Naše dete je jako pametno

odgovora

Objavljeno

Slazem se da je svakom roditelju njegovo dete naj naj.

Svako dete ima potencijal ya nesto, mislim da je poenta da mi to prepoynamo i da pomognemo detetu da svoj talenat sto bolje razvije i da uziva u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se da je svakom roditelju njegovo dete naj naj.

Svako dete ima potencijal ya nesto, mislim da je poenta da mi to prepoynamo i da pomognemo detetu da svoj talenat sto bolje razvije i da uziva u tome.

Baš tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

micilici, sve to je jako lepo i treba da se ponosis,i isto tako treba da pokusas da te zluradi i sujetni komentari(negativni) ne pogadjaju...u svemu ovome mi se zaista dopada tvoj stav,i mislim da radis pravu stvar-i moje misljenje je da svakom detetu(a posebno ako se odmah vide potencijali i talenti)treba pruziti sansu i pomoc da se sto bolje razvije i to u pravom smeru i da pronadje i istrazi sve sfere svog interesovanja i iskoristi to najbolje....naravno bez preterivanja,opterecivanja i lecenja bolesnih roditeljskih kompleksa...

Hvala Lanina mama ;)

A to sa bolesno ambicioznim ili roditeljima koji kroz decu pokusavaju sebe da ostvare, to je posebna prica... Al ima nas raznih, verovatno zbog ravnoteze medju zvezdama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je i normalno..svakom roditelju je njegovo dete naj, naj..tako i treba da bude..niko to dete neće voleti više od nas roditelja, pa zašto ono za nas onda ne bi bilo prepametno, prelepo, ma najsladje na svetu :D

Lepo rečeno. Slažem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj cure ne znam, meni moja nije ni najlepsa, ni najpametnija, ne izdizem je ni pred kim i ni na kom polju... Umeju ljudi davati komplimente a ja se snebivam i sve mi kroz glavu ide da je iz uctivosti i da bi niz dlaku isli nego sto to zaista misle... Mislim ima par njih kojima stvarno verujem kad kazu, al neki se zanesu pa toliko hvale da se zaista zapitam dal je ista receno iskreno ili tek reda radi...

Isto i kad sa prijateljicama pricamo o deci- one se sve hvale, pa moje je ovo, moje ono, nekad stvarima koje su meni vec mesecima za moje dete normalne i nisam ih smatrala poduhvatima i dostignucima. Zato se zabrinem da sam ja mozda malo prema njoj prestroga... Nikad ne govorim o njoj pred prijateljima, nikad ne pocinjem temu o njoj, samo ako pitaju odgovorim, al bas sama da krenem to samo sa mojom porodicom mogu, sa drugima jako tesko.

S druge strane njoj govorim da je jako pametna- al ne najpametnija, da je moja lepotica, al ne da je najlepsa, hvalim je, al je ne poredim, nema tog superlativa kod nas... Jednostavno sam se naslusala kao devojka komentara "moje dete" i cula sta druga strana koja mora o tom detetu stalno da slusa i misli, tako da izbegavam da pricam da nekog ne bi davila. Cesto je slucaj da ljudima tudja deca koju inace obozavaju nisu jednako interesantna ko svoja kad ih dobiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj cure ne znam, meni moja nije ni najlepsa, ni najpametnija, ne izdizem je ni pred kim i ni na kom polju... Umeju ljudi davati komplimente a ja se snebivam i sve mi kroz glavu ide da je iz uctivosti i da bi niz dlaku isli nego sto to zaista misle... Mislim ima par njih kojima stvarno verujem kad kazu, al neki se zanesu pa toliko hvale da se zaista zapitam dal je ista receno iskreno ili tek reda radi...

Isto i kad sa prijateljicama pricamo o deci- one se sve hvale, pa moje je ovo, moje ono, nekad stvarima koje su meni vec mesecima za moje dete normalne i nisam ih smatrala poduhvatima i dostignucima. Zato se zabrinem da sam ja mozda malo prema njoj prestroga... Nikad ne govorim o njoj pred prijateljima, nikad ne pocinjem temu o njoj, samo ako pitaju odgovorim, al bas sama da krenem to samo sa mojom porodicom mogu, sa drugima jako tesko.

