Porodiljsko kasni

odgovora

Objavljeno

Postovanje,molim vas da mi odgovorite i pomognete jer samu velikom problemu pa makar savet ako nije problem.Samohrana majka sam na bolovanju vec godinu dana,zbog posebne nege deteta su mi produzili bolovanje jos cetiri pa zatim jos cetiri meseca.Od pre dva meseca ne primam ni dinara a na moje zvanje poslodavca on odgovara da nema sredstava i pazare u butiku i da nema odakle da mi uplacuje,da se ne nadam za uplate ko zna kada ce biti ako ce uopste i biti kako kaze jer lose mu radi butik.Kao samohrana majka ja nemam para da prehranim svoju decu i neznam sta u ovom slucaju.Poslodavac nece da saradjuje niti se javlja vise na telefon i moje pozive da nadjemo resenje jer kaze da nema para i nista drugo,molim vas samo mi recite koja su moja prava i sta u ovakvom slucaju,a i da ne bih ga naljutila i jos vise pogorsala situaciju jer sve od njega zavisi.Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tvoja su prava da dobiješ naknadu zarade dok si na odsustvu radi nege deteta kako god njemu radio butik. Pogotovo što se njemu to sve refundira, tako da on uopšte neće biti oštećen. Takođe, ako si prijavljena na određeno, on mora da ti produžava ugovor o radu sve dok ti traje odsustvo radi posebne nege deteta. 

Moj savet je da ga prijaviš radnoj inspekciji.

 

Lilith, Kikiriki, llolle i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja bi ti to isto savetovala. Inspekcija rada je nadlezna za te stvari i vrlo brzo resavaju slucaj, pogotovo kad cuju da je rec o porodilji ili trudnici. T o ti kazem iz licnog iskustva. Imala sam isto problem sa poslodavcem, napisala prijavu, poslala inspekciji i sve se resilo vrlo brzo. A sama sam skoro godinu dana pokusavala da isteram pravdu.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa ovim što su devojke rekle, prijavi ga inspekciji. Nažalost, čest epilog je da će ti on posle isteka porodiljskog dati otkaz,, ali ukoliko i inače ne planiraš da ostaneš kod njega, onda svakako treba da ga prijaviš, nemaš bukvalno šta da izgubiš.

Još jedna stvar. Ako njegov butik ode u blokadu, tada je još jednostavnije izvesti celu priču, dovoljno će biti da otvori samo namenski račun i da knjigovođa odnsese potvrdu o tome u porod. službu da je firma u blokadi, tada sve ide još jednostavnije.

Pozdrav i srećno.

zlatni papagaj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima,neznam ni sama sta i kako pametno da uradim jer sam bez primanja evo treci mesec a samohrana sam majka.Posto poslodavac nece da se javi na moje pozive telefonom ja sam danas pozvala knjigovodju koji vodi taj butik iako mi je zabranjeno da zovem i dobila odgovor da ne moze nista da mi pomogne dok ne dobije zeleno svetlo od vlasnika odnosno poslodavca mog,i naravno sugerisala ,,da ga ne ljutim ,,neznam sta pod tim misli,jer kaze da ako mi komisija i opet produzi zbog nege deteta bolovanje to ce od poslodavca zavisiti da li ce potpisati,neznam kako i sta.A kada vam poslodavac kaze da se ne nadam za uplatu jer nema pazare dobre i nezna kada ce biti,onda stvarno neznam sta ispravno da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sestro, laze on da nema pazara. On je ljut sto si jos na bolovanju, pokusava da te kazni sto jos ne dolazis na posao i da te ostavi bez novca. Cuj ga molim te da se ne nadas za uplatu, to nije njegova dobra volja i milostinja, vec tvoje pravo! Te pare mu se svakako refundiraju, nista to njega licno ne kosta, to ti opstina placa. Procitaj ponovo post od Voljene zene, ona je advokat.

