Porodjaj s neoverenom knjizicom?

odgovora

Objavljeno

Porodicu se u Krusevcu,polovinom septembra,a knjizica mi nije overena a imam potvrdu od doktorke koja vazi do 29.08. jer mi nije izracunala termin tacno kad mi je pisala potvrdu a sad ne mogu da je promenim pitala sam. U socijalnom su mi rekli da mi ne treba ni knjizica ni potvrda jer imam pravo na besplatno lecenje dok dete ne napuni god.dana, ali cisto sumnjam da ce u porodilistu da mi prihvate potvrdu koja je istekla a knjizicu nemam. Jel moram da je overim,nije mi overena dosta dugo,tacnije 3god. Ponavljam,u Krusevcu planiram da se porodim,zna li neko nesto o ovome ili sta mi treba za izdavanje cipovane knjizice ako ovu ne overim. jel se porodila neka u skorije vreme...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako je u kom gradu ali valjda je zakon da trudnice mogu da se porode bez knjizice tako sam cula ti proveri,ja sam se pre 3 i po god porodila i dok sam lezala pre porodjaja glavna sestra mi je svako jutro zvocala da mi overe knjizicu,i taj dan mi overe ja se uvece porodim,raspitaj se u porodilistu najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se adminu ako sam temu postavila gde nije trebalo ne mogu da se snadjem na.forumu,nova sam ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena, ja mislim da ipak treba,jer prosli put su mi vratili da mi muž overi...:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:Wetice, kako ti to zamišljaš: Tebi idu porođajni bolovi, ti ulaziš u porodilište otvorena 5 prstiju, voda ti curi niz nogu...a sestra na prijemu ti kaže...neeee, sad ćemo da vam stavimo džinovski zapušač da se ne porodite dok ne overite knjižicu??? Ili varijanta dva, ti se porodiš oni u međuvremenu teraju tvog muža da overi tvoju knjižicu, njemu to ne uspeva...iii sestra na otpustu ti kaže, kada donesete vašu overenu knjižicu, daćemo vam bebu...menjamo bebu za knjižicu Trudnice imaju pravo na besplatnu zdravstvenu zaštitu za vreme trudnoće i u prvih godinu dana od rođenja deteta (mada negde sam čitala da će to da se produži na tri godine). Tako da, dok još možeš idi ti lepo do mesta gde se kod tebe u kraju izdaju zdravstvene knjižice sa potvrdom da si trudna i l.k. i pitaj ih da li ti oni izdaju zdravstvenu knjižicu kao trudnici ili svoje pravo ostvaruješ na neki drugi način. S obzirom da se tolike Romkinje porađaju bez bilo kakvog dokumenta, pa čak i bez lk, da sam na tvom mestu ne bih mnogo brinula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini niko ti nece traziti da overis knjizicu, imas pravo na besplatnu zdravstvenu zastitu i ti i tvoje dete. 

Uostalom, u svakoj NSZ mozes overiti knjizicu kao nezaposleno lice u svakom trenutku.

Kikiriki i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sada kako je ali pre 4 godine moja sestra je isla na preglede bez zdrastvene knjizice,ali su joj rekli da ce porodjaj morati da plati ukoliko istu ne overi.Opet kazem to je bilo pre 4 godine,mozda su nesto promenili.Najbolje je da pitas doktorku kod koje ides ili odes u bolnicu i pitas u administraciji.U svakom slucaju knjizicu mozes overiti kao nezaposleno lice,student...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,bas me nasmeja.... nece da mi overe iz tog razloga sto nije tri god overavana i ne znam koliko treba da se plati,na nikakav nacin ne mogu da overe na osnovu toga sto sam trudna,to su sve lopovi. Raspitala sam se jedna zena je overila preko biroa i sebi i detetu,a ja sam to isto pitala i ne moze.... strasno je kakav je ovo narod....:baby:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto lepo ne pytas koliko se placa overa knjizice? Cisto da ti budes na mori,mozda nije ne znam koliko.... bar ces biti na miru kad ti istekne porodiljsko. Elem meni je bila overena do 23.sept. i zavrsila sam u bolnici 08,pustili me kuci Pa 20 me opet slali u bolnic 22kuci da bih se 24opet vratila i porodila 25. Knjizicu nisam uspela da overim,ali niko niti je rekao da overim niti pravio problem oko toga. Tako da ne brini,ali overi ako nije skupo da budes mirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne vidim u ccemu je problem.Meni knjiyica nije bila overavana dugooo,sve preglede sam radila privatno,bez problema su mi overili preko biroa kada sam ostala trudna.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi jasno kako ne moze preko biro-a? Mozda su je skinuli sa evidencije , ili tako nesto. 

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako nije overena 3 god, zabrana na birou traje 6 meseci i to je odavno isteklo. Zakon o besplatnoj zdr. zastiti je donesen pre nekih 2-3 god i tu spadaju trudnice i porodilje do godinu dana nakon porodjaja i deca do 18 godina.

Nacionalna sluzba mora da izda knjizicu ako odes i prijavis se. Nema tu sta...ne daj da te vozaju

Kikiriki i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja mislim da ona nije placala zdravstevo verovatno kao preduzetnik ili poljoprivredno gazdinstvo i u tom slucaju ne moze da overi knjizicu dok ne isplati zaostala dugovanja. Da po zakonu trudnice  imaju besplatno zdravstveno ali ako nemas overenu knjizicu za porodjaj naplatice ga bolnica jer njima republicki fond nece refundirati.

Izmenjeno od strane Zoe86
Mirka90 i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijavljena sam na birou,ali covek koji radi tamo je iz mog mesta,licno mi je.rekao da ne moze preko biroa vec preko budzeta,nemam pojma. Raspitace se moj muz koliko treba da plati ja o tome nemam pojma,svi mi pricaju da mi niko nece traziti ni knjizicu ni potvrdu,ali cisto sumnjam. Sutra idem u socijalno pa cu da pitam opet,ali isti odgovor cu dobiti.... o boze... porodicu se pre vremena od muke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosad sam overavala preko muza,tj na poljoprivredno,ali od 2013.nisam. a cula sam da moze biro da mi overi jer sam trudnica,ali kod nas to izgleda ne moze...koliko li kosta porodjaj ukoliko se desi da nista ne uradim a naplate mi....???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazice ti na porodjaju sigurno knjizicu i uput, ne znam kako nisi toliko dugo imala overenu knjizicu ipak nije to mala stvar ne daj boze nesto hitno pukne slepo crevo sve bi morala platiti. Neces moci da overis dok ne izmiri dugovanja e sad mozda moze na rate mora se dobro raspitati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o oooo moj Boze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi u porodilište i raspitaj se, svako porodilište ima svoj cenovnik ukoliko nemaš overenu knjižicu ili si stranac. A cifra nije mala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mojoj sestri su rekli orjentaciono oko 100 000,znam da je carski rez skuplji,i to je u drzavnom porodilistu.Bolje se raspitaj,ali je svakako skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.