Upala grla kod odraslih - Gentamicin inj

odgovora

Objavljeno

Srecana Nova godina Badnji dan zenice!

Meni i nije bas najbolje pocela godina, mucim muku sa grlom danima unazad, a juce zavrsih na injekcijama Gentamicina.

Grlo mi je skroz zatvoreno, ljubicasto, tt ide do 39.5...Sta predlazete od prirodnih lekova da malo ubrzam oporavak, dr rece da ce biti bolje posle par injekcija, ali posle dve jos nista.

Moje drugo pitanje je, posto ko zna koliko godina nisam primala injekcije, jel ok da Gentamicin boli ovoliko. Juce mi je dala sestra u dz, danas sestricina koja je med. sestra i bas boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Мора да боли.

Ја сам често имао проблем са гнојном ангином, требало је да оперишем крајнике и један др у војној болници ми предложи да испирам грло повидон јодом (гргућеш, па испљунеш, али никако чист, разблажен са водом, ја сам користио један чеп па улијем мало воде). Упалило је, након тога, не знам да ли сам још два или три пута имао гнојну ангину. Има ту извесно ограничење, зато што поводон јод убија и добре бактерије у грлу. Нормално, хигијена усне дупље се подразумева.

Нисам сигуран да је упала грла и гнојна ангина исто, али знам да сам пре тога лечио искључиво ињекцијама, било је делотворно, свакако. 

Увек можеш да испираш грло млаким чајем од жалфије, пре свега. Топао чај, топле супице, меканија храна која неће надраживати грло (пудинг, палента и сл) што мање соли, шећера и проћи ће.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam gnojne cepove na krajnicima sto je gnojna angine nego mi je grlo "samo" crveno i krajnici nateceni.

Jedem mekanu hranu, a i nju tesko gutam, supice, cajeve, mleko sa ukaramelisanim secerom, ispiram grlo (grgocem) meavinom soli i vode i zalfijom, ali slaba vajda :mellow:

 

Ja od detinjstva nisam bas neko ljubitelj injekcija, valjda zato sto je moja generacija lecena njima u 90% slucajeva, pa ih ni sad u poznim godinama ne volim, da ne kazem da mi je frka od njih, ali bez obzira na to bas boli, nadala sam se da cu ih izbeci ali nije moglo. Nisam Gentamicin primala od mladosti pa se ne secam, ali nisu me uvek injekcije ovako bolele. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se zbog alergije naprimala gentamicina u zivotu. On uzasno boli i stvara cvorove na zadnjici. Kupi hepalpan gel i masiraj mesta uboda. Listovi kupusa su takodje dobri. Zamoli sestru da ti polako daje. Problem s gentamicinom je uzak spektar delovanja. Ako ti jos uvek nije bolje, a verovatno je bakterijska upala grla, trazi bris grla i antibiogram. Mozda su bakterije rezistentne na gentamicin. Meni se to desilo nekoliko puta. Sretno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvu dobila u dz, juce mi dala sestricina, stvarno se trudi dete, cini mi se da mi je 10 minuta davala i masirala, malopre mi dala trecu, isto polako, nezno, ali uzasno boli. Glupo mi da joj mnogo kukam jer verovatno dete nije krivo, a vidim da joj je neprijatno. Od one prve vec imam cvor koji je ona pokusala da mi razbije masiranjem.

Meni se pre 7-8 godina javila neka reakcija na peniciclin, ne bas sok, ali ga od tada ne primam.

Malo mi je bolje, spala mi je tt, ali grlo i dalje boli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP mora da demantujem to tvoje toplo ad je grlo u pitanju! Bas napotiv treba sto hladnije. Kad se operisu krajnici niko  nenkazepij tople cajeve nego jedi sladoled, tople supice doaze u obzir kad su prehlade i grip u pitanju. kad je grlo u pitanju  ako je upaljeno i crveno ne rreba ga jos vise nadrazivati toplim napitcim vec ga hladiti. Ka imas temp,nekupas se vrelom vodom vec vodom hladnijom tj normlne temp od 37°C . Tako i grlo ono je upaljeno i treba da se hladi.
Sto se tice lek prirodnog uzmi popolis pise ti upustvo kolikokapi idu u caj ali nikako topao jos bolje ti da stavis na kocku secera  i da sisas, ko i med da topis u ustima il zvaces sace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravih   d napomenem  beli luk koji deluje na bakterije i gljivice ,st god d je izlecice. Mozes i jogurt piti al nista prehladno , cisto samo par stepeni nize od normalne tt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne prija mi mnogo toplo, sve sto uspem da progutam je mlako.

Zeznula sam se sto pre 2 nedelje nisam odmah pristala na injekcije, nego hajde necu ako ne mora, mrzim bockanje...i dr mi da Eritromicin, ispijem ga i posle pet dana mi se vrati sve isto samo u mnogo gorem obliku. Imam 8 injekcija, nadam se da ce biti ok, mada mi je to nesto mnogu, cinimi se da sam uvek primala po 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzmi sladoled na stapic ili ako ne nadjes  uzmi obican pa topi ga u usta dok ne postane tecan i onda progutaj, jogurt je za mene zakon.

