Naše dete je jako pametno

odgovora

Objavljeno

Meni je isto ova tema malo čudna!

Smatram da je osjećaj da je naše dijete najpametnije urođen i da iz dana u dan težimo ka razvoju toga...

Međutim šale nikada nije na odmet...

Ali postavljam pitanje šta da se pojavi njegova majka na ovoj temi:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/makedonsk...sjecam-moc.html

Kako bi reagovale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao gledala sam na rts-u je pre par meseci bila emisija o ovom "klincu" i mm i ja smo se odusevili i rekli svaka cast.

Ovo dete je STVARNO JAKO PAMETNO ali se treba diviti i njemu i njegovim roditeljima sto su ga "usmerili" i podrzali na pravi nacin a i mislim da je imati ovako dete ujedno i dika ali i opterecenje jer njegov razvoj je totalno drugaciji od ostale dece i verovatno ce roditelji biti u situaciji da ne znaju kako da postupe prema njemu. Samo se nadam da ce njegova inteligencija biti usmerena na pravi nacin i da cemo imati jednom malog nobelovca u "komsiluku" :wub: Zaista ima potencijal za tako nesto.

MM je radio test inteligencije kada je bio 3 razred OS i trebalo je da ga prebace u tzv skolu za darovitu decu ali usled kriznih godina koje su nastupile skola je zatvorena a mm koristi samo trecuno svog potencijala koji je do sada verovatno i "zakrzljao" . Hocu da kazem da ukolik neko dete ima prirodni potencijal i darovito je, ako se to ne iskoristi i ne usmeri na pravi nacin, dar prirode je neiskoriscen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E upravo zato mislim da ova tema treba da se vrati na pravi kolosijek! Ukoliko na se neko obrati za mišljenje jer smatra da je njegovo dijete inteligentno ili da se pohvali...da budemo tu kao podrška. To je moj stav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jeste to bila poenta ove teme, ali niko od majki to nije shvatio tako. Svaka majka je htela da se pohvali svojim cedom nekim stvarima koje su krajnje normalne za taj period. Naravno, to im nije za zamerit jer je svakom svoje dete prepametno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa, ne znam zasto mislis da ne bismo pruzile podrsku nekome ko misli da njegovo dijete ima potencijal i da je nadareno? Medjutim, cini mi se da uzrast o kojem mi pricamo nije bas idealan da bi se ta darovitost mogla ispoljiti... Mozda nisam u pravu, moje dijete je tek mala beba...

Mislim da ne mozemo pricati o posebnoj nadarenosti ako necije dijete skine pelene prije mog, ili nema grceve, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam rekla da ne bismo pružile podršku, ali čitajući postove neko bi pomislio kako se zezamo sa nadarenošću...

Nemojte me pogrešno shvatiti...Naravno da je mali uzrast i tvog i mog klinca...tako da smo nas dvije OT... :D

Možda ja griješim :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto ova tema malo čudna!

Smatram da je osjećaj da je naše dijete najpametnije urođen i da iz dana u dan težimo ka razvoju toga...

Međutim šale nikada nije na odmet...

Ali postavljam pitanje šta da se pojavi njegova majka na ovoj temi:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/makedonsk...sjecam-moc.html

Kako bi reagovale?

Pa takve dece je jako malo, i ne bi se zezale, već bi lepo pričale sa mamom, al ja bih tog genija za početak naučila da se kupa sam ( ipak on ima 9 godina) i ošišala bih ga, ja sam 5 puta čitala muško ime, a kontala da je devojčica u pitanju.. :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...onda sam je pogrešno protumačila tematiku...

Izvinjavam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi jasno kakve veze imaju nicanje zubica i grcevi sa inteligencijom, ali ok.

U svakom slucaju ja sam imala srece sa tim, grceve je imao mozda nekih par dana, a zube zaista nisam osetila. Ali eto, mi smo imali problem sa ekcemom...

U svakom slucaju mislim da je svako dete razlicito, kao sto neka starija deca imaju vise dara za crtanje a neka za pevanje, tako i u ovom uzrastu neka prohodaju sa devet meseci, dok neka propricaju jako rano. Ovaj moj je jako rano prohodao, ali zato ni da bekne, itd.

