Nezainteresovanost za skolu

odgovora

Objavljeno

Dodje kuci, baci ranac, presvuce se i uhvati se ili Soni-ja ili kompa. Da moze, igrao bi igrice citav dan. U poslednji trenutak se seti da ima domaci ili da mora nesto da nauci za sutra. Mislila sam da se to desava samo sa mojim detetom, ali slusajuci drugarice koje imaju decu njegovih godina, to je postalo normalno. Imali su uskrsnji raspust skoro deset dana, u nedelju u pola osam uvece, zove ga drugarica i pita sta su imali za domaci iz matematike. Alo... deset dana nije razmisljala o skoli, noc uoci polaska u skolu ona pita sta imaju za domaci. Desava se da telefon ne prestaje da zvrcka od njegovih drugova...sta su radili iz nekog predmeta (kao da taj dan nisu bili u skoli), sta imaju za domaci...

Sta se ovo desava sa danasnjom decom? Sve je prece od skole... i igrice, i internet, i crtaci...Sta je razlog nezainteresovanosti za skolu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Užas,moj sin da može nebi se "skidao" sa kompa...zato moji mogu da igraju igrice ISKLJUČIVO vikendom po sat ipo vremena...neodstupamo od toga tako da se oni toga pridržavaju...ja sam moje baš dooooobro "uposlilla"...kada dođu iz škole odmah završe domaći zadatak,posle se igraju...svi idu na sportove i Engleski jezik tako da nemaju puno vremena za gluvarenje i komp :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TO se u danasnje vreme zove "Rani pubertet"! :blink:;)

Moj jos nije u toj fazi, zaboravlja i on, ali ima dve drugarice bliznakinje koje svaki dan zovu da pitaju sta ima za domaci, pa da im izdiktira jer nisu stigle da zapisu itd. Prvo sto sam pomislila je da im se mozda svidja pa reko ajd ovaj moj mamlaz to nemoze da provali pa i da mu je ispred ociju! Ali izgleda da nije, a odlicni su djaci, jos su i njuh dve pa mi nije jasno ako jedna nije stigla da zapise pa valjda je druga! :rolleyes:

Mislim da ih treba samo uposliti, sto vise vannastavnih aktivnosti. :lol:

Tako mi prigovaraju neke osobe iz familije (da ne kazem ko, mozda procitaju, nikad se ne zna) kao previse je preopterecen itd.. a ja reko, kao da nije preoptere cen imao bi sta zabavno da radi, igrao igrice, gledao glupe crtace Ben10, Naruto itd od kojih nemogu da zivim. :rolleyes:

Sto vise sporta, jezika, bilo cega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo malo ušli u ovu fazu...Svi predmeti su glupi, a knjigu iz "Sveta oko nas" drži na podu, jer taj predmet najviše mrzi. Pošto je većinu vremena sama kod kuće, domaći je počela da piše u dnevnoj sobi uz TV i naravno crtaće i pre neki dan su stigli i prvi rezultati takvog pisanja domaćeg-trojka iz matematike. S obzirom da uglavnom ređa petice, i nju je ovo malo potreslo. Uveli smo nova pravila, pa ćemo videti na sledećem kontrolnom da li su dobra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se plasim te faze :)

Ana za sada obozava da ide u skolu, preko raspusta me jeizludila sa pitanjima kada ce poceti skola i ako nije najbolja u razredu iz svega, pojede se i kod kuce sama vjezba da bi bila najbolja. NA ZALOST SVJESNA SAM DA JE TO PROLAZNA FAZA :lol:<_< i da ce mojoj sreci doci kraj ...

