Naše dete je jako pametno

odgovora

Objavljeno

Ja sam od onih koji se odusevljavaju svakoj njenoj novoj reci...njenom zakljucivanju i njenim provalama...Sve sto po nekim standardima treba za svoj uzrast da uradi,to zna.

Nikad je ne forsiram da nesto radimo...jako je zivahna,nema puno strpljnja,slagalicu slaze samo kad ona sama to hoce i koliko hoce...Voli da seta,trci i da se vere...to je usrecuje i to radimo...jer mi je u ovom periodu jako bitno da ona bude SRECNA (vaspitana i zdrava)...a za ucenje je ceo zivot pred njom...

A ne da ne mislim kako je jako pametna...nego cak sta vise...sve mi se cini da su neki njeni vrsnjaci ihahaj napredniji od nje. Poput nasih drugara Vikine Mine,Chilinog Tea i Phoenixinog Bogdana :)

Jao,Cile,pa sad ispade Mina napredna. :blink: Vec sam negde napisala da je ona samo velika torokusa i za sada joj je to stvarno jedini talenat i jedio u cemu je bolja od vrsnjaka.Inace,sve drugo radi prosecno.Do sada me jos nista nije posebno uradila sto klinci njenog uzrasta ne rade,al ako bude javljam obavezno :D .A da ,zna da broji na italijanskom do 10-to je moja drugarica naucila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"necu uopste,nema sanse,idi deke sobu".

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,Cile,pa sad ispade Mina napredna. :blink: Vec sam negde napisala da je ona samo velika torokusa i za sada joj je to stvarno jedini talenat i jedio u cemu je bolja od vrsnjaka.Inace,sve drugo radi prosecno.Do sada me jos nista nije posebno uradila sto klinci njenog uzrasta ne rade,al ako bude javljam obavezno :D .A da ,zna da broji na italijanskom do 10-to je moja drugarica naucila :D

Ma meni je ona genije...htela ti to da priznas ili ne ;)

p.s. "...moja guzica gleda..." :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim sta da vam kazem,Jana broji do deset i jako je pametna.Danas je baka tera da broji,a ona ce njoj "necu uopste,nema sanse,idi deke sobu". U prevodu,bako smaras ko zmaj

:lol: :lol: :lol:

Tako i Lea vec danima na pitanje kako se prezivas odgovara sa "bljak" :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Tako i Lea vec danima na pitanje kako se prezivas odgovara sa "bljak" :blink:

Pa najverovatnije smo im dosadni sa kazi ovo,kazi ono... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Tako i Lea vec danima na pitanje kako se prezivas odgovara sa "bljak" :blink:

:lol: :lol: :lol:

I mi smo u "bljak"fazi dosta dugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

I mi smo u "bljak"fazi dosta dugo :D

i mi smo... :lol:

ja ga pitam sinoc "jel bilo lepo danas, hoces opet da zovemo decu da ti dodju"...

luka :"necu, bljak!" :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas im je slatka ta "bljak" faza... :lol: :lol: :lol: Seceri mali ludi i smesni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo... :lol:

ja ga pitam sinoc "jel bilo lepo danas, hoces opet da zovemo decu da ti dodju"...

luka :"necu, bljak!" :lol::lol:

:lol::lol::lol: ,koji car...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno, da su vasa deca pametna kada ste na pogresnoj temi :D :D , odnosno forumu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana ni ja ne mislim da je Teo pametniji od vrsnjaka.Sve sto radi spada u normalu.

Ali da se pohvalim opet malo... :lol: Naucio je sva slova(sem W-to je E naopacke i kraj),malo mesa J i L,ali... :D Sad pokusavam da ga zainteresujem za brojeve-zna da broji do deset,pa sam kontala da nauci kako ti brojevi izgledaju,ali nema sanse.Eto.Ne voli matis-bas kao ni ja... :)

A provale vasih decica su stvarno pis.... :) Jako volim to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno, da su vasa deca pametna kada ste na pogresnoj temi :D :D , odnosno forumu ;)

:lol: :lol: :lol: Moramo da se snalazimo,sta da se radi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol: Moramo da se snalazimo,sta da se radi....

B):D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno, da su vasa deca pametna kada ste na pogresnoj temi :D:D , odnosno forumu ;)

e ti bas moram da nas ocinkaris, vidis da niko nije izvalio do sad. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nabijate mi detetu komplekse B):lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi o tome ni ne razmisljamo. Sta god da su nasledile, morace da nauce da zive s tim.