S druge strane njoj govorim da je jako pametna- al ne najpametnija, da je moja lepotica, al ne da je najlepsa, hvalim je, al je ne poredim, nema tog superlativa kod nas... Jednostavno sam se naslusala kao devojka komentara "moje dete" i cula sta druga strana koja mora o tom detetu stalno da slusa i misli, tako da izbegavam da pricam da nekog ne bi davila. Cesto je slucaj da ljudima tudja deca koju inace obozavaju nisu jednako interesantna ko svoja kad ih dobiju.

[

/quote]

Nije bitno šta mi govorimo drugima o svojoj dečici, već kako se ponašamo prema našim dušama i koliko im ljubavi dajemo. Ni ja nisam za upoređivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj cure ne znam, meni moja nije ni najlepsa, ni najpametnija, ne izdizem je ni pred kim i ni na kom polju... Umeju ljudi davati komplimente a ja se snebivam i sve mi kroz glavu ide da je iz uctivosti i da bi niz dlaku isli nego sto to zaista misle... Mislim ima par njih kojima stvarno verujem kad kazu, al neki se zanesu pa toliko hvale da se zaista zapitam dal je ista receno iskreno ili tek reda radi...

Isto i kad sa prijateljicama pricamo o deci- one se sve hvale, pa moje je ovo, moje ono, nekad stvarima koje su meni vec mesecima za moje dete normalne i nisam ih smatrala poduhvatima i dostignucima. Zato se zabrinem da sam ja mozda malo prema njoj prestroga... Nikad ne govorim o njoj pred prijateljima, nikad ne pocinjem temu o njoj, samo ako pitaju odgovorim, al bas sama da krenem to samo sa mojom porodicom mogu, sa drugima jako tesko.

S druge strane njoj govorim da je jako pametna- al ne najpametnija, da je moja lepotica, al ne da je najlepsa, hvalim je, al je ne poredim, nema tog superlativa kod nas... Jednostavno sam se naslusala kao devojka komentara "moje dete" i cula sta druga strana koja mora o tom detetu stalno da slusa i misli, tako da izbegavam da pricam da nekog ne bi davila. Cesto je slucaj da ljudima tudja deca koju inace obozavaju nisu jednako interesantna ko svoja kad ih dobiju.

slazem se...potpuno ista prica i kod nas......za sve sto si navela gore......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj cure ne znam, meni moja nije ni najlepsa, ni najpametnija, ne izdizem je ni pred kim i ni na kom polju... Umeju ljudi davati komplimente a ja se snebivam i sve mi kroz glavu ide da je iz uctivosti i da bi niz dlaku isli nego sto to zaista misle... Mislim ima par njih kojima stvarno verujem kad kazu, al neki se zanesu pa toliko hvale da se zaista zapitam dal je ista receno iskreno ili tek reda radi...

Isto i kad sa prijateljicama pricamo o deci- one se sve hvale, pa moje je ovo, moje ono, nekad stvarima koje su meni vec mesecima za moje dete normalne i nisam ih smatrala poduhvatima i dostignucima. Zato se zabrinem da sam ja mozda malo prema njoj prestroga... Nikad ne govorim o njoj pred prijateljima, nikad ne pocinjem temu o njoj, samo ako pitaju odgovorim, al bas sama da krenem to samo sa mojom porodicom mogu, sa drugima jako tesko.

S druge strane njoj govorim da je jako pametna- al ne najpametnija, da je moja lepotica, al ne da je najlepsa, hvalim je, al je ne poredim, nema tog superlativa kod nas... Jednostavno sam se naslusala kao devojka komentara "moje dete" i cula sta druga strana koja mora o tom detetu stalno da slusa i misli, tako da izbegavam da pricam da nekog ne bi davila. Cesto je slucaj da ljudima tudja deca koju inace obozavaju nisu jednako interesantna ko svoja kad ih dobiju.