Jedino je moram tjerati da radi zadacu koju dobije u muzickoj skoli ... to joj je mrsko posto mora svaki dan da vjezba bar pola sata da bi za slijedeci cas bila spremna. Ako bude tako reagovala i kada dobije "pravu" zadacu u skoli onda sam nadrapala ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...ova tema mi je 'bolna tačka'....ja sma se pripremila na to da ću mog sina 'morati kontrolisati i 'gurati' i kroz osnovnu i kroz srednju školu :( ....od 1. do 4. razreda je išlo onako kako treba,naravno uz stalnu našu 'kontrolu'....ali 5.razred...uh...šta reći.....predpubertet+njegova 'linija manjeg otpora'...što nas izluđuje.....totalno je nezainteresovan....i kazne i nagrade i motivacija onakva i ovakva ma sve.....dok se evo sam nije 'probudio' ima nekih 3 nedelje...odjednom....i to važi za sve predmete....on je lenj po prirodi ali ga mi ne 'puštamo' i mi ne idemo tom linijom lakšeg otpora tako da će to jednom dati rezultate ...nadam se :unsure: ......dok sa Noklinom je potpuno druga priča...ona svoje obaveze izvrašava na vreme i potpuno je odgovorna.....A Anastasija je neki mix.........neuredna je što nas potpuno užasava,njene knjige su pune 'ušiju'...fale im korice...neverovatno nešto...nekada je 'mrzi nekada ne',da uči...još je ne mogu 'definisati....sve u svemu ' radimo' sa decom...pa će valjda to u budućnosti dati neke dobre rezultate B)

majat voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh...ova tema mi je 'bolna tačka'....ja sma se pripremila na to da ću mog sina 'morati kontrolisati i 'gurati' i kroz osnovnu i kroz srednju školu :( ....od 1. do 4. razreda je išlo onako kako treba,naravno uz stalnu našu 'kontrolu'....ali 5.razred...uh...šta reći.....predpubertet+njegova 'linija manjeg otpora'...što nas izluđuje.....totalno je nezainteresovan....i kazne i nagrade i motivacija onakva i ovakva ma sve.....dok se evo sam nije 'probudio' ima nekih 3 nedelje...odjednom....i to važi za sve predmete....on je lenj po prirodi ali ga mi ne 'puštamo' i mi ne idemo tom linijom lakšeg otpora tako da će to jednom dati rezultate ...nadam se :unsure: ......dok sa Noklinom je potpuno druga priča...ona svoje obaveze izvrašava na vreme i potpuno je odgovorna.....A Anastasija je neki mix.........neuredna je što nas potpuno užasava,njene knjige su pune 'ušiju'...fale im korice...neverovatno nešto...nekada je 'mrzi nekada ne',da uči...još je ne mogu 'definisati....sve u svemu ' radimo' sa decom...pa će valjda to u budućnosti dati neke dobre rezultate B)

Mna, popusti kontrolu da oseti malo da je odgovoran za svoj život i svoje postupke. Ovako on i ne shvata školu kao svoj problem, nego vaš, roditeljski jer se mnogo brinete, motivišete ga i kažnjavate. Jedno vreme ga kontroliši sa strane, ne mešaj se mnogo i pusti ga da sam organizuje vreme. Npr., ako hoće da ide sa društvom, a ima sutra kontrolni, pusti ga i stavi mu do znanja da ti veruješ u njega i da znaš da je on veliki momak koji zna šta radi i koji zna da organizuje vreme. Tada je sva odgovornost na njemu. Neka dobije i slabu ocenu, ali neka shvati da je to njegova ocena, a ne vaša i da je sam kriv. Mislim da će ubrzo postati odgovorniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mna, popusti kontrolu da oseti malo da je odgovoran za svoj život i svoje postupke. Ovako on i ne shvata školu kao svoj problem, nego vaš, roditeljski jer se mnogo brinete, motivišete ga i kažnjavate. Jedno vreme ga kontroliši sa strane, ne mešaj se mnogo i pusti ga da sam organizuje vreme. Npr., ako hoće da ide sa društvom, a ima sutra kontrolni, pusti ga i stavi mu do znanja da ti veruješ u njega i da znaš da je on veliki momak koji zna šta radi i koji zna da organizuje vreme. Tada je sva odgovornost na njemu. Neka dobije i slabu ocenu, ali neka shvati da je to njegova ocena, a ne vaša i da je sam kriv. Mislim da će ubrzo postati odgovorniji.

Kristal...upravo je TO-TO...pokušavamo...mislim da smo malo preterali u početku sa kontrolom upravo zato što smo svesni njegove osobine 'linija lakšeg otpora'.....evo sam se 'trgnuo' :D ...hvala ti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Miloš je i dalje 'neodgovoran' i kod njega je sve jako periodično...ide...letiiii...pa opet p'padne malo....evo ga opet je poleteo....i to sad već traje...od kada je počeo da niže pobede u dzudou tako su počele da pljušte samo dobre ocene :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.