nista.Da ljubi mamu,nista.Ni jednu rec ne zna lepo da izgovori,samo nesto mamamamama...a stalno mu pevam pesmice(jos od rodjenja),pricam,pokazujem stvari.

Zna da igra kad cuje muziku,da mase na cao,zna da mi doda igracku,kazem daj mami loptu on pruzi ruku i daje mi.Kad ga pitas za neku osobu koju stalno vidja kao npr.gde je ujak,stric...okrene se ka slici i gleda.

Ono sto me je iznenadilo je da se danas ceo dan kao svadjao. :lol: Bas nas je nasmejao.

Inace je prepun energije.Ceo dan ne "staje",ali bukvalno.Puze,penje se,hoda uz namestaj,sad pokusava da se popne na tabure nekako,uhvati se rukama za sto,podigne noge i tako visi malo.Sedne,uzme neku igracku,posle pola minuta mu dosadi i zauzima puzeci polozaj i krece dalje.Jos ga nisam videla da sedi,uzme neku igracku i zaigra se malo...

Ova zadnja dva dana je padao,sve glavu iscukao. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemirko mali,pa bar tako kazu da su decaci dosta nemirniji od devojcica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E naucila je jos da mase kada neko odlazi,i pokazuje na tamburencetu gde je Miki,Silja,Patak Daca.

Jos odavno ume sama da stavi lazu i nikada ne stavi kontra,uvek kako treba i sakriva se kada joj kazem vir ili sakrij se..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica sad uci da hoda.Kad je vodim za rukicu jedva da trebam da je pridrzavam,hoce da puzi i hvata se za namestaj da ustane ali ja se sve bojim da ce pasti dok tako stoji sama.Nece da hoda uz namestaj ali sam primetila da hoce da stoji sama nasred sobe a ne drzi se ni za sta. Evo upravo je pala na guzu. :rolleyes: Mislim da ce uskoro prohodati ali stalno se bojim da je pustim. Inace dosta toga zna,da stavi dudu u usta,pije sama iz flasice,mase kad idemo negde,da tapse uz tasi-tasi ili kad joj kazem bravo,da peva i klati se uz ritam a i da se svadja kad je neko naljuti. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma deca su razlicita.

moj luka nije puzao nikad kasno je poceo da se dize uz namestaj, prohodao je sa 15 meseci. nikada se u krevetcu nije podigao.

ova catalusa sa svojih 8.5 je nemoguca.

pocela je da puzi unazad,a pre 5 dana krenula je napred.

podize se uz namestaj a podigne se uz stranice krevetca. to je sve novo i neobicno za nas!

mislim da postoje jako velike razlike izmedju decaka i devojcica. cak i podsticaji roditelja nekada ne mogu da navedu dete da radi neku radnju-puze isl/-ukoliko za to nije vreme. dokaz je mali komsija kog mama forsira ali on tera po svom, dok se kcerkica moje prijataljice sa svojih 4.5 meseca rolala po sobi kao palacinka, pocela je da puzi u sestom i to u desetoj brzini- ne bih verovala da nisam videla-

tako mame ljubite i mazite svoju decicu daj te im malo podsticaja i sve ce doci kada za to bude vreme. nemoj te se nervirati samo pozitivna energija!!!!!!!

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je poceo da puze i da ustaje uz namestaj sa 10 meseci a prohodao sa 14.5. Starija deca nisu ni puzila, Petar je prohodao sa 15 meseci a Vanja sa 11.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja devojcica je propuzala oko 7-8 meseci,prvo se okretala u stranu,"plivala" isl. pa se podigla na ruke i vukla,posle je počela da se podiže na kolena i napokon propuzala,prohodala je nedelju dana posle rodjendana a do tada bi išla uz nameštaj i kad nešto hoće,pruži ruku i ako može dohvti a ako ne isto tako na guzu pa odpuza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete seta uz namestaj samo.Ustaje cucne itd.Ali uopste nece da je drzim za rucice i seta kao sva deca,vec hoce sama,a nema pojma.

Rucice ne dolaze u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama Luka uopste nije puzao, tj propuzao je kao mesec dana pre nego sto je prohodao. ali je zato hteo da seta da se drzi za ruke, vec je od 7 meseca pokazivao da to zeli i pravio lepe korake.

bitno je da ih podrzavate u tome sto im 'ide' i da ne panicite i ne forsirate previse ono sto kao jos 'ne ide'.

primeri iz nase sredine:

jedna prijateljica, sin joj mladji od mog mesec dana, vidimo se s njihovih 9-10 meseci, moj Luka nema pojma u puzanju i dizanju uz namestaj a njen usavrsio i pici li pici..

