Roditeljski dodatak

odgovora

Objavljeno

Da li neko zna koliko se čeka isplata roditeljskog dodatka za prvo dete? Predajem papire ove nedelje! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima :) Imam jedno pitanje vezano za pomoć nezaposlenim porodiljama u Beogradu. Interesuje me da li se potvrda iz PIO fonda o nezaposlenosti uzima lično ili može neko drugi, da li se dobija odmah i da li je prilikom traženja te potvrde potrebno dostaviti još neka dokumenta. Unapred hvala na svakom odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellena, nije mi jasno za šta ti je potrebna potvrda iz PIO? Ako je za roditeljski, koliko se sećam, ne traže ti jer ti to dobijaš ne zavisno da li si nezaposlena ili zaposlena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljski dodatak je finansijska pomoć koju država daje majkama za rođenje prvog, drugog, trećeg i četvrtog deteta. Visina pomoći zavisi od toga koje je dete po redu.

Šta mi je potrebno od dokumenata?

* zahtev(formular) koji se može uzeti u Gradskoj upravi za socijalnu i dečju zaštitu (Opštini)

* originali izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu, ne stariji od šest meseci

* original uverenja o državljanstvu majke, ne stariji od šest meseci

* fotokopija lične karte majke i original na uvid

* original prijave prebivališta za decu, ne stariji od šest meseci

* fotokopija sve četiri strane overene zdravstvene knjižice majke

* uverenje Centra za socijalni rad da majka brine o detetu za koje je podnela zahtev i da nije lišena roditeljskog prava u odnosu na stariju decu

* fotokopija kartice tekućeg računa kod "Poštanske štedionice" (ako nemate ovde tekući račun, morate ga otvoriti jer se uplata roditeljskog dodatke obavlja samo preko “Poštanske štedionice”)

Gde predajem dokumentaciju?

Čitko ispunjen zahtev i svu dokumentaciju, treba da predate tamo gde je formular zahteva i preuzet, odnosno u Gradskoj upravi za socijalnu i dečju zaštitu (Opština).

Koji je rok za podnošenje zahteva?

Rok za podnošenje zahteva za roditeljski dodatak je šest meseci od dana rođenja deteta.

Izvor bebac.com

Evo šta sve treba za RODITELJSKI dodatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo šta sve treba za RODITELJSKI dodatak.

Hvala na odgovoru, u svakom slučaju će mi koristiti, ali se moje pitanje odnosilo na pomoć koju daje Grad Beograd. Na sajtu grada je navedeno da nezaposlene porodilje imaju pravo na 50.000 dinara, a da se od dokumenata prilaže kopija detetove krštenice i taj "izvod iz matične evidencije" PIO fonda. Evo i linka

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1459789

Pošto nisam videla da postoji posebna tema za Beograd, postavila sam pitanje ovde, jer mi je izgledalo najpripližnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, sada mi je jasno šta te interesuje. Pomislila sam da je za roditeljski dodatak.

Iskreno nikada nisam vadila taj izvod ali logično mi je da ne moraš lično jer izvini šta ako si imala težak porođaj pa ne možeš da se mrdneš ili ako moraš da čuvaš bebu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru, u svakom slučaju će mi koristiti, ali se moje pitanje odnosilo na pomoć koju daje Grad Beograd. Na sajtu grada je navedeno da nezaposlene porodilje imaju pravo na 50.000 dinara, a da se od dokumenata prilaže kopija detetove krštenice i taj "izvod iz matične evidencije" PIO fonda. Evo i linka

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1459789

Pošto nisam videla da postoji posebna tema za Beograd, postavila sam pitanje ovde, jer mi je izgledalo najpripližnije.

Najbolje da nazoves PIO fond koji se nalazi na tvojoj opstini i da ih pitas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde imam hrpu pitanja.

kada se porodis u novom sadu imas pravo na pomoc od drzave koja je nesto oko 31000, onda 30000 od pokrajine i valjda 15000 od grada.

ima li neka novosadjanka da mi potvrdi da li sam dobro razumela?

zanima me gde se podnosi dokumentacija (sta je uopste cini) i da li se za te pare od drzave posebno konkurise, a posebno za pokrajinu i grad ili odjednom podneses to sto treba a dobijes sve sto treba zajedno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde imam hrpu pitanja.

kada se porodis u novom sadu imas pravo na pomoc od drzave koja je nesto oko 31000, onda 30000 od pokrajine i valjda 15000 od grada.

ima li neka novosadjanka da mi potvrdi da li sam dobro razumela?

zanima me gde se podnosi dokumentacija (sta je uopste cini) i da li se za te pare od drzave posebno konkurise, a posebno za pokrajinu i grad ili odjednom podneses to sto treba a dobijes sve sto treba zajedno?

