Koliko sam ja trudna uopste? :)

odgovora

Objavljeno

Pozdrav svim sadasnjim i buducim mamama, i sretna Nova godina i svi praznici koji su bili i koji ce doci :)

 

ja sam morala otvoriti novu temu jer nemam blage o trudnoci (nije bas da nemam ali lakse je tako reci) a juce su tri testa pokazala da sam trudna i to zadnji pokazuje 3+ sedmice a u uputstvu to znaci da dr moze zakljuciti 5+ sedmica, i onda ja danas skinem app i nesto kao upisem neke datume ... 8 sedmica pa cak i vise!!!!

situacija je sljedeca

imam inzulinsku rezistenciju
policisticne jajnike
i prekomjernu tezinu (fakat sam ko trut!) :)

posljednjih 8 godina pila sam prvo diane 35 a onda zadnjih godinu i pol ako ne i malo duze loette
U krajem augusta sam radila OGTT inzrez test i nakon konsultacija sa endokrinologom prestala sam piti loette (nakon popijene 4 tabletice, prestala sam oficijelno 31/8) a pocela 13.sept sa prvom siofor tabletom (500mg)
eh sad
suprug i ja smo u braku skoro 8 godina i jos nikada nismo ozbiljno pricali planiranju djece, djeca su nesto sto oboje zelimo ali kada se desi desit ce se tj kao ono znate kako ide ... bil mi mogli, hocemo li ikada i tako to (mislim da su svi u blizoj i siroj porodici odustali od nas hahhaa ne smiju nas ni pitati)
ali nasa je parola ako se desi beba super a dok se ne desi nama je super i samima
I tako je i bilo ... ukratko nismo se bas pazili, mozda prvi mjesec jer sam ja nekada citala da nije bas preporucljivo odmah nakon hormonske terapije ostati trudan

u sept sam imala normala krvarenje (onako kako je kalendar pokazao kada cu dobiti tada sam dobila)
u oktobru takodjer
sve sam to pripisala jos uvijek utjecaju loette (i to sam negdje citala)
u novembru sam tacno 28 dan nakon zadnjeg dana krvarenja u okt dobila blaaago krvarenje i na kalendaru zapisala spotting i tako pise sve do 10 nov kada bas pocinje krvarenje i traje do 21.nov
*moram napomenuti da je jedan dan pred sam kraj krvarenja desio se ugrusak neki nesto praavo veliko prepala sam se (s obzirom da sam 8 godina imala urednu mens.bez takvih epizoda)
 

i od 21.nov nisam imala krvarenje nikak. a posto ja imam pcos i sve sto imam to sam sve pripisala tome :) 
Medjutim juce mi djavo nije dao mira i kupim ne jedan nego dva testa (clear blue standardni) i prvi me sokira ono LUDNICA! NE DA SE PLUS POJAVIO NEGO SAMO STO NIJE ISKOCIO IZ ONOG TESTA! ali posto ja nisam vicna sa testovima uradim(o) jos jedan i ovaj vrisne! Odem kupim treci onaj digitalni koji pokazuje i koliko ste trudni ... i pise trudni 3+!!!
 

i tu ja malo procackam po netu ... nadjem aplikaciju

I ne znam sta da upisem u aplikaciju da bih znala koliko tacno sam trudna...
4.nov kao prvi dan krvarenja zadnjeg
10.nov kao prvi dan zadnjeg krvarenja

da li je uopste ovo prava trudnoca - mislim postoji li mogucnost da je neka upala jajnika ili nesto sta ja znam

Doktoru idem 7.jan :)


od simptoma (koji su me i naveli da uradim i test cisto da znam sta mi je)
uzasno osjetljive i bolne grudi pogotovo nocu
blaga bol po dno stomaka tu i tamo ne precesto
jaka povremena bol u samom dnu stomaka (kao da me jajnici bole) kada sjedim i kasljem
povremena nadutost
nije mi muka
imam hormonalne akne na vilici to uvijek imam pred krvarenje
i zadnjih par dana imam osjecaj kao da imam krvi u ustima (mislila sam da je od desni) jel to moze biti taj osjecaj metala???