Secam se kada sam ga vodila na neku kontrolu sa 11,5 meseci, pa smo bili i kod decijeg psihologa. Ona mu dala neke oblike da slaze :blink: , naravno, on ih sve pobacao naokolo, pa me onda zena pita da li crta dete :blink: Povedena pricom, kada smo dosli kuci ja mu dam olovku i papir da crta, prekoravajuci sebe kako mi to samoj nije ranije palo na pamet, mozete li samo zamisliti kako je crtao...Sad ima 14,5 meseci pa ga to jos uvek ne zanima i nema veze sa vezom.

postoji post koji malo isvema bebe tj mame cije bebe nisu imale grceve i slicno, zato sam to prokomentarisala...malo sam skrenula sa teme ali eto, izvinjavam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secam se kada sam ga vodila na neku kontrolu sa 11,5 meseci, pa smo bili i kod decijeg psihologa. Ona mu dala neke oblike da slaze :blink: , naravno, on ih sve pobacao naokolo, pa me onda zena pita da li crta dete :blink: Povedena pricom, kada smo dosli kuci ja mu dam olovku i papir da crta, prekoravajuci sebe kako mi to samoj nije ranije palo na pamet, mozete li samo zamisliti kako je crtao...Sad ima 14,5 meseci pa ga to jos uvek ne zanima i nema veze sa vezom.

Millari znaci nemas Pikasa :rolleyes: E stvarno... dete od 11 meseci da crta... Jel sam ja to fiju ili taj psihic?! :blink: Moja bi uzela i uredno izguzvala papir a olovku izgrickala i naostrila zubice kao mace noktice.

Kada bi taj psiholog video nase dete zajedno bi bili smesteni za dalja posmatranja. :D

t8638.gif

E ajde sad malo ozbiljnosti...

Moram da priznam da me je pre (kao novopecenu mamu) znalo da "pogodi" uporedjivanje beba i pitanja "jel pocela da "zove" mama?" (i to su me pitali kada je imala 5 meseci) na sta sam se ja zatekla da me u opste zena (koja ima iskustva sa bebama) pita tako nesto pa sam rekla naravno da nije ni blizu toga a njen odgovor "jaoooo, pa njena baka je pocela da ''zove'' mama jos sa 4 meseca, a njen tata (moj muz) je pricao sa 7 meseci a hodao sa 10!!!" Nije mi padalo na pramet da se "prepirem" sa starijom zenom i objasnjavam da dete od 4 meseca ne zna sta znaci mamamama i da je to cist "refleks"... Moj odgovor je bio "pa dobro" (a u sebi sam se ziva izjela). Sledeci razgovor sa istom osobom na slicnu temu je pratio i moj odgovor da je Emilija mala lenjivica i da je na mamu tako da nece skoro ni prohodati i progovoriti. I od tada svima tako i odgovaram. I svojoj mami, i svojoj zaovi i babi mog muza i tetkama od mog muza... ma svima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ,moja Mina upravo gleda Pepu i fenomenalno grokce.Mislim da je izuzetan talenat. :lol:

Salu na stranu,mislim da je jos rano da bi mogli kod nase dece da prepoznmo bilo sta. Doduse,ova nasa ako bude na tatu i mene ,nemamo sta ni da ocekujemo,ni jedno ni drugo nemamo ni t od bilo kog talenta. :blink:

Ali,meni je jako drago kada vidim nadarenu decu-to je bas lepo,mada i veliko opterecenje i za dete i za roditelje.I nkako ,moje misljenje je da su prosecna deca manje opterecena i mnogo srecnija.Mozda gresim,ali tako mi se cini.

Inace,mm i ja pricamo neki dan u koju bi srednju skolu voleli da nam Mina ide-on je za privatnu gimnaziju,a ja za matematicku.Ne znam kako cemo se sloziti :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ,moja Mina upravo gleda Pepu i fenomenalno grokce.Mislim da je izuzetan talenat. :lol:

b0252.gif

b0255.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto ova tema malo čudna!

Smatram da je osjećaj da je naše dijete najpametnije urođen i da iz dana u dan težimo ka razvoju toga...

