Roditeljski dodatak

odgovora

Objavljeno

Jos malo ^_^

samo polako ;) sad si uvežbana, sve informacije dostupne :babycrib:

Maja87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Teta iz socijalnog mi rece da kada budem predavala papire tamo u gradskoj upravi,fotokopije treba da mi budu overene,
a kada sam predavala za pomoc za nezaposlene porodilje nisu mi trazili overene fotokopije papira,pa me zbunila sad.

Da li ste vi overavali to u opstini ili sudu,gde se vec overava? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam overavala, u opstini. Koliko se secam nisam nista placala. Ili sam pomesala sa decijim :D znam da za nesto nisam placala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni konacno stiglo resenje za roditeljski..sad bi trebalo 20-tog valjda uplata da legne..i to akumulativno..da vidimo i to cudo.

Sanja 79 i My happiness volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mislis akumulativno?Kako inace ide? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za drugo dete pisem..dobija se mesecno neka suma do detetove druge godine. Nije jednokratna isplata kao kod prvog deteta. Sa tim sto kasne vec 6 meseci, trebalo bi da prva uplata bude odmah za svih 6 ili 7 meseci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja predala danas.Zaboravila fotokopiju licne karte,al ona teta tamo prihvatila sve ono i kaze da donesem sl nedelje kad budem mogla.I sad ceeeeeekamooo....  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brzo ce te biti gotovo resenje, meni je bilo za dvadesetak dana, s tim sto mi ga iz nekog razloga nisu poslali...pa sam sama podigla posle tri meseca kad sam otisla da proverim sta se desava... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Muz i ja smo usvojili devojcicu pre 2god.,a sad sam u drugom stanju. Pa me interesuje da li se nase biolosko dete racuna kao prvo ili kao drugo dete (sto i jeste!)za isplatu rod.dodatka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da se vodi kao prvo jer na zahtevu i pise redosled rodjenja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

mislim da se vodi kao prvo jer na zahtevu i pise redosled rodjenja!

 

Pretpostavila sam da je tako,ali opet da proverim...

Hvala u svakom slucaju:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Moze li neko da mi odgovori na pitanje, molim vas? Moje dete se rodilo u januaru u Francuskoj. Posle jako ruzne situacije, otac nas je izbacio iz kuce (ona je tad imala 5 meseci), i ja sam se na jedvite jade sa detetom vratila u Srbiju. Taj proces povratka mi je oduzeo 2 meseca, jer bez saglasnosti oca ne moze dete da se prevede preko granice (moze, ali se to posle vodi kao kidnapivanje), pa sam kontaktirala sve moguce socijalne sluzbe tamo dok nisam dobila dokument da izvedem dete. Sad sam u Srbiji sa bebom od skoro 10 meseci, bez posla i bez dinara. Jos dva meseca mi je trebalo da dete uvedem u mkr ovde, jer se svuda trazi ili potpis oca ili umrlica. Ima li nacina da dobijem taj roditeljski dodatak za prvo dete, s obzirom na to da tamo pise da se to podnosi do 6 meseci zivota deteta? Hvala unapred

Izmenjeno od strane Morella

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moras zvati, reci cu ti ja posto radim tamo. Nemas prava na roditeljski. Mozes probati sa decijim dodatkom, ako ispunjavas uslove za deciji. Potrazi Pravilnik o blizim uslovima i nacinu ostvarivanja prava na finansijsku podrsku porodici sa decom pa vidi sta imas od papira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje i bila bih vam jako zahvalna na odgovoru ako se neko razume ili je bio u ovoj situaciji... Cekam trece dete, a suprug mi je od skoro u inostranstvu, da li mi mozemo da dobijemo roditeljski dodatak? Hvala unapred  :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozete ukoliko imas drzavljanstvo R.Srbije i ukoliko dete bude prijavljeno na istoj adresi gde i ti. Roditeljski se gleda po majci, nije bitno gde je otac, samo je vazno da ste ti i dete prijavljeni na istoj adresi.