druga sa istom razlikom, moj nista ne govori, sve nesto na kineskom a njen mi preko telefona kaze : isao sam da bacim smece u kontejnej, kad se nisam onesvestila.

moj Luka prohodao i odma protrcao od ove prve sin duuugo nije prohodao

u odnosu na drugu mislim da Luka sad cistije prica, ne zna samo r i ponesto izokrene dok ne skonta kako treba..

tako da, sve je to individualno i sve ce oni stici i nauciti.

ja samo nisam za preterano forsiranje dece, sta god da je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da će Vasilije zbog puzanja kasnije da prohoda. Traži da ga vodim, napravi par koraka, a onda shvati da se četvoronoške brže stiže, spusti se na pod i otpuzi do cilja! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko god vidi moju bebu kazu da je ona prohodala medjutim ja to tako ne gledam.

Obicno mame kazu pustila se.Pa moja beba se nikada nije ni drzala.Jednostavno uopste ne dozvoljava da je drzim za rukice i da seta.Cim je neko uhvati za rukice,ona momentalno seda.

Medjutim sama pici i to bas,cak i bezi kada je neko pojuri.

Ide u krug oko stola pridrzavajuci se uz namestaj i pretrcava npr od stola do troseda.

Dosta seta ali mi je krivo jer ne dozvoljava da je mi vodimo za rukice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da će Vasilije zbog puzanja kasnije da prohoda. Traži da ga vodim, napravi par koraka, a onda shvati da se četvoronoške brže stiže, spusti se na pod i otpuzi do cilja! :huh:

Moon bas zato sto puze pre ce prohodati i to sam.Bas kao i moja beba.To je i mene nerviralo,ali videces za mesecak dana ce vec sam da pici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna. On puzi od šestog meseca, a od sedmog se uspravlja uz nameštaj. Onda je počeo da pravi po par koraka uz nameštaj, pa kao traži da ga vodim, ali ništa od toga! Definitivno više voli da puzi! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba je puzala mesec, dva i sama se dizala na noge pridrzavajuci se uz namestaj. Sad bas aktivno puzi, mnogo je brza, prelazi preko svih prepreka po podu bez problema! Sad ima godinu dana, puzi ali i hoda uz nasu pomoc, pocela je da dopuzi do nas i onda trazi da je drzimo za ruke i setamo! Jos se nije pustila, ali malo joj fali!!! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bilo nikakvih naznaka da ce moja cerka poceti da puzi. Sa 11 meseci se pustila i pocela da hoda. A onda je pala i u roku od 2 dana je usavrsila puzanje. Sad puzi kao luda, ali nema sanse da se ponovo pusti da stoji sama a kamoli da hoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko god vidi moju bebu kazu da je ona prohodala medjutim ja to tako ne gledam.

Obicno mame kazu pustila se.Pa moja beba se nikada nije ni drzala.Jednostavno uopste ne dozvoljava da je drzim za rukice i da seta.Cim je neko uhvati za rukice,ona momentalno seda.

Medjutim sama pici i to bas,cak i bezi kada je neko pojuri.

Ide u krug oko stola pridrzavajuci se uz namestaj i pretrcava npr od stola do troseda.

Dosta seta ali mi je krivo jer ne dozvoljava da je mi vodimo za rukice.

Tako je i bolje, za pocetak. Kasnije, kada budete napolju i kada ne bude stola i kreveta da se pridrzi, sama ce da trazi ruku. Vazno je da ona pici po kuci i da stice sigurnost. :) Izvedi je u dvoriste bez kolica, pusti je da puzi i cucni pored nje. Vrlo je moguce da ce uz tebe da se uspravi i da pici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce da pici :D sada napolju dok malo susne zemlja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce da pici :D sada napolju dok malo susne zemlja. ;)

Mrzi te da je posle presvlacis? :lol: Moje dete je malo pre doslo iz setnje kao malo prasence. Skrooooooz blatnjav i jaaaaaaaaako srecan.Kod tebe bar ima trave vise nego blata, lakse tebi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nismo prohodali! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nismo prohodali! :(

Tigrice nemoj da si tuzna.Uopste nema veze kad ce da prohoda pa jos je mali ima vremena.Jel ti mislis na ono nece da se pusti i seta samostalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dembeli je rekao MAMA jejejejejejejeeeeee :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos nismo prohodali! :(

Pravi muskarac! Nigde mu se ne zuri :lol: Udri brigu na neke druge stvari,a ne na hodanje. Kad mu dodje, poci ce on na dve noge kao i svi mi.

Kad si ti prohodala? (ako se secas :lol::lol::lol: )

ja sam sa 8 meseci, a mm sa 18! Opusti se!

Dembeli je rekao MAMA jejejejejejejeeeeee :wub:

Jao kakva radost, sreca mala!!! Bravo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.