Roditeljski dodatak

odgovora

Objavljeno

Evo da se javim u vezi nadoknade za nezaposlene porodilje u Beogradu. Za izvod iz fonda PIO traže otpusnu listu iz porodilišta na uvid - ne znam samo šta će im, a izvod se zajedno s kopijom bebine krštenice i popunjenim zahtevom predaje u 27. marta. Rešenje su doneli sledeeg dana, a stiglo je posle jedno desetak. Pare sam bez problema podigla u pošti, nije se ništa čekalo, niti su mi tražili rešenje. Pozdrav svima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam izgleda propustila šansu za roditeljski dodatak. Ja sam sve uredno podnela u socijalno ali na kraju nisam odnela uverenje u 27. marta. Meni sad beba ima 4 meseca i mislim da mi neće priznati. Ima li neko ideju šta sad da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina, ja nista ne razumem. Sta si odnela u socijalno a sta u 27,marta?

Rok za roditeljski je 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E daaa. Rok za predaju roditeljskog dodatka je produžen na 6 meseci tako da nemoj da se sikiraš i kompletiraj dokumentaciju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E daaa. Rok za predaju roditeljskog dodatka je produžen na 6 meseci tako da nemoj da se sikiraš i kompletiraj dokumentaciju ;)

A Šta mi još treba? Ja sam sve podnela u socijalno i dobila sam uverenje da sam predala. jel samo to nosim ili ima još nešto?

I hvala na ovoj informaciji, laknulo mi je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Šta mi još treba? Ja sam sve podnela u socijalno i dobila sam uverenje da sam predala. jel samo to nosim ili ima još nešto?

I hvala na ovoj informaciji, laknulo mi je!

Pa ako si sve predala, zasto nisi dobila resenje? Nista ne razumem, mozda ce Ana da razjasni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ako si sve predala, zasto nisi dobila resenje? Nista ne razumem, mozda ce Ana da razjasni...

Ja sam sve predala u socijalno ali uverenje koje sam dobila od njih nisam odnela u 27.marta. To je problem. Sad me samo zanima da li još nešto pored tog uverenja prilažem ili je to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, uverenje je jedna stavka-verovatno govoris o uverenju da brines o deci.

Trebaju ti jos izvodi, tvoje drzavljanstvo, kopija prijave prebivalista za decu, kopija zdravstvene knjizice i onda sa svim tim ides u 27.mart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam više ništa da dodam :)

E da osim možda da ako imaš već u Poštanskoj štedionici otvoren račun onda kopiju te kartice.

Zahtev ćeš dobiti da popuniš tamo u 27 martu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam više ništa da dodam :)

E da osim možda da ako imaš već u Poštanskoj štedionici otvoren račun onda kopiju te kartice.

Zahtev ćeš dobiti da popuniš tamo u 27 martu

Ništa, onda opet od sutra idem u lov na dokumentaciju. A jel mi trebaju kopije platnih kartica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neeee, samo ako imaš otvoren kod Poštanske štedionice i to je sve. A čak i to ne mora.

Ma samo ti je bitno to iz socijalnog ostalo valjda sve imaš?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neeee, samo ako imaš otvoren kod Poštanske štedionice i to je sve. A čak i to ne mora.

Ma samo ti je bitno to iz socijalnog ostalo valjda sve imaš?!

Ma nemam, jer sam posle morala da dam u sud kada sam predala papire za razvod. Ma samo da iskomlikuju koliko god mogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemam, jer sam posle morala da dam u sud kada sam predala papire za razvod. Ma samo da iskomlikuju koliko god mogu.

Nisi dala izvode sa hologramom, prijave prebivalista... To uvek ostaje kod nas, valjda. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E uspela sam da završim sve. Podnela sam svu dokumentaciju u 27. Marta i dobila potvrdu. Sad čekam, koliko sam shvatila mesec do mesec ipo dana. Hvala vam na informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidiš da se brzo to "sakupi" ;) a čim dobiješ rešenje možeš otići i da podigneš pare u Poštu ili Poštansku štedionicu (ali ponesi to rešenje sa sobom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto vidiš da se brzo to "sakupi" ;) a čim dobiješ rešenje možeš otići i da podigneš pare u Poštu ili Poštansku štedionicu (ali ponesi to rešenje sa sobom)

Da to su mi rekli. Taman će se nakupiti 5 rata, pa da podignem odjednom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje,prikupila sam sve papire koji trebaju za rod.dodatak,rekli su mi da prvo odnesem u Centar za socijalni rad na opstini na kojoj zivim,pa tek onda u 27.Marta,da li stvarno tako treba i ako treba zbog cega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje,prikupila sam sve papire koji trebaju za rod.dodatak,rekli su mi da prvo odnesem u Centar za socijalni rad na opstini na kojoj zivim,pa tek onda u 27.Marta,da li stvarno tako treba i ako treba zbog cega?

Onda verovatno nisi skupila sve papire. Tacnije, nedostaje ti potvrda da nisi lisena staranja o detetu a to se dobija u Centru za socijalni rad. I onda sa tom potvrdom i svim ostalim papirima ides u 27.marta i predajes zahtev.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam onu potvrdu iz suda da nisam lisena roditeljskog prava.Znaci treba jos neka potvrda?Samo da ne bude FT1P :-) Jel si ti draga predala papire?Jel imamo pravo na jos neku pomoc?Hvala na odgovoru :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam onu potvrdu iz suda da nisam lisena roditeljskog prava.Znaci treba jos neka potvrda?Samo da ne bude FT1P :-) Jel si ti draga predala papire?Jel imamo pravo na jos neku pomoc?Hvala na odgovoru :-)

Sa tom potvrdom iz suda i jos nekim kopijama (izvoda bebe i tvoje lk) ides u Centar za socijalni rad. Tamo se ceka par dana ta potvrda, cisto da znas.

Onda sve to nosis u 27.marta.

Ja sam predala sve pre desetak dana, sad cekam resenje koje stize na kucnu adresu.

Ako si nezaposlena imas jos pravo na 50 000, a ako si zaposlena a prosek primanja po clanu su vam manja od 10000 onda imas pravo na 25000.

Jel si se prijavila za besplatne pelene iz DM-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E to mi nikad neće biti jasno.... Prosek primanja po članu manji od 10000, a minimalac je odavno oko 20000... Ne mož' biti prijavljen na manje, a ako računaju prosek nema teorije da bide ispod 10... :lol:

Svašta ima kod nas u Srbiju. Bolje da su izglasali da zaposlena žena nema pravo na roditeljski dodatak i da daju nezaposlenim i taj deo, nego ovako - nema teorije da dobiješ al imaš opciju da misliš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje. Stiglo mi je na adresu na koju sam prijavljena onaj papir sa kojim idem u postu da podignem preporuceno pismo, posiljku itd, to je erovatno resenje za roditeljski, ali to je stiglo 28.9. a ta zena sto stanuje u tom stanu tek danas otvorila sanduce i videla, posle 8 dana, a rok za preuzimanje je 5, tako da je to vraceno odakle je poslato. Rekose mi u posti da zovem te koji su mi poslali. Jel zna neko koga treba da zovem, odakle je to poslato? Mozda opstinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Megi, zovi socijalno na tvojoj opstini. I mozes da probas da zoves tamo gde si predala papire za roditeljski.

Ako spadas u neku od bg opstina, onda zovi socijalno u 27.marta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala Kamilice, zvacu onda socijalno u ponedeljak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se zna kada se predaju dokumenta za povracaj pdv-a? Na bebcu sam procitala da je 1-15 jula, a ja sam cula da je u od 1 juna :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.