jovanaa29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majo hvala puno na odgovoru. Bunilo me je to sto kad sam ranije za decu predavala, na onom zahtevu treba da se potpise da ja ili suprug nismo u inostranstvu, tako nesto cini mi se.. Da, ja i deca smo prijavljeni ovde, i suprug je, s tim sto radi tamo, ima njihovu radnu dozvolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i suprug nismo na istoj adresi, deca se vode na njegovoj adresi u Srbiji..dosad mi niko nije pravio problem oko toga, ali za vecinu stvari mi je trebala njegova saglasnost.. ali ako budem morala da menjam adresu nije problem.. u istom smo mestu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisacu ti na pp, da ne zatrpavam ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

Da li neko zna sta je potrebno od dokumentacije za podnosenje zahteva za roditeljski dodatak za drugo dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zahtev za roditeljski predala u opstini. Traze samo licnu kartu i moju zdravstvenu. Ostala dokumenta oni prikupljaju po sluzbenoj duznosti. Resenje sam cekala oko 2 meseca. Ako hoces da to stigne ranije mozes sama da skupljas dokumenta. Valjda se javi neki ko zna sta je potrebno.

Sta sada radim sa resenjem? Jel samo cekam uplatu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivim u Klenku,kod Rume. Rumska opstina je u pitanju. I prijavljena sam na Rumu. Ali zbog daljine, svi iz Kl. idemo u Sabac u bolnicu, i skoro sve zene se poradjaju u Sbc. jer je mnogo blize. Ne znam kako da dobijem taj roditeljski dodatak s obzirom da nigde nisam zaposljenja, i da mi je ovo prvo dete. Ako neko zna neka se javi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljsski dodatak primaju svi bez obzira na zaposlenje. Ja sam zahtev podnela u opstini. Pretpostavljam da ti treba da se obratis nekome u opstini Ruma jer si tu prijavljena. Dace ti spisak dokumenata koje treba da prikupis. Kada predas sve resenje ti stize na kucnu adresu.  A mozes da potpises da oni prikupe umesto tebe i u tom slucaju se duze ceka da ti stigne resenje. Ja sam tako uradila i cekala sam resenje oko 2meseca.

U Valjevu nezaposlene porodilje primaju 10.000 mesecno godinu dana. To je na nivou opstine. I predaje se u opstini na istom salteru kao i roditeljski. Proveri da li opstina Ruma ima nesto za nezaposlene. :)

Sladja26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zivim u Klenku,kod Rume. Rumska opstina je u pitanju. I prijavljena sam na Rumu. Ali zbog daljine, svi iz Kl. idemo u Sabac u bolnicu, i skoro sve zene se poradjaju u Sbc. jer je mnogo blize. Ne znam kako da dobijem taj roditeljski dodatak s obzirom da nigde nisam zaposljenja, i da mi je ovo prvo dete. Ako neko zna neka se javi?

 

Kao sto bubu rece.roditeljski dodatak dobijas bez obzira na ti da li si u radbom odnosu ili ne.... Samo pogledaj na sajtu od dokumenata sta ti treba. Svakako ces ga primiti tek tamo dva meseca nakon porodjaja najranije. Jer dok skupis papire,predas ,odobre,uplate....

Sladja26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljsski dodatak primaju svi bez obzira na zaposlenje. Ja sam zahtev podnela u opstini. Pretpostavljam da ti treba da se obratis nekome u opstini Ruma jer si tu prijavljena. Dace ti spisak dokumenata koje treba da prikupis. Kada predas sve resenje ti stize na kucnu adresu.  A mozes da potpises da oni prikupe umesto tebe i u tom slucaju se duze ceka da ti stigne resenje. Ja sam tako uradila i cekala sam resenje oko 2meseca.

U Valjevu nezaposlene porodilje primaju 10.000 mesecno godinu dana. To je na nivou opstine. I predaje se u opstini na istom salteru kao i roditeljski. Proveri da li opstina Ruma ima nesto za nezaposlene. :)

Hvala puno. Znaci mi svaka nova informacija. Raspitacu se detaljnije.:)

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.