Naše dete je jako pametno

odgovora

Objavljeno

Ma,mene bas briga Samo mislim da svi treba da shvate da je svako od nase dece u necemu definitivno bolje od druge,a u necemu losije i to tako treba i prihvatiti i predstaviti.Ne postoji skroz na skroz superiorno dete.Moja ,napr. zna da recituje Miska Necejeda celog ,sto me bas iznenadilo,ali zato ne zna da ruca sama,da vozi bicikl itd.Ponosna sam na neke stvari koje ume,a radujem se i stvarim koje drug deca znaju.I svi smo srecni!!!

Ja se ponovo slazem! :D Nas mali zna da prica,zna i neke pesmice,zna da kaze kad kaki i piski(iako na nosu nece <_< ),jede sam,i mogla bih jos da nabrajam... Ali npr.nasa mala drugarica se pentra na sve,jako je hrabra i spretna,dok je nas mali,hmmm... ne bas spretan i hrabar... :D Netreba ovo shvatiti kao takmicenje... Ali ja sam i dalje ponosna... valjda mi necete zameriti... :P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš se iznenadim u nekim situacijama...kako tako mali, a tako pametni.

Filip ima 13 mjeseci i stvarno se iznenadim u sljedećoj situaciji. Kod mojih roditelja ima jedna vrećica sa dosta igračaka...između ostalog postoji igračka iz kinder jajeta koja svijetli, ali je on ne može sam pokrenuti već uvijek daje mom ocu. 14 dana nije bio kod dede, čim je vidio vrećicu tražio je pomenutu igračku da mu da!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo drugaricu od rodjenja maltene,razlika je manje od mesec dana.U pocetku samog krenula su pordjenja s njihove strane,moje dete tako dobro jede,moje dete sve jede....sto mi je tad bila bolna tacka ali cutala sam.Kasnije su krenule druge razlike,ddrugarica je bila jako aktivna i isla glavom kroz zid,dok je moja cerka povucenija,opreznija ali pre prhodala,naucila bicikli itd.Sad je trenutno sa 4 god aktivno to sto,mala zna sve boje,bolje da crta,trazi da uci slova,dok je moja jednostavno nezainteresovana.Ta poredjenja nisu krenula sa moje strane,jer kao i odrasli ljudi deca se razlikuju,svako ima nesto sto ga vise zanima i u cemu je bolji,tako da me to pocelo izludjivati.Ja cutim i bude mi drago,mozda sam zlobna,kad moje dete se pokaze kao lepo vaspitano,razumno,stalozeno,sve razgovorom mogu resiti,a drugarica u istom tom trenutku pocne se valjati po zemlji,vristati,histerisati da bi to dobila....a od toga se jezim...grrrrr..... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo drugaricu od rodjenja maltene,razlika je manje od mesec dana.U pocetku samog krenula su pordjenja s njihove strane,moje dete tako dobro jede,moje dete sve jede....sto mi je tad bila bolna tacka ali cutala sam.Kasnije su krenule druge razlike,ddrugarica je bila jako aktivna i isla glavom kroz zid,dok je moja cerka povucenija,opreznija ali pre prhodala,naucila bicikli itd.Sad je trenutno sa 4 god aktivno to sto,mala zna sve boje,bolje da crta,trazi da uci slova,dok je moja jednostavno nezainteresovana.Ta poredjenja nisu krenula sa moje strane,jer kao i odrasli ljudi deca se razlikuju,svako ima nesto sto ga vise zanima i u cemu je bolji,tako da me to pocelo izludjivati.Ja cutim i bude mi drago,mozda sam zlobna,kad moje dete se pokaze kao lepo vaspitano,razumno,stalozeno,sve razgovorom mogu resiti,a drugarica u istom tom trenutku pocne se valjati po zemlji,vristati,histerisati da bi to dobila....a od toga se jezim...grrrrr..... :blink:

A ko kaže da je ćerka tvoje drugarice pametnija od tvoje ćerke? One su karakterno različite i tek će imati prilike da pokazuju ko su i šta su :) . Sa druge strane, nikada se nisam hvalila (ni kada sam imala debele razloge) jer smatram da je to nepristojno. Osobe koje upoređuju decu, odnosno hvale svoju, a ponižavaju tuđu, na taj način žele da leče svoje komplekse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se s tobom.Ne mislim ja bukvalno da je pametnija,nego sam samo pokusala navesti primer koliko se deca razlikuju,razlicita interesovanja imaju...negde se snalaze bolje,negde ne...

A moj odnos sa tom drugaricom je malo komplikovan,volimo se,vidjamo se cesto,zaboli me kad vidim da je moje dete nemocno u nekim situacijama,jer ne zna da se odbrani,a opet ne zelim da budem mama kvocka i da intervenisem,nek nauci sama.