Najgore mi je kad dete obrazovanih roditelja ispadne prosecno, ako ne i gore. To je najteze objasniti, kako sad ono nesto ne moze tako brzo da shvati. Jos se i naljute na mene kad im skrenem paznju da previse ocekuju. Ali to ce se svakako videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, naravno, da su vasa deca pametna kada ste na pogresnoj temi :D :D , odnosno forumu ;)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

HAHAHAHAHAHAAAAAAAAAA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citana ni ja ne mislim da je Teo pametniji od vrsnjaka.Sve sto radi spada u normalu.

Ali da se pohvalim opet malo... :lol: Naucio je sva slova(sem W-to je E naopacke i kraj),malo mesa J i L,ali... :D Sad pokusavam da ga zainteresujem za brojeve-zna da broji do deset,pa sam kontala da nauci kako ti brojevi izgledaju,ali nema sanse.Eto.Ne voli matis-bas kao ni ja... :)

A provale vasih decica su stvarno pis.... :) Jako volim to...

Nesto me nisi ubedila :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto me nisi ubedila :) :) :)

:lol: Ma daj nije on sad naucio da cita... :rolleyes: Samo ja imam neke majice sa slovima pa dok je kakio a pritom ja mu drzala ruku ofkors,bilo mu dosadno pa je pocelo zapitkivanje o slovima,to se polako prosirilo i sad gde god vidi slova oma krece:Mama vidi evo ga slovo Teodor ili slovo Ana,... :) Eto,nesto se i iz tog dugog smaranja na wcu moze izvuci... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poznata su mi ta smaranja na tom mestu :lol: ...samo sto kod nas nisu bila edukativna :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poznata su mi ta smaranja na tom mestu :lol: ...samo sto kod nas nisu bila edukativna :lol: :lol: :lol:

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poznata su mi ta smaranja na tom mestu :lol: ...samo sto kod nas nisu bila edukativna :lol:

a tek kod nas!!! :lol:

luka dok je u wc-u mene tera da izadjem, kaze "mama izadji" i onda sedi na solji i blebece sam sa sobom....ali to sam i ja radila do 5. godine!!! :blink::blink::blink:

edukacija nula! :lol::lol:

ma sto mora da bude pametan, nek bude srecan!!! :lol:

salim se...ma meni su svi klinci pametni, retko gde ces da vidis tupavo dete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne gledamo svi isto na sve. neko recimo obozava da se hvali kako mu je dete prepametno zato sto ne znam sta sve zna.. to je normalno, srecni smo zbog detetovog uspeha..

evo recimo kakvo je moje dete:

ima 2 god i 4 mes, pelene nosimo i ne vidim ni blizu odvikavanje, gledam snimke od avgusta-septembra sa letovanja, tad je tek po koju rec izgovarao, skoro nista, ali vec vise od godinu dana svira gitaru i zna da koristi trzalicu.. sad prica sve, znaci za par meseci je totalno usavrsio govor, ne zna da kaze R i poneku rec izokrene. ali ima one divne fraze i stalno ih koristi, tipa "mama molim te dohvati mi ... ne moze Luka sam" i slicno, kao i kad sa tatom igra fudbal pa mu kaze "molim te tajice gledaj mene u oci sad ce sut go".. mislim da je veoma inteligentan jer to molim te ubaci tacno onda kad skonta da ne obracamo paznju. voli muziku i mi po ceo dan ili slusamo radio ili nam je na tv Vh1 i on ima svoje omiljene pesme, spotove.. ponavlja za njima sto mu je zanimljivo.. ja ne forsiram nista, bice kakav bude. mm radi na fakultetu, ja ne radim nigde, oboje smo dobro obrazovani ali to nije nikakvo merilo..

bitno je da volimo decu i da im pruzimo maksimum, ostalo se da nauciti i uvezbati!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivana i moj luka ima to "molim te mama itd", ali on to obicno radi kad zeli nesto da postigne ili dobije..tako mali a vec znaju da foliraju.

a najjaci je kad kaze mm-u kad idemo napolje i mm ga pita "hoces sa tatom da sidjes"...a luka ce na to "hoce kod svoje majkice"...cepulja mala... :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha slihtare male,svi su isti :lol:

I moja slihtarica sklopi dlanove i kaze "mooojite maaama"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.