drustvene igre za 3godisnjake

odgovora

Objavljeno

Za divno cudo ni na jednom nasem forumu nisam videla ovakvu temu. Jedino na stranim forumima ali mi nazalost mnoge te igrice nemamo.

Zanima me da li ste se igrali nekih drustvenih igara s vasom decom? Uskoro ide zima pa nam valja osmisljavati zabavu za u kuci.

Koje su bile pun pogodak a koje promasaj?

Evo sta se meni dopada a ima i kod nas da se kupi:

https://www.amazon.co.uk/Tomy-TOMY-Pop-Up-Pirate/dp/B01BLJBHWI

I ove PIKOMove mi deluju zanimljivo:

 

http://shop.aksa.rs/pikom-kviz-cik-pogodi-3-5.html

 

Igru memorije smo isprobavali ali nije mu se dopalo jos uvek.

 

 

Mejja i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala, moje su volele domine sa slikama, one decije. Ima i u knjizarama neki fini kvizovi za predskolce, manjeg formata od ovih koje si postavila. 

I naravno, uvek preporucujem ovaj sajt:

www.krokotak.com

svasta ces naci za hladne zimske dane

Cupavica, broccoli i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi volimo memorijske kartice,kao i Pino slagalice sa razlicitim zemljama i to je to za sada,oticicu u Aksu neki dan pa cu baciti pogled na jos neku zanimljivost.

broccoli i Cupavica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo pikom kvizove, ali za stariji uzrast. Ovo je bas zanimljivo. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ljuti se covece je mojima bio pun pogodak! Doduse, poceli smo i dosta ranije s tom igrom ali im je i kasnije bila zanimljiva, pa i sada. Uno je isto super ako zna vec brojeve...i uopste karte su sjajne za zabavljanje...mozete kartama da se igrate onako da svako ima svoj spil pa izvlacite prvu kartu i ko ima vecu, nosi (mi smo to zvali "rat", i nije bitno ni da zna kako se koji broj cita, oni vec i u tom uzrastu znaju u kom skupu ima vise a u kom manje, pa ce znati da je 8 vise od 5 itd...).

broccoli, Vuciguraj i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daa, s kartama bas mozue svasta nesto ali karte ga ne zanimaju. Tacnije zanimaju u smislu da ih razbacuje. Pokusala sam danas ponovo igru memorije al nakon 2 minuta je poceo da vara i naravno...da razbacuje karte.:rolleyes:

Tandzi nisam pocela, kanim se da ga ucim holandski, al nikako da nadjem neki sistem kako bih,. i kad krenem povremeno da ubacujem neke reci na NL on me ispravlja i dere se "ne kaze se tako, kaze se ovakoooo"( pa kaze na srpskom tu rec) 

Puzle su mu bile superzanimljive i prosle god je resavao cak od 24 dela, al recimo danas bas mu tetka donela i nakon 2 minuta je odustao. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I V je trazio da ide kod mene na kurs, ali je posle 15 munuta rekao ja sam jos mali:D To je bila grupa sestogodisnjaka i sve su brze radili i kapirali od njega... Doduse i A sam pocela da vodim tek sa 6, i sad je super. 

Kartice za engleski sam koristila za vezbanje srpskog prvo, a sad se igramo ovako: sakrijem jednu iza ledja i kazem npr to je voce crvene boje, ili zivotinja sa velikim usima...

Meni je super i master mind, ili 4 u nizu, koji je odlican za finu motoriku, pa mozete recimo da redjate sve zute zetone u redu, zuta-crvena, dok ne ukapira pravu poentu igre. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daa, s kartama bas mozue svasta nesto ali karte ga ne zanimaju. Tacnije zanimaju u smislu da ih razbacuje. Pokusala sam danas ponovo igru memorije al nakon 2 minuta je poceo da vara i naravno...da razbacuje karte.:rolleyes:

Tandzi nisam pocela, kanim se da ga ucim holandski, al nikako da nadjem neki sistem kako bih,. i kad krenem povremeno da ubacujem neke reci na NL on me ispravlja i dere se "ne kaze se tako, kaze se ovakoooo"( pa kaze na srpskom tu rec) 

Puzle su mu bile superzanimljive i prosle god je resavao cak od 24 dela, al recimo danas bas mu tetka donela i nakon 2 minuta je odustao. 

 

Mala, sto nisi pricala samo holandski od rodjenja? Msm, mozes probati sa deugim detetom, ja sam bilingvalna, moja deca takodje. Fora je u tome da jedan roditelj prica iskuljucivo jedan jezik, a drugi-naravno drugi. Kod moje dece i mene je upalio, mozda i mama maza ima taj princip, kao uostalom i druge mame koje zive u ino. Bilo bi stvarno cool znati holandski, vauu. Odmah dobijes kljuc i za nemacki, danski...

Cupavica i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mala, sto nisi pricala samo holandski od rodjenja? Msm, mozes probati sa deugim detetom, ja sam bilingvalna, moja deca takodje. Fora je u tome da jedan roditelj prica iskuljucivo jedan jezik, a drugi-naravno drugi. Kod moje dece i mene je upalio, mozda i mama maza ima taj princip, kao uostalom i druge mame koje zive u ino. Bilo bi stvarno cool znati holandski, vauu. Odmah dobijes kljuc i za nemacki, danski...

 A gde zivite Leni i kakav je ostatak sredine? Nije to tako lako u praksi. 

Posto sam ja jedina koja prica holandski pritom smo u potpuno srpskoj sredini. Nisam cistokrva Holandjanka da mi dodje prirodno. Samoj meni je vrlo tesko bilo od starta da pricam s njim na NL jer je meni "default" na srpskom, pa mi nekako nije prirodno ( iako sam potpuno bilingvalna). Pokusaval sam tako nekad malo na Nl da pricam al vidim da ga ne zanima tj ne dozvoljava mi.

Izmenjeno od strane malagarava
leni i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.