Naše dete je jako pametno

odgovora

Objavljeno

PS @YelenaC:Nije ruzicasta glupa bwe! :P Moja Ana ima sve roze! :lol: Niko da nam pokloni nesto druge boje.Opcije su nam roze i plavo. :)

U ponedeljak ti saljem za Anu sve zuto, zeleno i crveno... a vala i ljubicasto! :lol::D:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj,vas dve i dalje tvrdite da vam deca nisu genijalci :) ?

A pri tom su i Mina i Bogdan toliko lepa deca sa tako savrsenim crtama lica, a uz to su jos i prepametna...PREPAMETNA!!! :)

Hvala,Cile,ali ona se toliko cesto ponasa kao da ima 10 meseci,da ta njena genijalnost nekako ne dolazi do izrazaja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace primetila sam ono sto je vec i Phoenix primetila-da deca koja su jaca sa pricom,ucenjem,muzikom,... imaju slabu stranu-fizicku,manje se pentraju,.... Sigurno ni to nije pravilo ali eto,vec sam u vise navrata videla isto.

Svako dete se razvija svojim tempom, inace dok se jedan segment razvija(npr. govor) drugi stagnira (motorika). ma decica su vam super :)

Moja mala pametnica imitira starijeg batu kako trenira karati i moze da stoji na jednuj nozi dok je druga podignuta i ispravljena za udarac. A, cim neko spomene engleski trci i uzima disk magic english da joj pustimo, obozava da slusa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatrala sam da je veoma rano da se oglasim u ovoj rubrici,jer je Nikola i suvise mali,ali jutros me je iznenadio!Naime,prije par dana kupila sam mu onu tablicu,pisi-brisi,znate vec na sta mislim(koja je predvidjena za uzrast od 3. god.).Sjedio je na podu i igrao se sa njom,okretao je i prevrtao,jednom rijecju analizirao...da bi u jednom trenutku uzeo olovku i poceo da svrlja po njoj i sve to obrizao,zatim ponovio isto...zanijemila sam,beba od t8438.gif11. mjeseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice, ponosna mamo! :wub:

A za Bogdana SVAKA ČAST! :rolleyes:

Ja to i volim kod dece...svako je "pametan" u nečemu i to treba podsticati, a ostalo da znaju u granicama normale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,Ruskt4801.gifinja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola je dusica jedna, kako je on to skontao... :wub:

Bogdan, Mina... pametnice male! p050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana,hvala!t4801.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se ništa ne podrazumeva i da deci treba svakoga dana govoriti da ih volimo, da smo ponosni na njih, da su lepi i pametni. Tako će porasti u zdrave samopouzdane ljude i znaće da vole sebe. Samo ako se budu dobro osećali u svojoj koži ,moći će da vole druge i da budu uspešni u životu. Nikada dosta prave roditeljske podrške.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U potpunosti se slazem s tobom, ako mi ne verujemo u njih i ne pruzamo im podrsku kako ce tek drugi.Deca kad su mala traze da se divimo svakom njihovom uspehu pa makar i najmanjem i zele da cuju kako su pametna.Za njih se nista ne podrazumeva, jos su mala da shvate sta ta rec znaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je sve zeleno!!!

pusti mi mamice onu zelenu pesmu ,bas mi je lepsa!

daj mi zelenog medu!!!

najbrzi je zeleni autic!!!

idemo kod zelenog cike da kupimo...

odlepicemo od zelenog!!!

ima neki spot na Vh1 koji obozava neki debeli mislim i pokojni cika sto svira (iz izrael kamakawivo ako se ne varam) njega obozava jer svira gitaricu i kad vidi spot

EVO GA DEBELI CIKA ZELENI SVIRA.. BAS MI JE TAJ ZELENI LEPSI !!!

