Mutacije MTHFR i PAI 1

odgovora

Objavljeno

Meni rekoše da ću da ga pijem do 9tog meseca, do tamo pred porođaj. Vreme koagulacije sa ovim aspirinom je 2,40min. Serklaž mi je rađen uz terapiju, preskočila sam aspirin 1 dan pre serklaža i dva dana posle i onda sam samo nastavila. Tako da bih ja svakako pitala još bar jednog ili dva hematologa. Jer nije hematolog imao spontani, i ne rizikuje on svoje dete nego tvoje.

*andjelcic*, Makicaaaa i pupsik volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ginekolog, henatolog iz Nisa cak jedan kardiolog iz Beograda inace profesorka na medicinskom su mi potvrdili da cardiopirin moze da se pije do 32. nedelje. E sad ako vam ukinu aspitin onda povecaju fraksi. Ili ako vam steti zelucu ukinu ga a prate krv i stanje. Sve zavisi od mutacije. Meni u proslom slucaju nije bio dovoljan cardiopirin zato sada primam i fraksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako da iz iskustva znam da sam cardiopirin nije dovoljan, kao i to da je uz nisku dozu fraksija preporucljiv. Cula sam i slucajeve gde hematolog ukine cardiopirin a ginekolog to ne dozvoli pa ga trudnice piju do 32. nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako da iz iskustva znam da sam cardiopirin nije dovoljan, kao i to da je uz nisku dozu fraksija preporucljiv. Cula sam i slucajeve gde hematolog ukine cardiopirin a ginekolog to ne dozvoli pa ga trudnice piju do 32. nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Makice,a kod kog hematologa u Nisu ides?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragane Markovic, i zadovoljna sam bas bas.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kucam sa tel pa ne moze da citira, izvinite lepotice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koju dozu folne kiseline pijete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je hematolog rekao da pijem.folnak,a geneticarka u Konzilijumu metilfolate.Jer nasa krv ne moze da razgradi obicnu folnu,već samo organski oblik a to je taj.Ima ga u femibionu,a sada ima i folic plus.Mada sam ja porucila solgar preko neta,dosta je povoljnije

Makicaaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto pila aspirin od 81, ali posto sam ga potrosila, a ovde nema taj da se kupi, presla sam na kardiopirin. Za sada je d-dimer ok, pa mi ne uvode terapiju.

Inace, ja isto pijem metilfolat jos pre trudnoce. Bas sam na drugoj temi konstatovala da ce tek poceti da preporucuju metilfolate umesto folne kiseline jer su se tek od skoro pojavili i na nasem trzistu.

ivannnica i Makicaaaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni prepisali folacin 3x1 i ginekolog i hematolog, da li ima dejstva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do 12ned pila aspirin, a folnu 2x1 folnak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da li je moguće da je otišao post posle 20 pokušaja. 

Folnak 2x1 pijem od pre trudnoće, u trudnoći i još uvek dok dojim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala andjelcic,. Znaci folnak ti je zavrsio posao? Jer kad sam potrazila od lekara metilfolate, rekli su da ostanem na folacinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvih 12 nedelja trudnoće (tačnije od 4-12 nedelja) sam pila i aspirin uz folnu, i dodatna dijeta jer sam imala IR i hipertireozu, a pred carski rez sam imala pripremu fraksi i posle porođaja. A pre trudnoće sam dugo pila folnu, 3 meseca pre nego što sam pstala trudna pila sam 2x1 folnak i tako je ostalo i sad dokle dojim.

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragane Markovic, i zadovoljna sam bas bas.

i ja sam kod nje po preporuci sad idem 24-tog

treba da obnovim izvestaj da neki kupovala fraxi...

ja imam pai 1 i laiden

negde sam citala da su IR i pai 1 povezane i bas cu da pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke kakvi su vam bili rezultati dabl testa uz fraksi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve na forumu. Posle dva spontana pobacaja dobila sam uput da odradim trombofilije. Danas mi je na kucnu adresu stigao rezultat , pa bi molila ako neko zna da mi protumaci.

F II G20210A ....nije nosilac mutacije (N)
mthfr C677T .....nije nosilac mutacije (N)
MTHFR A1298C ...homozigot za mutirani alel (Hm)
F V Leiden ...nije nosilac mutacije (N)

Da li moja mutacija podrazumeva upotrebu fraxiparina. Vec sam se bockala sa njim pre dva meseca posle kiretaze. U oktobru krecem na VTO tj. pocinjemo sa bockanjem suprefaktom.
Vidim da devojke spominju i neku PAI mutaciju, da li bi mogli i o tome da me uputite.
Ostatak rezultata mi je kod doktorice, a kod nje idem tek u ponedeljak, pa sam malo nestrpljiva.
Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zavrsila ja ispitivanje homocisteina, faktora 2, faktora 5, mthfr i pai gena.

Nasli su mi sledece: homocistein 13.6 -- previsoko, kaze doktorica pre trudnoce ne sme da prelazi 6 : (

pai gen homozigot za visokorizicni alel

i mthfr a1298c heterozigot za mutiran alel Ht

 

Da li je neko imao slicna iskustva? Da mi malo objasni sta i kako...

