Roditeljski dodatak

odgovora

Objavljeno

Nema to nigde više van Beograda..kod nas se dobija naknada od opštine po 10000 mesečno za trudnice od 4. meseca trudnoće pa do navršenih godinu dana deteta :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema to nigde više van Beograda..kod nas se dobija naknada od opštine po 10000 mesečno za trudnice od 4. meseca trudnoće pa do navršenih godinu dana deteta :rolleyes:

Auuuuu.... a ja, koza, jedva cekala da odem iz JA. Da sam bila pametna da se preselim tamo... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema to nigde više van Beograda..kod nas se dobija naknada od opštine po 10000 mesečno za trudnice od 4. meseca trudnoće pa do navršenih godinu dana deteta :rolleyes:

Palmu za predsednika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Palmu za predsednika.

Ma nije on baš tako sjajan, al za ovo mu svaka čast..dosta nam pomaže :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Roditeljski dodatak je finansijska pomoć koju država daje majkama za rođenje prvog, drugog, trećeg i četvrtog deteta. Visina pomoći zavisi od toga koje je dete po redu.

Šta mi je potrebno od dokumenata?

* zahtev(formular) koji se može uzeti u Gradskoj upravi za socijalnu i dečju zaštitu (Opštini)

* originali izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu, ne stariji od šest meseci

* original uverenja o državljanstvu majke, ne stariji od šest meseci

* fotokopija lične karte majke i original na uvid

* original prijave prebivališta za decu, ne stariji od šest meseci

* fotokopija sve četiri strane overene zdravstvene knjižice majke

* uverenje Centra za socijalni rad da majka brine o detetu za koje je podnela zahtev i da nije lišena roditeljskog prava u odnosu na stariju decu

* fotokopija kartice tekućeg računa kod "Poštanske štedionice" (ako nemate ovde tekući račun, morate ga otvoriti jer se uplata roditeljskog dodatke obavlja samo preko “Poštanske štedionice”)

Gde predajem dokumentaciju?

Čitko ispunjen zahtev i svu dokumentaciju, treba da predate tamo gde je formular zahteva i preuzet, odnosno u Gradskoj upravi za socijalnu i dečju zaštitu (Opština).

Koji je rok za podnošenje zahteva?

Rok za podnošenje zahteva za roditeljski dodatak je šest meseci od dana rođenja deteta.

Izvor bebac.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko zna da li se ostvaruje pravo na neki dodatan iznos ako je porodilja nezaposlena, a muz joj radi?? :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neko zna da li se ostvaruje pravo na neki dodatan iznos ako je porodilja nezaposlena, a muz joj radi?? :unsure: :unsure: :unsure:

Što se tiče roditeljskog dodatka na to ima pravo svaka porodilja (bez obzira da li je reč o zaposlenoj ili ne zaposlenoj trudnici).

A za neka dodatna primanja, to sve zavisi od opštine do opštine, tako da bi bilo najbolje da se raspitaš na birou za rad. Znam da je svojevremeno bila neka jednokratna nadoknada za porodilje koje su na birou u Beogradu. E sad da li to još uvek važi, zbilja nisam ti od neke pomoći :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li moze neko sa sigurnoscu da mi kaze da li se zahtev za roditeljski dodatak moze podneti do 6 meseci posle rodjenja deteta ili posle 3 meseca? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze do 6 meseci...

Zene a mene zanima gde je taj centar za socijalnu zastitu ili kako vec? I gde uzimam potvrdu o prebivalistu? I gde na kraju nosim ta dokumenta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze do 6 meseci...

Zene a mene zanima gde je taj centar za socijalnu zastitu ili kako vec? I gde uzimam potvrdu o prebivalistu? I gde na kraju nosim ta dokumenta?

Na svakoj opštini ima centar za socijalnu zaštitu...A dokumenta se predaju u Tiršovoj...Potvrda o prebivalištu u MUP-u....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na svakoj opštini ima centar za socijalnu zaštitu...A dokumenta se predaju u Tiršovoj...Potvrda o prebivalištu u MUP-u....

Ne predaje se više u Tiršovoj, već u Kraljice Marije ili ti bivša 27. marta. To je preko puta Poštanske štedionice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam... A gde uzimam onu potvrdu da je dete moje, da ga se nisam odrekla ili sta vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam... A gde uzimam onu potvrdu da je dete moje, da ga se nisam odrekla ili sta vec...

U socijalnoj službi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na čemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za koje vreme se dobija Roditeljski dodatak za prvo dete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je nesto duze od mesec dana tako nesto,reci ce ti tamo gde budes predavala zahtev tj. posto vidim da si iz Beograda u Tirsovoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je nesto duze od mesec dana tako nesto,reci ce ti tamo gde budes predavala zahtev tj. posto vidim da si iz Beograda u Tirsovoj

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima dečji dodatak... Naime, traže mi potpisan ugovor o zakupu stana, a to automatski povlači porez koji će gazdarica plaćati zato što drži stanare.... Ako kažemo da mi je to sestra i da ne plaćamo kiriju da li to menja nešto? Da li neko zna nešto o tome?

Gazdarica je super, ali me sramota više da je cimam za svašta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zanima dečji dodatak... Naime, traže mi potpisan ugovor o zakupu stana, a to automatski povlači porez koji će gazdarica plaćati zato što drži stanare.... Ako kažemo da mi je to sestra i da ne plaćamo kiriju da li to menja nešto? Da li neko zna nešto o tome?

Gazdarica je super, ali me sramota više da je cimam za svašta...

Ugovor o zakupu stana možete da napravite za neku simboličnu cifru (npr 10eur i sl.) pa ako bi i dobila u opšte rešenje da plati porez bio bi "smešan" (20% od navedene cifre).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se ceka na isplatu za prvo dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko iz Bg zna dal se dobija nesto i od opštine za dete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko iz Bg zna dal se dobija nesto i od opštine za dete?

Mislim (cini mi se da sam tako nesto procitala) da samo Vracar ili Savski venac nesto daju jer su to tzv. staracke opstine sa negativnim prirastajem a prilicno su bogate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se ceka na isplatu za prvo dete?

Ja sam čekala neka 4 meseca... To je bilo prošlog leta, možda sad isplata ide brže :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam čekala neka 4 meseca... To je bilo prošlog leta, možda sad isplata ide brže :)

Au, ja cu se nacekati... je l' zahtev predaje do 6tog meseca bebe? Uzasno me mrzi da idem po izjavu da nisam lisena starateljstva nad detetom... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.