Idi i prijavi gada. Sto duze cekas, duze grcaš. Imala sam ja posla s takvima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim za pomoc.Peti mesec ne dobijam ni dinara porodiljskog jer poslodavac mi ne uplacuje jer nema para i kako kaze ko zna da li ce imati,drzava nemoze da mi isplati dok poslodavac meni ne uplati a drzava posle njemu,i tako ja bez primanja.Sta u ovom slucaju,kakva su mi prava,ko moze da natera poslodavca da mi uplati ako nema para,kako da naplatim potrazivanja?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima,ali interesuje me jos jedna stvar a to je kako mogu da naplatim potrazivanja posto je on skroz na pragu bankrota jer je upravo juce zatvorio butik zbog velikih dugovanja prema svima pa i kirija za lokal,znaci neverujem da ce da radi vise ali dugovanja ostaju pa tako i prema meni,kako i sta da radim sada,i kako da naplatim potrazivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je bio pravno lice, a jeste, čim si bila prijavljena, to znači da što ga pre tužiš, pre možeš da očekuješ neku isplatu. Ako je bio registrovan kao DOO, bojim se da nemaš velike šanse da bilo šta naplatiš, jer sva potraživanja idu na društvo tj pravno lice, a ono je, uglavnom bez kapitala (osnivački ulog je 500€, bar bio, sada ne znam).  

Teško ćeš bilo šta uraditi :( 

Ne znam šta je pametnije, da li da tražiš radnu knjižicu, pa da se prijaviš na biro (odričeš se svih prava na naknadu koje ti pripadaju a koja ćeš inače teško dobiti), ili da ga tužiš, čekaš ... 

Možda se još neko javi ko zna tačno koja su tvoja prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko znam DOO je,butik su zatvorili zbog dugova i ja neznam sta dalje,ako odem u inspekciju znajuci kako su neazurni i nezainteresovani iz iskustva slicnih slucajeva mojih prijatelja strah me da ne pogorsam situaciju a pare ne dobijem.Zar ne postoji neki nacin da drzava u ovakvim situacijama kada su isplate porodilja u pitanju ih zastiti kada poslodavac nema para i zatvori radnju,kako onda ide naplata potrazivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto je bio doo, onda firma odgovara svom svojom imovinom, a ru ces tesko sta izvuci. Ako mu dodje inspekcija , butik mu je zatvoren, kakvu god kaznu dobije  ide na racun firme,ako je u blokadi samo se poveca blokada i to je to. Ista sa insp.neces napraviti. 

A mislim da imas pravo zbog gubitka posla ili kako vec to ide na novcane naknade, aamo proveri u nacionalnoj sluzbi za zaposljavanje iliti birou, koji su uslovi i sta je sve potrebno, dok mu je pecat jos u funkciji da ti izoverava sta sve treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno,pa zar drzava nemoze na drugi nacin da isplati ono sto mi pripada,zar sada da propadne taj novac koji je namenjen meni a samohrana sam majka i pozajmljujem na osnovu tog duga.Strasno,znaci dzaba inspekcija da ne idem i gubim vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusaj sa zavodom za refundaciju, pozovi i reci koji problem imas i zamoli ih da te spoje sa (mislim da ces im reci PIB firme u kojoj radis) nekim ko je zaduzen za tvoj predmet i reci im da zovu poslodavca i da provere. Budi fina i zamoli ih da ostanes anonimna.

Kod mene je sekretarica imala kontakt telefon od zene koja je radila predmete porodilja i zvala je kad god bi joj nesto zatrebalo sto od dokumentacije i dr.

Probaj i javi sta su ti rekli.

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veruj badava, idi lepo na biro i raspitaj se da li imas prava na pomoc koju i koliko. Reci im svoju situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru,danas sam se raspitala firma i dalje radi nije je zatvorio,radnica koja radi kod njega je kako sam cula primila  platu,meni porodiljsko ne nista od oktobra do sada,da li je bolja situacija za mene sada kada jos radi njegov butik,da li sada moze inspekcija konkretno nesto da uradi ili ne.Unapred hvala.

cleardot.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ova tema je zatvorena za odgovore.

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.