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jojo je sad nacrtao cipelu i kutlacu :o :o i to vrlo jasno i lepo,

dete koje do juce nije znalo lepo da boji, preko linije , vise puta po istom dok se papir ne pocepa...sad lepo nacrtalo cipelu i kutlacu..

ili je to mozda nanica <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa milar da nisi malo pozurila sa slikarskim bravurama :D . Jana za sad crta krug i sve joj je krug,a najvise voli da sredjuje zidove. Sva sreca perive boje pa se ne uzbudjujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana za sad crta krug i sve joj je krug,a najvise voli da sredjuje zidove.

E i moj Aleksa crta krugove, male, velike, elipsaste i za svaki krug kaže šta je nacrtao-ovo je mama, ovo je sunce, ovo je prase... :lol:

Inače, sada kada mi dodaje štipaljke, budu u paru ista boja, traži po onoj košarici dok ne nađe iste, tako da mi se širenje veša odužuje iz dana u dan... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i moj Aleksa crta krugove, male, velike, elipsaste i za svaki krug kaže šta je nacrtao-ovo je mama, ovo je sunce, ovo je prase... :lol:

Inače, sada kada mi dodaje štipaljke, budu u paru ista boja, traži po onoj košarici dok ne nađe iste, tako da mi se širenje veša odužuje iz dana u dan... :D

Tako je i kod nas :lol: ! Ako "nacta" samo liiju-to je green anaconda >

>

a ako nacrta krug ili sta ispadne onda je to svasta nesto... :) A interesantno je da se seca svega sto ne nabrojao.... :)

Nama sad vec boje nisu interesantne,sad su slova u modi vec jedno vreme,sanjam slova... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je danas naucila da pokaze koliko ima godina.

Osim sto zna mnogo toga,razume kada joj kazem da mi nesto donese.Spoznaje predmete kako se koji zove.

Ono sto je meni najsmesnije je kada uzme krpu i kao cisti pod.

A u fazi je kada ponavlja za drugima,imitira kada neko kine ,kaslje itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana je danas naucila da pokaze koliko ima godina.

Osim sto zna mnogo toga,razume kada joj kazem da mi nesto donese.Spoznaje predmete kako se koji zove.

Ono sto je meni najsmesnije je kada uzme krpu i kao cisti pod.

A u fazi je kada ponavlja za drugima,imitira kada neko kine ,kaslje itd.

Mogu da je zamislim, slatkiš mali! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto tek sa tri godine Aleksa je usavršio kolut napred i skakutanje na jednoj nozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerovatno ćete reći da je prerano da pišem na ovu temu ali eto prosto i ja moram da se pohvalim malkice.

Moja djevojčica će za koji dan napuniti 9 mjeseci ali puno toga zna i razumije što me svaki dan oduševi. Razumije kad joj govorim i kad joj tražim da mi nešto doda, spoznaje predmete, npr. gdje je park (slika na zidu), sat, slika mama i tata, Tein jastuk, Tein konjić, mala koka, sijalica, lampa, kompjuter, ona se okrene i pokaže, odmah kapira kad joj se nešto pokaže. A ono što me je ostavilo bez daha je kad sam joj pokazala album sa slikama sa našeg vjenčanja i na jednoj slici gdje smo svi porodično pitala a gdje je deda na ovoj slici a ona stavi svoj prstić na njegovo lice i onda se oglasi kao da kašlje, tj. imitira ga pošto on često kašljuca i ona to snimila :rolleyes: takođe prepozna i baku i tatu na slici jedino mene neće da pokaže (vjerovatno zato što ne ličim na sebe :lol: ). Onda kad ležimo i kad se mazimo ona me uhvati za nos i tako joj ja nekoliko puta pokazala nos, oko, usne, uho i sad kad je pitam gdje je mamin nos ona me uhvati, gdje je oko - čupka me za trepavice, usne - stavi svoj prstić na njih i tako... ima toga još ali da ne davim i ne smaram puno

Tangerine voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vjerovatno ćete reći da je prerano da pišem na ovu temu ali eto prosto i ja moram da se pohvalim malkice.

