Mutacije MTHFR i PAI 1

odgovora

Objavljeno

Ne zvuci mi sad strasno, mislim da bi se vise uplasila sad da ostanem trudna : D

Nije, mami su samo rekli da ima zabacenu matericu i da nikad nece ostati trudna, i tako je dosao moj brat. Samnom su se namucili, nacekali 5god ali ona nije isla ni na kakve preglede. I sad kad sam joj rekla da imam mutaciju sa njene i tatine strane jako se iznenadila.

Jel se vi gojite od beviplexa? Folnak svakako pijem, vitamin c i neke multivitamin tablete. Da li pored ovog treba da ubacim aktivni folat i beviplex?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne zvuci mi sad strasno, mislim da bi se vise uplasila sad da ostanem trudna : D

Nije, mami su samo rekli da ima zabacenu matericu i da nikad nece ostati trudna, i tako je dosao moj brat. Samnom su se namucili, nacekali 5god ali ona nije isla ni na kakve preglede. I sad kad sam joj rekla da imam mutaciju sa njene i tatine strane jako se iznenadila.

Jel se vi gojite od beviplexa? Folnak svakako pijem, vitamin c i neke multivitamin tablete. Da li pored ovog treba da ubacim aktivni folat i beviplex?

puno ti je i to. Ne bih ja beviplex nego bih trazila injekcije b12 svaka 3 meseca, u dz se prima. 

Ako odavno pijes folnu, uzmi jedan mesec folate, posle izmeri homocistein. 

I da sad ostanes trudna sve je ok, evo mi i nase bebare smo ti zivi primer :) 

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve na forumu. Posle dva spontana pobacaja dobila sam uput da odradim trombofilije. Danas mi je na kucnu adresu stigao rezultat , pa bi molila ako neko zna da mi protumaci.

F II G20210A ....nije nosilac mutacije (N)
mthfr C677T .....nije nosilac mutacije (N)
MTHFR A1298C ...homozigot za mutirani alel (Hm)
F V Leiden ...nije nosilac mutacije (N)

Da li moja mutacija podrazumeva upotrebu fraxiparina. Vec sam se bockala sa njim pre dva meseca posle kiretaze. U oktobru krecem na VTO tj. pocinjemo sa bockanjem suprefaktom.
Vidim da devojke spominju i neku PAI mutaciju, da li bi mogli i o tome da me uputite.
Ostatak rezultata mi je kod doktorice, a kod nje idem tek u ponedeljak, pa sam malo nestrpljiva.
Hvala unapred.

aj, ja ovaj post preskocih. Javi se ako i dalje imas dileme.

ljubicica1983 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

puno ti je i to. Ne bih ja beviplex nego bih trazila injekcije b12 svaka 3 meseca, u dz se prima. 

Jel to ona crvena ampulica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu devojke, ja imam mthfr 677 i pai1 4g/4g obe homozigot. Tri spontana. U trecoj trudnoci sam pocela sa terapijom frax 0,4 na 24h, folnak 2x5mg, medjutim desilo mi se da sam isto kao i prethodna dva puta izgubila bebu u 6-oj nedelji. Radila sam sve testove i briseve, sve je ostalo u redu, kariotipi, hormoni, antitela. Ako neko ima neko mišljenje mnogo bi mi značilo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu devojke, ja imam mthfr 677 i pai1 4g/4g obe homozigot. Tri spontana. U trecoj trudnoci sam pocela sa terapijom frax 0,4 na 24h, folnak 2x5mg, medjutim desilo mi se da sam isto kao i prethodna dva puta izgubila bebu u 6-oj nedelji. Radila sam sve testove i briseve, sve je ostalo u redu, kariotipi, hormoni, antitela. Ako neko ima neko mišljenje mnogo bi mi značilo....

Ne secam se da sam videla tvoj post :( Zao mi je zbog tvog gubitka. Da li si radila Ogtt sa insulinemijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, 