Ista prica! :rolleyes: Meni je ona najbolja jer je moja naravno, a vrlo dobro znam da je dete kao i mnoga druga deca, prosecno, bar za sada :rolleyes: Ima i ona nekih svojih provala, neka su slucajna, neka uradi vise puta, dok njena drugarica koja je rodjena isti dan ima neke sasvim druge fazone, svoje.. Svako dete je individua.. Obicno je ne hvalim, samo pricam neke njene dogodovstine, kao sto kazes, uzem krugu, za koje znam da ih zaista interesuje. Bitno je da je zdrava, nasmejana i veoma vesela beba, ostalo su "sitnice" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi su različiti, svako svet doživljava drugačije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mamee

evo i ja nesto da napisem na ovu temu

i ja sam bila dete "genije" naucila da citam i pisem sa nepune tri, al` eto, moji su, umesto da mi dozvole da se sama razvijam, poceli su da me forsiraju...

Bila sam genije za matematiku a pored toga isla na engleski, takmicenja iz srpskog, bilogije, geografije, na folklor, na kosarku, sve me je zanimalo

i kad sam zelela da prekinem da se bavim matematikom (upravo zbog pomenutog forsiranja od strane mojih roditelja) jer su se sva deca igrala napolju, jedino ja sedim iposle skole i radim matematiku 5 sati :/

kasnije se sve to pretvorilo u bunt prema skoli i matematici posebno, i popravne ispite i lose vladanje

tako da mogu da kazem da je to forsiranje donelo mnogo stete

Ja naravno kao i sve mame mislim da mi je dete najlepse i najpametnije :)

ali to je vise misljenje, moje privatno, onako kao sto mislite da je vas partner najlepsi muskarac, tako i za dete :) To je tako, subjektivno :) A i ko moze objektivno da dozivi svoje dete, to nesto malo, sto je raslo u tebi :)

Elem, Vuk jeste pametan, ali nije mi to bitno, bitno je da ne kasni u razvoju, da li napreduje, to me ne interesuje, bitno da nije zaostao i sl.

sta ga bude interesovalo, pruzicu mu podrsku i sredstva, a kad ne bude vise zeleo to, necu biti kao moji roditelji i muciti ga necim sto mu vise ne pricinjava zadovoljstvoo

Nek` su oni zivi i zdravi, a da l` je genije il` nije, nek` pogleda neko drugi

I nikad inteligencija nije bitna vec rad na istoj

I ja imam IQ preko 140 pa sam isla na popravni svake godine

nema to veze

bolje usaditi radne navike detetu nego forsirati cistu inteligenciju, jer moze steci misljenje da je sasvim dovoljno to sto je on pametan i da tu nista ne mora da se radi, ne mora da se uci itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas je pamet kao i lepota relativna stvar.....

u zivotu svom detetu iskljucivo zelim da bude srecan!!i da nasledi nasu snalazljivost....ako je pamet neupotrebljiva, to mi nista ne znaci.....volim prakticne i odgovorne ljude.....i tome cu tezeti da ga naucim....da bude najpametniji ne zelim, ali da bude najsnalazljiviji , to mozda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nek` su oni zivi i zdravi, a da l` je genije il` nije, nek` pogleda neko drugi

I nikad inteligencija nije bitna vec rad na istoj

bolje usaditi radne navike detetu nego forsirati cistu inteligenciju, jer moze steci misljenje da je sasvim dovoljno to sto je on pametan i da tu nista ne mora da se radi, ne mora da se uci itd

To stoji i slazem se potpuno! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas je pamet kao i lepota relativna stvar.....

u zivotu svom detetu iskljucivo zelim da bude srecan!!i da nasledi nasu snalazljivost....ako je pamet neupotrebljiva, to mi nista ne znaci.....volim prakticne i odgovorne ljude.....i tome cu tezeti da ga naucim....da bude najpametniji ne zelim, ali da bude najsnalazljiviji , to mozda...