 

hvala vam za sve odgovore

 

 

p.s
samo nemojte me molim vas prepadati nekim pricama jer ja stvarno ne znam bas najbolje sta i kako tek pocinjem citati
Vec me grize savjest sto sam popila 2 case vina oko bozica i 3 case vina za novu i jela sam grickalice i suhomesnate proizvode! i pila cappuccino! i jela rusku salatu!

lp
jedangram :)
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga, najverovatnije si trudna jer ne bi bas sva tri testa pokazala lazno pozitivno. S obzirom na pcos tacnu starost trudnoce ces utvrditi jedino ultrazvucnim pregledima a tako i termin porodjaja. A sto se tice to malo pica nek te ne brine nije to nista, treba se naravno paziti... Uzivaj i javi sta ti dr rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,Jedangram! Videh tvoj post i meni tvoji simptomi lice na trudnocu. Sto se tice tvoje zdravstvene situacije, bolje ce ti svakako reci dr o tome koliko si dugo trudna.

Bas sam ti pomogla! :P

Srecno! 

Cupavica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, po ovome što si navela to jeste trudnoća, koliko ja znadem test može da omane i kaže da nisi trudna čak i da jesi (i to vrlo retko), ali ako pokaže da si trudna onda mislim da ne postoje šanse da omane (odnosno da nisi trudna). Tako sam ja bila informisana. 

To koliko si trudna, najvernije će ti pokazati ultrazvuk kad budeš otišla doktoru, a pošto si imala razna ta krvarenja, da sam na tvom mestu ja bih gledala da odem što pre. Inače što se praćenja kroz aplikacije tiče, unosi se datum prvog dana poslednjeg ciklusa. 

Nemoj da te grize savest ni za šta do sada, imaš vremena da u budućnosti svakako vodiš računa, a ja ti želim svu sreću i jednu divnu bebicu! (Ili dve :D ) 

 

Cupavica i Moja pesmica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila kafu normalno u trudnoci,ne brini za kapucino. ;) a pogotovo za rusku salatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam pojma citam da nije zdravo piti kafu u trudnoci ja nisam neki kafopija ali tu i tamo popijem kapucino.
ova ruska je samo ono - prejedala sam se stvarima koje mozda i ne trebam, masnoca i tako to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ima veze ako si pila kapućino i jela rusku salatu?  :huh:

hahaha :lol:

 

Jedangram, ma samo opusteno :D

Et sad mi se jede ruska salata <_<

Zelenooka ;-) i Brezica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U trudnoci treba da se smanji kaga svakako ,da izbegavas mnogo slatkoh,masnog,slamog(zbog oticanja),gazirano,alkohol. Yteba u svakom slucaju da se pazi na ishrani,jesti raznovrsno od svega po malo. Ali mozes dabpopijes i kafu ako ti se pije vino,povo sto da ne casu?!:) a za rusku ne brini. A i realno ko se bar jednom nije prejeo u trudnoci?! Ja sam jednom nedeljno se prejedala :D

Ninimimididi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dani, nesto si zaboravilo i to jako, jako bitno, bitnije od masnog, slanog i slatkog. Pod ruku uz alkohol ide :D

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cigarete (ako na  to mislis :D ) nisam navela namerno. Casa crnog vina se preporucuje zbog npr krvne slike,pivo zbog ne znam vitamina b a vigaretu ne mozes ni da preporucis. Stoga nisam navela. :D ali ja sam jednom mesecno zapalila... nisam ponosna na to,ali kad mi je doslo ako smo bili negde na rodjendanu,zapalila sam. Ali ne vise od tri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je beta 8 u redu za jedan dan kasnjenja menstruacije? Da li je to trudnoca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.