Mutacije MTHFR i PAI 1

odgovora

Objavljeno

Ja sam heterozigot na MTHFR i homozigot na PAI.Da li ste imale problem sa zacecem i trudnocom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam heterozigot na MTHFR i homozigot na PAI.Da li ste imale problem sa zacecem i trudnocom?

ja imam mutaciju faktor v laiden hetero i pai 1 hetero iza sebe dva spontana pobacaja

sad pokusavamo 10 meseci i nista...neznam dal ima neke veze sa zacecem ali sa s.pob.itekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se spremam za nove analize i kupila sam danas cardiopirin  75mg pa cu pokusati..

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, ko ima heterozigot na MTHFR i heterozigot na PAI 1 javite se pliz, temu fraksiparin u trudnoci meni ne da da otvorim.  Sta ste primali dok ste planirali trudnocu? Meni doktor samo Folnu kiselinu 5 mg . Pijete li jos nesto? Hvala

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neće da otvori temu, klikneš na temu a ne na stranu tako da ti otvori prvu stranu teme. Pa onda napišeš post i onda otvara sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, al se ta tema meni ne vidi, a ovaj link tu mi ne otvara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam mutaciju mthfr i pai 1 heteroyigoti. Pijem kardiopirin u trudnoci, a pila sam ga i pre zaceca i pokazao se kao veoma efikasan kod zatrudnjivanja, picu ga 32. nedelje. Takodje primam fraksiparin 0.3 na 24 h. pijem 3X5 mg folne kiseline, vitamin c i ginekolog mi je dao magnezijum. Redovno pratim d dimer i anti 10 a, oni pokazuju efikasnost terapije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, ko ima heterozigot na MTHFR i heterozigot na PAI 1 javite se pliz, temu fraksiparin u trudnoci meni ne da da otvorim.  Sta ste primali dok ste planirali trudnocu? Meni doktor samo Folnu kiselinu 5 mg . Pijete li jos nesto? Hvala

 

 

chrome-search://thumb/15/2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, ko ima heterozigot na MTHFR i heterozigot na PAI 1 javite se pliz, temu fraksiparin u trudnoci meni ne da da otvorim.  Sta ste primali dok ste planirali trudnocu? Meni doktor samo Folnu kiselinu 5 mg . Pijete li jos nesto? Hvala

 

 

Ja imam tu mutaciju pila sam cardiopirin 75 mg i pre zaceca i sada u trudnoci, primam fraksiparin 0,3 na 24 h, pijem folnu 3x5 mg, vitamin c i magnezijum, redovno kontrolisem d dimer i anti 10a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam tu mutaciju pila sam cardiopirin 75 mg i pre zaceca i sada u trudnoci, primam fraksiparin 0,3 na 24 h, pijem folnu 3x5 mg, vitamin c i magnezijum, redovno kontrolisem d dimer i anti 10a.

makice, kako i kardiopirin I fraksiparin, i zasto? Ko ti je hematolog? Jesi li imala pobacaje u 2. i 3. trimestru i probleme sa eklamsijom? Nisam do sad cula za komb. aspirins I fraksiparina, vec ili jedno ili drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eklampsijom

jedem slova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

makice, kako i kardiopirin I fraksiparin, i zasto? Ko ti je hematolog? Jesi li imala pobacaje u 2. i 3. trimestru i probleme sa eklamsijom? Nisam do sad cula za komb. aspirins I fraksiparina, vec ili jedno ili drugo.

ne znam, moj ginekolog smatra da treba jos da pijem kardiopirin , mada ga ja licno pijem na svaki drugi dan, hematolog je prepisao fraksiparin, hematologica iz Nisa. Nisam imala nista od navedenog.

Izmenjeno od strane Makicaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako je bitno piti kardiopirin ili aspirin pre zaceca a posle uz konsultaciju sa lekarima nastaviti do izvesnog perioda ili prestati. cardiopirin od 75 mg je najminimalnija doza na nasem trzistu.

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam, moj ginekolog smatra da treba jos da pijem kardiopirin , mada ga ja licno pijem na svaki drugi dan, hematolog je prepisao fraksiparin, hematologica iz Nisa. Nisam imala nista od navedenog.

A hematolog, zna li da pijes i aspirin?

Pitam te jer sam ja pila aspirin od 80 mg pre zaceca I hematolog je trazila da prekinem cim sam presla na Fragmin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam iste mutacije kao i ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Imam iste mutacije kao i ti

 

Imam iste mutacije kao i ti

Zna moja hematologica da pijem i prvo je mislila da prekine pa je ostavila da ga pijem. Iako imam problem sa zelucem ja ga zato pijem na drugi dan, jer smeta zelucu, plus kiselina koja se javlja u toku trudnoce u zelucu show. Ja stalno proveravam oko terapije sta da pijem, tako da cu do sledece kontrole opet konsultovati i ginekologa i hematologa oko terapije. Jer se oni cesto ne usaglasavaju. Za sada su mi svi rezultati odlicni. Ako mi ukinu cardiopirin javicu,ali za sada niko ne pravi problem oko toga.

Izmenjeno od strane Makicaaaa
pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ok, oni bolje znaju 

Zelim ti svu srecu, prosla sam istim putem i moja curica ima 10. meseci

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ok, oni bolje znaju 

Zelim ti svu srecu, prosla sam istim putem i moja curica ima 10. meseci

Pa ti si vec zavrsila sa svim, zasto se sikiras. Bas mi je drago za lepoticu neka je prava srecnica i zdravica. 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jako je bitno piti kardiopirin ili aspirin pre zaceca a posle uz konsultaciju sa lekarima nastaviti do izvesnog perioda ili prestati. cardiopirin od 75 mg je najminimalnija doza na nasem trzistu.

кад сам питала мог хематолога, он је рекао да је опасно да пијем аспирин јер он може да изазове неконтролисана крварења... незнам шта да радим...скоро су сви примали аспирин, а мени само фолну преписао....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitaj još jednog. Ja i dalje pijem aspirin od 100.

Makicaaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

кад сам питала мог хематолога, он је рекао да је опасно да пијем аспирин јер он може да изазове неконтролисана крварења... незнам шта да радим...скоро су сви примали аспирин, а менisjouacaac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

кад сам питала мог хематолога, он је рекао да је опасно да пијем аспирин јер он може да изазове неконтролисана крварења... незнам шта да радим...скоро су сви примали аспирин, а мени само фолну преписао....

Hm,ne znam sta da kazem,evo ja pijem Aspirin i verovatno cu ga uzimati do 32. nedelje...Ali dr valjda zna zasto ti je to rekao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.