Međutim šale nikada nije na odmet...

Ali postavljam pitanje šta da se pojavi njegova majka na ovoj temi:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/makedonsk...sjecam-moc.html

Kako bi reagovale?

mali jeste genijalac .svaka cast.misli da se takva deca radjaju.mada nisam u fazonu da mi dete bude genjalac, oni nikad nisu srecni zapravo....

tuzno je da srbija i slicne zemlje jedu talentovanu decu tj drzava ne iskoriscava potencijale te dece....

dok ih ameri ne uzmu u svoje sake....slucaj kao i sa nikolom teslom....

tuzno ali toliko talentovane dece u jednoj takvoj maloj zemlji a ni glasa ni traga od njih, jer drzava je ta koja se ne bavi time......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Filipa zasto ti je cudna tema? Ustvari sta ti je cudno?

Kada sam otvarala ovu temu imala sam na umu da cu tu moci slobodno da se odusevljvam sto moja Jana radi ovo ili ono ili kaze nesto ovako ili onaka,a da me pri tom niko ne shvati pogresno i da kaze kako preterujem. Naravno da je svakom svoje dete najpametnije,najlelepse i sve naj....Malo smo udarile na salu i to nije strasno,sege nikad dosta. Gde su mladi tu je i sala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto ova tema malo čudna!

Smatram da je osjećaj da je naše dijete najpametnije urođen i da iz dana u dan težimo ka razvoju toga...

Međutim šale nikada nije na odmet...

Ali postavljam pitanje šta da se pojavi njegova majka na ovoj temi:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/makedonsk...sjecam-moc.html

Kako bi reagovale?

Mislim da roditeljima takvog deteta ne bi bilo potrebno da se hvale na nekom forumu. Uostalom, oni koji su u bilo čemu izuzetni ne hvale se, to rade osrednji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nisam rekla da bi se neko hvalio, možda jednostavno neko pristupio temi sa pitanjem...

Moja drugarica ima klinku od 4 godine, koja je gledajući crtane filmove ne RTL-u svladala jedan dio njemačkog jezika...znači samouka. Smatram da je to talenat na kome bi se moglo "poraditi", ali ona jednostavno ima bojazan da s nekim pr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo bi zanimljivo kada bi se svi postovi o bebama koje hodaju sa šest meseci, znaju da kake na nošu sa 4-5 meseci, toliko su napredni da ih prebacuju u starije grupe u vrtiću i sl. bili obuhvaćeni jednom temom. Zanimljivo je da su preko 90% takvih postova napisale mame koje skoro da i nisu ništa drugo napisale (često im je hvalisanje ostalo jedini post). Samo se pitam kakve su to osobe, kakve komplekse imaju i šta im znači da pred potpuno nepoznatim osobama na internetu pokušavaju da se hvale, a na internetu je sve moguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pet puta pisala post...i nikako da mi izbaci...

Ne moguuuu više...smorilo me...

Ajd valjda me nećete pogrešno razumijeti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fili razumemo mi tebe, ali mi smo se samo malo šalile, vidiš da smo se primirile :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK, a koliko sam puta pisala post i stalno mi blokirao...možda je to neki znak? :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blokira i meni...... znači nije do nas :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa Filipa zasto ti je cudna tema? Ustvari sta ti je cudno?

Kada sam otvarala ovu temu imala sam na umu da cu tu moci slobodno da se odusevljvam sto moja Jana radi ovo ili ono ili kaze nesto ovako ili onaka,a da me pri tom niko ne shvati pogresno i da kaze kako preterujem. Naravno da je svakom svoje dete najpametnije,najlelepse i sve naj....Malo smo udarile na salu i to nije strasno,sege nikad dosta. Gde su mladi tu je i sala :D

Navela sam da sam pogrešno razumjela tematiku.

Odnosno, prvih par postova me zbunilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, još jedno pitanje - zašto se sve majke jako napredne dece plaše? Neka neka objasni čega se plaši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navela sam da sam pogrešno razumjela tematiku.

Odnosno, prvih par postova me zbunilo...

ljubim teeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ufff...volim biti ljubljena! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.