Trenutno sam van sebe i značilo bi mi da mi neka od vas podijeli svoja iskustva. Imala sam 3 trudnoće, svaka se okončala do 6 nedelje. U zemlji u kojoj živim su to nazivali “lošom srećom” , onda sam došla kod nas i radjeni su mi testovi na trombofiliju.
Rezultati su sledeći : MTHFR677 genotip T/C visoko rizična varijanta 677T heterozigot, kao i PAI 1 675 4G/4G u obije kopije gena visoko rizične varijante 4G (homozigotni genotip).
Takodje imam neku rezistenciju na protein C kao i hasimoto poremećaj štitaste žljezde.
Molim vas ako neka ima iskustva sa sličnim rezultatima neka piše. Ovde u zemlji u kojoj živim smatraju da to nije razlog mojih pobačaja, jer gledaju samo faktor 2 I 5 koji je kod mene normalan. A kod nas doktori govore da sam visoko rizična trudnica i moram se bockati. 
Toliko želim bebicu a sad se i bojim da krenem u drugu trudnoću i ne znam kome bih vjerovala. Hvala vam unaprijed. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu devojke, ja imam mthfr 677 i pai1 4g/4g obe homozigot. Tri spontana. U trecoj trudnoci sam pocela sa terapijom frax 0,4 na 24h, folnak 2x5mg, medjutim desilo mi se da sam isto kao i prethodna dva puta izgubila bebu u 6-oj nedelji. Radila sam sve testove i briseve, sve je ostalo u redu, kariotipi, hormoni, antitela. Ako neko ima neko mišljenje mnogo bi mi značilo....

Jako mi je zao. Ja imam slične rezultate i mogu da zamislim. Ja sam imala 3 pobačaja I sad ne smem da ostanem u drugom stanju jer se jako bojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam iste mutacije, ali nemam iskustva sa terapijom uopste. Hocu da zapratim temu. Javice ti se vec neko sa iskustvom..

Da li ti je stitna pod kontrolom? Da li si radila insulinemije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, 

Trenutno sam van sebe i značilo bi mi da mi neka od vas podijeli svoja iskustva. Imala sam 3 trudnoće, svaka se okončala do 6 nedelje. U zemlji u kojoj živim su to nazivali “lošom srećom” , onda sam došla kod nas i radjeni su mi testovi na trombofiliju.
Rezultati su sledeći : MTHFR677 genotip T/C visoko rizična varijanta 677T heterozigot, kao i PAI 1 675 4G/4G u obije kopije gena visoko rizične varijante 4G (homozigotni genotip).
Takodje imam neku rezistenciju na protein C kao i hasimoto poremećaj štitaste žljezde.
Molim vas ako neka ima iskustva sa sličnim rezultatima neka piše. Ovde u zemlji u kojoj živim smatraju da to nije razlog mojih pobačaja, jer gledaju samo faktor 2 I 5 koji je kod mene normalan. A kod nas doktori govore da sam visoko rizična trudnica i moram se bockati. 
Toliko želim bebicu a sad se i bojim da krenem u drugu trudnoću i ne znam kome bih vjerovala. Hvala vam unaprijed. 

draga escena, pored svega što si videla.u mom postu ja imam i insulinsku rezistenciju. Moje mišljenje je da je terapija neophodna. Ja sam se izborila sa svim i sada imam bebu od 10 meseci. Ako si u mogućnosti sa svim rezulataitima odi u bolnicu Jevremovu u Bg ili zakaži kod profesora Predraga Miljica. On je hematolog i odrediće ti pravu terapiju. Sve to možeš potom da kupiš i da koristis u zemlji gde si inače. Ne znam kakvo bi bilo drugačije rešenje. Piši ako te šta još interesuje u direct. Daću ti sve do cega sam ja došla u istraživanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te dve mutacije, samo od sebe, nece najverovatnije uticati na mogucnost da izneses trudnocu. Ali udruzene sa insulinskom rezistencijom(koja cesto prati  pai 4g/4g), hasimotom ili bilo kojom autoimunom bolescu, moze da napravi problem. Stvar je u tome da je nesto uvek okidac da se urodjene trombofilije aktiviraju.

Ne znam odakle si, ijekavica asocira na Hr, znam da tamo ima doktora koji se odavno ozbiljno bave vezom izmedju mutacija i pobacaja. U Petrovoj i Sv. Duhu, u Zg. U Beogradu su to Miljic i Elezovic, u Novom Sadu G. Mitic a u Podgorici M. Dapcevic. Imas na hrvatskim forumima njihova iskustva, ja sam tamo nasla smernice kada sam 2013. saznala za svoje mutacije.

 

DanijelaBojan voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iz Srbije Al živimo u državi EU koja svo moje stanje smatra lošom srećom, nazivaju me čak i starom a imam 33 godine, teraju me da ne razmišljam tako mnogo o trudnoći. Ja ne znam za insulinsku rezistenciju, ja sam samo radila opterećenje glukozom? To nije ista stvar? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iz Srbije Al živimo u državi EU koja svo moje stanje smatra lošom srećom, nazivaju me čak i starom a imam 33 godine, teraju me da ne razmišljam tako mnogo o trudnoći. Ja ne znam za insulinsku rezistenciju, ja sam samo radila opterećenje glkadukozom? To nije ista stvar

 Jeste. Kakvi su ti rezultati? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Jeste. Kakvi su ti rezultati? 