Kako ono kažu talenat je 10 % uspeha..rad, rad i samo rad je ono što je najbitnije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je bas dobra,ja BIH mog sina hvalila svaki dan ceo dan... :D

Ima 17meseci,zna da prica,nedavno je sastavio svoju 2.recenicu-tj,povezao 2.x 2reci,peva pesmice,zna da kaze kad mu se piski i kaki,pre 3nedelje je 1.put odbrojao sam do 7(po njemu posle sedam ide redom:9,8,10 :) ),zna kako se zovemo-osim nas,buduce(nadamo se)seke,2babe,2dede ubroji i kucu i macu u porodicu... :))) Ma svasta zna i ja sam tako ponosna! :) Ja ga hvalim puno,a posto mene nisu hvalili znam koliko to znaci za samopouzdanje... Sad da li je pametnije od svojih vrsnjaka to neznam,vidim da od nekih brze napreduje ali sam sigurna da ima i mnogo pametnijih od njega...

Zato sam u 1.recenici naglasila ono bih.Zapravo,meni je bitno samo da on bude zdrav,da ne zaostaje,a normalno da ga volim i da sam ponosna na njega vise od svih,zato ne smaram nikog tim pricama koliko je on po meni pametan--osim babe i dede naravno... :rolleyes:

Ma moj sin je bolji od svih! :P;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je bas dobra,ja BIH mog sina hvalila svaki dan ceo dan... :D

Ima 17meseci,zna da prica,nedavno je sastavio svoju 2.recenicu-tj,povezao 2.x 2reci,peva pesmice,zna da kaze kad mu se piski i kaki,pre 3nedelje je 1.put odbrojao sam do 7(po njemu posle sedam ide redom:9,8,10 :) ),zna kako se zovemo-osim nas,buduce(nadamo se)seke,2babe,2dede ubroji i kucu i macu u porodicu... :))) Ma svasta zna i ja sam tako ponosna! :) Ja ga hvalim puno,a posto mene nisu hvalili znam koliko to znaci za samopouzdanje... Sad da li je pametnije od svojih vrsnjaka to neznam,vidim da od nekih brze napreduje ali sam sigurna da ima i mnogo pametnijih od njega...

Zato sam u 1.recenici naglasila ono bih.Zapravo,meni je bitno samo da on bude zdrav,da ne zaostaje,a normalno da ga volim i da sam ponosna na njega vise od svih,zato ne smaram nikog tim pricama koliko je on po meni pametan--osim babe i dede naravno... :rolleyes:

Ma moj sin je bolji od svih! :P;)

Bravo za Teodora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je bas dobra,ja BIH mog sina hvalila svaki dan ceo dan... :D

Ima 17meseci,zna da prica,nedavno je sastavio svoju 2.recenicu-tj,povezao 2.x 2reci,peva pesmice,zna da kaze kad mu se piski i kaki,pre 3nedelje je 1.put odbrojao sam do 7(po njemu posle sedam ide redom:9,8,10 :) ),zna kako se zovemo-osim nas,buduce(nadamo se)seke,2babe,2dede ubroji i kucu i macu u porodicu... :))) Ma svasta zna i ja sam tako ponosna! :) Ja ga hvalim puno,a posto mene nisu hvalili znam koliko to znaci za samopouzdanje... Sad da li je pametnije od svojih vrsnjaka to neznam,vidim da od nekih brze napreduje ali sam sigurna da ima i mnogo pametnijih od njega...

Zato sam u 1.recenici naglasila ono bih.Zapravo,meni je bitno samo da on bude zdrav,da ne zaostaje,a normalno da ga volim i da sam ponosna na njega vise od svih,zato ne smaram nikog tim pricama koliko je on po meni pametan--osim babe i dede naravno... :rolleyes:

Ma moj sin je bolji od svih! :P;)

Uzivaj i divi se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,i uzivam i divim se... :)

Veliki pozdrav! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mm zezam da niko nema ćerku kao on... :D :D :D Činjenica je da su danas deca jako pametna i da se "rađaju sa fakultetom" :) Iznenadi me puno puta, kažem joj BRAVO ali se trudim da budem maksimalno objektivna jer ne želim ni da preteram sa pohvalama...Mislim da je to za budući život jako bitno.

