Insulinska rezistencija (IR)


odgovora

Objavljeno

Ja sam imala blagu IR. Na terapiji i dijeti sam bila tri meseca, uvela sam i fizičku aktivnost. Nakon tri meseca sam zatrudnela, a pre toga sam imala dva spontana između kojih je prošlo godinu dana. Dijetu i terapiju sam nastavila i u trudnoći.

miletic i Jeca 90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,imam insulnisku rezistenciju,ispisacu vam moje rezultate pa cisto da mi kazete da li je to puno malo,inace od terapije koristim Glukofaz XR 750mg.Inace nisam gojazna,imam policisticne jajnike,redovne menstruacije ali bez ovulacije

Glukoza pre opterecenja 4,9

Posle 30 min 6,5,posle 60 min 7,2,posle 90 minuta 7,2,posle 120 min 7,1

Insulin pre opterecenja 3,8

Posle 30 min 26,8,posle 60 minuta 44,8,posle 90 min 39,0,posle 120 min 59,5

Pozdrav :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima,imam insulnisku rezistenciju,ispisacu vam moje rezultate pa cisto da mi kazete da li je to puno malo,inace od terapije koristim Glukofaz XR 750mg.Inace nisam gojazna,imam policisticne jajnike,redovne menstruacije ali bez ovulacije

Glukoza pre opterecenja 4,9

Posle 30 min 6,5,posle 60 min 7,2,posle 90 minuta 7,2,posle 120 min 7,1

Insulin pre opterecenja 3,8

Posle 30 min 26,8,posle 60 minuta 44,8,posle 90 min 39,0,posle 120 min 59,5

Pozdrav :) 

Ovde je najveci problem kod insulina zato sto varira,spusta se pa se podize,umesto da bude u konstantnom padu dok ne dodje na pocetnu vrednost ili makar do granica referentnog opsega.Koliko dugo koristite glukofaz i kakvi su vam nalazi bili pre njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ce mesec dana kako koristim glukofaz,ovo je prvi put da sam radila oggt test,otisla sam kod doktorke jer 6 meseci nisam ostajala u drugom stanju,a inace idem na kontrole jednom godisnje ali do sad nikad nisam trazila da mi odredjuje plodne dane do sad 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam radila Ogtt...ovo su rezultati
Glukoza  ref.vred. 3,33-6,10
0       4,63
30     5,96
60      7,34
90       4,64
120      3,18

Insulin  ref.vred. 6,0-27,2
0         5,2
30       61,4
60        107,0
90         79,0
120       34,5

Planiram trudnocu pa mi je ginek.na uz videla policist.jajnike...hormoni su u okviru ref.vrednosti, ciklusi su redovni ali posl.2 meseca nemam ovulacije.

Koliko je ozbiljna ova moja IR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaxi, imas insulinsku rezistanciju. Insulin preko 100 se smatra znacajnim. Tome ide u prilog i sto ti je secer posle 2h nizi nego sto treba. Moras da jedes redovno, da imas 3 obroka i 3 uzine, dijeta sa manje UH i secera i da ukljucis fizicku aktivnost. Naglasi dr da planiras trudnocu da bi ti ukljucila Glukofaz, koji ce ti insulin dovesti u red. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, hvala na odgovoru! 

Da li mozda znas da li ima sanse da ostanem u drugom stanju ukoliko budem pila glukofaz? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaxi,mnogo zena pije glukofaz i pre trudnoce i za vreme trudnoce,meni je ginekolog uveo glukofaz u 6 nedelji trudnoce ali vise ne pijem,sad cekam nove rezultate pa cu videti sta dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PCOS je posledica IR... znam puno zena koje su posle utvrdjene IR dobile terapiju, pcos se povukao a one ocas posla posle par meseci ostale trudne...

Zato ja izludim kad cujem da neki ginekolog policisticne jajnike leci antibebi pilulama a ne posalje zenu na utvrdjivanje IR

U svakom slucaju srecno!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! Znaci, ipak ima nade! 

Ciklusi su mi redovni, na 30-33 dana, hormoni su ok osim androstenediona koji je na granici  3,4 (ref.vred.do 3,5). Jajnici su mi na ultrazvuku policisticni...nadam se sa nece biti puno problema oko zatrudnjivanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaxi, pila sam Glukofaz oko godinu i po dana, ostala trudna i pila sam ga do kraja 12. nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobila sam terapiju Glukofaz 500 mg ujutru posle dorucka i Inofolic 1 kesica uvece! Je li ovo jaka terapija? Pitam jer sam cula da glukofaz ima dosta nuspojava? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaxi, to je najmanja moguca doza. Piju zene i po 2000 i vise dnevno. Ja sam u pocetku dobila 2x750, ali Gukofaz XR. Pila sam znaci 1500 uvece uz veceru. Za insulin malo veci od 40. Nisam imala nikakve apsolutne nikave nuspojave. Samo je bitno da redovno jedes  ne preskaces obroke. Ovaj G.XR se sporodelujuci, oslobadja se 24h i poznat je da zato nema nuspojava. Ako ti je dala obican i ako ti bude smetao, pitaj je da predjes na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, hvala na odgovoru. Nadam se da ce ova terapija imati efekta i da ce uskoro biti dve crtice! 

P.s. mislila sam da prvo krenem samo sa Inofolicom, mozda i on bude dovoljan, ima li ko iskustvo sa koriscenjem  samo njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, daj Boze da uskoro ugledas II. :)

Sa tim lekom nemam iskustva, ali javice se neko vec..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, hvala ti na lepim zeljama :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.