Så glukozom je sve ok. Međutim ja imam hasimoto i uzimam Euthyrox 125. Ne znam bas mi znaci vaše iskustvo pošto me ovde plaše. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Så glukozom je sve ok. Međutim ja imam hasimoto i uzimam Euthyrox 125. Ne znam bas mi znaci vaše iskustvo pošto me ovde plaše. 

Draga, najbolje je da zakazes pregled kod nekog od hematologa kad budes planirala da dodjes.

Test opterecenja glukozom je ok ali za pravi sliku se kod nas radi Ogtt sa insulinemijama, odnosno meri se rast i pad insulina. Kod tebe ne mora da bude problem secer. Dovoljno je da imas hasimoto, on je okidac i on moze da bude uzrok pobacaja. Jedini savet, osim dobrog hematologa u Srbiji, je da pocnes da pijes aspirin od 81 mg,svaki dan ili svaki drugi dan, da pocnes da vezbas, da pijes magnezijum, folnu kiselinu, da promenis ishranu, postoje nacini ishrane za hasimoto i da pripremis telo na zdravu trudnocu. Jedan pobacaj je losa sreca, tri su znak da nesto nije ok.

Aspirin ce pomoci da ostanes trudna, da se plod "zalepi" za matericu, da protok krvi bude ok.

Bilo bi dobro da imas nekog dr malo sirih shvatamja, makar u Srbiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Så glukozom je sve ok. Međutim ja imam hasimoto i uzimam Euthyrox 125. Ne znam bas mi znaci vaše iskustvo pošto me ovde plaše. 

meni je glukoza uvek bila ok, ali insulin mi je bio 3x veći nego što je normalno. Uz gliuformin za to, pila sam dosta tableta, primala fragmin 2x dnevno na 12 sati i stavljala 2x dnevno utrogestan. Definitivo je da već posle 2 pobačaja prosto znaš da nešto nije ok i moraš da nadjes šta je u pitanju. Ni ovde nije bolje što se dr tiče, bar državna praksa ti ne pruža mnogo mogućnosti. Imamo tu sreću pa imamo privatne bolnice. Ja sam npr bila kod prof elezovica i da mi fraxiparin, ja doživim pobacaj uz tu terapiju. Onda zakazem kod miljica i odradim još dodatne neke analize, da mi fragmin 2x dnevno uz pednizon koji se daje protiv odbacivanja organa pri presađivanju. U porodilistu su se svi čudili terapiji, nisu to videli do tad. Ali je uspelo. Čovek je čarobnjak. Možda ima i drugih iskustava ali ja sam sve rešila sa njim. Naravno ne pominjem gde sam sve pre toga bila i koliko njih konsultovala. Moj savet- pozovi i zakazi kod miljica u bg u jevremovoj, 2 meseca je lista čekanja otprilike. Odeš i imaš jasne smernice šta dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram još da dodam, da svi govore kako su ovo blage trombofilije, kako ne utiču i bla bla. Bila sam negde na polovini trudnoće pod terapijom 2x dnevno fragmin, kad sam uradila d dimer i on je bio značajno povećan, stabila znog terapije ali povećan. Tako da itekako utiču i ne bih smela ni da pomislim šta bi bilo da nije bilo terapije. Govorimo o 20-nekoj nedelji trudnoće, više se i ne sećam tačno, ali ako nekom znači potražiću rezultate.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram još da dodam, da svi govore kako su ovo blage trombofilije, kako ne utiču i bla bla. Bila sam negde na polovini trudnoće pod terapijom 2x dnevno fragmin, kad sam uradila d dimer i on je bio značajno povećan, stabila znog terapije ali povećan. Tako da itekako utiču i ne bih smela ni da pomislim šta bi bilo da nije bilo terapije. Govorimo o 20-nekoj nedelji trudnoće, više se i ne sećam tačno, ali ako nekom znači potražiću rezultate.

Ne, kad čujem šta vam daju i kako su to sredili naši doktori su zaista sveci. Ovde čovek moli da dodje do lekara i kad dodjes on nalazi sve razloge samo da ne da terapiju. Jedino da dodjem dole, ostavim posao i čekam dok se beba ne rodi. Njima ne verujem ništa. Znate i vi taj osećaj kad znate da nešto nije u redu kad znate da se nešto događa što sprečava da se trudnoća iznese, da ne pričam o fizičkom i psihičkom bolu. Ovde tvrde da ne utiče na moje pobačaj i da bi mi terapija samo štetila pored svih rezultata. Ali kad vidim da ste uspele dole da se izborite u da nađete prave ljude, ulijete mi nadu. Hvala vam od srca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.