Nemojte pogrešno da me razumete... Meni moji nikad nisu rekli da sam pametna, ja sam to pokazivala svojim rezultatima...a pri tom sam znala da su ponosni na mene..nisu mi ni govorili često da su ponosni na mene ali su to pokazivali na drugačije načine. A opet kakvi god rezultati moji bili, ja stojim čvrsto na zemlji i znam koliko znam i mogu.

Moj dever i jetrva, svoju decu forsiraju u smislu da pred njima govore kako su pametni pa onda krenu "pokaži ovo ili ono" a njih dvoje kao dva dresirana majmunčića ... STRAŠNO! To je totalno kontraproduktivno.

Za kraj, naravno da mi je milo kad shvatim kako njen mozgić radi, lagala bih da nisam ponosna. To podelim sa mm, sa sestrom...naravno ne u njenom prisustvu! I kad je drugi pohvale, budem ponosna ali se trudim da ne komentarišem... Zna ona da je ja vooooliiiiim najviše na svetu i da sam ponosna na nju. To deca osete.

Bravo, bravo, bravo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde morate da pazite sta pisete,jer ako vase dete radi nesto vise od druge dece odmah vas ismejavaju i ispada da lazete:o))))

Ali ja sam za to da se pise,pa ko ima nesto protiv nek se buni:o)

Ja sam u pocetku cutala,ali sad ne,kad se vidi nesto zasto da krijem.Hvala bogu da je zivo i zdravo,a sve ostalo sto radi iznad svoje generacije to mi je drago.

Kad je pohvalim kako je dobra,dobijem odgovor mnogo dobra -moje zlato hvali samu sebe :o)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde morate da pazite sta pisete,jer ako vase dete radi nesto vise od druge dece odmah vas ismejavaju i ispada da lazete:o))))

Ali ja sam za to da se pise,pa ko ima nesto protiv nek se buni:o)

Ja sam u pocetku cutala,ali sad ne,kad se vidi nesto zasto da krijem.Hvala bogu da je zivo i zdravo,a sve ostalo sto radi iznad svoje generacije to mi je drago.

Kad je pohvalim kako je dobra,dobijem odgovor mnogo dobra -moje zlato hvali samu sebe :o)))))

Slazem se... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco, koju si nameru imala kada si otvarala ovu temu?

Da se malo nasmeješ kad se vratiš sa posla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok bre :D . Samo sam htela da cujem sta rade druga deca Janinog uzrasta jer u blizini nema bas puno dece te starosne dobi.Da se ne odusevljavamo previse ako je to sve normalno. Nama ona svakako jeste najpametnija i najlepsa i najnaprednija i naj....Kao i svakom roditelju sto je svoje dete. No,ovakvim raspravama se apsolutno nisam nadala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ovdje da ostavljamo svoja zapažanja. Na nekim temama se tačno bojim postaviti nešto, odmah te čeka sačekuša...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo ovdje da ostavljamo svoja zapažanja. Na nekim temama se tačno bojim postaviti nešto, odmah te čeka sačekuša...

Tačno tako, ja isto izbegavam teme gde se veličaju i hvale deca...da nekog ne uvredim i da neko mene ne uvredi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma,mene bas briga Samo mislim da svi treba da shvate da je svako od nase dece u necemu definitivno bolje od druge,a u necemu losije i to tako treba i prihvatiti i predstaviti.Ne postoji skroz na skroz superiorno dete.Moja ,napr. zna da recituje Miska Necejeda celog ,sto me bas iznenadilo,ali zato ne zna da ruca sama,da vozi bicikl itd.Ponosna sam na neke stvari koje ume,a radujem se i stvarim koje drug deca znaju.I svi smo srecni!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.