Mene je moja doktorica strasno uplasila, izasla sam od nje placuci : (   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zavrsila ja ispitivanje homocisteina, faktora 2, faktora 5, mthfr i pai gena.

Nasli su mi sledece: homocistein 13.6 -- previsoko, kaze doktorica pre trudnoce ne sme da prelazi 6 : (

pai gen homozigot za visokorizicni alel

i mthfr a1298c heterozigot za mutiran alel Ht

 

Da li je neko imao slicna iskustva? Da mi malo objasni sta i kako...

Mene je moja doktorica strasno uplasila, izasla sam od nje placuci : (   

Kad je curka znala da te rasplace sto ti lepo nije objasnila... Ja ima mmutaciju na mthfr pojkrivena cu biti fraksiparinom i cardiopirinom i folnak. Tako mi je rekao hematolog. A za ovaj homocistein ne znam sta je nadam se da ce neka cura naci objasnjenje i da ti sto pre.. Sta god plakanja nema ,sve je resivo to zapamti! Cuvaj se..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

e sad slusaj, odnosno citaj.

Posto sam te jednom iskritikovala da ne citas odgovore :) 

Heterozigot Mthfr ima 60 % ljudi u Srbiji. Homocistein moras da snizis a to ces uraditi tako sto ces kupiti folnu kiselinu ili aktivni folat, moras odluciti sta od ta dva, a mozes mesec dana piti jedno a mesec deugo. U trudnoci ces morati folnu kis(ako imas klasicne dr), a mozes uvesti i aktivni folat, makar kroz Femibion jer ga on sadrzi. Svakog dana casa soka od narandze, brokoli, spanac, beli luk, djumbir, zdravi stilovi zivota, vezbanje i sl. 

Pai homozigot znaci da si nasledila od oba roditelja. Dakle oba tvoja roditelja imaju i eto uspeli su da dobiju tebe, znaci nista nije za plac. Sami za sebe ovi geni ne znace nista, a zajedno sa jos nekim problemom mogu da naprave svasta. Proveri secer, stitnu i zakazi kod hematologa. Mozes preventivno da pijes Andol od 75 ili aspirin protekt. 

Moras da promenis zivotni stil posle 40. godine jer ti ovi geni povecavaju sansu za mozdani i srcani udar, telo stvara vise ugrusaka nego kod osoba bez mutiranih gena.

Dakle nista nije za plac ali je za oprez

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kad je ona pocela "ko zna koliko puta si i ostajala trudna i pobacila zbog homocisteina, a da ni ne znas"  "nemoj slucajno sad da ostanes trudna rodices deformisano dete"  "zbog mutacije na pai genu mozda i pobacis u 6,7 ili 8 mesecu"

Strasno!!! : (

 

Hvala leni. Izcitala sam ja kompletnu ovu temu, ali kad me ova uplasila : (

Znaci posle 40-te jedem brokoli, spanac, beli luk, djumbir i vezbam aktivno inace cu doziveti mozdani : D ajd nazdravlje (moram malo da se salim, inace cu da prsnem)

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijes aspirin protekt ili cardiopirin od 100 mg da lakse zatrudnis, tri meseca po pravvilu pre zaceca pijes folnu kiselinu, najbolje folacin od 5mg, i beviplex po jednu dnevno da snizis homocistein (homocistein se snizava uz kombinaciju folne i kompleksa vitamina b). Kad ostanes trudna bockas se fraksiparinom malo veca doza i povecava ti se doza folne i kompleksa vitamina b. Verovatno ce ti hematolog preporuciti da sa aspirinom protektom nastavis do sedmog ili osmog meseca trudnoce, takodje.

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kad je ona pocela "ko zna koliko puta si i ostajala trudna i pobacila zbog homocisteina, a da ni ne znas"  "nemoj slucajno sad da ostanes trudna rodices deformisano dete"  "zbog mutacije na pai genu mozda i pobacis u 6,7 ili 8 mesecu"

Strasno!!! : (

 

Hvala leni. Izcitala sam ja kompletnu ovu temu, ali kad me ova uplasila : (

Znaci posle 40-te jedem brokoli, spanac, beli luk, djumbir i vezbam aktivno inace cu doziveti mozdani : D ajd nazdravlje (moram malo da se salim, inace cu da prsnem)

haha, pre 40.! :))) Ma ne brini zbog homocisteina, sad kad znas lako mozes da ga snizis. Ovo za deformaciju prvi put cujem, kakva glupost.

A da mozes da imas spontane-mozes. A mozes i da nemas. Evo, tvoja mama ima tu mutaciju, da li je imala spontane? Sad znas, aspirin pre zaceca, promena zivotnog stila, ogtt test, folna, folati iz prirode i aktivni folat, kad zatrudnis pracenje d dimera i protoka, vitamin B12 injekcije svaka 3 meseca, a mozda i odmah dobijes terapiju niskomolekularnim heparinom, odnosno fraksiparinom. I to je to. Kad trudnoca prodje nastavis da se zdravo hranis, vezbas, i svakih 10 god prekontrolises homocistein :) 

joj to samo strasno zvuci. Onda shvatis da to skoro svako ima, a ne zna. Pa ti ovo dodje kao dar, sad znas da treba da se pazis.

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.