A nacin na.koji se ja borim protiv svih prehlada je grejana rakija iliti sumadijski caj. Prole godine zaradih upalu pluca  jer sam inace bila pod nekom terapijom zbog koje nisam smela d unosim alkohol , jer sm isla vazda na neka ispitivanja i pocetkom proleca me uvati upala pluca. Jedva je preziveh. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis na kuvanu rakiju? Joj dobra si, ja se napijem cim pomirisem alkohol, a rakiju koristim samo za obloge. Ne znam da li smem da stavljam sad te obloge na grlo. Masirala sam guzu komovicom zbog cvorova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam stavljala med na vrat i preko oblogu od rakije i tako prespavam. Ujutro mi bude bolje.

pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis na kuvanu rakiju? Joj dobra si, ja se napijem cim pomirisem alkohol, a rakiju koristim samo za obloge. Ne znam da li smem da stavljam sad te obloge na grlo. Masirala sam guzu komovicom zbog cvorova.

da kuvanu, mene je to odrzalo da se ne razbolim ni u jednoj trudnoci, mozda sad luda alinkad vidim da ce nesto da zavlada dam i deci samo mnogo blazu varijantu. Nekad hoce da piju nekad samo gutalj il dva a nekad ni da pomirisu.  samo masiraj mogu da zamislim kako ti je. 

Uzmi i ti ko ingred med na vrat pa preko rakiju, isto tako stavi rakiju i na noge ako ima povisenu tt.  Olaksace ti mnogo. To su antibiotici koji su nase bake i deke i oninpre njih koristili, rakija,luk ,med i propolis. Svi oni deluju na bkterije unistavaju ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo što sam ja napisala ne bih nikako za djecu preporučila, da se razumijemo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Има логике то што пишеш, нама је један педијатар, иначе пријатељ из породице, пошто смо требали да идемо у неку бању а дете имало, чини ми се упалу уха, рекао да не би требало јер је топла вода погодна за развој бактерија. 

Међутим, са друге стране, када имам упалу синуса, највише ми помаже да се опусте синуси напаравање и топла купка. Не смем ни да замислим да гурнем главу у замрзивач како би то изгледало :D

Опет, шта се дешава, једеш сладолед и температура тела га истопи, ефекат - ништа. То са обарањем температуре важи само ако оде превисоко, али, ако је до неких 38 код одрасле особе, ја то ништа не би обарао (говорим за себе), нема конвулзија а висока температура је реакција на неку упалу - проблем. 

Алкохол и антибиотици не би требало да се мешају, али то видите у упутству за лек или са лекаром или фармацеутом (као на реклами) :)  

Чак и "ракијане" облоге преко коже уносе одређену дозу алкохола у организам :) 

Ја бих се задржао на исприању жалфијом, појачаном хигијеном, топлом купком, лежањем и тим антибиотицима, требало би да прође а после може и кувано вино - ракија, шта год.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem sve sto sam cula (osim alkohola) i mogu vam reci da ima poboljsanja, lakse se dise i guta.

Recite mi sta da radim sa ovim zlom od injekcija. Cetiri sam primila, od sutra idem u dz, sestricina ide na zimovanje i uzasno se osecam...ni okrenuti se kao zena, ni sesti, ni leci...Nemam neke modrice, onu prvu osecam pod prstima, kao cvoric, ali boli uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavljam hladne rakijane obloge, masiram, danas sam stavila i kupus, ali to je sve koliko sam procitala za modrice, ali nista ne smanjuje bol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moguce da pored antibiotika koje primam od sinoc kasljem kao luda, celu noc sam presedala jer cim legnem imam itisak da cu se ugusiti od kasljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пролази ли та упала грла? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej ljudi pozdrav! Ja sam opako nastradala, u utorak sam zavrsila sa terapijom, bila na kontroli, rekla dr da nenormalno kasljem i ona mi samo pogleda grlo, kao ok, kad se smirilo grlo prestace i kasalj i pusti me kuci. Naivno je ne nateram da mi poslusa pluca, to vece dobijem tt, u sredu isto i sredu noc zavrsim u hitnoj, odem sa muzem jer nisam ponovo htela da idem u dz, celu noc tamo provedem, urbazon, inhalacija, infuzija... jak bronhitis i pocetak upale pluca. Posto su me oni poslali kod moje dr (kod koje nisam htela da idem jer bi je udavila) odem privatno kod pulmologa koji mi potvrdi dijagnozu iz hitne, da mi Longacef da primam i kaze da ako mi do veceras ne bude bolje moracu u bolnicu, ali sad sam bila na kontroli i bolje je, hvala Bogu.

Ima li neko iskustvo, koliko upala pluca moze da potraje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moras da mirujes maximalno ja sam je imala mesec dana, na zalost, jer sam imala isti problem ko ti sa dr.  Ustanovljena u pomakloj fazi, oba plucn krila bila obuhvacena, ma haos bio, dr mi nije dao kuci da idem. Pptpisala papire a svoju ruku. Mislim da je longacef + panklav najbolja kombinacija sa inhalacijom beroduala ili pilmikorta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

До месец дана и требало би да прође.

Како то да и поред АБ добијеш упалу плућа!?

Зашто се више не даје пеницилин, него лонгацеф? Зар се то није лечило раније пеницилином? Или сам ја нешто помешао?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smem da primam penicilin, imala sam davno neku blagu reakciju pa mi ga od tada ne prepisuju. Pitala sam kako dobih upalu pluca pored Gentamicina i rekli su mi da je verovatno rezistentan.

Necu valjda mesec dana primati injekcije, zadnjicu vec ne osecam, a longacef peeeeeece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekada se sve lecilo penicilinom i inekcijama a sad sve nekim zamenama  i lekovima, zato nam i stradajuorgani,pocev od zeludca. Kako da prodaju lekove kje su napravili na tone ako nas pre toga ne otruju drugim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја не знам, не разумем се, мајка моја исто тако нешто прича, каже, раније, пеницилин и нема да се разболиш годину дана.

Није ми јасно, ако је то било тако делотоврно, што су га мењали :(  

То око продаје лековаа ми такође не иде баш у главу, да ли је могуће да су баш сви корумпирани, мислим, ваљда би се неко побунио, неко би рекао, ово је боље, или би то преписивао болесницима... Или ни доктори не знају, погрешно их уче, шта ли је, али не звучи ми ништа логично. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.