Roditeljski dodatak

odgovora

Objavljeno

@cipelic a mozda jos nije bila uplata za ovaj mesec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stiglo mi je resenje da je odobreno. I pre neki dan sam bila u posti, kazu nista jos. Cujem da je danas bila uplata pa cu ici da vidim da li je meni leglo.

Jel bila uplata? Ranije se čekalo po mesec i po - dva od stizanja rešenja za uplatu.Ovo pričam za prvo dete.Ne legnu pare odmah po prispeću rešenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla malo pre. Isla po onom najvecem suncu i nista nije leglo! Grrr! A sad jedino nisam proveravala na staroj kartici sto ti kazes Nanny, da ako imam neki racun otvoren u posti. Ja imam otvoren,ali pod starim prezimenom(devojackim) stizalo mi materijalno na taj, a nisam ga nigde "spominjala". Inace oni sto su predali posle mene danas im legla uplata.

A bila je uplata da znate, ako imate da podignete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla malo pre. Isla po onom najvecem suncu i nista nije leglo! Grrr! A sad jedino nisam proveravala na staroj kartici sto ti kazes Nanny, da ako imam neki racun otvoren u posti. Ja imam otvoren,ali pod starim prezimenom(devojackim) stizalo mi materijalno na taj, a nisam ga nigde "spominjala". Inace oni sto su predali posle mene danas im legla uplata.

A bila je uplata da znate, ako imate da podignete.

Pare su ti sigurno uplacene na taj racun, ko zna jos kad. Nema veze sto ti je devojacko prezime, kada Ministarstvo dostavlja spisak Postanskoj stedionici, jednostavno te nadju na osnovu JMBG-a da si vec korisnik i automatski tamo ide uplata. Takvih slucajeva je dosta u praksi. Moj savet ti je da nadjes taj racun i sa njim odes u Postu. Javi nam sta je bilo. Ja pretpostavljam da ti je uplata bila jos u junu ili julu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny draga, hvala tiiii!!! c0419.gif :) sad smo isli u setnju i otisla do bankomata sa starom karticom i legle parice eto da ne bi tebe, mrcvarila bih ja one ljude u posti jos ko zna koliko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nanny draga, hvala tiiii!!! c0419.gif :) sad smo isli u setnju i otisla do bankomata sa starom karticom i legle parice eto da ne bi tebe, mrcvarila bih ja one ljude u posti jos ko zna koliko :)

E bas mi je drago da je legla uplata i da sam ti pomogla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se vec dve nedelje borim sa papirologijom.

Nadam se da sam pri kraju.

Opstina, policija, sud, socijalno, pio fond, uprava prihoda... za sve sam bila spremna i nigde nije bilo FT1P (fali ti 1 papir, po onoj cuvenoj salterusi :lol: ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se vec dve nedelje borim sa papirologijom.

Nadam se da sam pri kraju.

Opstina, policija, sud, socijalno, pio fond, uprava prihoda... za sve sam bila spremna i nigde nije bilo FT1P (fali ti 1 papir, po onoj cuvenoj salterusi :lol: ).

koliko parica je za drugo dete a koliko za trece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se vec dve nedelje borim sa papirologijom.

Nadam se da sam pri kraju.

Opstina, policija, sud, socijalno, pio fond, uprava prihoda... za sve sam bila spremna i nigde nije bilo FT1P (fali ti 1 papir, po onoj cuvenoj salterusi :lol: ).

Sto toliko :blink:

kod nas odes na jedno mesto dobijes spisak sta ti sve treba i to je to, mm je sve odradiio za dva dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas stiglo rešenje! :) Ako isplaćuju 20.da li da se nadam da će biti u sptembru ili će ipak da bude oktobar? :) Hmm...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto toliko :blink:

kod nas odes na jedno mesto dobijes spisak sta ti sve treba i to je to, mm je sve odradiio za dva dana

U sudu se potvrda ceka jedan dan, onda sa tom potvrdom ides u socijalno gde drugu potvrdu cekas pet dana...

U poreskoj se uverenje ceka nedelju dana (to mi treba za vrtic).

Nanchika, kad si predala dokumenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas stiglo rešenje! :) Ako isplaćuju 20.da li da se nadam da će biti u sptembru ili će ipak da bude oktobar? :) Hmm...

Kada dobiješ rešenje uplata je posle mesec dana, tj. narednog meseca ti uplate sve zaostale uplate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krajem avgusta,ali su mi zahtevali otvoren račun u poštanskoj,pa sam to dala u pon (vidim da na rešenju za republički stoji 30.8.,a za pokrajinu 11.9.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja predala zahtev 28.8, jos nije stiglo resenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krajem avgusta,ali su mi zahtevali otvoren račun u poštanskoj,pa sam to dala u pon (vidim da na rešenju za republički stoji 30.8.,a za pokrajinu 11.9.)

Da li su to datumi kad si predala zahtev ili kad su oni uradili resenje?

Ako je resenje uradjeno do 5tog u mesecu, onda isplatu mozes da ocekujes vec ovaj mesec. Ako je posle 5tog, isplata u oktobru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,Nanny! Te datume vidim na rešenju,a to je onda kad sam predala zahtev!

Ne znam da li će mi onda isplatiti i roditeljski od republike i od pokrajine isti dan,tj.da li tako mora! Videćemo !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,Nanny! Te datume vidim na rešenju,a to je onda kad sam predala zahtev!

Ne znam da li će mi onda isplatiti i roditeljski od republike i od pokrajine isti dan,tj.da li tako mora! Videćemo !

Ne, nisu povezani, zasebno isplacuje svako svoja sredstva, s tim sto republicka isplata zavisi od datuma donosenja resenja gradske ili opstinske uprave, dakle, vezani su rokovima, a pokrajina jednostavno u roku od mesec dana prebaci pare na racun korisnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima li neke trudnice iz bora koja mi moze reci kakva sve prava imaju trudnice u ovom gradu?nadam se da nisam na pogresnom mestu postavila pitanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam sad šta mi sve treba od dokumenata, kad se beba rodi, pogubih se živa. :blink:

Kažite mi, ko se skoro bavio ovom problematikom, koliko para daje država za prvo dete, za republički roditeljski dodatak, i ako slučajno znate, da li u Beogradu opština Rakovica daje neke pare, za zaposlene?

Ne znam da li je ovo promenjeno, nalazim podatak 31.000 din, :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stiglo resenje :D

E, sada u troškarenje... :rolleyes:

B.mama voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stiglo resenje :D

Kada si predala zahtev? Ja sam moj predala pre dva meseca i još mi ništa nije stiglo. Znate li možda gde mogu da se raspitam za to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada si predala zahtev? Ja sam moj predala pre dva meseca i još mi ništa nije stiglo. Znate li možda gde mogu da se raspitam za to?

28.08 sam predala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada si predala zahtev? Ja sam moj predala pre dva meseca i još mi ništa nije stiglo. Znate li možda gde mogu da se raspitam za to?

Pa tamo gde si predala, u socijalnom. Nadji broj na netu pa ih nazovi, tako ti je najlakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.