Moja djevojčica će za koji dan napuniti 9 mjeseci ali puno toga zna i razumije što me svaki dan oduševi. Razumije kad joj govorim i kad joj tražim da mi nešto doda, spoznaje predmete, npr. gdje je park (slika na zidu), sat, slika mama i tata, Tein jastuk, Tein konjić, mala koka, sijalica, lampa, kompjuter, ona se okrene i pokaže, odmah kapira kad joj se nešto pokaže. A ono što me je ostavilo bez daha je kad sam joj pokazala album sa slikama sa našeg vjenčanja i na jednoj slici gdje smo svi porodično pitala a gdje je deda na ovoj slici a ona stavi svoj prstić na njegovo lice i onda se oglasi kao da kašlje, tj. imitira ga pošto on često kašljuca i ona to snimila :rolleyes: takođe prepozna i baku i tatu na slici jedino mene neće da pokaže (vjerovatno zato što ne ličim na sebe :lol: ). Onda kad ležimo i kad se mazimo ona me uhvati za nos i tako joj ja nekoliko puta pokazala nos, oko, usne, uho i sad kad je pitam gdje je mamin nos ona me uhvati, gdje je oko - čupka me za trepavice, usne - stavi svoj prstić na njih i tako... ima toga još ali da ne davim i ne smaram puno

Neka i treba da se pohvalis, super ti je to malo pilence, stvarno bistrica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka i treba da se pohvalis, super ti je to malo pilence, stvarno bistrica!

Hvala puno :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: pametnica jedna mala, odusevljena sam :wub: :**

Hvala puno Milice :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mishie, svaka cast za malu pametnicu! :wub:

Ne znam sta bih napisala za ovog svog malog indijanca... :unsure:

Nisam skoro gledala sta djeca u ovom uzrastu trebaju znati.. Boze, bez interneta, kao van civilizacije! <_<

Uglavnom, trudi se da ponavlja neke rijeci. Od onih kojih se on sam sjeti najdraza mu je tets (keks), a tu je i njegova prva rijec tat (sat), tajo, mama, baba Kanka (Ranka), daaaat (daj), opta (lopta).... Zna kako se oglasava 9 zivotinja (meni je ponestalo inspiracije :unsure: ), razumije skoro sve sto mu govorim, ali (ne)poslusnost je za neku drugu temu. Iznenadilo me je i sto skoro sve stvari koje uzme voli da vrati na mjesto (osim igracaka, koje ga bas i ne privlace, pa cesto budu razbacane po stanu). Danas mi je, prije nego sto ce kakiti, rekao "kaka", ali ga nisam ozbiljno shvatila.. To je vjerovatno bila slucajnost... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mishie, svaka cast za malu pametnicu! :wub:

Ne znam sta bih napisala za ovog svog malog indijanca... :unsure:

Nisam skoro gledala sta djeca u ovom uzrastu trebaju znati.. Boze, bez interneta, kao van civilizacije! <_<

Uglavnom, trudi se da ponavlja neke rijeci. Od onih kojih se on sam sjeti najdraza mu je tets (keks), a tu je i njegova prva rijec tat (sat), tajo, mama, baba Kanka (Ranka), daaaat (daj), opta (lopta).... Zna kako se oglasava 9 zivotinja (meni je ponestalo inspiracije :unsure: ), razumije skoro sve sto mu govorim, ali (ne)poslusnost je za neku drugu temu. Iznenadilo me je i sto skoro sve stvari koje uzme voli da vrati na mjesto (osim igracaka, koje ga bas i ne privlace, pa cesto budu razbacane po stanu). Danas mi je, prije nego sto ce kakiti, rekao "kaka", ali ga nisam ozbiljno shvatila.. To je vjerovatno bila slucajnost... :unsure:

Hvala puno Borjana.

Pusa tebi i Mihi. Dugo te nije bilo na forumu ili nismo bile u isto vrijeme ali baš si nedostajala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.