Ja volim da pohvalim decu,posebno kad vidim da ima efekta ali me nerviraju osobe koje svoje okuju u zlato...da me neko pogresno ne razume,svakom je svoje dete najvaznije,ali ta neka vrsta posesivnosti mi se ne dopada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskustvo me naučilo da ne gledam šta tuđa deca znaju ili ne znaju i da svoju decu ne upoređujem sa drugim klincima istog uzrasta jer je to besmisleno. Pokušavam da nađem njihove talente i da radim na njima. Svako dete ih ima. Moje starije dete je razumelo kako funkcionišu stvari: da je svako od nas dobar u nečemu, ali niko u svemu. Kad mu neko kaže npr. da ne zna da igra fudbal, on mu lepo odgovori da ima žuti pojas u karateu. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ne izludjuje samo to sta je necije dete navodno "znalo vec tad" nego i sve ostale price "naprednih mama"

Evo nekih bisera -

1. moja deca su odmah,od prvog meseca spavala celu noc...

2. moja deca uopste nisu imala grceve...

3. ja sam decu samo dojila, od dohrane raste glava (?!?!?!)...

4. ja nisam bila depresivna posle porodjaja....

Sad samo cekam kad ce neka od gorepomenutih mama da mi javi kad njeno jednogodisnje dete brani doktorsku disertaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ne izludjuje samo to sta je necije dete navodno "znalo vec tad" nego i sve ostale price "naprednih mama"

Evo nekih bisera -

1. moja deca su odmah,od prvog meseca spavala celu noc...

2. moja deca uopste nisu imala grceve...

3. ja sam decu samo dojila, od dohrane raste glava (?!?!?!)...

4. ja nisam bila depresivna posle porodjaja....

Sad samo cekam kad ce neka od gorepomenutih mama da mi javi kad njeno jednogodisnje dete brani doktorsku disertaciju...

E pa ja nisam bila depresivna posle porodjaja :lol: Jel treba da javim kada mi dete brani doktorat :D

Marinak slazem se sa tobom stim da se ovaj spisak za mene ne zavrsava ja bih jos dodala

5. moje dete je prohodalo cak sa 9 meseci

6. moje dete je na nosu znalo da ide pre 1 rodjendana

7. moje dete je progovorilo sa 4 meseca :blink: (verujte znam za ovo "prebacivanje")

E zato ja kazem "moje dete je malo glupo i tupo pa zato nista nece i nista ne zna" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dijete jede čvrstu hranu od 6 mjeseci...

Moje dijete nikada nije bilo bolesno...

Moje dijete zaspe čim upalim motor od automobila...

Ja ne znam šta znači rast zubića :o :o :o :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja nisam bila depresivna posle porodjaja :lol: Jel treba da javim kada mi dete brani doktorat :D

Marinak slazem se sa tobom stim da se ovaj spisak za mene ne zavrsava ja bih jos dodala

5. moje dete je prohodalo cak sa 9 meseci

6. moje dete je na nosu znalo da ide pre 1 rodjendana

7. moje dete je progovorilo sa 4 meseca :blink: (verujte znam za ovo "prebacivanje")

E zato ja kazem "moje dete je malo glupo i tupo pa zato nista nece i nista ne zna" :P

Da, da, slazem se skroz i jos da dodam:

"Moje dete nikad nije bilo bolesno, ama, nikad nije imalo temperaturu jer ga zdravo hranimo." :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahah

Ej žene, lude ste skroz.... :D baš sam se slatko nasmejala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa ja nisam bila depresivna posle porodjaja :lol: Jel treba da javim kada mi dete brani doktorat :D

Marinak slazem se sa tobom stim da se ovaj spisak za mene ne zavrsava ja bih jos dodala

5. moje dete je prohodalo cak sa 9 meseci

6. moje dete je na nosu znalo da ide pre 1 rodjendana

7. moje dete je progovorilo sa 4 meseca :blink: (verujte znam za ovo "prebacivanje")

E zato ja kazem "moje dete je malo glupo i tupo pa zato nista nece i nista ne zna" :P

A propo nose - moja sveki odgovorno tvrdi da su njena deca kakila u nosu s 3 meseca...ne, ne, nisam ja udata za supermena-anstajna ,nego je sveki znala kad otprilike deca kake pa bi ih raspovila, drzala, podmetnula nosu i cekala da obave posao...ali cemu to zaboga :):wacko::rolleyes::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz cure...moja cura ima 17,5 mjeseci i isto je u odnosu na svoje vrsnjake dosta napredna pogotovo sto se razgovora tice....sve ponavlja,sastavlja riječi,zna reci kako se zove,preziva,kaze da ima 1 godinu,pjeva pjesmice(naravno ne cjele nego neke djelove pjesmice..npr. djika djika ako neces cupkat ja cu cupkat tam :)).. ponosna sam na nju i na njen napredak,ali nekad me uhvati i neki strah sto je tako pametna...al neka je ona meni ziva i zdrava ,a za ostalo cemo lako :lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A propo nose - moja sveki odgovorno tvrdi da su njena deca kakila u nosu s 3 meseca...ne, ne, nisam ja udata za supermena-anstajna ,nego je sveki znala kad otprilike deca kake pa bi ih raspovila, drzala, podmetnula nosu i cekala da obave posao...ali cemu to zaboga :):wacko::rolleyes::blink:

ahahahahahahaha....e sveki su posebna prica sa njihovim sinovima i nosama......evo ja cu bar napismeno imati dokaz na ovom forumu kad budem sveki da je luka piskio i kakio u pelene sa dve godine!!!! :lol: a posto mije snajka bila u istom sosu, sve je opusteno.... :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je genijalna, moram da vidim ko ju je postavio, ali cini mi se genije Baca, zar ne?! :lol::lol:

Znate sta ja najvise volim, kad mame dece koja su jos bebe hvale svoju decu i dizu u visine nesto sto smo mi 200 puta videle...ili npr kad meni kazu za nosu " Ja cu mog ili moju ------ poceti sa 7 meseci da stavljam na nosu, vi ste sigurno kasno poceli". ili " mi cemo ici u vrtic sigurno sa godinu dana, nema sanse da dete sedi kuci i dosadjuje se po ceo dan."

te mame najvise volim posto obicno njihova deca posle kake i piske u pelenu i posle trece godine a od vrtica ni traga ni glasa...

Lopta treba da je uvek spustena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahahahahaha....e sveki su posebna prica sa njihovim sinovima i nosama......evo ja cu bar napismeno imati dokaz na ovom forumu kad budem sveki da je luka piskio i kakio u pelene sa dve godine!!!! :lol: a posto mije snajka bila u istom sosu, sve je opusteno.... :lol::lol:

Cik slazi ako smes :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, Seceru, ali ti mozes da se hvalis kako ti dete govori grcki. Ovde ima mama koje znaju tacno u koje skole stranih jezika ce dete (citaj: Bebu!) upisati sa navrsena 3 meseca :wacko:

Da ne kazem koliko ih znam licno cija deca,osim sto su krenula u jaslice sa 6 meseci (ahahahahahah), govore tecno engleski, a srpski zamuckuju :unsure:

Ali je red da se i ja pohvalim kako mi je dete "Jako pametno" ;) :

Ponekad se zakaci za one igracke sa oblicma, ali ih obicno premesta iz ruke u ruku da zvece :rolleyes:,a onda povadi sve oblike i vrati ih kroz rupu odakle ih je izvadio. Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! :lol::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je genijalna, moram da vidim ko ju je postavio, ali cini mi se genije Baca, zar ne?! :lol::lol:

Znate sta ja najvise volim, kad mame dece koja su jos bebe hvale svoju decu i dizu u visine nesto sto smo mi 200 puta videle...ili npr kad meni kazu za nosu " Ja cu mog ili moju ------ poceti sa 7 meseci da stavljam na nosu, vi ste sigurno kasno poceli". ili " mi cemo ici u vrtic sigurno sa godinu dana, nema sanse da dete sedi kuci i dosadjuje se po ceo dan."

te mame najvise volim posto obicno njihova deca posle kake i piske u pelenu i posle trece godine a od vrtica ni traga ni glasa...

Lopta treba da je uvek spustena....

Ovo je zaista jedna humoristička tema :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Stvarno se svasta moze procitati... Sta ja da kazem? Moj mali vec piski u nosu, i prije neki dan mi je rekao "Mama"! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka rešava jednačine sa dve nepoznate. Da li je to normalno? Jaooo uplašila sam se za nju :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka rešava jednačine sa dve nepoznate. Da li je to normalno? Jaooo uplašila sam se za nju :lol: .

Draga Kristal, nemoj mnogo da se plasis jer kad joj naidje neki baja kasnije sve te jednacine se zaborave!!!! :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka rešava jednačine sa dve nepoznate. Da li je to normalno? Jaooo uplašila sam se za nju :lol: .

:lol:

Oh, ne brini, to je sasvim normalno... Vidis koliko pametne djece ovde ima, mislim da trebate preci na sljedeci nivo! :lol:

Nego, zene, ozbiljno vam kazem- ja vidim po pogledu ovog mog mrguda da ce da bude JAKO pametan, dogurace do predsjednika, najmanje... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cik slazi ako smes :lol: :lol: :lol:

nema sanse...mada znas sta, nasa deca posto ce da zive u australiji sa kengurima, pamet im i nije nesto mnogo potrebna, zato bolje da brisemo sa ove teme.... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, Seceru, ali ti mozes da se hvalis kako ti dete govori grcki.

Da da, i baca se po podu i vristi na grckom!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, i baca se po podu i vristi na grckom!!! :lol:

:lol::D:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.