To su tri zahteva koja moras da popunis, prilozis dokumentaciju i predas u opstini u kojoj si prijavljena,tj. u gradskoj upravi. Vec ima napisano za republicki i pokrajinski dodatak sta je potrebno od dokumentacije, a za dodatak od grada moras cekati da se neko drugi javi ili pogledaj na sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima.

da li bi neko mogao da mi objasni da li suprug i ja imamo prava na bilo kakvu novcanu pomoc ili vec kakvu pomoc od grada ili drzave, svejedno. cekamo ovih dana prvo dete, oboje smo zaposleni, ali znate koliko je sve skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam u kom ste gradu, ali uglavnom se dobija jednokratna pomoć od republike. U Novom Sadu, postoji još pomoć i od grada i od pokrajine. Okvirno, mislim da je za Novi Sad oko 800eu, kad se sve skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malopre sam bila logovana kao danilokis, prinudno, jer mi stari nik nije funkcionisao. sada sam opet uspela da se logujem kao andisam. nesto mi ne ide s forumom. :)

elem, u beogradu smo, prvo nam je dete, oboje radimo, i imamo preko 10 000 po clanu porodice. nije mi jasno iz ovih prica da li i na koju pomoc mozemo da racunamo... koliko iznosi ta pomoc... koja je procedura za ostvarivanje tog prava... kakvih 86 dokumenata pominju...

hvala, finiks, unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad vidim i da si u drugom stanju, finiks. cestitam ti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malopre sam bila logovana kao danilokis, prinudno, jer mi stari nik nije funkcionisao. sada sam opet uspela da se logujem kao andisam. nesto mi ne ide s forumom. :)

elem, u beogradu smo, prvo nam je dete, oboje radimo, i imamo preko 10 000 po clanu porodice. nije mi jasno iz ovih prica da li i na koju pomoc mozemo da racunamo... koliko iznosi ta pomoc... koja je procedura za ostvarivanje tog prava... kakvih 86 dokumenata pominju...

hvala, finiks, unapred!

U Bg-u imate pravo na oko 30.000din....ne treba toliko papira, postoji ovde negde link gde sve piše ali ne znam tačno gde se nalazi. Mislim da je rok za predaju papira 6 meseci od rođenja deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, maro. ali je li to pomoc grada beograda ili republike? je li za nju ta komplikovana procedura koju pominju na reklamama (86 papira)?

inace, boli me cinjenica da sam vojvodjanka, a da sam posle vencanja promenila prebivaliste, te sad nemam pravo na pomoc pokrajine! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, maro. ali je li to pomoc grada beograda ili republike? je li za nju ta komplikovana procedura koju pominju na reklamama (86 papira)?

inace, boli me cinjenica da sam vojvodjanka, a da sam posle vencanja promenila prebivaliste, te sad nemam pravo na pomoc pokrajine! :)

Ovde pricamo o Roditeljskom dodatku koji isplacuje republika bez obzira da li si u radnom odnosu, kolika su primanja... Iznos je nesto preko 31.000 dinara, a potrebno ti je:1. Tvoje drzavljanstvo, original, ne starije od 6 mes.2. Izvod iz MKR za dete, original ili overena kopija3. Kopija tvoje licne karte4. Kopija tvoje overene zdravstvene knjizice5. Potvrda o prebivalistu za dete6. Uverenje iz Centra za socijalni rad da neposredno brines o detetu.Rok za predavanje papira je 6 meseci od dana rodjenja deteta.E sad, svaki grad, opstina, uglavnom ima jos neku pomoc za novorodjencad i ona se razlikuje od mesta do mesta, pa ces se to raspitati u opstini gde si prijavljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, maro. ali je li to pomoc grada beograda ili republike? je li za nju ta komplikovana procedura koju pominju na reklamama (86 papira)?

inace, boli me cinjenica da sam vojvodjanka, a da sam posle vencanja promenila prebivaliste, te sad nemam pravo na pomoc pokrajine! :)

Nemas nista od grada Beograda, tih 30 hiljada su od republike.

Od Beograda dobijas jos 50 hiljada ako se ne varam ukoliko si nezaposlena (ne znam koliko dugo treba da budes nezaposlena i prijavljena na birou, doduse)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, neni i helen!

sad mi je konacno jasnije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I zaposlene porodilje imaju pravo na neku pomoc ali niko o tome ne prica. Mi smo kasno saznali,zahtev se predaje do bebinog 3 meseca a sta tacno treba od papira ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I zaposlene porodilje imaju pravo na neku pomoc ali niko o tome ne prica. Mi smo kasno saznali,zahtev se predaje do bebinog 3 meseca a sta tacno treba od papira ne znam...

Pa ja sam napisala u prethodnom postu da ta pomoc ne zavisi od toga da li je mama zaposlena ili ne... I sta treba od dokumentacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pricam o pomocim pored roditeljskog dodatka...ima jos nesto ali retko koji sluzbenik hoce da kaze da to postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da vas pitam, posle koliko je vama legla uplata za roditeljski dodatak od drzave, za prvo dete? Mi smo sredinom maja predali i jos nisu ni racun otvorili t1802.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaposlene porodilje imaju pravo na pomoc ako im je prosek plate manji od 25000.

Onda dobijaju 25000 jednokratne pomoci. Sve ima na internet stranici grada Beograda.

Cipelic, jel si ti sigurna da nije bila uplata?

Odes u postu i das tvoju licnu kartu i oni vide da li ima nesto ili nema.

Ustvari, da li ti je stiglo resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stiglo mi je resenje da je odobreno. I pre neki dan sam bila u posti, kazu nista jos. Cujem da je danas bila uplata pa cu ici da vidim da li je meni leglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stiglo mi je resenje da je odobreno. I pre neki dan sam bila u posti, kazu nista jos. Cujem da je danas bila uplata pa cu ici da vidim da li je meni leglo.

Ako si nekada otvorila racun u posti (npr. za materijalno ili bilo kakvu uplatu), bez obzira sto sad nisi predala taj racun prilikom predaje dokumentacije za roditeljski dodatak, onda su ti pare uplacene tamo. To u posti ne mogu reci dok ne odneses karticu, knjizicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.